Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:23 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 
 Манзоро: Иска ни се в евротурнирите 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Манзоро: Иска ни се в евротурнирите
Жереми Манзоро е футболистът, който изглежда незаменим за "Славия" през настоящия сезон. Френският офанзивен халф бе с основна роля за силното начало на кампанията на "белите", но впоследствие проблеми с контузии и големият трансферен шум, който се вдигна около него, повлия на всички на "Овча купел". Срещу ""Ботев"" (Пд) в петък Манзоро се появи като резерва и бе с основна заслуга за победата с 2:0, която бе първа домакинска за "Славия" от 5 мача насам. След двубоя Жереми Манзоро говори пред "7 дни спорт" за всички събития около себе си.

- Жереми, толкова лесно, колкото изглеждаше ли дойде победата над ""Ботев""?
- Не, в никакъв случай не ни беше чак толкова лесно да ги победим, въпреки че излязоха с много млади футболисти. Искахме да покажем какво можем и да вземем трите точки. В края на мача, когато вече беше много трудно, намерихме сили да се преборим и да вкараме два гола.
- Ти се включи много активно и отбеляза второто попадение. Твоето влизане в игра ли бе решаващо за победата?
- Да, отбелязах един гол, но не съм тренирал почти една седмица и това ми се отрази. Не мисля, че аз съм решил мача или нещо такова. Всички играхме много добре и заслужено вкарахме два гола, въпреки че можехме да го направим и много по-рано в мача.
- Очакваше ли ""Ботев"" да играят толкова защитно?
- Доста техни играчи липсваха, много млади момчета бяха титуляри, но не смятам, че са играли лошо. Не мога да кажа какво точно очаквахме от мача, но най-важни са победата и трите точки.
- В последния месец "Славия" се представя на приливи и отливи. Каква е причината?
- Може би просто сме в труден период. Има доста добри отбори в първенството и е много трудно всеки кръг да се представяш на 100%. Вече имаме две поредни победи, което е много важно след последните няколко негативни резултата.
- Успокои ли се атмосферата в отбора след тези две победи?
- Да, но в съблекалнята всички сме заедно. Понякога имаме проблеми, но това е нормално. Когато има някакви трудности, ги преодоляваме заедно. В момента всичко е наред.
- Защо е толкова трудно на "Славия" да отбелязва голове през този сезон?
- Когато нападателите ни не вкарват, значи офанзивните халфове имат вина и не успяват да създават достатъчно положения. Мисля, че този проблем вече отминава, защото отбелязахме 4 гола за 2 мача.
- Победата над ""Ботев"" е първа за вас у дома от първия кръг. Каква е причината да се представяте по-силно като гости?
- Не знам, не знам, сложна тема е това (смее се).
- От дълго време си в България, какво е мнението ти за първенството?
- Страната ми харесва, прилича на Франция. Шампионатът не е лош, но има един голям проблем, с който трябва да се справят футболистите в България - голяма част от тях живеят само за днес, не и за утре, не мислят за бъдещето. Ако това нещо се промени, "А" група ще стане много по-силна.
- Ти какво мислиш за своето бъдеще в "Славия"?
- Засега съм тук, какво ще се случва е работа на президента. Имам договор за още една година, не е проблем да изчакам още време и да видим какво ще се случи.
- Защо не се стигна до твой трансфер през лятото?
- През лятото имаше няколко отбора, които ме искаха, но имахме проблеми с тях, не успяхме да се разберем. Сега имам нужда да забравя това, което се случи преди няколко месеца, и да продължа да играя добре за "Славия".
- Какво се промени в отбора през лятната пауза?
- Мисля, че има голяма разлика в играта ни. Миналата година разчитахме повече на контраатаки, но сега сме по-силни в защита и сме готови да предложим по-агресивна игра на съперниците, да се сбием повече с тях за топката. Сега имаме повече кураж и това се вижда в класирането.
- В един момент от сезона дори бяхте на първото място. Защо имате толкова върхове и спадове в представянето си?
- Започнахме силно първенството и целият стартов период беше много добър за нас. Понякога физически не издържахме, друг път не бяхме достатъчно концентрирани и това ни костваше някои точки. Сега е добър момент да започнем нов период на силни мачове. Когато спечелиш два мача, винаги е хубаво. Трябва да печелим точки и да видим какво ще ни донесе бъдещето.
- Каква е целта ви за този сезон?
- Твърде е рано да говорим за класиране и конкретна цел, но ни се иска "Славия" да намери място в евротурнирите. Все пак има много мачове до края на сезона и ще видим какво ще се случи. В последните 5-10 кръга ще правим сметки колко точки имаме и какво можем наистина да постигнем.
- Какво е желанието ти - да останеш в "Славия" до лятото и да помогнеш за класиране в Европа или да поемеш към друго първенство през зимата?
- Както казах, засега съм тук и ще играя на върха на възможностите си. За мен няма значение дали ще остана, или ще си тръгна, важното е всички да са щастливи - аз да съм доволен от предоставената възможност, а условията да удовлетворяват "Славия" и президента.
Дарин Димитров

http://www.7sport.net/7sport/fb_1footbg/d7672_9.htm

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пон Ное 02, 2015 9:31 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.