Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 4:32 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 62 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
 Как подкрепяте отбора? 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12894
Местоположение: SOFIA
Мнение Как подкрепяте отбора?
КАКВО ПРАВИТЕ,ЗА ДА ПОКАЖЕТЕ,ЧЕ СТЕ ФЕНОВЕ НА СЛАВИЯ?ХОДИТЕ НА МАЧОВЕ?
ЯДОСВАТЕ СЕ ПРЕД РАДИОТО?
ЧЕТЕТЕ ВЕСТНИЦИ?

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Сря Мар 17, 2004 9:34 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 5:04 am
Мнения: 2202
Мнение Според зависи
Купуваме атрибути на "Славия" и ги носим навсякъде. Аз например си купих мартеничка и я нося и досега. Пък и с нея досега имаме само победи. През април ще си купя и часовник, за да не спре кадемът. :roll:


Сря Мар 17, 2004 4:54 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12894
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Всичко това е перфектно.Но не ти ли става тегаво,като прочетеш в Еврофутбол,че Славия-Спартак е най-слабо посетената среща през уикенда?И то в А и Б група.На Белите орли -Шумен е имало 350 души,а ние бяхме 300...Не е ли срамота?
Чудя се,кой е най-големия длъжник на СЛАВИЯ-Венци и Ко,треньора,играчите или феновете????Като гледам играчите са 5ти в класирането,а публиката(феновете)-предпоследни.Така,че отговора е ясен...

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Чет Мар 18, 2004 12:37 pm
Профил WWW
Пристрастен

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 8:29 pm
Мнения: 200
Местоположение: софия
Мнение 
аз лично изпускам най-много по 2-3 мача на сезон на Овча Купел...това винаги ми е било голямата мъка празните трибуни, макар че в шампионския сезон под 2-3 хиляди не падаше публиката


Чет Мар 18, 2004 1:54 pm
Профил ICQ
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12894
Местоположение: SOFIA
Мнение 
I PAK BQXME PREDPOSLEDNI PO POSESHTAEMOST.A NA NAGRAZHDAVANETO IMASHE 5000 DYSHI ,ZAEDNO S BYFERITE

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Чет Мар 18, 2004 3:20 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 5:04 am
Мнения: 2202
Мнение 
Публиката намалява прогресивно. Когато станахме шампиони, средната посещаемост на мачовете беше 5000. През 1980, когато ни отнеха титлата - над 18000 на мач. Днес посещаемостта дори на мачовете с говедата и чорбарите на ст."Славия" не надхвърля 4-5 хиляди. Това не е само наш проблем. Причините са много. Ето и на Гейарина сега не ходи публика. Когато ги обърнахме там миналата година, колко души слависти имаше там? Десетина души агитка, пазена от два пъти повече полицаи. Какво повече да говорим. Докато нашите привърженици не повярват в отбора, ще има да гледаме празни трибуни. Я вижте баскетболната агитка. Миналата година се струпахме сто човека в Пловдив и ги надвикахме. Ако футболистите се постараят, и с тях може да бъде така!


Чет Мар 18, 2004 4:09 pm
Профил
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 05, 2003 12:15 pm
Мнения: 130
Местоположение: Espoo
Мнение 
Боджов,
кой ти е враг момко?
Публиката намалява навсякъде в България. Те хората се разбягаха от страната ти си тръгнал сметка на тези които обичат отбора да търсиш.
Значи искаш да ми кажеш, че ако си взема вестник и шалче и ще стана по-добър фен? Да не искаш всички да си татуираме Славия на челото(което не е лоша идея за някой предполагам :D ).
Ходил съм само на мачовете с Литекс, ЦСКА и Беласица. Често съм на работа събота и неделя и няма как. И по твоите принципи значи никакъв фен не става от мен затова, че трябва да ходя на работа?!? Я пак си изложи тезата. Или може би за теб всеки фен е по подразбиране ученик или студент, който се чуди какво да прави по цял ден? Недей така, ти още малко поименна проверка май искаш да правиш на входовете? :)
Извинявам се за тона, но това е положението и не ми е приятно когато някой приказва наизуст.


