Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:32 am



Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 Най-стария отбор в България 
Автор Съобщение
Луд за връзване

Регистриран на: Съб Юли 24, 2010 7:08 am
Мнения: 329
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Tony Adams написа:


Де юре ''"Ботев"'' Пловдив е на 2,5 години
Де факто на 91-92
Де бултрас- на 100 :) :) :)


Пон Дек 03, 2012 11:02 am
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Tези дни попаднах на интересна бележка, в личния архив на Свраков, който част се намира в Държавен архив, там един деятел откровенно, казва (говорим за неща преди 40-45 години), че ''"Ботев"'' Пд и ''"Спартак"''-Пд лъжат в прав текст, че са основани 1912 и 1913 г. Това ме накара да се замисля, че това не е нищо ново под слънцето, но от 2002 г., започнаха откровенната пропаганда.


Вто Дек 04, 2012 4:28 pm
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Най-стария отбор в България
"Ботев" са ми ясни (с техния първи мач срещу колежаните от Св. Августин през 1915 и после 4 години никакви ги няма), а "Спартак" е имало някакъв махленски ученически отбор (не клуб) сформиран 1914, а не 1913 дето няма абсолютно нищо общо с днешния. Ако говорим за отбори (а не клубове) самия Перукан призна, че първия отбор в страната е Торпедо (Русе), цитирам: "Торпедо (Русе), който наистина е най-стария български футболен клуб, основан през 1901 година" :lol: , а аз лично съм им виждал документа (то не е протокол), с който са основани.

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Вто Дек 04, 2012 6:33 pm
Профил ICQ YIM WWW
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Както бях писал по-горе, това ''Торпедо'' осн. 1901 г., няма никаква футболна връзка, вярно е че са съществували различни махленски отбори, но не и организирани клубове, в онзи списък озаглавен ''10 -те най-стари отбори'' авторът на това нещо, или е идиот или и един ден не се занимавал, да ходи по архиви, библиотеки и т.н. Ако не се лъжа , единствено ''Славия'' и ''Ч.море'' съдът ги е признал за основани с оригиналните си дати.
Мисля, че нито "Левски", ''"Ботев"'', ''"Спартак"''-Пд, имат каквито и да са документи през този период 1912-1921.


Чет Дек 06, 2012 7:51 am
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Пробвай да го кажеш на говедата, жълтурите и русенци да видиш как ожесточено и разпалено почват да спорят, да псуват и да си твърдят техното :lol: :lol: :lol: Оня списък баща ми го е съставял и изрично е написал, че не счита тези дати за реални основавания на футболни клубове, а такива са твърденията, кое доказано, кое не... btw Пак ти отбелязвам, че Черно море не е Тича. Все едно чорбата да твърдят, че са АС`23 или дори отбора на Матинката :mrgreen:

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Чет Дек 06, 2012 5:24 pm
Профил ICQ YIM WWW
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
В България всичко се обърква след 9.09 1944г, бях попаднал на един материал, в който един руснак си ''признава'' как от Москва , дават ''директива'' за футбола към всички страни към бившия соц.лагер да унищожат старите аристократски клубове.И ако погледнем реално донякъде успяват.
Няма клуб който да не е слят, закрит и прочее. Самият факт , че се получават накрая в имената и годината 45, показва ясно че за властта това вече не е старата ''Славия'' а ''Славия-45'', че ''Тича'' вече е ''Тича-Владислав-45'' , ''"Левски"'' вече е ''Левски-45'' и т.н....
Презумцията, че ''Черно море'' не е ''Тича'' е погрешна колега, дори комунистите не подлагаха на съмнение че именно това е клубът.


Пет Дек 07, 2012 7:07 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
ЦСКА просто си избра да е наследник на ''АС-23'' , понеже е бил известен клуб. Те сякаш забравят, че през 1945 г. се създава ДНВ, по-реално е да се водят ДНВ.


Пет Дек 07, 2012 7:10 pm
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Каква е разликата? Някой някъде беше изчислил 73 клуба, които са участвали в обединенията докато се стигне до сегашното четирибуквие. После се оказа, че са повече :lol: :evil:

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Пет Дек 07, 2012 9:12 pm
Профил ICQ YIM WWW
Познат

Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:31 pm
Мнения: 32
Мнение Re: Най-стария отбор в България
Според една таблица клубовете са 84, това във всеки случай няма друг такъв случай, обаче дори през социализма в изданията ''Футбол'' някога пишеха че ЦСКА е наследник на клубове създадени около 1919 г. в техния район.


Съб Дек 08, 2012 8:50 am
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Най-стария отбор в България
ц(*ка "облагородява" или как се краде история...
между другото има нещо което не е много ясно около тия туристически д-ва, щото те не са били само туристически, а спортно-туристически, а именно в това спортно се крие и футбола, ама само в един документ за Геолог това е отбелязано:
“... да се отпуща дружествения топ на членовете, желаещи да играят футбол, като за това се назначи главатар, който да ръководи играта.”.

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Сря Дек 12, 2012 1:29 pm
Профил ICQ YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.