Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:59 pm



Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Последното интервю на Юда като футболист на Славия 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Последното интервю на Юда като футболист на Славия
Георги Георгиев: Няма да правим дарение на "Левски"
28-02-2020 Тема спорт

Вратарят на Славия Георги Георгиев бе избран за Играч №1 на 21-ия кръг в анкетата на пресклуб „България“. Той запази мрежата си суха, а белите победиха Арда с 1:0 като гост. Това е първа подобна награда за национала. След церемонията 31-годишният страж даде интервю за „Тема Спорт“. В него говори за емоцията от това за първи път да излезе като титуляр на „Герена“, но не с екипа на "Левски", чийто юноша е.

Георги, кой те заведе за първи път на „Герена“…
- Отидох да тренирам през 2002 година, карах пробен период, а треньор ми бе Петър Петров-Чори. Одобриха ме. Но тогава в състава беше и Ники Михайлов. Почувствах, че много трудно ще играя. Признавам си, че бе по-добър от мен – и физически, и технически. Усетих, че няма да мога да пазя при юношите и отидох в Академик София. След 2 години имахме контрола с "Левски", а Николай вече беше част от мъжете. Сините търсеха вратар за юношите и ми предложиха да се върна на „Герена“. Бях на 16, приех с огромна радост. Шеф на школата беше Ян Деркс. Няма да забравя как дойде и ме попита: „Момче, искаш ли да играеш в "Левски"?“. Казах му: „Какви са тези питания? Въпросът е дали вие ме искате“. На другия ден двата клуба се разбраха. До 18 години играх при юношите, после ми предложиха професионален договор и подписах. Бях 6 месеца в първия отбор. А това бе най-силният тим на сините от дълги години – говоря за времето на Станимир Стоилов и Наско Сираков. Като влезеш в съблекалнята – накъдето и да се обърнеш, виждаш само големи играчи.

Съблекалня от лидери,
това бе онзи "Левски"

И аз вътре с тях, мъжете, които написаха златни страници.

През какво мина от периода на свитото момче с широката усмивка при юношите на "Левски", за да стигнеш до националния отбор?
- Това знаят най-близките ми. Имах много тежък период след завръщането от Иран, но не искам да говоря на тази тема. Важното е, че семейството ми е живо и здраво. Колкото до националния – благодарен съм, че оценяват това, което правя. Старая се. Мечтаех за това нещо, случи се – няма невъзнаграден труд.
Предстои ви гостуване на "Левски", може ли да изненадате сините?
- Ще направим добър мач. Като се замисля, имам само един двубой на „Герена“, при това играх като резерва – през 2017-а с "Ботев" Пловдив. Чворович се контузи и влязох в 30-ата минута (б.а. – сините бият с 2:0, а Бабатунде Аденижи вкарва на Георгиев). Не знам дали ще играя този път. Реално погледнато – Славия няма какво да губи. Топката и притеснението трябва да са в "Левски". Те са тимът с по-големи амбиции.
В "Левски" най-актуалната тема е „Дарения“ заради обстановката в клуба…
- Ние няма да им направим дарение (смее се). Пожелавам всичко в "Левски" да се оправи възможно най-скоро.
Белите сте доста сини – ти, Георги Петков, Христо Попадийн, Дарко Тасевски, Галин Иванов, Георги Йомов – все хора, минали през „Герена“…
- Намират се такива в нашия отбор (смее се). И може би ще искат да се докажат, не че не са го правили до момента. Ще е забавно. Очаквам да дойдат доста хора. Супер е да играеш пред пълен стадион.
Кой от "Левски" ти прави най-голямо впечатление?
- Трябва да отдадем заслуженото на Живко Миланов – държи константно ниво на тези години. Поздравявам го. Иван Горанов също е добър. Да не пропусна някого, но винаги искам да отличавам българите.
Притеснява ли те някой от нападателите им?
- Всичко си зависи от теб, а не от противника. Ако излезеш концентриран и мислиш само за мача, нещата се получават. Ние се познаваме, всяка седмица си гледаме мачовете. Знаем кой как овладява топката, с кой крак шутира, къде обича да го прави. За вратаря най-важна е концентрацията.
А "Левски" от кого да се пази?
- От отбора ни. Ние сме колектив, никой не е над другите. Преобладава задружното начало,

доказваме го и
с резултатите

Взехме доста точки със себераздаване и подпомагане на съотборника. При сините има доста контузени и наказани, ще опитаме да се възползваме. В крайна сметка и ние си гоним нашите цели.

