Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Апр 26, 2024 12:19 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 9 мнения ] 
 Дискусия за правилата на игрите през сезон 2011/2012 
Автор Съобщение
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Отговори с цитат
Мнение Дискусия за правилата на игрите през сезон 2011/2012
Засега аз не се сещам за някакви промени, които трябва да се направят. Ако някой има идеи, свързани с промени в правилата на Играта може да ги предложи и да ги обсъдим.
Сега действащият правилник можете да намерите тук.

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Чет Авг 04, 2011 10:45 am
Докладвай
Профил ICQ YIM WWW
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 6:28 pm
Мнения: 497
Отговори с цитат
Мнение Re: Дискусия за правилата на игрите през сезон 2011/2012
Защо не се дава по 1 точка в генералното за позналите голмайсторите?

_________________
Изображение


Пон Авг 29, 2011 8:11 pm
Докладвай
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 3:55 pm
Мнения: 1012
Отговори с цитат
Мнение Re: Дискусия за правилата на игрите през сезон 2011/2012
Цитат:
lureno19 написа:
Видове наказания:

- 2 еднакви прогнози за един и същи мач - предупреждение за жълт картон, при повтаряне на грешката получавате жълтия картон, при потретяне - последно предупреждение;
- 2 различни прогнози за един и същи мач - предупреждение за жълт картон, по усмотрение на модератора може и директен жълт картон;
- При последна прогноза, особено ако резултата, головата разлика или броя на нашите голове е познат - предупреждение за жълт картон;
- Ако сте получили вече жълт картон, независимо по каква причина и пуснете две еднакви прогнози получавате последно предупреждение, а ако са две различни е по усмотрение на модератора дали да ви накаже с последно предупреждение или да ви изгони;
- 8 пропуснати срещи - предупреждение за жълт картон, не се обявява, следете си внимателно;
- 9 пропуснати срещи - жълт картон;
- 10 пропуснати срещи - т.е. втори жълт картон = червен картон.


Мдааа... според правилата наистина съм виновен, ако има достатъчно мераклии да ме накажат, ще си приема наказанието. За мое оправдание ще кажа следното, което така или иначе не ме оправдава:

Знаете, че по принцип почти винаги си пускам прогнозите последен... това е така, защото съм близо до стадиона най-вече. Откакто стана дискусията по този въпрос след една моя прогноза от 4-2 с "Ботев" Пловдив, винаги пускам и второ мнение след това, когато си пускам прогнозите в последния момент/изключенията са много редки/.
В случая имах среща от 16ч и тъй като тя можеше да продължи повече от час, реших да пусна прогнозата преди това. Така и стана аз закъснях с пет минути за мача. Честно си признавам, не съм очаквал да няма прогноза след мен, повече от час преди мача. Това беше една от причините да не повторя мнението си. Беше ми доста натоварено и въобще не се и усетих, че може да бъда последен. По същия начин от натовареност пропуснах да дам прогноза за мача с Калиакра и загубих най-малко две точки, затова внимавах сега това да не се случи отново.
Иначе прогнозата си я казах на няколко човека на стадиона, в това число и на KIRIL който може да потвърди.
Както и да е, четейки правилата съм виновен.
Но искам да определим твърд срок, час, два, три или колкото кажете, от който нататък да е ясно, че трябва потвърждение на прогнозата или затваряне с ново мнение. Защото съгласете се, че може теоретично, човек да пусне прогнозата си даже предишния ден и след него пак да няма никой.
Моля това нещо да се дискутира и да се вземе решение за твърд срок!

_________________
КОГАТО БЪЛГАРИЯ СТАНЕ
КАТО БЕЛИТЕ СТРАНИ

СЛАВИЯ ЩЕ ПРЕБЪДЕ


Пон Окт 24, 2011 1:22 pm
Докладвай
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Отговори с цитат
Мнение Re: Дискусия за правилата на игрите през сезон 2011/2012
Ами и на мен ми се е случвало дори да си пускам последен прогнозата около 3-4 часа преди началото на мача и пак си пуснах коментар след поста за всеки случай. Идеята е който е по това време във форума той да пуска последен коментар. А иначе ако трябва срокове (с което не съм съгласен), който пуска в деня на мача да си пуска втория пост. Така ще се избегне донякъде и дебненето до последно между лидерите.

