Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:17 pm



Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
 СЛАВИЯ - ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ 
Автор Съобщение
Пристрастен

Регистриран на: Нед Окт 31, 2010 10:27 pm
Мнения: 295
Местоположение: София
Мнение СЛАВИЯ - ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ
ЧЕСТИТ ЮБИЛЕЙ НА ВСИЧКИ СЛАВИСТИ И НА ВСИЧКИ ХОРА ДОКОСНАЛИ СЕ ДО МАГИЯТА НА СЛАВИЯ!!!

Здравейте на всички слависти. Посещавам всички домакински мачове на СЛАВИЯ, както и в провинцията когато мога. Не съм от тези, които редовно пишат, но всеки ден чета Вашите мнения във форума и бих искал да споделя някои неща с Вас.

Днес, два дни след грандиозния спекаткъл по случай 100 години СЛАВИЯ, все още не мога да се отърся от мисълта за незабравимите мигове изкарани в зала 1 на НДК, за невероятния дух и атмосфера които се носеха във въздуха и за това какво е СЛАВИЯ във всъщност. Веднага след като се прибрах от концерта гледах и излъчването по канал 1 и дълго след това не можах да заспя. Да Ви призная честно на няколко пъти по време на тържеството очите ми се насълзиха и се чувствах така щастлив, както много рядко моята любима СЛАВИЯ ме кара да се чувствам. Нещо подобно изпитах през 1996 година когато на връчването на шампионската купа на стадион Васил "Левски" дядо ми, бог да го прости, седеше до мен плачейки от радост и казвайки ми щастлив: сега вече мога да си отида спокоен от този свят. Неговата мечта се бе осъществила и той бе видял любимия си отбор там, където му е мястото и където много пъти странични фактори са попречили да бъде, а именно на върха. Дори сега, пишейки тези редове очите ми се пълнят със сълзи и съм сигурен, че всички Вие сте изпитали същите чувства, а много от Вас са преживели и същите неща със своите дядовци, бащи, роднини и приятели. Направи ми силно впечатление, че повечето участници на сцената поздравиха своите идоли, които са им донесли много радост и гордост и които ще носят винаги в сърцата си и никога няма да забравят, защото тези хора са давали всичко от себе си СЛАВИЯ да побеждава и са били пример за подражание на десетки хиляди. И веднага се замислих и ми стана много тъжно, защото аз съм на 39 години и моите идоли са същите като техните, за повече от две десетилетия не мога да посоча никой друг. След Жужо и Чаво мога да спомена само великия бате Кано, който завинаги ще остане в спомените ми. Колко жалко е че за толкова много години нито един футболист от стотиците преминали през СЛАВИЯ не разбра същността на този отбор, неговата философия и това че единствено на този отбор подхожда определението – ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ. Да моята, нашата, СЛАВИЯ на поколенията преди нас е достойна да носи определението ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ, защото СЛАВИЯ е начин на живот, възпитание и уважение, вяра, традиция и страст. Така е създадена, такава е била и такава ще бъде занапред и съм сигурен, че всеки от нас безпрекусловно ще помага това да продължи да бъде така. Вярно е че времената сега са други, нещата са много по комерсиални , но се надявам, че в лицето на новите таланти, излезли от школата на СЛАВИЯ ще имаме нови идоли и нови герои. Много се надявам и футболистите от сегашния отбор на СЛАВИЯ да проумеят голямата възможност която имат да се запишат със златни букви в историята на този славен клуб и да спечелят първата бяла купа през втория век от съществуването на СЛАВИЯ. Знам, че Вили иска не по малко от нас да спечели първия си трофей, впрочем след края на концерта му пожелах точно това, но искам да чуя и от някой футболист, че е готов да умре на терена за да спечели купата не заради пари, премии и трансфери, а заради привържениците на СЛАВИЯ, заради стотиците хиляди слависти преживели толкова много разочарования и обиди, но не преставащи да подкрепят любимия си отбор, да го носят в сърцето си независимо дали идват на стадиона или не и да вярват, да вярват че утрешния ден ще е по добър от днешния. Именно в това е чара на СЛАВИЯ и думите които каза актьора Калин Сърменов са много точни и верни: лесно е да си от сини и червени, лесно е да станеш фен само защото си пръв независимо от това как си го постигнал, но това да си славист е друго, това да си славист могат да го разберат само хора които се раждат слависти и остават такива за цял живот. И както пожелах на Вили купа, искам да пожелая на Венци Стефанов само едно – да направи така, че хилядите слависти от цялата страна отново да вярват в любимия си отбор и да го подкрепят безрезервно на стадиона, да върне достойнството и гордостта на този велик клуб и ако успее, това ще бъде най-голямата му победа и подарък за вековна СЛАВИЯ. От Вас зависи г-н Стефанов, надявам се и Вие да сте усетили трепета и вълнението на хилядите в НДК и да направите така, че хората да Ви повярват и последват. Както всички видяха Ние сме тук и чакаме и Ви уверявам, че за разлика от много от футболистите обличщи свещенния за нас бял екип сме готови да да дадем всичко от себе си за СЛАВИЯ и думите „НИЕ ЗА СЛАВИЯ ЖИВЕЕМ И ЗА СЛАВИЯ ЩЕ УМРЕМ, СЛАВИЯ Е НАШАТА ГОРДОСТ, НЯМА ДА Я ПРЕДАДЕМ” са толкова искрени, колкото и любовта ни към СЛАВИЯ.
Във връзка със всичко написано по горе и с голямото ми желание да се върнем към славните времена на СЛАВИЯ, към нейните традиции имам някои предложения, които ще се радвам да обсъдим заедно.
1.Да бъдат изработени фланелки с надписи на български и английски с текст: СЛАВИЯ 1913 – ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ / SLAVIA SOFIA – MORE THAN A CLUB
2.Да предложим на ръководството на СЛАВИЯ да се създаде фондация СЛАВИЯ, чиято цел е да се помага чрез дарения на хора в нервностойно положение, както и на домове за изоставени деца, деца в неравностойно положение и др. Все пак Ние сме СЛАВИЯ – ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ
3.Знам, че много пъти е обсъждано и има различни мнения, но много бих искал феновете от агитката да се върнат там, където в силните години на СЛАВИЯ са били, а именно в сектор А зад скамейката на гостуващия отбор. Сега изглеждат малко отделени, а и като прибавим парапета бойс мисля, че ще съберем прилична бройка. Сега е момента да бъдем заедно, а не разделени, а и натиска върху гостуващия отбор ще бъде по голям.

