Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 9:53 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
 КАК ДА ПРОМЕНИМ НЕЩАТА 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 10:02 pm
Мнения: 1270
Местоположение: София
Мнение 
Едно малко провокативно мнение. :)

Всеки човек си има собствени малки и всекидневни "войни" в личния си живот, а футбола ни е за удоволствие. Трябва ли да "воюваме" и на стадиона? По принцип, на стадиона се ходи за да забравиш точно за всекидневието. И там ли трябва да се натоварваме? А тази "битка" може да продължи с години, като шансът за някакво раздвижване е минимален.
И все пак аз съм оптимист. Просто естественото развитие на нещата ще накара футболните шефове в един момент да търсят публиката. По същия начин ще се регулират и нещата с уредените мачове. За мен те са големия проблем. Не че ще се премахнат напълно, това просто е невъзможно, но ще намалеят значително.

_________________
"Всички се страхуват от големите, големите се страхуват от Славия".


Нед Май 16, 2010 9:09 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 2142
Местоположение: Под полите на Витоша
Мнение 
Death_Squad написа:
Айде стига с тия сравнения с хора като "Левски" , "Ботев" и други велики личности , както и сравненията с Англия , за 50 години мисленето на българина е обърнато наобратно а в последните 15 мозъка му се промива 24 часа ...

та да питам за етрополе мача 200 човека бяхме и какво стана играчите уплашиха ли се какво стана ? щото такава подкрепа имаше и играхме срещу най слабия отбор и пак паднахме , май тфа с публиката отпада леко леко

на 100 годишнината ще сме си пак 20-30 които ще си правим шоу ще празнуваме 1 век от създаването на един велик отбор , който в последните 14 години е мъртав.


Абе ти за уискито и билетите ли се бориш бе?! А не е ли по-добре да се бориш за Славия? Само да те светна, че нищо не отпада щото ако бяхме публика като публика щеше да има огромна разлика когато не 200, а 2000 огласяваха цяло Етрополе едновременно с вик СЛАВИЯ!!! Видяхте нашите снимки на 200 човека дето се губиме в дърветата и колко бяха от Берое нали. Плюс това какво са 200 човека на фона на футболен мач? Нищо не е. Ние го приемаме като нещо голямо, защото е такова за нас в момента в който се намираме, но всъщност 200 човека нищо не са.

bodzhov_zv, все от някъде трябва да се почне. Аз за тва казах 5000, а не 15 000.

Божо, много добра идея!

Tony Adams, на запад е така, в България се ходи за да може да изкараш колкото се може повече псувни, които не си могъл да изкараш в личните си битки през седмицата :wink: Съмнявам се, че и 10% от хората ходят за да се разтоварват с удоволствие, а не по друг начин.
"А тази "битка" може да продължи с години, като шансът за някакво раздвижване е минимален." - както казах трябва да спрете да мислите по тоя начин вече!

_________________
Изображение


Нед Май 16, 2010 2:00 pm
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 8:18 pm
Мнения: 2327
Местоположение: Sofia Hardcore
Мнение 
C/\ABuCTA написа:
Death_Squad написа:
Айде стига с тия сравнения с хора като "Левски" , "Ботев" и други велики личности , както и сравненията с Англия , за 50 години мисленето на българина е обърнато наобратно а в последните 15 мозъка му се промива 24 часа ...

та да питам за етрополе мача 200 човека бяхме и какво стана играчите уплашиха ли се какво стана ? щото такава подкрепа имаше и играхме срещу най слабия отбор и пак паднахме , май тфа с публиката отпада леко леко

на 100 годишнината ще сме си пак 20-30 които ще си правим шоу ще празнуваме 1 век от създаването на един велик отбор , който в последните 14 години е мъртав.


Абе ти за уискито и билетите ли се бориш бе?! А не е ли по-добре да се бориш за Славия? Само да те светна, че нищо не отпада щото ако бяхме публика като публика щеше да има огромна разлика когато не 200, а 2000 огласяваха цяло Етрополе едновременно с вик СЛАВИЯ!!! Видяхте нашите снимки на 200 човека дето се губиме в дърветата и колко бяха от Берое нали. Плюс това какво са 200 човека на фона на футболен мач? Нищо не е. Ние го приемаме като нещо голямо, защото е такова за нас в момента в който се намираме, но всъщност 200 човека нищо не са.

bodzhov_zv, все от някъде трябва да се почне. Аз за тва казах 5000, а не 15 000.

Божо, много добра идея!

Tony Adams, на запад е така, в България се ходи за да може да изкараш колкото се може повече псувни, които не си могъл да изкараш в личните си битки през седмицата :wink: Съмнявам се, че и 10% от хората ходят за да се разтоварват с удоволствие, а не по друг начин.
"А тази "битка" може да продължи с години, като шансът за някакво раздвижване е минимален." - както казах трябва да спрете да мислите по тоя начин вече!
Не виждам къде в мнението съм написал за уиски и билети.


