Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:48 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 
 Интервю с Ангел Грънчов 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Интервю с Ангел Грънчов
Името на Ангел Грънчов отново стана доста коментирано сред феновете в последно време. За това допринесе решението на бранителя да разтрогне договора си с Локо Пд и да премине в Славия. 22-годишният футболист даде интервю за „Тема Спорт", в което обясни каква е причината да си тръгне от "Лаута", както и има ли допирни точки между напускането на ЦСКА и това на черно-белите. Той говори и за целите на Славия и какво го е накарало да приеме офертата. Защитникът отново се върна и към момента, в който бе изгонен заради настъпване без топка срещу Станислав Генчев в решаващия мач за титлата между Лудогорец и ЦСКА през 2012 г.


Ангеле, каква бе причината да прекратиш договора си с Локо Пд?
- Нека не навлизаме 8 кой знае какви подробности, но не става дума за пари, както се написа на няколко места, и каква заплата съм щял да взимам в Славия. Това, че прекратявам договора си заради неплатени възнаграждения, е само претекст. Искам да уточня, че и шамарът, който ми удари Бащата на една контрола, не е главната причина да напусна. Нямам никакви лоши чувства към отбора и специално към треньорското ръководство.

Преди година си тръгна по същия начин и от ЦСКА...
- В България често когато човек си търси правата, е наричан предател, неблагодарник и човек без достойнство. Аз не се страхувам от такова нещо. Нека който както иска да ме нарича и за какъвто желае да ме взима. Знаете в какъв период се върнах на "Лаута", бих ли го направил, ако е за пари?! Сами може да си направите сметка. Така че нямам никакви притеснения какво ще си помислят хората.

В Локо Пд от лятото управляват феновете. Имаше ли моменти, в които откровено ви лъжеха - днес ще има пари, пък утре се оказва, че не е така?
- Не е тайна, че ситуацията е много трудна и има сериозни финансови проблеми. Хората обаче се опитваха и работеха, дадоха всичко от себе си за доброто на клуба. Нормално е понякога да има забавяния и разминавания, но в крайна сметка направиха всичко възможно да го има Локо. Всички момчета в отбора се притесняваха за бъдещето, но ни бе пределно ясно още когато се захванахме, че след ден, два или три клуба може да го няма. Просто е доста трудно феновете да издържат Локомотив или който и да било. Но хората що-годе успяваха да плащат навреме. Напълно нормално е да е имало мисли, че скоро всичко може да приключи. Ще бъда честен и ще призная, че действах малко първосигнално, когато си събрах багажа и си тръгнах още вечерта, без да кажа на никого. Дойде ми в повече от лъжи.

Как се стигна до трансфера ти в Славия, защото се получи има-няма два дни след като разтрогна? Заговори се, че си уредил преминаването там още преди да си тръгнеш от "Лаута"?
- (Смее се.) Това са неверни неща. Венцеслав Стефанов ми се обади, когато вече бях разтрогнал с Локо, поговорихме малко и се разбрахме да подпиша със Славия. Не е ставало въпрос за някакви сериозни и дълги преговори. Винаги съм смятал, че обстановката в тима е добра и очакванията ми се потвърдиха. Слабия като клуб и Венци Стефанов като човек са много стабилни. Има обстановка, която те предразполага да мислиш единствено за футбол и как да се развиваш.

Нямате никакви шансове за класиране в шестицата и до май ще трябва просто да доигравате сезона. Какви ще бъдат целите след това?
- Разбрах, че до края на сезона ще се обиграва отборът, който догодина да гони нещо повече. Ясно е, че нямаме шансове за първата шестица, което за мен не отговаря на качеството на нашия тим. Със сигурност аз не правя изключение от останалите футболисти и искам тук да направя следващата крачка и да отида да играя в чужбина. Виждате, че Славия продава добре навън. Но не искам да слагам каруцата пред коня, най-важно е сега да вляза в ритъм и да се развия. Първо искам Славия да върне славата си, да бъдем в Топ 5 или дори по-напред. Едва след това ще мисля за нещо друго.