Още един път честит празник и многая лета на всички. САМО СЛАВИЯ!!!

_________________
И в радост и в тъга - САМО СЛАВИЯ!!!


Пет Апр 12, 2013 5:10 pm
Профил
Пристрастен

Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 1:48 pm
Мнения: 160
Мнение Re: СЛАВИЯ - ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ
+1


Пет Апр 12, 2013 8:39 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 1749
Мнение Re: СЛАВИЯ - ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ
рони написа:
3.Знам, че много пъти е обсъждано и има различни мнения, но много бих искал феновете от агитката да се върнат там, където в силните години на СЛАВИЯ са били, а именно в сектор А зад скамейката на гостуващия отбор. Сега изглеждат малко отделени, а и като прибавим парапета бойс мисля, че ще съберем прилична бройка. Сега е момента да бъдем заедно, а не разделени, а и натиска върху гостуващия отбор ще бъде по голям.


м ДАА


Съб Апр 13, 2013 9:24 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 9:56 pm
Мнения: 1336
Местоположение: София, Овча купел
Мнение Re: СЛАВИЯ - ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ
На този етап агитката няма да се върена там където и е било мясото, които иска може да дойде и да се присидини към не я без никъв проблем :!:

_________________
www.zone1913.com

Андрей Желязков: Славия е завинаги в сърцето ми.

Изображение


Нед Апр 14, 2013 1:00 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 1749
Мнение Re: СЛАВИЯ - ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ
А каква е причината? Ще е интересно на повечето тук.


Нед Апр 14, 2013 7:28 am
Профил
Луд за връзване

Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 5:52 pm
Мнения: 437
Местоположение: Sofia
Мнение Re: СЛАВИЯ - ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ
atm написа:
А каква е причината? Ще е интересно на повечето тук.

Да каква е и аз искам да знам?


Нед Апр 14, 2013 9:21 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 9:56 pm
Мнения: 1336
Местоположение: София, Овча купел
Мнение Re: СЛАВИЯ - ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ
Не виждам смисъл да се коментира сегашното място на агитката. Вече трети сезон тя седи на това място,а до преди 5-6 годиниа на повечето домакински мачове дори нямаше постояна агитка :!: Тогава на никой не му правеше впечатление това :wink:

_________________
www.zone1913.com

Андрей Желязков: Славия е завинаги в сърцето ми.

Изображение


Нед Апр 14, 2013 1:04 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 5:02 pm
Мнения: 1171
Местоположение: у дОма
Мнение Re: СЛАВИЯ - ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ
Темата не е за агитката, но щом сте я подхванали и аз да ви кажа. От есента на 2009 сме там (ако не ме лъже паметта). Решението беше взето от хората, които основно попълват сегашната агитка. Идеята е, че навсякъде по света ултра секторът е отделен от останалата публика. На всякъде по света в ултра сектор няма да чуеш" свали това знаме, че не мога да гледам мача."Нещо, което доста се чуваше преди. На старото място знамената за оградата няма да се виждат толкова добре. Има и още дребни причини, които не си струва да изброявам.

На черните седалки агитката се чува достатъчно добре, на важните мачове нараства до задоволителен размер, такъв какъвто не е имала от 2001 до 2008, когато или е била зад скамейката, или горе на балкона. Това място все повече се утвърждава като наше място и става разпознаваемо за останалите като такова. Който иска се присъединява, които не иска - не се. А и една от основните идеи на хората в агитката е, не толкава масовостта, колкото активното участие в хореота и пеене. Така че дори и с хората от парапета да набъбнем с още 30-40 човека, като не пеят постоянно няма особен смисъл.

_________________
100


Нед Апр 14, 2013 11:47 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 1749
Мнение Re: СЛАВИЯ - ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ
Въпроса по т.3 е точно за това.
Тогава ще пусна нова тема за агитката.


Пон Апр 15, 2013 5:31 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:56 pm
Мнения: 2004
Местоположение: София
Мнение Re: СЛАВИЯ - ПОВЕЧЕ ОТ КЛУБ
Трябва да се добави и фактът, че скамейките са високи и зад тях нищо, от ставащото на терена, не се вижда. Това беше и първата причина, за да се махнат активноподкрепящите оттам. Така или иначе, в момента агитката си има място, има си идентичност и всеки е повече от добре дошъл да се присъедини, когато пожелае.

_________________
1913


Пон Апр 15, 2013 8:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.