Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:10 am



Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 Най-стария отбор в България 
Автор Съобщение
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Най-стария отбор в България
vtd написа:
Не искам да го качвам, защото явно и това няма да го приемете , някой ще каже е имате протокол, ама какво от това

Аз лично съм склонен да приема, че "Галата" е създадена по-рано от нас, но все пак искам да видя учредителен протокол :!:
Между другото "Дунав" си намериха протокола от 1911 г., но не го показват защото сегашния клуб с това име (10-ти поред) нищо не наследява.

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Пон Ное 26, 2012 7:19 pm
Профил ICQ YIM WWW
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Трябва се направи една разлика, ''Галата'' е основана 1912г, на тази основа на 3.03.1913Г се създава Спортният-клуб ''Тича'' , уставът е приет 24.03.1914г.
'' С помощта на училищния лекар д-р Параскев Иванов Стоянов и Шкорпил на 3 март 1912 г. се основава варненският клон на ЮТС с името "Галата". Година по-късно той е преименуван на "Тича", за да носи българско име. Така се полагат основите и на бъдещото едноименно спортно дружество''.
В архива има протокола именно за създаването на ''Тича'' на 3.03.1913г, в протокола пише СК-спортен-клуб.


Пон Ное 26, 2012 9:07 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Човекът , който написа книгата за ''Дунав'', ме запозна с така наречения ''Дунав-1911'', в това 1911 няма нищо с футбола


Пон Ное 26, 2012 9:32 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 1749
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Когато нещо се основава се прима всичко!
Прочети Законите! Логиката в тях е същата, сега и преди.
Проблема е, че ние не се надпреварваме с никой. Славия просто знае своето минало, за разлика от своето бъдеще. Не знам защо всички искат нещо да ни докажат. Аз не претендирам да сме първите. Но претендирам, че сме първите, които са истински, така както се правят нещата.
Не знам за твоя протокол и за какво е служел.
Да не би да ти го е дал Батков заедно с неговия от 1911 г. :D приятелска шега


Вто Ное 27, 2012 9:38 am
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Почнахме от там кой, притежава първият учредителен протокол нали така.Аз не оспорвам нищо от вашата история.
Просто чистата фактология не е такава, каквато се представя по медиите, за ''най-старите клубове''.
В България , хем има ''най-стар съществуващ клуб'' , хем ''най-стара спортна оргазнизация''.
И ако първото е откровенна лъжа, то второто е просто непознаване на детайлите.В един друг сайт, имаше такъв спор.Един ден просто отидох до архива, попитах какво имат за ''Тича'' и там имаше препис на оригиналът , с дата 3.03 и това което са написали тогава.Това е, ако някой от там нататък подложи на съмнение всичко това, не знам какви други доказателства трябват.


Вто Ное 27, 2012 11:16 am
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Какво значи за какво служи този протокол :?: Учреждава се спортен-клуб, както вие си имате дата 10.04, там си има 3.03.Ако твърдиш , че ''Тича'' не са правели нещата ''не истински'' , само да отбележа, че клубът си приема устава март 1914г, а доколкото съм намирал информация уставът на ''Славия'' е от август 1914, тоест 5 месеца по-късно.
А що се отнася до Батков, той искаше да сложи 1911 по линия на ''"Раковски"''. който по-късно става ''"Спартак"'' и после се обединяват с ''"Левски"'' през 1969г


Вто Ное 27, 2012 11:24 am
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Мога да напиша и други неща от историята ви, които съм сигурен, че самите вие не знаете, но не за това става въпрос.
Пожелавам ви да имате заслуженото място в българският спорт като цяло, написах тези неща не да се меря с вас, а защото бях чел за ''интелегентните фенове'' и ''белите хора'' , тези хора мисля, че не би било проблем да разберат и един друг ъгъл от най-първите страници на българският спорт.


Вто Ное 27, 2012 11:32 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:56 pm
Мнения: 2004
Местоположение: София
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Колега, нека да го видим този протокол, ако трябва и експертиза за автентичност ще му се направи, предвид факта, че не малко футболни историци са търсили във варненския архив подобен документ и такъв не е бил намиран досега, или ако е бил намиран, това е било пазено в дълбока тайна. Ако това, което твърдиш се докаже със сигурност, тогава нямаш проблеми с нас, това което искаме ние е да бъде уважавана истината, а не да се разказват митове и легенди и да бъдат представяни като факти. Но до настъпването на този момент на доказване на твърдението за намерен автентичен протокол във Варна от 1913-та година на нещо различно от УТД "Река Тича", на по-късен етап УТД "Тича", ще ни позволиш да се съмняваме във въпросното твърдение.

Поздрави и успех в мисията!

_________________
1913


Вто Ное 27, 2012 2:06 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 3:10 pm
Мнения: 586
Местоположение: Плевен
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Най-старият отбор в България е Локомотив Филипопол създаден по време на управлението на хан Маламир.


Вто Ное 27, 2012 5:28 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 1749
Мнение Re: Най-стария отбор в България
В момента се подготвят 3 книги за историята на Славия.
В томовете, които има клубът има много и история на българският спорт. Искам да отбележа, че отпечатването на тези книги ще струва около 35 000 лв. Половината сума вече е събрана от нас "една маршрутка хора", както твърдите.
Ако искаш ще ти запазим един комплект. :wink:


Вто Ное 27, 2012 7:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.