Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Сеп 21, 2024 2:18 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 Купа на Африканските нации 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 13018
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Световното първенство се състои от квалификации и финална фаза. Преодоляването на квалификациите и класирането за финалите е успех само по себе си. На България например това нещо не се е отдало.
А Палестина тогава е била силна. Но това не го пише във Фокус спорт, Топспорт и другите източници, от които черпиш информация (винаги непълна и неточна).


Сря Фев 13, 2008 3:46 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 10:19 pm
Мнения: 612
Мнение 
Боджов, след като стана ясно че категорично отказваш да видиш каквато и да е друга гледна точка освен твоята и че не можеш да се аргументираш убедително, за мен този спор е изчерпан. Купата така или иначе свърши и Египет я взеха, а до световното има време и ще видим тогава кой ще играе на него и кaкво ще направи. Но ми е интересно, защо толкова силно харесваш египетския национален отбор по футбол? Не че има нещо лошо, просто ми е любопитно.


Сря Фев 13, 2008 6:28 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 13018
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Защото египетският футбол се развива в правилна посока - имат най- добра политика по отношение на младите състезатели, не продават футболисти на килограм (като Нигерия,, Гана, Камерун, БСК) и имат силен клубен футбол.
Защото африканският еквивалент на Славия, Реал и Сантош е Замалек от Гиза.
Защото са били новатори в област, в която другите почват да "копаят" много по - късно.
Не на последно място, защото ми донесоха доста добра печалба от залози, с която смятам да прекарам едно добро лято.
Наистина прекратяваме спора, но не защото "аргумментите ми издишат", а защото опонентите ми в него така и не извадиха аргумент, дори и неубедителен. Може би защото си приказват наизуст, без да познават историята на африканския футбол и без да следят събитията в него.
Те си разчитат на "източниците", които пропагандират комерсиалния европейски начин на правене на футбол във всичките му измерения.


Сря Фев 13, 2008 8:05 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 10:19 pm
Мнения: 612
Мнение 
bodzhov_zv написа:
Защото са били новатори в област, в която другите почват да "копаят" много по - късно.


Сега вече наистина разпали любопитството ми. За коя област става дума?


Сря Фев 13, 2008 8:22 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 13018
Местоположение: SOFIA
Мнение 
През цялото време говорим за футбол. Според теб за коя област става дума?
Чудесен "аргумент" за пореден път. Направо ме затапи. :lol:


Сря Фев 13, 2008 8:26 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 10:19 pm
Мнения: 612
Мнение 
bodzhov_zv написа:
През цялото време говорим за футбол. Според теб за коя област става дума?
Чудесен "аргумент" за пореден път. Направо ме затапи. :lol:


Не те иронизирам и съвсем сериозно, нямам си и идея какво имаш предвид. Бил съм в тази прекрасна страна и единствената област, за която се сещам, в кяото местните араби могат да претендират за новаторство, е иманярството, но е ясно че не за това става дума в тази тема. Така че съвсем сериозно, след като правиш доста силно изявление, че египтяните са дали нещо на футбола, си длъжен за тези от нас, които наистина слабо познаваме футбола в тази страна, да поясниш малко повече.


Сря Фев 13, 2008 9:10 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 13018
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Египтяните не са араби, въпреки че са членове на Арабската лига покрай исляма. Образоването започва от тук, а за темата за "задълженията" и нейната несъстоятелност не ми се коментира.


Сря Фев 13, 2008 9:13 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 10:19 pm
Мнения: 612
Мнение 
bodzhov_zv написа:
Египтяните не са араби, въпреки че са членове на Арабската лига покрай исляма. Образоването започва от тук, а за темата за "задълженията" и нейната несъстоятелност не ми се коментира.


Е, сега вече след като промени и етническия характер на египтяните, мисля че аз спокойно мога да приключа с участието си в темата.


Сря Фев 13, 2008 9:32 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 13018
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Египтяните са египтяни, иранците са персийци...Арабите са на арабския полуостров. Египет не е там. Образовай се и заповядай в темата отново :wink:


Сря Фев 13, 2008 9:35 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 10:19 pm
Мнения: 612
Мнение 
bodzhov_zv написа:
Египтяните са египтяни, иранците са персийци...Арабите са на арабския полуостров. Египет не е там. Образовай се и заповядай в темата отново :wink:


Проблемът е че съм доста добре запиознат с темата (отделно и съм бил там и имам преки анблюдения). Какъв език говорят, какво е официалното им име, каква им е културата, какви са на външен вид? Опитите за изфабрикуване на някаква нова, уникална идентичност, която да ги свърже с древната цивилизация върху която се гради туристическата им индустрия са забавни, но също толкова убедителни колкото опитите на някои наши съседи да да се изкарат потомци на Александър Македонски и Гай Юлий Цезар. Колкото ромънците са римляни, толкова и арабите в Египет са египтяни. Приемам че не са чисти араби като приятелите им от другата страна на Червено Море, защото имат малко негроидни и малко тюркски и каквказки примеси, но няма как да ме убедиш че не са араби. Един поглед върху картата също е достатъчен - в Северен Судан араби, в Либия по крайбрежието араби, а по средата египтяни - няма как да стане. А примерът с Персия е много добър, защото е в пълен контраст с Египет - Персия е завладяна от арабите дори преди Египет, но персите са си останали перси, езикът който говорят е фарси и нямат нищо общо с арабите, за разлика от днешното население на Ал Мишр и северното крайбрежие на Африка като цяло.


Сря Фев 13, 2008 10:06 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.