Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Май 23, 2024 3:21 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Възможно ли е? 

Бихте ли си купували вестника в ПДФ формат?
ДА 82%  82%  [ 18 ]
НЕ 18%  18%  [ 4 ]
Общо гласове : 22

 Възможно ли е? 
Автор Съобщение
Пристрастен

Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 4:18 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Мнение 
Ами направете тогава интернет издание като Дневник.

При всички случаи ще се повиши аудиторията на вестника и ще стане по- влиятелен. Оттам и повече приходи от реклама.


Сря Дек 22, 2004 7:36 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12917
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Накратко ситуацията е следната:
Сега е излязъл брой 12! Струва 1лв. Бих си го купил с удоволствие, ако го видя. Няма мачове и нямам път към ОК. Вероятността да ми вземете левчето се свежда до 0. Защо това е така? Или не го искате или не знаете как да го получите. При двете положения, аз нямам вина.
Някой ще каже - "1 лв.- голяма работа...", но колко са хората като мен? В момента тиража е статистически незначим от гледна точка ефективност на рекламата. Аудиторията също- получавам статистика за тиража и аудиторията на всички вестници с над 1500 тираж и 4000 аудитория. Там в. Славия го няма. Ако пусна реклама в подобен вестник ще предам клиентите си.Така, че не искате да вземете и парите на моите клиенти. И после говорите, че сте на нулата, колко е трудно, каква хамалогия е... А се изисква да направите едно просто нещо- да разпространявате вестника НЕапокрифно. И ще спечелите за труда си, и ще е добре за нас- читателите и рекламодателите.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Чет Дек 23, 2004 3:41 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 3:55 pm
Мнения: 1012
Мнение 
Как да ви обясня, че разпространителските фирми не искат да разпространяват вестника, а тези които са приемали, после са се отказвали, как да ви обясня, че продавачите на сергии не си го поръчват, въпреки че знаят за него, но нямат интерес от продажбата на няколко броя и не им се занимава!!! Какво можем да направим ние? Не можем насила никой да накараме да го продава!
А ти боджов, ако искаше винаги да го имаш, щеше да се абонираш, ако искаш в центъра да си го купиш, всички знаят че се продава на "Алабин"! Проблемът пред вестника основно е един и той се нарича - футбола в ПФК "Славия-1913" АД!
За разпространението в нета ще помислим, но във всички случаи няма да е лесно! Трябва да измислим начин, да може да се чете само в компютъра на този, който си е платил абонамента!
За съжаление нямам никакво време в момента, сигурно ще има много какво да кажете, но ще го обсъдим по-натам!

И весели празници на всички, бъдете живи и здрави, за да можем да помагаме и да се радваме на "СЛАВИЯ"!:)

_________________
КОГАТО БЪЛГАРИЯ СТАНЕ
КАТО БЕЛИТЕ СТРАНИ

СЛАВИЯ ЩЕ ПРЕБЪДЕ


Чет Дек 23, 2004 4:54 pm
Профил
Луд за връзване

Регистриран на: Чет Дек 02, 2004 11:02 am
Мнения: 342
Местоположение: София
Мнение 
Смятам, че Боджов е прав във случая. Надявам се да се реализира това начинание скоро!

Весели празници и Бог с Вас и нине, и присто, и во века!Амин!

_________________
БОГ ДА ПАЗИ СЛАВИЯ!


Сря Дек 29, 2004 8:04 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 2142
Местоположение: Под полите на Витоша
Мнение 
I az bih go kopuval po elektronen put. Podkrepiam ideiata!

_________________
Изображение


Нед Яну 02, 2005 1:36 am
Профил ICQ
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12917
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Васко написа:
Как да ви обясня, че разпространителските фирми не искат да разпространяват вестника, а тези които са приемали, после са се отказвали, как да ви обясня, че продавачите на сергии не си го поръчват, въпреки че знаят за него, но нямат интерес от продажбата на няколко броя и не им се занимава!!! Какво можем да направим ние? Не можем насила никой да накараме да го продава!
А ти боджов, ако искаше винаги да го имаш, щеше да се абонираш, ако искаш в центъра да си го купиш, всички знаят че се продава на "Алабин"! Проблемът пред вестника основно е един и той се нарича - футбола в ПФК "Славия-1913" АД!
За разпространението в нета ще помислим, но във всички случаи няма да е лесно! Трябва да измислим начин, да може да се чете само в компютъра на този, който си е платил абонамента!
За съжаление нямам никакво време в момента, сигурно ще има много какво да кажете, но ще го обсъдим по-натам!

И весели празници на всички, бъдете живи и здрави, за да можем да помагаме и да се радваме на "СЛАВИЯ"!:)


