Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Апр 29, 2024 5:34 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2 мнения ] 
 Косъма: Пролетта ще затрудним всички отбори 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12900
Местоположение: SOFIA
Мнение Косъма: Пролетта ще затрудним всички отбори
Нападателят на Славия Ивайло Димитров блесна със страхотен гол със задна ножица в петък при гостуването на Пирин в Благоевград, спечелено от столичани с 3:0. Косъма и Антон Карачанаков са голмайсторите на "белите", след като през есенния дял от първенството се отчетоха с по 6 попадения. Димитров даде интервю пред БЛИЦ, в което обявни, че е доволен от представянето си до момента и заяви, че Славия ще бъде фактор в "А" група и през пролетта.

- Разписа се със задна ножица в петък в Благоевград, това ли е най-красивият гол в кариерата ти до момента?
- Един от най-красивите е, но не го слагам на първо място. Най-красивото ми попадение е с екипа на Спортист (Своге), когато вкарах за първи път в "А" група. През 2011 година спечелихме с 2:1 срещу Локомотив (Пловдив) след мой гол в края на мача. Тогава пак отбелязах със задна ножица, но първо си я спрях с гърди, а сега срещу Пирин директно я засякох в мрежата.
- Изпълнението ти беше ли предварително тренирано?
- Не, просто ми идва отвътре. Това е чувство, дори не го мисля предварително. Така ми дойде топката... инстинкт.

- Доволен ли си, че вкара 6 гола до момента в първенството?

- Да, а и като се има предвид, че миналия сезон играех предимно за дубъла на Славия. Радвам се, че получих шанс и се възползвах от него. Бях титуляр във всеки мач с изключение на срещите с ""Левски"" и Локомотив (Пловдив). Пропуснах само един двубой до момента. Въпреки че вкарах 6 гола, смятам, че можеше и по-добре.

- Каква е целта пред Славия?
- Нямаме реална цел. Играем докъдето ни стигнат силите. Няма смисъл да гоним някакви нереални цели и да вкарваме излишно напрежение. Шампионски титли, Лига Европа... няма смисъл да говорим за това. Този сезон първенството е много изравнено. Всеки може да загуби точки от всеки. Лидерите също губят и е интересно.

- Какво не ви достигна, за да спечелите повече от тези 31 точки, които имате в актива?
- В домакинствата имахме затруднение при организирането на играта. Даже се оказа, че като гост се представяме по-добре. Играем по-освободено на чужд терен.

- Как успяхте да спрете полета на "орлетата", които бяха във вихура си след идването на Наджи Шенсой?
- Резултатът много лъже. Да, спечелихме с категорична преднина - 3:0, но не бива да се говори, че сме ги пребили. Всеки от нас се вложи максимално и имахме късмет да си вкараме положенията. Мачът беше тежък, при тях имаше ентусиазъм. Искаха да продължат отличното си представяне, но стана добре, че вкарахме ранен гол, а след това аз убих интригата с второто попадение в мача.

- Голмайстор си на отбора, чувстваш ли се лидер на Славия?
- Не се имам за лидер. Голям колектив сме, всеки помага на всеки.

- Георги Петков ли е лидерът?
- Може да се каже, все пак той е най-опитният, играл е в Шампионска лига. Петков много помага на всички, най-вече на по-младите. Когато е на терена знае как да вкарва нужното спокойствие по време на мач. Виждате, че при нас има много млади момчета. Това е радващо, защото в България по принцип не се дава много шанс на юношите. В школата на Славия има перспективни футболисти. Помагаме им да влизат по-бързо в мъжкия футбол. Окуражаваме ги. Хубаво е, че момчетата искат да се развиват. В последните мачове се видя, че Славия има таланти.

- С Дуде Дунгала и Карачанаков сработихте ли се добре?
- Няма какво толкова да се сработим. Във всеки мач се раздаваме на максимум и резултатът се вижда - 7 гола в последните 3 мача.

- Със Славия ли е свързано бъдещето ти?
- Да, в момента съм щастлив в Славия. Имам договор за още 2 години. Играя, вкарвам голове, феновете ме приемат, което е най-важното за мен.

- Голямо ли е забавянето на заплатите ви?
- Много се спекулира с тази тема последните месеци. Да, има забавяне, но това е нормално. Във всички клубове го има това нещо. Имаме уверението, че ще се направи всичко възможно да се изчистят сумите. Не са колосални, няма проблем. Това е работа на клубното ръководство. Нашата работа е на терена - да побеждаваме.

- Новият старши треньор Владимир Иванов какво промени?

- Той е в Славия вече няколко години. Беше помощник на Иван Колев, шеф е на школата. Има си виждания, които ги вкара в отбора.

- Ще ви бъде ли треньор и след Нова година?
- Това го решава ръководството. Той иска да продължим да работим заедно. Доколкото съм запознат има проблем с лиценза, в момента учи за ПРО лиценз.

- Защо се стигна до напускането на Иван Колев?
- Стана много изненадващо. На сутрешната тренировка след загубата от ""Левски"" той влезе в съблекалнята и ни каза, че си тръгва. Сбогувахме се и това беше. Каза, че ще продължи да ни помага, ако има нужда.

- Той обвини ли ви в бойкот?
- Не, в никакъв случай, дори ни благодари за съвместната работа. Каза, че е доволен от нас. Не знам каква са причините да реши да подаде оставка. А и не мога да коментирам неговите действия.

- Кой ще бъде шампион този сезон?

- В началото на сезона мислех, че ще е Лудогорец и няма да има интрига, но се оказа доста завързана ситуацията. Литекс и ""Левски"" са в борбата, но все пак залагам за Лудогорец. В челото е равностойно, Берое също е близо до върха, както и ние. Съперниците трябва да са наясно, че Славия няма да се предаде. На всички отбори ще им бъде трудно срещу нас през пролетта.
ПЛАМЕН СЛАВОВ/БЛИЦ
http://www.blitz.bg/sport/article/301653 - има видеа с двата споменати красиви гола

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Вто Дек 15, 2015 6:58 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 4:36 pm
Мнения: 3766
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Косъма: Пролетта ще затрудним всички отбори
Браво на Косъмчето! Може да не вкарва много често, но прави красиви и запомнящи се изпълнения!

_________________
СЛАВИЯ Е ЛЕГЕНДА - ДА СТАНЕМ ЧАСТ ОТ НЕЯ - БЕЛИ ШАМПИОНИ !


Вто Дек 15, 2015 7:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 165 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.