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Пон Окт 24, 2011 7:22 pm
Докладвай
Профил ICQ YIM WWW
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 8:32 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Дискусия за правилата на игрите през сезон 2011/2012
Това е невъзможно да се избегне, винаги ще има такива последни постове точно преди мачовете, то затова и се дава само предупреждение. Напоследък много рядко се случват благодарение на Валери, той обаче ако забрави и другите автоматично след него забравят, в т.ч. и Васко. А Tony Adams нали пускаше и за Стария Бобър, какво стана та само той си пуска. Те са едни от хората, заедно с Валери, Васко и Виктор, които последни си пускат прогнозите. И изобщо какво стана с бобъра, жив и здрав ли е, че скоро не съм го мяркал из форума?
А защо поне в Играта не разрешите да пускат прогнози и нерегистрирани? Въпроса не е само мой, а и на един много влиятелен човек от клуба, чието име предпочитам да не разкривам (малко ме изненада тогава). Преди да почне спама през 2006 пишеха и нерегистрирани слависти, чиито постове биваха изтривани от тогавашния модератор и сегашен админ FeverNew, а скоро след това и от модератора lureno19. След това бяха забранени гостите и се появиха ботовете, които след регистрация започваха да спамят. Сега обаче много ме съмнява дали ще има изобщо някакъв спам, по-скоро не!
Относно крайния срок според мен 3 часа минимум. След това, който пуска трябва да си пусне и втория пост.

_________________
Изображение


Пон Окт 24, 2011 8:22 pm
Докладвай
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 10:02 pm
Мнения: 1270
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Дискусия за правилата на игрите през сезон 2011/2012
Напоследък не се засичаме със Стария Бобър и си мисля, че няма да е особено удачно да пускам негова прогноза за определен мач, а после 2-3 мача да не участва. Но добре ме подсети, тия дни ще говоря с него и ще видим какво правим.

_________________
"Всички се страхуват от големите, големите се страхуват от Славия".


Вто Окт 25, 2011 1:00 pm
Докладвай
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 3:55 pm
Мнения: 1012
Отговори с цитат
Мнение Re: Дискусия за правилата на игрите през сезон 2011/2012
За мен няма значение какъв ще бъде срока. Но срок трябва да има, защото в противен случай има място за чист субективизъм.

_________________
КОГАТО БЪЛГАРИЯ СТАНЕ
КАТО БЕЛИТЕ СТРАНИ

СЛАВИЯ ЩЕ ПРЕБЪДЕ


Вто Окт 25, 2011 2:43 pm
Докладвай
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Отговори с цитат
Мнение Re: Дискусия за правилата на игрите през сезон 2011/2012
Tony Adams написа:
Напоследък не се засичаме със Стария Бобър и си мисля, че няма да е особено удачно да пускам негова прогноза за определен мач, а после 2-3 мача да не участва. Но добре ме подсети, тия дни ще говоря с него и ще видим какво правим.

Ще се радвам да се върне, защото беше добър участник.
Васко написа:
За мен няма значение какъв ще бъде срока. Но срок трябва да има, защото в противен случай има място за чист субективизъм.

Аз вече си казах мнението, ако ще има срок всички, които си пускат прогнозите в последния ден да пускат по два поста.

Към участниците, които често се случва последни да си пускат прогнозите бих добавил itso, sandokan и понякога agg, Altafini, Whitey, maldini, jjfoxy и др. А yamata е един от хората, които най-много внимават в началото на мачовете или поне внимаваше да не остават непокрити прогнози.

Ако се окажа прав за едно нещо се очертава да напусна временно или задълго София! А FeverNew, който преди водеше играта също от тая година работи в провинцията и рядко влиза във форума и незнам дали ще се връща. Не съм се замислял дали някой е способен да ме замести. Затова ако има желаещи да се пробват с класиранията да ми ги пращат на лс, искам да проверя възможностите Ви!!! Не е сигурно дали ще се махна, но поне ще знам дали има добри сметачи, пък и ако понякога закъснявам с класиранията да си имам заместник.

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Вто Окт 25, 2011 9:41 pm
Докладвай
Профил ICQ YIM WWW
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Отговори с цитат
Мнение Re: Дискусия за правилата на игрите през сезон 2011/2012
А съгласни ли сте за познат резултат когато са отбелязани повече от 5 гола да ви давам по 6 точки? Това е много рядко и много трудно да бъде постигнато, но все пак не е невъзможно.

Тези, които са успявали са:
2002/03 - 12 кръг - Sahib
2005/06 - 30 кръг - itso
2006/07 - 27 кръг - Стефан и Стария Бобър
2007/08 - 5 кръг - Mita4e, Васко и itso

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Пон Ное 14, 2011 4:01 pm
Докладвай
Профил ICQ YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.