Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Нед Май 12, 2024 11:03 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща
 Новият треньор Александър Тарханов 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 1749
Мнение Re: Новият треъор Александър Тарханов
Тарханов не е решение на дебелият.
Това е радващо


Сря Яну 13, 2016 10:17 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12909
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Новият треньор Александър Тарханов
http://www.ftbl.ru/issues/aleksandr-tar ... nayut-bit/

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пет Яну 15, 2016 11:25 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4038
Местоположение: София
Мнение Re: Новият треньор Александър Тарханов
Голяма воля! Треньорът на Славия преборил рака

Александър Тарханов е претърпял две операции и е успял да се справи с коварната болест

Новият старши треньор на Славия Александър Тарханов е бил болен от рак. Специалистът разкри пред в. "Советский спорт", че е претърпял две операции от рак на щитовидната жлеза.

"Помня, че след втората интервенция казах на лекаря, че бързам, защото имам мач. Трябваше да пътувам за Краснодар. Той ме попита дали пак съм щял да бързам, ако ми бе казал, че ми остават 7 дни живот. Какво му отговорих? Че щях да съм доволен, че поне още седмица ще съм близо до отбора си, спомня си Тарханов.
- В момента ситуацията е под контрол. Ежегодно си правя изследвания. Спокоен съм. Съдено ли ти е да живее, ще живееш. Най-важни са мен са семейството и работата. Никога не съм имал семейни проблеми. Вече от 43 години сме заедно с моята съпруга, тя винаги се е съобразявала с мен и работата ми. Ето, сега аз й казах: "България", и тя веднага се съгласи да дойде с мен."

_________________
Изображение


Съб Яну 16, 2016 11:23 am
Профил WWW
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 8:27 pm
Мнения: 3412
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Новият треньор Александър Тарханов
Руснакът погна здраво славистите


„Белите" тренират двуразово и през уикенда
Играчите на Славия вече си патят от сериозната руска дисциплина на наставника Александър Тарханов. „Белите" са подложени на здрави физически натоварвания, като те тренираха двуразово и през двата почивни дни.

Хората на Венци Стефанов все още се подготвят в столицата, като от 21 януари до 12 февруари ще бъдат на подготвителен лагер в Анталия. В най-старият софийски клуб ще изиграе общо пет контролни срещи.

Евентуално Славия ще изиграе приятелска среща и на 19-и януари, само ако времето в България го позволява. Съперник трябва да бъде Витоша (Бистрица).

http://topsport.ibox.bg/news/id_1426484014

_________________
Славия София 1913


Венцеслав Стефанов ,Борислав Константинов,Веско Събев ВЪН ОТ СЛАВИЯ СОФИЯ


Нед Яну 17, 2016 6:43 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12909
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Новият треньор Александър Тарханов
"Сериозна руска дисциплина" :lol: Той да внимава с тия физически натоварвания, защото есента за първи път от години нашият отбор беше много добре кондиционно. Все пак да има предвид, че не готви щангисти, а футболисти.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пон Яну 18, 2016 8:40 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7230
Мнение Re: Новият треньор Александър Тарханов
Наставникът на Славия Александър Тарханов коментира успеха над Витоша Бистрица с 6:1.

"Доволен съм, спечелихме срещу един тим от трета дивизия, много съм доволен от двубоя, те играха малко по-бавен футбол. Представихме се на нивото, което очакваме за този период от подготовката", коментира Тарханов.

В Турция се очакват 4-ма нови футболисти на проби, двама от тях са от Краснодар, вероятно ще има и подписали.

"Папшис не е предвиден за пътуване в Турция, но има вероятност и да се преосмисли това решение", допълни Тарханов.


Вто Яну 19, 2016 3:37 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 2:58 pm
Мнения: 515
Мнение Re: Новият треньор Александър Тарханов
Александър Тарханов пред "7 дни спорт":

Искам да направя от "Славия" добър отбор с млади играчи

Винаги съм бил фен на ""Спартак"" (Москва), но по ирония на съдбата постигнах успехи с ЦСКА, признава новият треньор на "белите"


Александър Тарханов вече повече от седмица е треньор на "Славия". Най-новият наставник в "А" група е и сред най-интересните имена, като идването му у нас предизвика сериозно внимание и от медиите в родината му Русия. Опитният специалист даде първото си интервю в България специално за "7 дни спорт".


