Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Сря Апр 24, 2024 4:56 pm



Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 ЧЕСТИТА КУПА!!!!!!!! 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 10:28 pm
Мнения: 1258
Местоположение: София
Мнение 
В 7дни спорт пише че публиката обърнала мачът:):"Момичетата на треньора Мирослав Живков успяха да обърнат резултата, след като губеха с 1:2 гейма и 14:20 в четвъртия. Обратът настъпи благодарение на сърцатата игра на славистките и страхотната подкрепа на публиката. "
"Окрилени от подкрепата на публиката, белите поведоха с 8:6 след първото техническо прекъсване. Резултатът стана 8:8, но в този момент славистките направиха шест поредни точки за 14:8 и спечелиха мача с 15:9."

Само Белите!!

_________________
ЗНАМЕТО НА СЛАВИЯ СЕ ВЕЕ, СОФИЯ С НЕГО СЕ ГОРДЕЕ......

Изображение
www.zone1913.com


Пон Май 21, 2007 4:03 pm
Профил
Пристрастен

Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 10:55 am
Мнения: 199
Местоположение: Sofia
Мнение 
Честито на всички.Заслужена купа.

_________________
SAMO SLAVIA!


Пон Май 21, 2007 6:50 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 6:22 pm
Мнения: 1935
Местоположение: На майната си!!!
Мнение 
Честитка и от мен!

_________________
Изображение
Изображение
Аз съм с бяла душа и винаги ще бъда


Пон Май 21, 2007 7:43 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 8:21 am
Мнения: 1835
Местоположение: sofia
Мнение 
Интервю

Вяра Хаджимоскова: Купата ни компенсира за изпуснатата титла със Славия

© Антон Станков

От Любомир Тодоров

Отказах да стана манекенка, казва българската волейболистка, която стана четвърта във Франция с Кане

Вяра Хаджимоскова е родена на 16.10. 1983 г. в София. Играе волейбол в Славия, като за кратко е била и в ЦСКА и Сенице (Словакия). От миналото лято е във френския Кане. Тя е висока 190 см и играе като краен нападател. На турнира за Купата на България бе определена за Мис турнир.


- Вяра, Купата на България първи трофей ли беше за теб?
- Със Славия - да, и съм много щастлива, че този отбор най-сетне спечели голямо отличие. Иначе съм била шампионка с ЦСКА, когато играх за два месеца при тях през 2003 година. Печелила съм и първенството на Словакия през 2005 г. с отбора на Сеница. С него се класирахме и на четвърто място за Купата на СЕВ Но аз съм си славистка и съм горда, че с момичетата взехме купата. Това е малка компенсация за изпуснатите златни медали през миналата година. Винаги сме на косъм от трофея, но нещо малко не ни достигаше.

- Как успяхте да обърнете финала срещу Раднички?
- Не мога да обясня как се получи. В четвъртия гейм дори и при 14:20 не си помислих, че можем да загубим мача. За мен няма невъзможни неща и никога не се предавам. Така че бях спокойна. Играх на инжекции, но преглътнах болката и дадох всичко от себе си. Много странно, но след мача ми се обадиха хора, за да ме питат дали срещата е била уредена и затова сме спечели. Това е изумително! Никой нищо не е нагласявал. Славия спечели напълно заслужено купата. Ние бихме сръбския отбор в групите и решихме, че пак ще го направим. Но съперничките излезоха с настроение за борба и победа.

- Нормално ли е за купата да играят отбори извън България?
- В никакъв случай. Резонно е в нашата купа да играят български отбори. Иначе трябва да я прекръстят на Балканска купа и тогава всичко ще е наред. Можеше да се получи парадокс сръбски отбор да вземе купата. Къде другаде го има. А и регламентът на турнира не беше ясен.