Защо играете по-силно като гост? Навън успявате да биете дори с човек по-малко, а в „Овча купел“ се мъчите…
- Нямам обяснение. Това си пролича и при домакинството с Дунав – започнахме неуверено. Навън нещата ни се получават, ще видим в неделя как ще е срещу "Левски". Бъзикахме се в съблекалнята, че клубът трябва да направи така, че да играем двубоите си навън, да не приемаме никого в „Овча купел“.
Славия се намира в Топ 6, може ли да задържите мястото си, а и да гоните Европа?
- В отбора не си говорим на тази тема. Гледаме да се дистанцираме от такива мисли, а във всяка тренировка и мач да се доказваме. Така е по-добре, отколкото да си въобразяваме някакви неща, защото, когато се провалиш, е тежко. Искаме да си следваме пътя стъпка по стъпка и да не мислим толкова напред. Да, хубаво е да влезем в шестицата, но по-важно е, че показваме хубаво лице. Освен това Славия развива млади играчи, дава им и шанс да играят в чужбина. Последният такъв пример е с Димитър Велковски. Трябва да се залага повече на родни играчи. Да, част от Европейския съюз сме, разбирам го. Но българите трябва да са повече в отборите ни.
По какво взе от всеки клуб, в който си бил? Къде се чувстваше най-добре?
- Най-важното е, че направих доста контакти. Навсякъде съм се учил, стремил съм се да бъда човек. Къде съм се чувствал най-добре? Може би в първия ми период в Молдова, когато бях част от Тираспол. Спокойно място. Хората ми

засвидетелстваха
огромно уважение

на осмия-деветия месец ме направиха капитан.

Какъв човек е Златомир Загорчич, защо и как успява да постигне добри резултати?
- Най-важното е, че е искрен, така печели всеки. Това най-много ценя в хората. След това вече идва това, че работи правилно, дава шанс на всички момчета. Не го е страх да пуска юноши. Тренировките протичат с огромно настроение. Да, когато трябва, ни се кара –

с една дума вкарва
тима в релсите

Прави така, че да има хем шеги и закачки, хем работна атмосфера, в която никой не се пести. Това се вижда и от резултатите. Като казах юноши – ще отбележа Филип Кръстев. Според мен до една година няма да бъде тук, ще играе голям футбол, ако продължава така. Пожелавам му хубав трансфер. В кариерата си съм виждал доста перспективни младоци, но той показва много голяма фантазия в играта и доста често му се получават нещата. Нестандартен футболист е, с още по-нестандартни решения. Срещу Арда ми напълни душата, след това вкара на Дунав. Пожелавам му успех. В последния ни мач срещу русенци играха 6 юноши на Славия – това трябва да се отбелязва.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пет Фев 28, 2020 11:32 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 4:36 pm
Мнения: 3751
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Последното интервю на Юда като футболист на Славия
Как е възможно да дадеш прекрасно интервю за отбора, който те направи национал, след което да плюеш на всичко и да станеш ПРЕДАТЕЛ в навечерието на мача... НИКОЙ НЕ ПОМНИ ПРЕДАТЕЛИТЕ!

_________________
СЛАВИЯ Е ЛЕГЕНДА - ДА СТАНЕМ ЧАСТ ОТ НЕЯ - БЕЛИ ШАМПИОНИ !


Пет Фев 28, 2020 11:54 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4021
Местоположение: София
Мнение Re: Последното интервю на Юда като футболист на Славия
Жалко, нещастно човече без капка морал.

Вчера го награждават за номер 1 на 21-я кръг, говори за амбициите на Славия за първата 6-ца и днес подписва с "Левски" в навечерието на двубоя между двата тима. Що за боклук трябва да си ?

Славия му даде арената да покаже играта, с която да стигне до националния отбор, а той без грам свян и угризения се затича при говедата преди най-важния мач за нас през сезона, в който сме на път да влезнем в 6-цата и отборът се справя(ше) добре. Предателство е меко казано...