Нед Май 16, 2010 6:38 pm
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Май 27, 2006 7:30 pm
Мнения: 649
Мнение 
Наистина силно мнение на Слависта, което се припокрива изцяло с моето.
За жалост каква е причината за липсата на тази фенска маса? Има няколко възможности:
1. Нямаме наистина публика и тя се свежда до 5000 човека максимум и затова сме витаги обичайните 500-1000.
2. Масовия славист/българин/ не го интересува БГ футбола и тази мизерия, която трудно може да се нарече футбол.
3. Нулевите условия, нулевата амбиция, нулевите успехи, нулевата градивност, която е обхванала отбора ни.

При първия вариант, просто трябва да се примирим и евентуално да помислим как може да се промени това, като на този етап с продаване на мачове и нищо като успех няма да може да направим кой знае какво привличане на фенска маса.

При другите 2 варианта обаче е различно. Както се каза по-горе работата опира до манталитет. Повечето интелигентни хора за жалост кой умишлено, кой по стечение на живота се е отдръпнал от отбора, не може , а и не иска да се идентифицира с отбор, който ляга всеки сезон на някого и не може да бие "Левски" и ЦСКА. Това надали ще се промени, щото в Славия това е политика,политика която се води от сикаджийския мафиот Венци Дебелия Стефанов. НО. Единственото решение и алтернатива е ние да сме отново нетипични, алогични и неповторими, като вървим срещу течението, като се борим с тази репресия, да не позволяваме на мутренските лайна да съсипат тази институция. Това може да стане само с масова пропаганда, с масово посещение на мачове, с масово скандиране, с мощ и сила каквато би се постигнала само като сме единни в идеята ни. Смешно е да претендираме за каквото и да е било и каквато и да е Европа с посещаемост 300човека на мач от А група. За Бога в Дрен ходят повече хора от това. Нормално ли е?!?! Кви претенции заявяваме, какво искаме.
Борбата, каузата и Славия, не са по Диема, не са по Про.бг, те са в Овча Купел, 1 път в седмицата, продукция, зрелище може и да не видиш, може да няма дрибъла на Меси, но да застанеш редом до 4000-5000 слависта, изпълнили сектор А, да има агитка от 200-300 души, безценно ще е, защото това е вашия отбор, не са вашитие смешни Манчо, Челски, Ливърпули и Лийдсове, на кого му пука от тях за вас, от феновете им на кого му пука за вас.. на НИКОГО. Докато като ходиш от Княжево към Овча купел и в трамвай номер 5 се качват слависти с шалове от Горнобански път, от Павлово няма нищо по-радващо да си кажете "Аре белите", дори и да сте 5ма слависти само в трамвая.. а не бяха далеч времената където се пръскаха ро шефовете 5цата от слависти. За мен решението е едно- идване на мачове на макс, за да може и нашия глас да се чуе и дори и да паднем след мачове да се съберем хора по кафенетата и ресторантите около стадиона и да кънтят бели песни, защотото животът е за да се използа за нещата които обичаш, а не да чакаш момент, който може и да не дойде докато си жив, защото утре може да те блъсне кола примерно.
Пример: Черноморец- нямат фенове, нямат агитка, но последните 5 мача събраха толкова фенове, колкото ние за 5 сезона не може да съберем.
Хипотетично, средно на мач 2000-3000 слависта да идват, ще е коренно различно всичко. Не трябва да има отказване, откажем ли се. губим себе си. Аз не искам да се идентифицирам с тия хуьовци на терена, но искам да съм част от нещо градено 1 век и НАПУК на цялото мутренски съсловие в БГ да се борим против това, което не искаме да бъде то. Това трябва да ни е лайтмотивът- Ела на мач, допринеси със себе си, бъди напук :) .

А който е на стадиона само заради успехи някакви - да сменя отбора и направо да взима английско гражданство и да ходи да прави английски минети на тамошните фенове и на съровете.

_________________
Ханса завинаги един от нас!


Нед Май 16, 2010 7:37 pm
Профил ICQ
Пристрастен

Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 2:21 pm
Мнения: 163
Мнение 
От сутринта на няколко пъти се опитвам да напиша нещо тук и все се оказвах...и според мен за добро,защото Кижани ги каза нещата много по-добре отколкото аз щях да ги кажа...

голямо браво и на Слависта за менинията му по темата...промяната в манталитета си зависи само от нас...така и така повечето гледат мачовете на Славия по телевизията- та това за мен е още по-натоварващо...

а и с по-масиран подкрепа на трибуните, евентуалните загуби няма да изглеждат толкова печални, както е сега...

идеята за сядане на по бира след мач около стадиона е проста и добро начало за изграждане на колективен дух в публиката...


Нед Май 16, 2010 8:31 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 5:02 pm
Мнения: 1171
Местоположение: у дОма
Мнение 
Kijani написа:
Аз не искам да се идентифицирам с тия хуьовци на терена, но искам да съм част от нещо градено 1 век и НАПУК на цялото мутренски съсловие в БГ да се борим против това, което не искаме да бъде то!


