Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:27 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 
 Васев: Славия изстрада много, за да е в Европа 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12870
Местоположение: SOFIA
Мнение Васев: Славия изстрада много, за да е в Европа
Божидар Васев пое ново предизвикателство в кариерата си през това лято. След добрия си престой в "Ботев" той се завърна в Славия. Левият халф-бек остави недовършена работа в "Овча купел" през 2011 година, когато само след два мача бе освободен. Сега, пет лета по-късно, пред него се открива нова възможност да се докаже. Този път обаче 23-годишният перничанин е далеч по-подготвен от тогава, когато още бе голобрад юноша. Синът на бившия халф на Миньор Юри Васев натрупа 51 мача с екипа на "Ботев" през последните два сезона и вкара 4 гола. С екипа на канарчетата през 2014/15 той изигра 4 двубоя в Лига Европа. "Тема Спорт" се свърза с Божидар, който в момента е заедно с белите на подготовка в Банско.

- Божидаре, завърна се в Славия след пет години отсъствие. Какво те накара да предпочетеш офертата на белите пред тази на Черно море и имаше ли други предложения?
- Истината е, че имах много оферти. Предпочетох Славия, защото на първо място е моят роден клуб, а след това и защото отборът ще играе 8 Лига Европа. Тук са събрани доста млади момчета. Радвам се, че отново съм в клуба. Колкото до тоба откъде бяха другите оферти - нека остане тайна, тъй като вече направих своя избор и останалото няма значение. Президентът на Славия (б.р. - Венцеслав Стефанов) бе доста настоятелен и ме убеди, че най-доброто място в този момент от кариерата ми е бялата фланелка.

- Спомена големия брой на млади футболисти в Славия. Как ти се струва отборът и ще успеете ли да затвърди-те позициите си от миналия сезон?
- Първите ми впечатления са, че има страхотен колектив. Отборът разполага с голям потенциал и се надявам да започнем подобаващо сезона. Това означава добра игра и победи в Лига Европа. Аз ще направя всичко възможно, за да се представим на ниво в европейските клубни турнир. Надявам се и треньорът да ми даде шанс за изява. Дано постигнем успех и зарадваме феновете на Славия.

- Всяка година българските отбори си поставят нереални цели в Европа, но знаем какво се случва след това...
- Нивото на българския футбол знаем, че не е много високо. Въпросът е, особено в тези турнири, да покажеш тактическа дисциплина и отборен дух. Мисля, че това ще изиграе основна роля за изхода на първите срещи. Дай Боже да преминем в следващата фаза. Тепърва ще видим на 20 юни кой съперник ще ни се падне и ще анализираме играта им. Наистина има трудни противници, но никой от тях не е непреодолим. Все пак това е първи кръг. Всичко е възможно. Уверен съм, че ще преодолеем това стъпало.

- Има ли напрежение в отбора с оглед на това, че Славия се завръща в Европа след 20 години отсъствие?
- Не, не усещам никакво напрежение. На всички мислите ни са насочени към първия квалификационен кръг от Лига Европа. Няма никакво притеснение. Мисля, че Славия трябва да се наслади на тази възможност. Клубът дълго време чака, за да играе в Европа, изстрада участието си и сега трябва да се представим достойно. Аз лично съм изключително радостен, че ще имам шанса да бъда част от тима в тези срещи.

- От новия сезон се очаква в А група да е и ЦСКА. Това прави класирането в Европа по-трудно. Ясно ли е какви ще са целите пред Славия?
- Надявам се в личен план да съм жив и здрав. Смятам, че отборът може да направи втори пореден силен сезон и отново да се класира в Европа. Дано това се случи. Ще работим с всички сили, за да прогресираме и да завърши Славия колкото се може по-напред. Както казах, тимът е млад и има необходимия потенциал за развитие.

- Имаше ли разговори с треньора Александър Тарханов и каза ли ти какво ще иска от теб?
- Да, имах разговори с него. Познавам и доста от момчетата и с тях също сме споделяли мнения относно стила на игра, който налага треньорът. Харесва ми начинът на работа на Александър Тарханов. Надявам се да постигнем успех и през следващия сезон с него. Видяхте през изминалата кампания, че под негово ръководство Славия игра тактически дисциплинирано и това донесе резултат. Дано догодина не е по-различно и отборът да подобри класирането си.

- Къде се чувстваш най-полезен, тъй като си играл и като ляв бек, и като крило?
- Най-удобно ми е на фланга в предни позиции. В последните мачове за "Ботев" ме използваха дори като централен нападател, което също ми се понрави. Готов съм да играя на всяка позиция, стига треньорът да разчита на мен. Мога и на десния фланг, нямам проблем. Важно е да се представям добре и отборът да върви напред.

- Отиде в "Ботев" Пд през лятото на 2013 година, когато треньор бе Станимир Стоилов. В този период той ли бе човекът, който най-много ти помогна?

- Благодарен съм на клуба, че ми даде шанс да се утвърдя в професионалния футбол. Помня само добрите моменти. Последната година бе колеблива за клуба, но... Израснах много в този период, тъй като, когато отидох, бях още юноша. Това са най-трудните месеци за един талант, когато трябва да премине от старшата към мъжете. Мисля, че успях да го направя и съм благодарен, че ме изтърпяха, за да покажа на какво съм способен. На Стоилов дължа много. Той е доказан специалист и за мен е най-добрият български треньор. Научих доста от него, но и от останалите гледах да взимам максималното, за да израсна като футболист и човек. В началото, когато Стоилов беше треньор, имаше доста чужденци, защото и "Ботев" бе финансово осигурен и нямах много шанс за изява. В тренировъчния процес обаче имах възможност да попивам страшно полезна информация. Сега при много треньори такива дребни детайли не се забелязват, а той обръща внимание на тях, което е важно за развитието на един футболист и отбор. Тези неща ще ми бъдат полезни в Европа.

- Изненада ли те това, което каза Грегъри Нелсьн, че ръководството на "Ботев" е лошо и не се е държало добре с него и това е причината да си тръгнат много футболисти?
- Всеки има право да говори каквото иска, но аз не съм останал с впечатлението, че ръководството не се е държало добре с него. В последната година той бе най-добрият футболист на "Ботев" и може да се каже, че отборът се градеше около него. Не подкрепям мнението му, а точно обратното.

- Каква е най-голямата цел, която поставяш пред себе си за следващия сезон?
- Искам да започна да вкарвам повече голове. Работя в завършваща фаза, защото през изминалия сезон имах доста положения, но не реализирах много от тях. В някои случаи причина бе неумението, друг път късметът. Това ме лиши от доста попадения.

- Ще те върна към Славия. Как въобще се озова в школата на клуба, тъй като си родом от Перник?
- Тренирах в Миньор и играхме една контрола със Славия, на която треньорът Щилиян Карастойков (б.р. - сега в "Левски" като скаут) ме хареса и ме поканиха в „Овча купел". Изкарах много хубави 7 години, но след това ръководството реши, че не съм им нужен. За мое щастие така се завъртяха нещата, че отново съм тук. Надявам се да съм един от основните играчи.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пон Юни 20, 2016 11:10 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.