Бял ден да не види...

_________________
Изображение


Съб Фев 29, 2020 12:33 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Последното интервю на Юда като футболист на Славия
Според мен насочвате гнева си в неправилната посока. Надали довчера е знаел, че ще го играе в "Левски". А и да е искал, нали се сещате, че без съгласието на Венци щеше да е на кукуво лято там. Човекът си е наемник, предложили са му 3-4 пъти по-висока заплата и е запалил с 200. Въпросът е защо нашето така наречено ръководство позволява такива гаври и дава позорни интервюта. Остава мистерия кой, как и защо е навил Венци да извърши това откровено предателство в навечерието на мача.


Съб Фев 29, 2020 1:57 am
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4021
Местоположение: София
Мнение Re: Последното интервю на Юда като футболист на Славия
https://www.youtube.com/watch?v=GAUwVELDZKg

_________________
Изображение


Съб Фев 29, 2020 11:05 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Последното интервю на Юда като футболист на Славия
Не бих казал, че насочваме гнева си в неправилната посока. Не е достойно да преминеш при противника два дни преди директния мач с него, в който така или иначе нямаш право да играеш. Не е и професионално да ти се обадят и за 5 минути да се навиеш да избягаш с 200 от клуба, който ти възроди кариерата като те взе от разпадащия се Верея и за половин година те направи национал.
Нормално беше да премине при говедата след мача с тях, като преди това беше казал на ръководството и щаба и не бе взел участие в дербито. Най-малкото е взел участие в подготовката и е наясно кой ще играе, кой няма да играе и какви тънкости готви Заги, за да вземе нещо от мача.
А иначе е ясно, че "Левски" търси футболисти, на които ще плаща по-малко (даже може и въобще да не плати) и да се освободи от скъпите чужденци като един от тях е Миятович.
Това, разбира се, не изключва вината на Венци. Това е може би най-малоумната постъпка след тази, дето се върза на "немците" за стадиона и похарчи една торба пари за безсмислени разрешителни и проекти. Но темата е за Юда и трийсетте сребърника.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Нед Мар 01, 2020 8:28 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Последното интервю на Юда като футболист на Славия
Като са му предложили в пъти повече пари и Венци му е казал да си оправя живота, какво очаквате да направи? На наемник какво да се сърдя, обидно ми е от поведението на нашето ръководство, което можеше да изчака поне да свърши мача, преди да ни забие нож в гърба.


Нед Мар 01, 2020 10:30 am
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4021
Местоположение: София
Мнение Re: Последното интервю на Юда като футболист на Славия
Ясно е, че Венци е носител на основната вина. Клубът се управлява аматьорски, видно е. Такъв "трансфер" няма как да се случи за в рамките на 24 часа в нормална държава, с нормален футбол и нормално ръководени клубове.

Но това в никакъв случай не оправдава действията на Георгиев. Няма как да отиде в "Левски", ако от Герена не са го потърсили, защото са били наясно, че е в Славия заради "мъжката дума" на Венци. Липсата на морал, на съвест олицетворява постъпката на вратаря. Ок, отиди за по-голяма заплата, но не и по този начин и в настоящия момент преди дербито.

_________________
Изображение


Нед Мар 01, 2020 11:39 am
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Последното интервю на Юда като футболист на Славия
За да бъдеш наемник, първо трябва да си професионалист. А никак не е професионално така да се изсулиш от работното си място като кучка от уй.
Дори една чистачка не напуска така. Първо предупреждава достатъчно време предварително, после изблизва всичко и накрая казва - ето това е от мен, тука са парцалите, тука са кофите, тука са метлите. И се развива където иска.
Другото е, че Георгиев не беше от евтините играчи и едва ли му дават чак 5 пъти повече. Сега и 7777.bg хлопна кепенци и ще е чудо да вземе повече от 1-2 заплати преди да закрият. За постигане на успехи да не говорим.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Нед Мар 01, 2020 2:08 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Последното интервю на Юда като футболист на Славия
Вече тотално не ме интересува пича, да си седи в любимия си син отбор, който прегазихме :lol:


Пон Мар 02, 2020 1:16 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.