- Г-н Тарханов, как започнахте с футбола?
- Любовта ми към играта датира още от ранна детска възраст, когато за първи път получих топка от баща си. Навремето да имаш хубава кожена топка, си беше истински лукс, времената бяха други. По цял ден тичахме след нея с приятели и след известно време започнах да тренирам в "Автомобилист" (Красноярск). Аз харесвам спорта и това бе причината да се занимавам сериозно с плуване, баскетбол, хокей на лед, да се пързалям с кънки. Въобще всестранно развита личност в спортно отношение (смее се). Футболът, разбира се, надделя и така се превърна в моята голяма любов. В крайна сметка на 17-години отидох в "Автомобилист", който се състезаваше във втора дивизия по това време. След това ме взеха в казармата и се озовах в СКА (Хабаровск), който също е армейски отбор. Впоследствие професионалният ми път тръгна към ЦСКА (Москва).
- В ЦСКА (Москва) ли бяха най-щастливите ви години във футбола, тъй като все пак там сте били 8 години като футболист и още три като треньор и президент?
- Трудно ми е да отговоря едностранно на този въпрос, тъй като аз от малък съм фен на ""Спартак"" (Москва), който е най-големият съперник на московския ЦСКА. По това време дисциплината беше много строга и нямаше как да преминеш от един в друг отбор, ако имаш желание. В ЦСКА ме направиха младши лейтенант, но въпреки това сърцето ми туптеше за ""Спартак"".
- В периода ви в ЦСКА (Москва) с кои футболисти играехте заедно?
- Играх с много добри футболисти - с Борис Копейкин, Стаховски, Юрий Чесноков, Шенсов, с бившия национал на СССР Вагиз Хидиятулин и още много. Отборът постоянно се променяше, идваха различни футболисти и си тръгваха, въобще имаше голямо текучество. За близо 10 години 7 треньори се смениха в ЦСКА (Москва) и аз при всичките съм бил основен играч.
- Българският национал Георги Миланов играе в момента в ЦСКА (Москва), запознат ли сте с качествата му и какво е мнението ви за него като футболист?
- Разбира се, че го знам и го харесвам. Има добър контрол над топката, бърз е, особено по крилото. Следя изявите му, както и на останалите български футболисти, които се подвизават в руската Премиер лига. Ивелин Попов също се представя на ниво в ""Спартак"" (Москва), той е отличен играч и неслучайно е и един от лидерите както на клубния си отбор, така и на националния на България. Добри думи мога да кажа и за Станислав Манолев, който е отново в "Кубан" (Краснодар), а преди това игра за малко и в "Динамо" (Москва). В "Амкар" трайна следа оставиха Захари Сираков, Мартин Кушев и Георги Пеев, от тях също имам впечатления.
- А защо избрахте България?
- Комуникацията е лесна, езиците ни са близки. Имахме няколко срещи с ръководството, президента Венцеслав Стефанов го познавам от доста време, запознахме се в Русия. Тогава, преди 4 години, "Криля Советов", където бях треньор, имаше юбилей, бяхме поканили "Славия" и така стартира нашето познанство. Познавам добре и Владимир Иванов и Мартин Кушев, който направи сериозна кариера в Русия. Президентът Венцеслав Стефанов скоро ми предложи да работя в клуба и аз се съгласих да приема това предизвикателство.
- Имате ли преки наблюдения от българското първенство, за нивото на футбола у нас, за отборите и конкуренцията в "А" група?
- Разбира се, следя го от доста време, предимно от резултатите, а и доста срещи съм гледал по телевизията. Имах възможност да наблюдавам "Лудогорец" в групите на Шампионската лига и Лига Европа и мога да кажа, че разполагат с добър отбор. Силно впечатление ми направи румънецът Козмин Моци, но като цяло разполагат с равностойни футболисти и дълга резервна скамейка. "Лудогорец" има и голям бюджет, а това е важно в днешния футбол. Честно казано, загадка си остава за мен как през лятото тимът отпадна от Шампионската лига от молдовския "Милсами". ""Левски"" също разполага с добър отбор и като че ли битката за титлата ще се води между тези два състава. Добре съм запознат и с историята на ЦСКА (София) най-вече заради Христо Маринчев. С него се познаваме от доста години, тъй като българските армейци гостуваха доста пъти на ЦСКА (Москва) за различни детско-юношески турнири.
- Голяма ли е разликата между първенствата на Русия и България?
- На този етап - да. Най-вече в парите, които се инвестират в клубовете и за футбола. У нас, в Русия, има доста повече средства и това е причината да идват да играят класни чужденци, които повишават и класата, естествено.
- Какво е вашето верую във футбола?
- Предпочитам да наблюдавам атакуващ и открит футбол, да бъде атрактивен за зрителите. Е, не винаги се получава, но нещата, на които най-много държа, са силовият футбол, добро контролиране на топката, повече подавания. Разбира се, и самите играчи, с които разполага даден отбор, трябва да имат подходящите качества. Стилът, който искам да наложа и в "Славия, започнах да прилагам в "Кубан" (Краснодар). Предпочитам работата с младите футболисти, тъй като те са бъдещето и те трябва да бъдат гръбнакът на един отбор. Младите трябва непрекъснато да работят и да повишават нивото си. В "Славия" виждам доста талантливи футболисти, като Антон Карачанаков, Стефан Велков, Китан Василев, Емил Стоев, и ще ми бъде интересно да работя с тях.
- Къде искате да видите "Славия" в края на сезона?
- Амбициите ми са да се класираме в тройката, но дали тези наши мечти ще се осъществят, е друг въпрос. Отборът ни е млад и тепърва ща се запознавам още по-детайлно с футболистите в игрова обстановка. Надявам се времето за подготовка да ни стигне. Дано напрежението не е твърде голямо върху младите ни играчи, тъй като това може да се отрази и на представянето им на терена, а впоследствие и на резултатите. Когато станах треньор на ЦСКА (Москва), имаше 5-6 опитни футболисти, а останалите бяха млади, но и много надъхани. Сред тях бяха и Владислав Радимов, Дмитрий Хохлов и Сергей Семак, които впоследствие стигнаха и до националния отбор на Русия. Много хора се притесняват да работят с младите, но грешат. Аз ги предпочитам и това бе и причината да изградя един силен отбор на ЦСКА (Москва) в онези години. В момента в "Славия" има един играч с много опит, когото аз много харесвам. Това е вратарят Георги Петков, който е почти на 40 години, и на него много ще разчитам младите да израстват. Мечтата ми е "Славия" да бъде силен отбор, но изграден предимно от млади състезатели от школата на клуба. Това за мен ще е огромно признание и удовлетворение, разбира се.
- На какъв език се води комуникацията в съблекалнята на "Славия"?
- Предимно на руски, тъй като езиците са близки, както споменах вече. Аз обяснявам бавно и внимателно, а след това питам самите играчи дали всичко са разбрали. Разбира се, имам и верен помощник и преводач в лицето на Мартин Кушев, който също помага, така че не е проблем комуникацията в съблекалнята. В тима има и чужденци, но те също разбират всичко и се вижда от това, че го прилагат по време на тренировките. Важно е и как прилагат това в официалните мачове.
- Защо вашите помощници са от България, а не взехте руснаци в екипа?
- Защото ги познавам и ги харесвам като професионалисти. Владимир Иванов ми допада как работи, има виждания върху играта, Мартин Кушев натрупа достатъчно опит в чужбина, играл е при добри специалисти и сега изпитва нужда от това да прилага наученото в тренировъчния процес.
- От какви футболисти имате нужда?
- От полузащитници и централни бранители, но това ще се уточнява по време на подготовката и селекцията, която още не е приключила. В Турция към нас на проби ще се присъединят двама централни защитници, единият е от "Урал", а другият от втора руска дивизия. Имената засега ще ги запазя в тайна. Има вариант още двама футболисти да дойдат при нас, те са от "Кубан" (Краснодар). Едва след като преценя качествата им, тогава ще говоря с ръководството и ще се реши дали те ще подпишат договор с клуба.