Ами аз не съм се съмнявал, че маркетингът ви е непозната материя - това се вижда по цялостното ви поведение на пазара на вестници, фенски атрибути и др., но не съм предполагал, че и във форума така безпардонно ще го покажете.
На първо място в годините след информационната революция, отговорностите по изграждането на един маркетингов(дистрибуционен ) канал е на 100% грижа на производителя на стоката/услугата. Много е важно да направиш така, че тя да достига потребителя по възможно най- удобния за него начин. Какво значи да чакаш дистрибуторите и купувачите да ти изградят канала? Да ти дръпнат стоката? Това става само в случаите когато е разработен много качествен и скъп комуникационен микс- реклама, ПР, промоция, стимулиране на продажбите. Не забравяйте, че тиражът на вестника е много малък и на участниците в дистрибуционната верига им е все тая дали ще го продават или не. Как очаквате да проявят интерес? Да не сте Труд или 24 часа, които се продават самички и в значителен обем. От друга страна това все пак е спортен вестник, не стока от първа необходимост. А и годината е 2005, не 1985- не може да очаквате потребителите да полагат извънредни усилия, за да се снабдят с вестник, да обикалят по Алабин и да бройкат за вестник Славия по 186-те вестникарски будки.С други думи трябва да предприемете и приложите стратегия на избутване на вестника по веригата, а не да чакате някой да го дърпа. И след като този начин на дистрибуция не е ефективен вече 4,5 години - какво по дяволите ви пречи да смените стратегията?
Що се отнася до абонамента, мога да ви сведа една статистика. Безплатно. 92% от тиража на вестниците от всяка периодика се разпространява чрез ръчна продажба. 8% чрез абонамент, като над 80% от абониралите се са бизнес- потребители:фирми, учреждения и т.н. Остават няколко процента за физически лица, които живеят предимно в провинцията. В днешно време, българинът НЕ СЕ абонира. Той предпочита да се снабдява с пресата по други пътища. Такова е потребителското му поведение и вие трябва да се съобразите с него и да го уважавате, а не да го съдите с назидателен тон.
Що се отнася до ПДФ формата, радвам се, че мислите по реализацията на този проект. Аз ви предлагам да направите едно нещо, и след това да пристъпите към реализация и да търсите начини за подсигуряване на продукта от недобросъвестни потребители. Вземете направете някой от старите броеве (или някаква компилация от интересни материали излизали през 2002 да кажем..) на ПДФ и го пуснете безплатно на желаещите потребители. Така ще постигнете 2 ефекта- ще тествате продукта: ще разберете как се приема от потребителите, ще видите горе- долу какъв е интереса, ще можете да разберете колко и какви потребители и от кои точки на страната проявяват интерес. Вторият ефект е промоционалният ефект- хората ще получат безплатно четиво, ще се оценят качествата на новия продукт, ще дадат препоръки и ще са наясно какво биха желали да се промени. При всички случаи това ще умвеличи интереса към новата идея, а и няма да пострада тиражът на новия брой, приходите от продажби няма да намалеят. Това с тестването съм го проигравал много пъти в практиката и винаги сработва и дава отлични резултати. Пък и ще сте наясно даяли в крайна сметка ще си струва да внедрите този метод на разпространение - ще направите разходите си максимално ефективни, като няма да плащате хонорари на маркетингови консултанти и социолози.
Друго нещо, което сега ми хрумна е, че можете да предлагате стари броеве на по- ниска цена в същия формат. Така ще изкарате пари от тях още веднъж. А и защо въобще трябва да полемизираме в такъв остър тон, след като де факто приемате предложението ми като разумно и признавате, че сегашната форма на разпространение не е достатъчно ефективна?

Има и нещо друго. Аз не гледам в паницата на другия като някои хора. За мен е по- добре вие да печелите яко, за да сте стимулирани да развивате мърчъндайзинга и да ни предлагате нови и нови продукти по съвременните стандарти, като за бели хора. Защото Славия си е Славия, но интереса клати феса, сиреч ако печелите , ще сте по- мотивирани да работите за феновете на Славия и няма да го възприемате като повинност за тожя дето духа. Ще има далеч по- добър ефект от едни мотивирани хора, които знаят за какво работят. Търсене ще има, то сега е латентно, защото не се опитвате да го ангажирате по най- ефективния начин. Имам и други свежи предложения, които 100% ще ви бъдат интересни, но сега имам страшно много работа и ще се спра на тях друг път.


И накрая- приемам, че изписването на фамилното ми име с малка буква не е плод на пренебрежително отношение спрямо мен, а най- обикновена "печатна" грешка и честитя на патерица именния ден на теб, Васко! Желая ти всичко най- добро в личен и професионален план, както и да изживееш много положителни емоции покрай любимия на всички нас клуб- СЛАВИЯ!
На всички пожелавам същите неща, плюс яко присъствие на събитията в спортния календар на БЯЛАТА ЛАВИНА!

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Сря Яну 05, 2005 11:57 am
Профил WWW
Познат

Регистриран на: Сря Ное 24, 2004 8:22 pm
Мнения: 29
Мнение 
Предложенията на Боджов са много качествени и изпълними! Важно е разпространението на вестника, а сега не е добро.Никой не се абонира вече, защото много се краде от пощите, бе..... Само сметките никой не ги взима- аз например съм абониран за Ритъм, получих само 5 броя м.г.


Сря Яну 12, 2005 12:40 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12917
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Та значи... За ПДФ формата... Доста е трудно да се копира и даунлоудва този формат. Единствения начин да се направи някакво нерегламентирано разпространение е да се препращат писмата с файловете. Или пък да се принтират броевете, но това излиза по- скъпо отколкото да си го купиш. Освен ако не цуцкаш консумативи от работното си място. Това може да се реши чрез регистрация на пощи в пасивен режим- получаваш писма в нея, но не можеш да пращаш. Аз имам такава в ЮЕСЕЙ. НЕТ. Там получавам Харвард Бизнес Ривю на ПДФ.
Другото, което може би не всеки знае, е че за разчитане на ПДФ е необходим Акробат рийдър.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Сря Фев 16, 2005 3:02 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 8:21 am
Мнения: 1835
Местоположение: sofia
Мнение 
Az sam za DA :) :) :)

_________________
Изображение
Изображение

BOYS SOFIA ULTRAS


Сря Фев 16, 2005 10:48 am
Профил
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 2:05 am
Мнения: 443
Местоположение: Славия е супер тим на света непобедим
Мнение 
Аз бих го купувал, но какъв вестник би било това?

_________________
Славия е супер тим
на света непобедим


Който Славия мрази
под нас да лази


Нед Мар 27, 2005 10:23 pm
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.