Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:42 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 7 мнения ] 
 Доволни ли сте от зимната подготовка 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12894
Местоположение: SOFIA
Мнение Доволни ли сте от зимната подготовка
Като цяло свършеното през зимата не ме удовлетворява. Селекцията е крайно постна и слаба - имахме няколко невралгични зони през есента, а не се направиха дори козметични опити проблемите там да се оправят. Имам предвид бековете. Ядовете в средата на терена ще си останат - така и не се намери разиграващ халф, а Янков бе освободен. Вярно, че играеше когато му е кеф, но сега и такъв нямаме. В атака ще се разчита на Василев и звезди от аматьорския футбол, а бе освободен Бижев. Добре, че някоя от големите звезди (доколкото Фонсека и Манзоро могат да минат за такива) не пое в посока Азербайджан или турската Б група, че тогава щеше да стане съвсем безпредметно очакването догодина нещо да се случи. С оглед на това, че вече и отбори от Б група се подготвят в Турция, лагерите там станаха санитарен минимум и не бива да се изтъкват като нещо кой знае какво. Имаше мачове с екзотични отбори, бяха постигнати 1-2 добри резултата с по-класни тимове, но с Витоша и "Ботев" се видя, че въртим на празни обороти цяла зима, а дано не се окаже, че имаме и отстъпление. В няколкото контроли, които гледах, видях, че се залага на дефанзивна игра, а напред на контри. Това върви срещу отбори, които водят играта, но във втората шестица няма да останат такива тимове, освен ако някой измежду ""Левски"" и ""Ботев"" не сдаде багажа и не ни прави компания в битката за оставане.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Сря Фев 25, 2015 9:00 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Доволни ли сте от зимната подготовка
Каква подготовка сме правили ще се разбере от резултатите в официалните мачове. :wink: Като плюс отчитам това, че поне засега запазихме по-класните си чужденци (визирам Касай, Манзоро и Фонсека). Селекцията меко казано не впечатлява като имена, но ще видим. Така или иначе доиграваме сезона, както обикновено, едва ли някой чака чудеса :roll:


Сря Фев 25, 2015 10:59 am
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7228
Мнение Re: Доволни ли сте от зимната подготовка
Не съм очаквал по добра.


Сря Фев 25, 2015 11:37 am
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12894
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Доволни ли сте от зимната подготовка
Лошото е, че доиграваме не само този сезон, а и догодина ще доиграваме сезона още от първи кръг. С тази селекция очаквам голямо текучество лятото плюс привличане на 1-2 тона нови анонимници, които ще сме разкрили още преди да е свършило лятото. Единственият трансфер, който е с поглед към следващия сезон е привличането на Марио Кирев. Той понатрупа опит в чужбина и макар и не в Ювентус, все пак поигра доста в Румъния и Швейцария.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Сря Фев 25, 2015 12:37 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Доволни ли сте от зимната подготовка
Ангел Грънчов също може да се наложи, а и поне някое от момчетата, които взехме от Б група. Но текучеството при нас никога не е спирало и няма и изгледи да спре, така е.


Сря Фев 25, 2015 2:22 pm
Профил ICQ
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12894
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Доволни ли сте от зимната подготовка
Ще му е трудно да се наложи при наличието на още половин дузина централни бранители. Няма да задавам риторичния въпрос кой и защо го доведе и това ли беше най-невралгичната зона в защитата, защото в интервюто с Грънчов, което съм поместил по надолу, е видно кой и как прави селекцията. При липсата на крайни бранители си е голям лукс да имаш 6 централни. Ще го пуснат в два-три мача, в които няма да може да компенсира грешките на Панов или Генчев и ще го емнеме, или поне тези от нас, които не виждат истинските причини за головете.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Сря Фев 25, 2015 4:19 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4033
Местоположение: София
Мнение Re: Доволни ли сте от зимната подготовка
Какви см ги свършили през подготвителния период, ще си покаже в трите мача в редовното първенство. Сега как да кажа дали съм доволен, след като нито съм ги гледал в Турция, нито съм запознат отблизо с качествата на новите. Песимист съм, но като всеки фен, тая искрица надежда.

Обикновено при нас в такъв период има голямо текучество на идващи и отиващи футболисти, този път не е изключение. Лятото ще бъде същото. Няма градеж, няма амбиции. Отборът няма как да има ядро и облик след като през 6 месеца се прави нов състав, вместо да се правят само козметични корекции на слабите постове и да се привличат нови единствено с цел засилване на конкуренцията. Със сигурност мога да кажа, че на определени постове, в който има крещяща нужда от качествен играч, не се обърна внимание.

Контролите, които изиграхме бяха срещу слаби съперници. Какво сме тренирали, каква е селекцита, ще видиме след 3 мача.

_________________
Изображение


Пет Фев 27, 2015 12:08 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 205 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.