Чет Мар 18, 2004 5:07 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12894
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Това за поименната проверка не е много трудно-един файтон хора и по физиономия могат да се запомнят.Някои от нас работят на 3 места,но когато имат възможност ходят и по мачове.Като гледам статистиката от посещаемостта на мачовете,стигам до извода,че икономиката се крепи на феновете на Славия-големи работохолици се оказахме.Има и такива,които жените не ги пускат,но тяхното положение и без това не е розово и не могат да бъдат упреквани.Всъщност май 99% от феновете на отбора казват,че са от Славия ей така-колкото да заявят някакви пристрастия.Футбола е създаден за забавление на хората,и феновете са неразделна част от него.Няма привърженици-няма смисъл да има и отбор.Който иска-намира възможност да отиде на мач(като Suomi-3 мача,при това натоварено ежедневие не са малко) отвреме-навреме.Който не иска,винаги намира оправдание-времето,цената на билетите,формата на отбора,мутрите,ангажименти от всякакъв род...Отиването на мач е забавление,разтоварване(независимо от резултатите)-не повинност някаква.Който така приема нещата-по-добре да гледа Сашко Диков...Може да звучи комунистически и тъпо,но по-добре е учениците да ходят на мачове,отколкото да висят по ГЕЙм клубовете и да се зомбират с виртуален футбол.
Има отлив,вярно е.Но ние така срамно сме се отляли,че сме се оляли. На Левски-Ливърпул е имало 45 000 души.Когато има надървен мач-левскарите се събират и подкрепят тима.Ние обаче не сме от тази порода.Ако играем с Реал,ще отидат 1000 души,защото всички ще очакват загуба,срещу "Спартак" очаквахме резонна победа-пак пред транзисторите...Що се отнася до играта на отбора...едва ли сме по-зле от Нафтекс.Но тяхната публика е 20 пъти повече.И във В група има отбори с повече привърженици...Но сега пак ще се намери някой,който да каже,че в Бургас,Несебър и Стара Загора има по-висока безработица.Или Берое,Белите орли и Беласица играят по-качествен футбол и привържениците им имат голямо доверие на тази база...А дали пък отлива при нас не е обусловен от факта,че феновете ни са предимно старци и Св.Петър ги прибира с по-голямо настървение?Вулгарно и просташко е,но говедата и чорбарите така говорят.
Говорене наизуст е ,когато се информираш от разни дописници за мачовете и почваш да даваш мнения наляво и надясно кой как е играл,кой да се маха,какви попълнения ни трябват...А иначе-да описваш очевидното не е говорене наизуст.А назоваване на нещата с истинските им имена.Не мразя никой,но обичам Славия.Може би много по-малко от всички вас,но когато мога го показвам като ходя и на някой мач,сядам си спокойно и гледам-без шалче,не ми трябва.Много по-рядко отколкото ми се иска.7 домакинства и 4 гостувания("Спартак",Черно море,Нафтекс и "Марек",а! и с Литекс за купата 0-5,но не ме е яд ,че отидох),съчетани с командировки.Отдавна не съм студент,иначе нямаше да има празно.
ПП.Suomi,не виждам защо го приемаш навътре-ако чувстваш вина за отсъствията:),трябва да ти кажа,че наистина 3 мача е добре!Има хора дето не са стъпвали на ОК от 3 години-тях искам да разбудим.Ако прочетеш внимателно постингите,ще видиш ,че за шалчета и вестници не съм писал аз.Не ме приемай за обобщен образ на всички във форума.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Чет Мар 18, 2004 8:13 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 4:36 pm
Мнения: 3766
Местоположение: Sofia
Мнение БЕЛИ ЗАВИНАГИ
Ама как се разгорещихте - я, по-спокойно.
Както аз не пропускам домакински мач в почивен ден, така предполагам са и останалите няколко човека, които пишат в този форум. Когато мачовете са през работно време се опитвам, но не винаги успявам да се спася от офиса, но задължително намирам начин да следя развоя на мача по радио или в краен случай по интернет в dir.bg и zagorka. За ходене в провинцията трудно намирам време - не че ние сме най-работните, но при някои условията го налагат... Смятам, че не трябва да търсим причините за слабата посещаемост в нас, т.е в тези които ходим при всяка отдала се възможност на мачовете на Славия /даже и на тренировките/, а до отчитаме реалностите.
Много пъти съм казвал и в този форум - Славия трябва да играе добре, да играе атрактивно, да побеждава силните съперници, където и когато ги срещне и поне три пъти подред да стане шампион, за да се увеличи публиката и привържениците. Друг въпрос е дали ни трябват такава временни фенове. Защото тълпата обича да върви след силните на деня и често сменя цветовете, само и само да я идентифицират с победителите....
Виновна е и мизерията, която настъпи от 10-тина години в страната. Много /почти всички/ възрастни привърженици не могат да си позволят 3 лв. /не съм против платения вход, но трябва да има някакви привилегии за ученици, студенти и пенсионери/.
Слаба е и PR-дейността на клуба, въпреки че напоследък се работи по-добре - сайт, пресконференции с треньора, НКС и др.
Но да не губим кураж - Славия е била и ще бъде! ДАНО!

_________________
СЛАВИЯ Е ЛЕГЕНДА - ДА СТАНЕМ ЧАСТ ОТ НЕЯ - БЕЛИ ШАМПИОНИ !


Пет Мар 19, 2004 10:41 am
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 8:16 pm
Мнения: 791
Мнение 
bodzhov_zv mislja che ne sam po malko slavist ot tebe vapreki che ne hodja po vsichki domakinski machove naposledak-ot 6 godini rabotja i v sabota yspjavam da izljaza za nai vaznite machove.no badi malko realist
da kazem che na domakinskite machove s slabite otbori ot provintsiata hodjat realno okolo 500choveka.na machovete na govedata sa okolo 2000.sega si pomisli kolko sa slavistite v sofia i kolko govedata.saotnosenieto e grybo 1kam 50.ako tazi proportsia se zapazva v hodeneto na stadiona togava sresty 500 slavisti na ovcha kypel na gerena trjabva da sa 25000.ne mislis li che pyblikata na slavia e po distsiplinirana v takav slychai?


Пет Мар 19, 2004 6:17 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 62 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.