Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:36 pm



Отговори на тема  [ 12 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 България - Малта, Дания-България 

Колко точки ще вземе Пеневата чета от двата мача?
6 10%  10%  [ 1 ]
4 70%  70%  [ 7 ]
3 20%  20%  [ 2 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
0 0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 10

 България - Малта, Дания-България 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: България - Малта, Дания-България
Като цяло при жребия всички бяхме изтръпнали - Италия няма нужда от коментар, а срещу чехите тенденцията отдавна се обърна и ни мачкат доста здраво. Същото се отнася и за скандинавските отбори. Знаехме какво беше дереджето на националния и при предишните квалификации, та до победата над Холандия в контрола, едва ли има някой футболен фен, който да се е надявал, че изобщо ще сме в борба за нещо повече от четвъртото място.
Сега реалностите са други. За това влияние оказва и добре изработената програма по настояване на Пенев - старт с три домакинства и трупане на самочувствие. Фактически загубихме само две задължителни точки в борбата за бараж- тези срещу Дания вкъщи, докато чехите се разминаха с цели 5 точки, които задължително трябваше да вземат. Дания загуби 4 точки - равенства вкъщи и с България, и с Чехия.От тактическо естество много голямо влияние оказа мачът Чехия-Дания. Ако чехите си бяха взели мача, вече щяха да имат психологическо предимство да са на второ място и с мач по-малко.
Изобщо не се надявам да се намесим в борбата за първото място, защото Италия си е класа. А и ако въпросът с първото място е открит, тогава това ще означава, че нашите съперници са взели точки от фаворита, което не е никак добре. Не, че е лошо да ги ударим през септември, но нека все пак не хвърчим из облаците.
Важно е през юни, когато ние почиваме, Италия да ступа Чехия, а ако и в Копенхаген стане някое чудо и Армения вземе нещо от Дания, ще е перфектно и преди есенните двубои ще сме на второ място.
Задължително трябва да вземем гостуванията във Валета и Ереван и всъщност рубиконът се явява домакинството на Чехия в последния кръг на 15.10.
Евентуалните съперници на баража не ги коментирам, защото ситуацията в повечето групи е твърде заплетена - по 2-3 отбора спорят за второто място, а на места няма изявени фаворити и дори въпросът с първите места не е решен. Със сигурност трябва да се надяваме да се разминем със съперници като Испания, Франция, Англия, Швеция, Португалия... Наглед лесни съперници като Черна гора, БиХ, Белгия, Хърватия могат да препънат всеки, но и могат да бъдат победени от всеки... Естествено, че една Исландия или Албания ще е златен съперник за бараж. Важно е за баража да нямаме наказани и контузени, втория мач да сме домакини и да имаме нормален жребий...

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Чет Мар 28, 2013 8:51 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 4:36 pm
Мнения: 3751
Местоположение: Sofia
Мнение Re: България - Малта, Дания-България
Радослав Димитров пред "7 дни спорт":
Когато ме викнаха да влизам, се изплаших
Горд съм, че работя с такъв велик мотиватор като Любослва Пенев, признава защитникът

Защитникът на Славия Радослав Димитров записа първите си два мача с националния отбор. След прибирането от Дания бранителят сподели пред "7 дни спорт" какво е чувството да играеш за родината си, притеснил ли се е срещу датчаните и докъде може да стигне отборът.