Всяка година Славия тръгва с големи амбиции, но всичко приключва в средата на сезона. Не е ли време това да се обърне?
- В Славия винаги е имало качествени футболисти и добър колектив, но винаги нишката някъде се е късала. Действително всяка година отборът тръгва с високи цели и накрая всичко приключва рано-рано и трябва да се мисли за следващия сезон. Смятам, че специално в А група силите са много изравнени, има три-четири отбора с по-високи възможности и потенциал -ЦСКА, Лудогорец, Литекс, "Левски", а останалите са на едно ниво. Ето например един Локо София, който наглед не е толкова сериозен тим, се намира на трета позиция, което донякъде е изненада, но и донякъде не.

Преди три години, когато бе част от ЦСКА, се борехте за титлата с Лудогорец. Сега отново е така. Как ти се струва тази надпревара между два коня?
- Мисля, че Лудогорец има леко предимство от психологическа гледна точка, защото ЦСКА ще трябва да печели на всяка цена. Нещата са комплицирани в няколко насоки и засега не мога да кажа кой ще спечели. От спортно-техническо естество нещата са изравнени и не мисля, че Лудогорец вече има превес. Надявам се титлата да се реши на терена, а не от странични фактори, за каквито от дълго време се говори. Още през 2012-а имаше такива неща. Искрено вярвам, че ЦСКА ще успее да триумфира. Трябва да се отбележи, че в последните 12 месеца отборът се развива във възходяща линия и сега разполага с необходимите качества, за да стане шампион. Привлякоха се доста футболисти през това време, повечето от които чужденци, но се вижда, че има прогрес.

ЦСКА бе на един мач от титлата през 2012 година, който бе загубен. Бе обвинен от феновете заради червения си картон...
- Журналистите повече ме връщат към този момент. Нормално е доста фенове да ме нарочат, все пак бяхме много близо до титлата. Мога да кажа, че този мой червен картон лиши отбора от първото място в очите на привържениците ни. Сгрешил съм и доста съжалявам, но продължаваме напред, не мога да го върна. Говореше се, че съм се смял и какво ли не... Просто в такова състояние не знам какво се случва и къде се намирам. Тогава помня, че някой застана пред мен и ме пита нещо и затова реагирах така. Не съм се смял, защото ми е смешно или нещо подобно, напротив, беше ми тежко. Засега с Генчев не сме коментирали тази ситуация, може някой път да го направим.

Усети ли тогава, че Стойчо Младенов те е зачеркнал след този мач?
- Може би имаше някакво негативно отношение към мен, но не и чак зачеркнал. След този случай загубих титулярното си място и доверието му. Но вината е изцяло моя, явно не съм показал каквото трябва. Може все пак да съм си въобразявал, че не ме харесва или нещо подобно. Но не мога да кажа, че ме е нарочил. Тогава обаче бях много психически обременен, заради което смятам, че не съм попаднал 6 сметките му. Това не бе и причината да си тръгна.

Останаха много малко българи на "Армията". Сега и Карачанаков избяга...
- За мен е напълно нормално да се налагат чужденци. Стойчо Младенов като треньор никога не е залагал много на млади футболисти, обича повече хора с опит. Явно това е неговият метод на работа. Не е приятно, че ЦСКА е интернационален и разполага с двама-трима българи, но това са реалностите 8 момента. Така е преценил треньорът, той е шефът. Ние може само да гледаме и да слушаме.

Има ли футболист, на когото се стремиш да подражаваш или който през годините ти е дал съвети?
- Не гледам мачове специално, за да се уча от някого. През годините най-вече съм подобрявал играта си заради хората, с които съм работил. Например Вальо Илиев, Тунчев, Апостол Попов. Все играчи и личности, от които мога да науча много и да подобря слабостите си. И тримата са ми давали много съвети и акъл.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Нед Фев 22, 2015 9:53 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.