Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Апр 25, 2024 3:49 am



Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Лига Европа - 2011/2012 
Автор Съобщение
Луд за връзване

Регистриран на: Съб Юли 24, 2010 7:08 am
Мнения: 329
Мнение Re: Лига Европа - 2011/2012
Пакистаните като чуят отбор с буквата Б, веднага слагат памперсите. Барса, Байерн, Базел, Билбао (Bilboko Athletic Kluba е името на баски език) приказката продължава Изображение

Аз се радвам на обрата, който направи Шалке 04. В първият мач бяха порязани жестоко. На Металист също едно браво!


Пет Мар 16, 2012 8:52 am
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Лига Европа - 2011/2012
Жребият беше пълен и противопостави следните двойки
1/4-финали:
АЗ Алкмаар (Хол) - Валенсия (Исп)
Шалке (Гер) - Атлетик Билбао (Исп)
Спортинг (Пор) - Металист (Укр)
Атлетико Мадрид (Исп) - Хановер (Герм)
Срещите ще се изиграят на 29 март и 5 април
1/2-финали:
Атлетико Мадрид (Исп) - Хановер (Герм)/АЗ Алкмаар (Хол) - Валенсия (Исп)
Спортинг (Пор) - Металист (Укр)/Шалке (Гер) - Атлетик Билбао (Исп)
Срещите ще се изиграят на 19 и 26 април
Финалът е на 9 май в Букурещ.

Тук се очертават иберийски полуфинали.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пет Мар 16, 2012 9:53 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Лига Европа - 2011/2012
Супер "Атлетик" (или "Афлетик", както е на баски). Страхотен Йоренте. И Раул направи хубав мач. Като цяло баските са най-добрият тим засега. В останалите мачове нищо не е ясно засега. Хареса ми как "Металист" запазиха шансовете си в самия край.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Чет Мар 29, 2012 10:52 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7228
Мнение Re: Лига Европа - 2011/2012
Атлетик са супер отбор пълен с млади таланти.Но име един проблем.Изключително къса резервна скамейка.Един Льоренте например няма никаква алтернатива в атака.Както е добре известно разчитат само на баски което крайно много ограничава тяхната вариативност.Затова и не вървят много добре във вътрешното първенство защото всяко отсъствие се отразява.Ако имаха качествени резерви спокойно можеха да мислят дори за титла.Но Билбао не могат да си позволят да купят втори Льоренте.Просто трябва да си го произведат в школата.


Пет Мар 30, 2012 7:59 am
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Лига Европа - 2011/2012
Баските в Испания и Франция са горе долу колкото населението на нашата държава, така че това както виждаме не е голям проблем. Доста баски има и в другите отбори, като някои от тях стават и легенди - сещам се примерно за Субисарета. Просто политиката им да разчитат на собствени кадри дава плодове - отборът има 8 титли и 23 купи на Испания (доскоро рекорд). Сега са напът да вземат и първи евротрофей в историята.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пет Мар 30, 2012 12:17 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7228
Мнение Re: Лига Европа - 2011/2012
Е не повече са три милиона баските.Добре приемаме че са малко повече.Но как да се сравняват с Реал и Барселона които пазаруват най доброто от целия свят.Атлетик осъществяват по някой друг трансфер от Реал Сосиедад,Алавес и Осасуна и толкова.Да не говорим че често губят и свои играчи привлечени от Реал и Барса които разпологат с несравнимо по голям финансов ресурс.Сам каза Субисарета.Бих добавил Бакеро,Бегиристайн,Хулио Салинас,Шаби Алонсо и много други които са баски но избраха да станат легенди на грандовете.Представи как би изглеждал състава на Барса ако в него играеха само каталонци.Разбира се по този начин постиженията на Атлетик изглеждат още по забележителни.


Пет Мар 30, 2012 12:33 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Лига Европа - 2011/2012
Е, хубаво де. "Атлетик" е основател на лигата и един от трите отбора, които никога не са изпадали. Институция в испанския футбол. През времето на Франко са били задължени да купуват и други футболисти, но нямат толкова успехи колкото във времената, в които залагат само на баски. В провинциите в Испания и Франция има поне 30 професионални отбора, от които могат да купуват футболисти и го правят.
Но не това е важното. Важното е, че отиват напред в турнира, показват най-стойностния футбол от всички отбори в евротурнирите на тази фаза, играят зрелищно и заслужават да спечелят купата. И ще го направят, единствено "металистите" могат да спрат "Атлетик" :)

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Съб Мар 31, 2012 10:32 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7228
Мнение Re: Лига Европа - 2011/2012
Честно казано си мечтая за финал Атлетик - АЗ Алкмаар.Не знам кой от двата отбора ми е по симпатичен но ще бъде тържество за футбола.


Сря Апр 04, 2012 12:40 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Лига Европа - 2011/2012
И така, познахме, че ще има иберийски полуфинали:

Атлетико - Валенсия
Спортинг - Атлетик

За мен финалът е Атлетико-Атлетик, а купата ще вдигнат баските.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Чет Апр 05, 2012 11:08 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7228
Мнение Re: Лига Европа - 2011/2012
Не знам защо подценяваш Валенсия.Трите испански отбора са общо взети равностойни и мачовете между тях са непредвидими.Ако Валенсия има ахилесова пета това е неособено убедителната фигура на треньора Унай Емери.Не може да се сравнява с Диего Симеоне да не говорим за Биелса.


Пет Апр 06, 2012 7:39 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.