ИВО ТОНКОВ


Чет Яну 21, 2016 11:35 am
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 8:27 pm
Мнения: 3412
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Новият треньор Александър Тарханов
Александър Тарханов: Всички български отбори трудно бележат

Наставникът на Славия Александър Тарханов остана доволен от равенството срещу лидерът в словашкото първенство Тренчин.

"Доволен съм от тази контрола. Играхме с много здрав отбор. Особено в защита стояхме много добре.В атака трудно създаваме положения и това ме притеснява. Като цяло мисля че повечето български отбори имат подобни проблеми и трудно бележат голове. Новият ни нападател Сердер Сердеров досега е наблягал на физическата подготовка и му трябва повече време за адаптация", коментира Тарханов след срещата с Тренчин. Срещата изгледа и наставникът на казахстанския Иртиш Димитър Димитров - Херо. Отборът му ще играе със Славия на 7-и февруари.

"Не съм гледал Славия от близо година и затова съм тук. Не заради предстоящата контрола, интересни са ми защото имат много млади футболисти. Надявам се се нещата при нас в Иртиш да се оправят скоро", заяви Херо.

Следващата проверка за Славия на лагера в Турция е отново в Белек на 4-ти февруари с полския Заглебие Любин.

http://gong.bg/bg-football/a-grupa/alek ... hat-362830

_________________
Славия София 1913


Венцеслав Стефанов ,Борислав Константинов,Веско Събев ВЪН ОТ СЛАВИЯ СОФИЯ


Пон Фев 01, 2016 12:22 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 05, 2012 4:59 pm
Мнения: 767
Мнение Re: Новият треньор Александър Тарханов
Да си обира руската плява и да се омита, аман от такива бездушници, чак от майната си го докара свинята.Той си му е екстра на шишон, един послушко на преклонна възраст без грам спортна злоба. Съвсем сме обречени с Тарханов.


Пон Фев 08, 2016 12:23 am
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4038
Местоположение: София
Мнение Re: Новият треньор Александър Тарханов
Каква ли е схемата с този ? Този въпрос не спирам да си го задавам. Има нещо мътно и кърваво тука.
Съвсем спокоино Дебелият можеше да си остави Фугата и да ни обеснява как е наше момче, ще дава път на младите, бла-бла.
Но докара някакъв руснак, който май е свършил с парите. Кушев и той пък се закачи на хранилката.

Дебелият вика да не го питат за селекцията, да питат Тарханов. Е, как този Тарханов за толкова кратко време "реши" да освободи и продаде половин отбор играчи ? Кога ги гледа и прецени, че няма да му свършат работа ? Айде стига, Дебелако. Поредната пешка.
Поне е задал цел: трето място, така че при неизпълнение, лятото съвсем спокоино можем да му бием шута без угризения :D

_________________
Изображение


Пон Фев 08, 2016 2:39 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.