Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 10:32 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 
 Интересно интервю на Благой Георгиев: 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение Интересно интервю на Благой Георгиев:
http://focus-sport.net/view_person.php? ... gnfvleiam5

Има какво да се прочете

Благой Георгиев:

ЦСКА дължи успехите си на Йешич

Капитанът на Славия Благой Георгиев бе сочен като сигурно ново попълнение на ЦСКА преди началото на сезона. Утре е дербито между „бели" и „червени", което е важно за тима от „Овча купел", който набра скорост с две поредни победи. Георгиев даде интервю за „Меридиан Мач", в което говори за настроението преди мача в най-стария столичен тим.

- Благой, фаворит ли е ЦСКА за мача в събота?
- Не мога да бъда чак толкова категоричен, но всички знаят, че в момента ЦСКА е най-добрият отбор в България. На „Армията" обаче ще сгрешат, ако ни подценят. Славия не е отбор, който се дава лесно на противниците си. Ние имаме характера и възможностите да се изправим срещу всеки. Все пак не мога да отрека класата на съперника. Силата на ЦСКА се видя от цяла Европа.
- Срещу другия столичен гранд "Левски" обаче допуснахте загуба с 0:5...
- Така е, но сега ще се стремим това да не се повтаря. Ще направим всичко възможно да бием ЦСКА. Знам, че ще е много трудно, но няма начин. За нас е важно да излезем от кризата, в която изпаднахме напоследък.
- На мача с ЦСКА обаче няма да може да играе един от основните ви нападатели - Тодор Колев?
- Така е. Той ще ни липсва много на терена. В Славия обаче няма незаменими футболисти и се надявам да се справим.
- Името ти се спряга като едно от новите попълнения на ЦСКА. Това ще се отрази ли на играта ти?
- Не. Никога не съм се притеснявал преди мач и този не е по-различен.
- Очаква се теренът да е много тежък заради снега и ниските температури. Това ще помогне ли на Славия, след като всички смятат, че ЦСКА е по-техничният отбор?
- Ние също имаме силни футболисти и не знам защо така се подценяват възможностите на Славия. За никого не е приятно да играе на разкалян терен, но теренът е еднакъв за всички, нали?! Ние не се оплакваме и ЦСКА не трябва да го правят.
- След последния ви мач с Пирин 1922 Иван Стойчев те нарече „траверс" и те обвини за червения му картон, смяташ ли да му отговориш?
- Това са абсолютни глупости. Изобщо не ме интересува какво е казал. Няма да му отговарям. Това са неща извън футбола.
- Притесняваш ли се как ще те приемат феновете на ЦСКА в събота, след като се спрягаш като ново попълнение на „армейците", а ще играеш против техния отбор?
- Знам, че феновете на ЦСКА са едни от най-темпераментните у нас и че са страхотна публика, но ние също имаме фенове и те ще създадат отлична обстановка на стадиона. Привържениците на ЦСКА ще бъдат много и очаквам да напълнят поне един сектор. Никога обаче няма да се притеснявам, когато играя на стадион „Славия". Тук съм изградил цялата си кариера и няма да предам отбора. А за това, че името ми се спряга тук и там, няма какво да говорим. Вече ми писна да чета за трансфери и интерес към мен. Ще продължавам да тренирам и да се раздавам на мачовете от първенството. Иначе е нормално да ме освиркват всички привърженици на отбори, които играят срещу Славия. Повтарям ви - на терена не може да ме притесни нищо.
- Защо според теб ЦСКА постигна две поредни загуби в Европа, след като тръгна толкова добре срещу Ливърпул и Леверкузен?
- Самият факт, че ЦСКА победи Ливърпул в Англия, говори много за класата им. Миодраг Йешич е много добър специалист и вече ясно се вижда резултатът от работата му. На него се дължат всички успехи на отбора.
- Как се отрази на Славия треньорската смяна на Петър Хубчев с Альоша Андонов?
- Хубчев е много добър треньор. Всички приемаме тежко ситуацията. Той ни тренираше много добре, но не знам защо постигахме такива резултати. Мисля, че всички играчи трябваше да демонстрираме повече характер и да не се излагаме пред цяла България. Не искам аз да говоря за това в този момент. Ръководството каза каквото имаше. Сега за отбора е важно да върви напред. Альоша Андонов също е добър специалист и може да ни помогне. С него сме добри приятели и се разбираме. Това е най-важното в един отбор.
- Защо обаче допуснахте да се стигне до отпадането ви за купата на България от Рилски спортист и загубите от "Левски" и Беласица?
- Това е период, който всички в отбора трябва да забравим възможно най-бързо, за да вървим напред.
- Това, че в последните два мача постигнахте победи, даде ли ви самочувствието, което е нужно за победа над ЦСКА?
- За да биеш ЦСКА, се иска повече от самочувствие. Пак ще ви кажа, че всички много подценяват Славия, за да мислят противника ни за абсолютен фаворит. ЦСКА не трябва да бързат с трите точки. Това не е добре за нито един отбор.


Пет Ное 25, 2005 12:05 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.