- Радославе, как се чувстваш вече като национален състезател?
- Отлично, за всеки футболист е чест да носи националната фланелка. Мачовете с Малта и Дания са ми първите при мъжете и съм много щастлив. Чувствам се отлично и гледам да се наслаждавам на престоя ми в националния. Мисля, че се представих подобаващо, на ниво, както и отборът, разбира се.
- Любо Пенев поиска 6 точки, ние взехме 4, добре ли е това?
- С оглед на ситуацията мисля, че изпуснахме да спечелим още 2 точки. Но не можем да се обвиняваме, дадохме всичко от себе си, по-скоро съдията ни взе 2 точки в Дания и бутна домакините. Всички са гледали мача, абсолютна игра с ръка на Корнелиус преди Илия Миланов да направи нарушението. Вместо да е фаул за нас, се свири дузпа, но е така. Явно съдиите винаги са срещу нас.
- Само съдията ли ни попречи да се поздравим с успех?
- Ние също имахме своите шансове, освен гола на Манолев можеше и да вкараме още. Мисля, че леко проспахме първото полувреме, като че ли бяхме малко по-уплашени. На почивката обаче получихме нужните указания, Любо Пенев ни нахъса, излязохме настървени, започнахме по-добре и това веднага си пролича. Можехме да вкараме поне 2-3 гола на контраатака, но не успяхме.
- Какво си помисли, когато ти казаха да се събличаш?
- Честно казано, леко се уплаших, постъписах се. Това донякъде е нормално, влизаш като резерва в много важен мач, главно играеш в защита, отбраняваш се и имаш доста работа. С течение на времето обаче влязох в ритъма на мача, треньорите и моите съотборници ме успокоиха и нещата се наредиха. Не искам обаче да си давам оценки, има хора, които ще кажат как съм играл. Аз се радвам, че отборът се представи мъжки. Срещу Малта, когато пак влязох от пейката, беше различно имахме голяма преднина и ние водехме играта.
- Ти си по-нисък футболист, трудно ли беше в единоборствата?
- Не знам как е изглеждало по телевизията, но когато си на терена, датчаните са още по-високи. Много здрави момчета и никак не си поплюват в единоборствата. Аз обаче мисля, че цялата защита се справи добре и издържа на натиска.
- Говори се вече за бараж, докъде можем да стигнем?
- Предпочитам да не давам толкова крайни прогнози и да гледам толкова далеч. Имаме доста тежки мачове и доста вода ще изтече. Мисля, че след мача с Италия вече ще можем да говорим за реални шансове и затова докъде можем да стигнем.
- Тежат ли очакванията на феновете?
- Няма как да не тежат. Има го лекото напрежение, все пак националната фланелка носи една допълнителна отговорност. Мисля си обаче, че ние се справяме с това. Треньорският щаб гледа да ни успокоява преди мачовете. Любо Пенев е страхотен мотиватор, за пореден път се повтарям с това. Горд съм, че 10 дни работих с него.
- Как се почувства, когато те викнаха в националния?
- Честно да си кажа, не съм го очаквал. Зарадвах се искрено и ми стана приятно, че хората са оценили работата ми. Както всяко младо момче и аз съм си мечтал, че един ден ще облека националната фланелка, ето че сега мога да кажа, че съм изпълнил своя детска мечта.
- Как оценяваш колектива в националния?
- Отличен, просто нямам думи. Всички момчета сме горе-долу на едни години и това много помага. Мислим само за футбол, гладни сме за успехи. Всички ме приеха добре, а и гледаме да си помагаме едни на други. Аз съм играл с повечето момчета от моя набор в младежкия национален отбор, с други пък се познаваме от вътрешното първенство. Въобще колективът ни е отличен и мисля, че това си личи на терена.
- Беше ли по-специален мачът с Дания?
- В интерес на истината да, тогава моята приятелка Виктория имаше рожден ден. Играх и за нея, за да мога да й направя подарък. Тя е човекът, който винаги е до мен, много се обичаме и съм й благодарен за всичко. Когато съм с нея, всичко е нормално.
- Мисли ли вече Радослав Димитров за сватба?
- Ще видим. Вие ще разберете в най-скоро време (смее се).
- Сега се връщаш в клубния си тим Славия, докъде може да стигнете?
- Действително ни предстои една много тежка серия. Ако не се лъжа, до края на сезона влизаме в цикъл сряда-събота, ще се изиграят много мачове, а освен това ние се борим на два фронта. През пролетта тръгнахме много добре, сега ни предстои мач с Берое, а там няма да е лесно. Въпреки това мисля, че на хубавия терен в Стара Загора, където има и много фенове, можем да покажем истинското си лице. Нашата истинска цел обаче е Купата на България, там ще хвърлим всички сили, за да можем да вземем трофея за 100-годишнината.
- На какво се дължеше слабото представяне през есента?
- Тогава пак тръгнахме добре, даже бяхме на трето място, но изведнъж всичко се срина. Натрупаха се и много контузии, а това се оказа решаващо. Мисля, че се сринахме и психически, затова имахме серия от 8 мача без гол и 10 мача без победа.

Симеон Кичуков

_________________
СЛАВИЯ Е ЛЕГЕНДА - ДА СТАНЕМ ЧАСТ ОТ НЕЯ - БЕЛИ ШАМПИОНИ !


Пет Мар 29, 2013 12:30 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.