- Лесно ли се адаптира към Славия, след като не бе играла с тези волейболистки една година?
- Да, не ми беше трудно. Реално направих само една тренировка преди началото на турнира за Купата на България - нямаше време. С повечето от момичетата бяхме играли заедно в отбора, така че се познавахме добре. Затрудни ме само, че тук се играеше с бързи топки, докато във Франция се залага повече на високи топки, но се нагодих. Все пак съм играла и като център. Но, за да се получи отличен синхрон в отбора са нужни няколко месеца, а аз имах една тренировка от час и половина. Бях приятно изненадана от огромното израстване под ръководството на Мирослав Живков за един сезон на момичета като Емилия Николова, Криси Йорданска и Ади Делчева.

- Беше национален състезател, а сега не си в състава. Новият селекционер Драган Нешич разговарял ли е с теб?
- Не сме говорили. Но аз в момента предпочитам да се излекува от всички травми и тогава ще започна да мисля за завръщане в националния тим. Времето е пред мен и смятам, че ще успея да играя отново за България.

- Разкажи за първия ти сезон във Франция?
- Мисля, че се представих на ниво в отбора на Кане, макар че дълго време лекувах контузия. Играх напълно възстановена едва от пролетта. Успях да се наложа, макар че в един момент ме бяха преквалифицирали на диагонал, за да играе като краен нападател любимката на треньора. Но се справих, защото съм била диагонал в националния отбор. С моя тим влезнахме в четворката на шампионата, каквато бе поставената ни задача от ръководството. Малко не ни достигна да вземем и бронзовите медали. Но и това е най-добро класиране в историята на отбора.

- Докога е твоят договор с Кане?
- Той беше за един сезон и изтече. Не знам дали ще продължа да играя в този клуб, защото се появиха финансови проблеми. Преди първата среща за третото място ни съобщиха, че главният спонсор се отказва да издържа волейболния отбор. Иначе генералният мениджър е много амбициозен и вече мислеше, ако се класираме за Купата на CEВ да увеличи бюджета, да привлечем нови момичета. Ние постигнахме тази цел и дано се намери нов спонсор, за да продължи нашият млад отбор да се развива. Защото накрая бяхме само девет момичета, от които две ходеха на работа и тренираха вечерно време.

- Май нямаш яснота къде ще играеш през новия сезон?
- Така е. Преди юли няма да се знае нищо. Моят мениджър е французин и ме увери, че няма да имам проблем да си намеря отбор. Имам голямо желание да остана в Кане, но ако нещата не се оправят финансово ще трябва да отида другаде. Нямам конкретни оферти за момента. Иска ми се да остана във Франция или да отида в Италия.

- Близо ли беше до другите български волейболисти, които играят в Кан?
- Да. Всъщност Кан и Кане- Рошвил са един агломерат на Лазурния бряг. Само от една табела на улицата разбираш, че вече си в Кан. Чудесно се разбирах с четиримата българи в Кан - Дани Милушев, Ева Янева, Страшимира Филипова и Мария Филипова. Всъщност ние живеехме в един комплекс и бяхме постоянно заедно. Когато Страши се контузи, аз се грижих за нея през цялото време и й бях като персонална болногледачка. Когато пък аз закъсах с кръста и коляното в края на януари, тя бе неотлъчно до мен. Помагаше ми и като се разболях от варицела. Иначе двата отбора си имат отделни зали. Кан е едно фантастично място за живот. Много е красиво и чисто. Малко съжалявам, че пропуснах филмовия фестивал, но бях обещала да се върна в България и да помогна на Славия за купата.

- Как те приеха феновете на отбора?
- Много добре. Нашата зала е малка, но беше винаги пълна и с чудесна атмосфера. Привържениците ни бяха много всеотдайни. Имахме традиция след всеки мач в центъра на залата да се прави студен бюфет. На него се събирахме двата отбора и феновете и общувахме, докато хапвахме. Когато загубихме последния мач за бронза от Алби видях сълзи в очите на няколко мъже от нашата агитка. Като че ли те преживяха поражението по-тежко и от нас. Колкото и нескромно да звучи мисля, че бях една от любимките на публиката на Кане.

