Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 12:19 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 142 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
 Купа на България 2017/2018 - КУПАТА Е БЯЛА!!! 
Автор Съобщение
Пристрастен

Регистриран на: Нед Окт 31, 2010 10:27 pm
Мнения: 295
Местоположение: София
Мнение Re: Купа на България 2017/2018
А Славия шампион але, але, а Славия шампион але, але, а Славия шампион, а Славия шампион, а Славия шампион але але...

Поздрави за всички изстрадали бели фенове. Никой не каза, че най-много от всички трофея заслужаваха феновете - заради търпението, безграничната любов и вяра в любимия си отбор, заради изтърпените десетки срамни резултати и подигравки, заради това, че въпреки всичко останаха докрай верни, затова, че знаейки разликата в класите на двата отбора вярваха в победата. Дори ще кажа заради това, че голяма част от тях предвиждаха сценария по който станахме шампиони.

КУПАТА Е БЯЛА и сега е време за празнуване. Не позволявайте на цялата журналистическа машина да омаловажава нашата победа, да Ви кара да се чувствате така, все едно не сме заслужавали да спечелим. Финалът не е просто битка, той е същинската война, в която значение има само победата, без значение кой как е играл и с какви средства я е спечели, война която се печели не винаги от по-добрия, а от този който е готов да направи и невъзможното за да я спечели, от този който правилно е разчел силите си и не на последно място от този който има по- силна психика. Точно затова трябва да поздравим футболистите, като започнем от великана Гошо Петков и стигнем до младите момчета. Те устояха на писания, публика, умора и накрая тържествуваха.
Поздравление и за треньорите, начело със Заги, които извлякоха повече от максимума от тези момчета.
Победата е още по сладка и заради това, че е извоювана срещу вековния съперник, заради това, че разликата в класата и възможностите на двата отбора не е по-голяма от традициите, затова, че когато имат решителен мач срещу Славия, в "Левски" пълнят гащите.

Да спечелиш купата - страхотно, да го направиш срещу "Левски" - безценно.

САМО СЛАВИЯ!!!

_________________
И в радост и в тъга - САМО СЛАВИЯ!!!


Чет Май 10, 2018 9:05 pm
Профил
Пристрастен

Регистриран на: Нед Окт 31, 2010 10:27 pm
Мнения: 295
Местоположение: София
Мнение Re: Купа на България 2017/2018
Гошо Петков: В "Левски" не си научиха урока, преди мача е имало шегички и закачки

10 май 2018 | 20:55 - Обновена

Героят на Славия от финала за Купата на България с "Левски" - Георги Петков, излезе с любопитно изказване относно вчерашния драматичен мач. Бившият национал направи паралел с равенството на "Герена" през 2013 година, когато "сините" загубиха титлата по уникален начин срещу "белите".

"Сега пак "Левски" беше фаворит, пак Славия беше аутсайдер. Тогава са се радвали предварително. На път за стадиона в автобуса са си пеели, че са шампиони. Сега ми казаха, че през деня преди мача в хотела никой не е мислил сериозно. Шегички, закачки е имало. Явно на "Герена" не са си научили урока. Но, рално погледнато, как да го научат, след като никой от тези, които бяха на терена снощи, не игра преди пет години", довери Петков пред "Блиц".

"Бях сигурен, че Йомов ще вкара! Гледах изпълнителите от "Левски" в очите. Това е закон при мен - да гледам изпълняващия в очите. Усетих страх. Особено при Прохазка. Усетих къде ще бие. Всички тънкости ги знам от двама души - бившия вратар на "Левски" Здравко Здравков и от настоящия ми треньор в Славия Радостин Станев. Когато свършиха продълженията, Радо дойде при мен и ми каза: "Гошо, сега е твоят момент. Убеден съм, че поне две дузпи ще спасиш", продължи Петков.