Това е !


Пон Май 17, 2010 12:51 am
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 2:27 pm
Мнения: 1722
Местоположение: BERN
Мнение 
Za da nämame masa silno vliäät drugi faktori, nämame stadion kato horata, infrastruktura okolo stadiona, evens, fan shop, nämame kâde da se sâbirame fenovete nesťo koeto drugi agitki imat, lipsva organizaciä vâv vsäko edno otnošenie, otdelno žurnalistite nasaždat postoänno gluposti, ot koito horata se otvrâsťavat i ne iskat da stâpät na stadiona izobsťo pri nas e pâlen haos sâbirame pari primerno za fakli v posledniät moment trudno se organizirat ekskurzii v provinciäta
Vse näkoga träbva da se promenät nesťata problema e, če ne znaeme ot kâde da započneme

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xQx7NzUlpvk


Пон Май 17, 2010 10:35 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 10:41 am
Мнения: 1280
Местоположение: СОФИЯ
Мнение 
Само резултати и добра игра ще ме върнат мен лично на стадиона,а за голямо съжаление не виждам това как ще стане,на този етап не виждам никакъв смисал да ходя и да си тровя нервите с тия шибаняци :evil:

_________________
славист,лош човек няма!


Пон Май 17, 2010 8:55 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 5:30 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Бояна
Мнение 
Momčeta träbva näkoĭ da vi go kaže i za tova se regnah (ne samo za tova). Bil sâm s vas na povečeto mačove povečeto sig me poznavat po fizionomiä, no kakto i da e mislä če agitkata träbva da stoi v otdelen sektor i moeto predloženie da sme v sektor V. Zasťoto lično az kato sme v sektor A horata ot gore me depresirat i za tova v povečeto slučai sädam pri täh, mislä če sťe sme mnogo poveče, ako sme v sektor V i e vreme goveda, praseta da si sednat zad vratata kâdeto im e mästoto. Ideäta si e dobra, i kato napiša *** ZA VENCI DA GO VIDÄT VSIČKI!

_________________
Една любов е на света, завинаги в нашите сърца :D


Пет Май 28, 2010 11:01 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 9:04 pm
Мнения: 39
Мнение Истината е - всички на стадиона
Прочетох с интерес цялата дискусия в тази тема. Наистина има невероятно верни и точни неща.
Според мен най-истинската и най-честната позиция е - всички на стадиона. Само така, когато публиката е многобройна, и натискът на трибуните към клубното ръководство за промени ще е силен. Бойкотите всъщност е отказ от желание да се търси решение на проблема. И много, много слависти не стъпват по мачове, защото са обидени, разочаровани, затворени в собствената си обич към нещо голямо и чисто, каквото е била "Славия" за тях и вече не е.
Но за да послещнем гордо и достойно 100-годишнината трябват две неща - отборът ни наистина да е силен и стадионът ни да е доста по-пълен.
Ще се опитам да проведа специален разговор със Стефанов, а защо не и с някои още по-нагоре в клубното ръководство (ако стане), как си представят развитието на отбора отсега до стогодишнината.
Но в същото време и публиката трябва да направи това, което наистина може - да идва на стадиона и да подкрепя любимците си. Пък били те и сегашните футболисти. това е. По-добри в генерален план едва ли може да имаме към днешна дата. Но към стогодишнината ни отборът трябва да е много по-силен и по-боеспособен.
Всъщност - за стогодишнината имам големи идеи, които ще ги споделя по-нататък, когато изкристализират съвсем. Въпросът е да се намери схема в тържествата, които трябва да продължат цяла година (състезателна), да участват заедно и футболен клуб, и дружество, и славистката общественост. Защото ще е срамно и жалко на стогодишнината да сме разединени по български. Все пак ще сме първите, които ще празнуват стогодишнината на любимия си отбор - имам предвид доказана стогодишнина, а не измислена по-късно. Затова съм убеден, че това, което ще направим, ще е с класи над ""Ботев"" и "Черно море".
Но без многобройна публика още отсега няма как да стане. Моля ви, разберете това и убеждавайте всички слависти около вас да идват на стадиона.
Николай Кръстев

П.П. Естествено, ролята във всичко това и на в. "Славия" няма как да не е сериозна. Ако знаете колко пъти в мигове на разочарование (или на безпаричие за изданието) ми е идвало да се откажа от вестника. Но винаги тогава на преден план е изплувала пред очите ми очертаващата се стогодишнина и съм си казвал, че и заради нея си струват всичките усилия по фиансирането, списването, редактирането и разпространяването му. Които, повярвайте, никак не са малки. И се правят съвсем безкористно от здравия и сплотен славистки екип на вестника.
Дано новият сезон ни донесе повече радости. И се превърне в трамплин към сглобяването на един наистина силен и боеспособен отбор, който да представи "Славия" достойно във всички сезони да стогодишнината, а и след това.

_________________
Бялата лавина мина


Вто Юни 15, 2010 12:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 101 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.