- С френския как се оправяш?
- Чак през април се отпуснах да приказвам по малко. Но и не ми се налагаше, защото, както казах бях в българска среда, а всичките ми съотборнички в Кане говореха английски. За разлика от тима на Кан, при нас нямаше и учител по френски, така че всеки се оправяше сам.

- Беше избрана за Мис турнир на купата. Изкушавала ли си се от мисълта да станеш манекенка?
- Поласкана съм от това признание. Имаше наистина период, в който можех да стана модел. Бях 16-17 годишна, когато ме видяха от модна агенция, която организира кастинги и курсове. Харесаха ме в „Ексграунд" и „Визаж". Но се оказа, че за да станеш манекен трябва да си плащаш какво ли не. Реших, че така и така това не е моето призвание и се отдадох на спорта.

- Във Франция и Италия често спортистите участват в благотворителни акции. Имала ли си такива изяви в Кане?
- Случи ми се нещо подобно. Наскоро отидохме в едно училище заедно с още две мои съотборнички. От ръководството на школото бяха помолили да ги посетим, защото децата били големи наши почитатели. Изкарахме няколко часа с учениците и беше много забавно. Раздавахме автографи, подарихме им календари на отбора и тениски с логото на Кане, говорихме с тях, а накрая отидохме в салона и играхме волейбол.

- Напоследък като че ли има по-голям интерес и пари в плажния волейбол, отколкото в този в зала. Какво мислиш за бийч волея?
- Миналата година на шега се пуснах на едно турнир на морето. И така на майтап се класирахме четвърти. Много ми харесва плажният волейбол. И това лято мисля да се запиша на играя в турнири. Като по-малка също играех доста на пясъка. Както знаеш обаче, когато влезеш в национален отбор нямаш право да играеш бийч волей. Така че няколко години нямах не се занимавах.

- Намери ли си гадже във Франция?
- Моят приятел е българин и сме заедно от Нова година. Имах доста обожатели в Кане, но все пак не съм отишла там да свалям гаджета, а да играя волейбол.

- Какво обичаш да правиш извън спорта?
- Хобито ми са компютрите и Интернет. Направо съм вманиачена. Във всеки свободен миг влизам в Мрежата и чатя с приятели, използвам Скайп, свалям клипове и филми. Иначе обичам да хапвам, слава Богу, че не ми се лепи. Ям сладки неща, майонези - изобщо все калорични неща. Харесва ми да ходим с приятели по дискотеки, но това става когато не съм в състезателен период. Добре се забавлявахме и сега след спечелването на купата. Обичам да карам кола. Сега си купих Фолксваген Голф ІІІ GTI от лимитирана серия. Голфът ми е любимата марка. Най-добре си почивам на нашата къща в Ракитово, където е тихо и спокойно и планината ме зарежда с енергия. София ме изнервя с ужасния си трафик и винаги, когато мога излизам от града.

http://topsport.ibox.bg/interview/id_1868341370

_________________
Изображение
Изображение

BOYS SOFIA ULTRAS


Сря Май 23, 2007 7:28 pm
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 8:27 pm
Мнения: 3409
Местоположение: Sofia
Мнение 
Цитат:
Обичам да карам кола. Сега си купих Фолксваген Голф ІІІ GTI от лимитирана серия. Голфът ми е любимата марка. Най-добре си почивам на нашата къща в Ракитово, където е тихо и спокойно и планината ме зарежда с енергия. София ме изнервя с ужасния си трафик и винаги, когато мога излизам от града.

ами много Правилно изказване в София се напълни със селяни които Не могат да карат ама всеки 2ри е с голф чак казва че и е ГТИ

_________________
Славия София 1913


Венцеслав Стефанов ,Борислав Константинов,Веско Събев ВЪН ОТ СЛАВИЯ СОФИЯ


Сря Май 23, 2007 9:45 pm
Профил
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 8:32 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Мнение 
Честита купа! Дано догодина да спечелим и титлата :)

_________________
Изображение


Пет Май 25, 2007 10:16 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.