"Не помня кой от "Левски" - май Паулиньо, ме удари зверски в ребрата. Свят ми се зави. Болката беше ужасна. Не знам дали някой забеляза, но аз повърнах на терена. После ми беше лошо и в съблекалнята. Почти при всяко спиране на играта лекарите идваха и ми замразяваха удареното място. За мен това си беше директен червен картон, но съдията го спести. Хващам топката, а той ме удря, след като съм я прибрал в скута си. Паулиньо не търсеше нея, а тялото ми. Ако мачът не беше толкова важен и ако не беше 0:0, излизах. Щях да поискам смяна. Но при това положение - абсурд", каза още капитанът на Славия.




Ето затова говорих в предния пост.

_________________
И в радост и в тъга - САМО СЛАВИЯ!!!


Чет Май 10, 2018 9:28 pm
Профил
Току що регистриран
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2015 4:41 pm
Мнения: 9
Мнение Re: Купа на България 2017/2018
рони: "... Не позволявайте на цялата журналистическа машина да омаловажава нашата победа, да Ви кара да се чувствате така, все едно не сме заслужавали да спечелим..."

Много точно казано рони, уви вчера слушах Гонг (знам ще кажете тия защо ги слушаш, но замислете се стотици други слушат манипулираното им мнение ... за мен това е и една от причините Славия да няма много привърженици), та там 4 журналисти яко за "Левски" субективизъм, помии по белия отбор, манипулации и нито един щатен журналист няма да говори и защитава бялата игра и идея.
Ей това малко или много ми разваля празника, другото е не можахме ли да се организираме освен на стадиона да се радваме на спечелената купа, да се организира и някакво шествие пък макар и да е малко в района на стадион Славия? Разбрах, че почти не е имало фенове да посрещнат футболистите пред стадиона ни (то и малко беше трудно като всички бяхме затворени на Националния).

Само Славия и Честито!

_________________
Изображение


Последна промяна boyanban на Пет Май 11, 2018 2:19 pm, променена общо 1 път



Пет Май 11, 2018 9:26 am
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 8:27 pm
Мнения: 3409
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Купа на България 2017/2018
Случайно си пуснах предаването на 2 канал с водещ чалгаджията и гледам един "актъор" се бъзика с публиката на Славия - колко сме и какви сме. Друг път също в това предаване съм забелязал ,че публиката на Славия им е в устата... Вчера след мача в спортните сайтове по няколко часа седя статията за любимия отбор ,че е наша купата и веднага избутаха новината с жълти простотии и кой им е виновен на сините.
Отдавна съм спрял да влизам в определени спортни сайтове и да слушам дарик с надеждата да има повече хора като мен и да се разкарат такива "герои" от журналистиката.Истината е ,че всички мразят Славия и сме сами срещу всички!Спомням си преди години играеха разни наемници и ние всички негодувахме и искахме нашите кадри да играят .Доста години след отказването на голяма част на славистите от бялата идея (заради президент,наемници и хората , които работят в клуба) искам да призова всички да подкрепим тези БЪЛГАРИ в Европа и да не обръщаме внимание на сини,червени,оранжеви,жълти и т.н .

_________________
Славия София 1913


Венцеслав Стефанов ,Борислав Константинов,Веско Събев ВЪН ОТ СЛАВИЯ СОФИЯ


Пет Май 11, 2018 10:41 am
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 8:16 pm
Мнения: 791
Мнение Re: Купа на България 2017/2018
Това което постигнахме е уникално и журналистите много добре го знаят но се чудят как да замажат неуспеха на Левски-отбор който е с 7-8 пъти по-голям бюджет -играят скъпо платени чужденци -мисля ,че заплатите на Обертан и Гомеш са колкото взимат всички в Славия.Всичко беше срещу нас -съдия ,публика и журналисти-момчетата бяха подложени на невероятен натиск да се предадат и тук уникална роля изигра Заги -каза ,че сме аутсайдери и направи така ,че това напрежение да не се отрази на футболистите и да излязат освободени на терена.Не мога пропусна ролята на Гошо Петков истински лидер и перде и не се огъна -както ако не беше Сираков да ни направи шампиони така и сега без Гошо нямаше да видим Купа.Трябва да похваля и Йомов за психиката пред тоя феноменален рев и мучене от 30000 говеда не трепна и вкара.Мисля ,че в с тази купа ще се създаде едно ново поколение легенди за Славия-всички тези момчета цял живот ще се гордеят с тази купа и ще обичат истински Славия!Дори в интервютата на Гошо и Галин вече акцента е насочен към Славия а не към говедата и Гошо казва ,че сърцето му е както синьо така и бяло.........


