Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 3:28 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 
 Роналдо се пенсионира 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12894
Местоположение: SOFIA
Мнение Роналдо се пенсионира
Най-великата игра футболът остана без своя феномен, след като бразилският нападател Роналдо официално прекрати кариерата си днес, 12 месеца по-рано от предвиденото.

Това потвърди самият той този следобед пред журналисти в родината си. "Както можете да предположите от всичко, което сте чули през уикенда, аз съм тук днес, за да потвърдя, че прекратявам кариерата си на професионален футболист.

По-рано в интервю той сподели: "Не мога да издържам вече. Исках да продължа, но не мога. Планирах да продължа, но не можах да изпълня намерението си. Времето ми изтече, но по дяволите, беше страхотно".

Той се оттегля като един от най-добрите футболисти в света. Три пъти е ставал играч №1 на годината според ФИФА, той е най-резултатният стрелец на световни първенства със своите 15 попадения.

Повече от десет години звездата му грееше на европейския футболен небосклон, като има 273 гола в 402 мача за ПСВ Айндховен, Барселона, Интер, Реал Мадрид и Милан.

Единственото отличие, което му се изплъзна през бляскавата му кариера, е трофеят в Шампионската лига и той не забравя това.

"Футболът ми даде много неща. Аз обаче играх с такава страст, че фактът, че не съм печелил Шампионската лига не ми дава мира. Това е купа, която всеки би се радвал да вдигне над главата си", казва той.

"Ето какво бих казал на едно дете, чиято футболна кариера сега започва: футболът не е просто радост, трябва да се посветиш на играта с военна дисциплина.

Когато дете мечтае да стане футболист, то си представя магията, която вижда по телевизията, но нещата не стоят така.

Трябва да се бориш и да страдаш, трябва да си извоюваш име и да създадеш своя собствена история", казва накрая Роналдо.

Бившият наставник на Интер и българския ЦСКА Луиджи Симони заяви, че отказалият се днес от футбола Роналдо е бил най-добрият играч, когото някога е виждал.

Симони се върна назад към периода си в Интер, в който заедно с Феномена спечели Купата на УЕФА през 1998 година.

За "нерадзурите" Роналдо заби 59 попадения в 100 двубоя. "Роналдо? Просто... за мен той бе най-добрият. Без съмнения най-добрият футболист, когото някога съм тренирал", сподели Симони.

"Той бе страховит талант. Имаше допълнителна скорост в сравнение с останалите и обичаше да прави невероятни неща на терена.

На тренировка бе дори по-силен, отколкото в мачовете. Понякога оставах замаян от нещата, които прави. За него обаче бе нормално... но само за него.

За нещастие кариерата му бе белязана от много лоши контузии. В противен случай можеше да поиграе още малко", добави италианският спец.

http://www.sportni.bg

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пон Фев 14, 2011 10:07 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.