Шотландия. Голяма част от професионалните клубове в Шотландия възнамеряват да намалят капацитета на стадионите си, тъй като голяма част от седалките остават незаети, пише “Daily Record”. Виновни за това се оказват феновете, които все по-често предпочитат да стоят прави в секторите със седалки, независимо че плащат по-високи суми за билет.
Tia shotlandsi sa ludi be

Kvi problemi si imat horata...
Интересна акция предприеха привържениците на испанския Реал Сарагоса, разкрива Marca. По време на дербито с Барселона в събота феновете на “Ромареда” ще вдигнат 8000 червени картони на главния съдия Кармона Мендес. В последния си двубой Сарагоса отстъпи с 1:2 като гост на Албасете, като реферът отсъди две дузпи за домакините и изгони двама от играчите на треньора Виктор Муньос. Това предизвика бурни протести срещу съдиите в Примера дивисион. “По тази причина срещу Барселона ще покажем червен картон на цялото съдийство. По седалките на “Ромареда” ще поставим 8000 червени хартии, които ще бъдат вдигнати в началото на двубоя”, обявиха от фенклуба на Сарагоса. За рефер на този мач бе избран Кармона Мендес, който през миналия сезон свири финала за Купата на Краля. Тогава Сарагоса спечели с 3:2 срещу Реал (Мадрид). “Срещу Кармона Мендес нямам нищо лично. Протестът ни е насочен срещу съдийството като цяло”, поясниха феновете на клуба.
Ne samo nie imame problemi sus sadiite...
Министър-председателят на Унгария Ференц Гюшани се извини официално, след като преди няколко дни нарече играчите от националния отбор на Саудитска Арабия по футбол “терористи”, съобщава “Ройтерс”. След края на контролата между двата тима на 2 февруари в Истанбул (0:0) Гюшани бе дочут да казва в частен разговор, че “се радва от показаното срещу отбор с много терористи в него”. Посолството на Саудитска Арабия в Будапеща прие извиненията на премиера, който твърди, че не е искал да обижда никого.
... i s politicite