Пет Май 11, 2018 1:27 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 5:04 am
Мнения: 2202
Мнение Re: Купа на България 2017/2018
Зума: Браво, Славия! Зарадвах се, че 11 българи биха скъпоплатените чужденци

https://www.sportal.bg/news.php?news=724109

_________________
Обичаме ви, бели алкохоли!


Пет Май 11, 2018 9:03 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4033
Местоположение: София
Мнение Re: Купа на България 2017/2018
Чудя се дали тази дузпа за играта с ръка, ако беше на обратната врата, щеше да бъде свирена ? Не казвам дали е дузпа, а дали щеше да бъде свирена и в двете наказателни полета, защото аз силно се съмнявам.И ако беше свирена, Славия беше победила "Левски" с 1-0 с този гол, какъв вой щеше да настъпи на следващия ден ? Не мога да си го представя дори. Но разбира се, удобно се мълчи и за това, и за онази ситуация с Велев, където контакт имаше, макар и да бе потърсен от нашия играч. Ако положението беше в другото наказателно поле, такива като Томислав Русев щяха да реват като заклани, че са ощетили отново "отбора на народа". Сега обаче, понеже не могат да се хванат за съдията, "защитната тактика" на Славия е виновна.

Но да, наистина има кампания да се омаловажи този успех на Славия, да не ни се отдаде заслуженото. Скапани журналисти, дори не си струва да ги кълнеш. Достатъчно са наказани.

_________________
Изображение


Пет Май 11, 2018 10:23 pm
Профил WWW
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 05, 2003 12:15 pm
Мнения: 130
Местоположение: Espoo
Мнение Re: Купа на България 2017/2018
Браво за волята и характера! Честита купа!
А това, че е постигната с 11 българи, я прави още по-сладка!
Естествено за ЛЕ ще ни трябват няколко чужденци. :mrgreen:


Съб Май 12, 2018 9:29 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 4:36 pm
Мнения: 3765
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Купа на България 2017/2018 - КУПАТА Е БЯЛА!!!
Бойко Борисов поздрави Славия за спечелената Купа на България

Министър-председателят на България Бойко Борисов честити спечелената Купа на България на Славия.
Премиерът, които е фен на "Левски", заяви, че се е зарадвал на успеха на "белите", защото те го постигнаха само с българи на терена. В битката за трофея срещу "сините" тимът от "Овча купел" ликува след изпълнения на дузпи.
"За да бъда обективен, Славия показа как трябва да бъде. В Славия и Витоша няма чужденци... само българчета. Като играят те, утре ще има и национален отбор. В този мач, колкото и да ми беше криво като левскар, в същото време ми беше радостно, че българите надделяха и че си биха честно. Биха си с дух и хъс. Хем от една страна се ядосвам, хем от друга си викам, че има надежда, защото сега много отбори могат да се поучат от Славия", каза Борисов на пресконференция.

https://topsport.bg/slavia/boyko-boriso ... ariya.html

_________________
СЛАВИЯ Е ЛЕГЕНДА - ДА СТАНЕМ ЧАСТ ОТ НЕЯ - БЕЛИ ШАМПИОНИ !


Нед Май 13, 2018 2:12 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 4:36 pm
Мнения: 3765
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Купа на България 2017/2018 - КУПАТА Е БЯЛА!!!
Вратарят на Славия - Георги Петков получи наградата за цялостен принос към футбола. Стражът беше отличен на церемонията "Футболист на футболистите".
https://topsport.bg/slavia/georgi-petko ... agore.html

_________________
СЛАВИЯ Е ЛЕГЕНДА - ДА СТАНЕМ ЧАСТ ОТ НЕЯ - БЕЛИ ШАМПИОНИ !


Пон Май 21, 2018 4:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 142 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.