Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Нед Апр 28, 2024 1:40 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Да се почувстваш "у дома си" 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 5:02 pm
Мнения: 1171
Местоположение: у дОма
Мнение 
Понеже явно обичаш да си чешеш езика аз ще ти отговоря, въпреки че не е мое съобщението.

Цитат:
Явно ако имаш различно мнение и критикуваш това, което правят другите около теб, то нямаш място в агитката.


Не е проблема да критикуваш, а да критикуваш когато и ти си направил нещо. Иначе с какво право и от позицията на какъв си изказваш критиките. Добре, славист си и ... друго какво, на мачове не ходиш, по никакъв друг начин не протестираш, и кво праим ?

Ще сложа и съобщенията между нас двамата.

Josif:
Цитат:
Абе пич, ела на някой мач да се запознаем, че аз не те познавам и гледам много креативни идеи даваш и все ти си прав. И ако си мислиш, че ние не знаем тъжната истина жестоко се лъжеш, но ние правим разлика между името и идеята Славия от една страна и сегашнито жалко съсояние на шепа ритнитопковци с овча глава начело. Ама ела, не ти го казвам да се заяждам, а защото няма смисъл след всеки резил да викаш " казах ли ви тъпациииии", по-добре или си трай или ела и заедно да търсим решение, щото акъл всеки може да дава. Аре със здраве !


wattie:
Цитат:
Ходих редовно от 1995 до 2000-2001. После ми се отщя и ходих все по-малко. В последните три години ходих на по два-три мача за сезон. Честно да ти кажа вече въобще не ми се ходи. За мен я няма атмносферата от преди, когато ходихме с приятели от квартала. Просто вече не се чувствам като един от вас.


Е, какво казваш в твоя отговор ? Нищо ! Общи приказки защо не ти се ходи по мачове. И не мога да разбера хем няма да ходиш, хем все още те интерсува Славия, хем нищо не предлагаш, хем ние сме ти виновни. Като не се чувстваш един от нас защо ни занимаваш и търсиш конфликт не ми е ясно? Пак ви казвам съберете се всичките с креативните идеи и елате да ги обсъдим на четири очи ! А човека със "заплашителното" съобщение не е толкова опасен, спокойно.


Вто Мар 23, 2010 7:49 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Добре, какво му обръщате внимание на дървения философ? Нека си опява там. Неговите "идеи" са тотално деградивни, целящи да разрушат всичко, създадено от Boys и LVS в последните години. Празни приказки на ощипана госпожичка, която има за цел да недоволства.

Кога е имало на мач с отбор от ранга на "Спортист" 70 души агитка в последните 5-6 години, че даже и повече? И вместо да стават все повече и повече, такива като теб "бягат" и удобно от разстояние сипят помия. Щото е по-лесно. Малко ли е това, което правят феновете? Кенефите на целия СУ бяха облепени с лепенки срещу ВС, центъра на София също, споменаха ти за миналите акции, кой изчисти паметника до стадиона?

Докато ти си бъркаш в носа пред телевизора, тези момчета са единствените на стадиона, които знаят защо са там. И които винаги ще подкрепят СЛАВИЯ (не онези 11 на терена, а онази СЛАВИЯ, другата)...


Вто Мар 23, 2010 10:31 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Май 27, 2006 7:30 pm
Мнения: 649
Мнение 
FeverNew написа:
Добре, какво му обръщате внимание на дървения философ? Нека си опява там. Неговите "идеи" са тотално деградивни, целящи да разрушат всичко, създадено от Boys и LVS в последните години. Празни приказки на ощипана госпожичка, която има за цел да недоволства.

Кога е имало на мач с отбор от ранга на "Спортист" 70 души агитка в последните 5-6 години, че даже и повече? И вместо да стават все повече и повече, такива като теб "бягат" и удобно от разстояние сипят помия. Щото е по-лесно. Малко ли е това, което правят феновете? Кенефите на целия СУ бяха облепени с лепенки срещу ВС, центъра на София също, споменаха ти за миналите акции, кой изчисти паметника до стадиона?

Докато ти си бъркаш в носа пред телевизора, тези момчета са единствените на стадиона, които знаят защо са там. И които винаги ще подкрепят СЛАВИЯ (не онези 11 на терена, а онази СЛАВИЯ, другата)...


супер добър пост.

бтв много криворазбрано мнение е, че агитката е затворено общество в което не се допускат нови хора, не се чуват чужди идеи и тем пободни. Напротив. Който има някакво мнение и иска да помогне да ходи и да го сподели и да помогне, а не да вика направете това,ще промените себе си, а той самият да си седи като пич докато другите се занимават да му угодят, само защото той е казал. Все едно съседите да ти кажат ходи да изчистиш целия блок, ще промениш себе си и ще стане по-чисто, ние отдавна спряхме да чистим защото нямаме желание затова. Нещо подобно се получава. Всеки си избира какво да прави. Ако ти искаш протест, ела на мач с твоите приятели от квартала, направете тапет, направете протест, дайте гласност, едно е сигурно, игнориране няма да получите. Всякакви други коментари,които не кореспондират на действия са излишни.

_________________
Ханса завинаги един от нас!


Вто Мар 23, 2010 11:11 pm
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 11:49 am
Мнения: 1219
Мнение 
wattie написа:
други във FarmVille,


Ще ми станеш ли съсед по ферма :cry: :?:

_________________
Стевицаааа, вади го тоя, беееее


Сря Мар 24, 2010 11:03 am
Профил
Луд за връзване

Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 5:52 pm
Мнения: 437
Местоположение: Sofia
Мнение 
wattie написа:
То е хубаво за момчетата, че са си намерили занимание. Едни на стадиона, други във FarmVille, трети по кръчмите и кафетата... Всеки си има занимание и мания. Вие си мислите, че вашето (да ходиш на стадиона, да се правиш на хулиган и неонацист, да псуваш пред децата) е много по-важно, по-мъжествено и по-висше от всичко друго. Това впрочем е нормално. Навремето на процеса са му казвали "хляб и зрелища", после са секли глави по площадите за забавление на народа, после им викаха "лумпен пролетариат" и ги водиха по манифестации, а днес тъпчат хората по стадиони и кръчми. И пак казвам - нищо лошо.

Въпросът, който трябва да си зададе всеки един е "какво трябва да направя, за да не съм от лумпените?". Не, отговорът не е да не ходиш на стадиона. Тръгвайки по пътя на отрицанието ставаш монах или отшелник, което е също толкова лумпенизирано. Отговорът на въпроса е "да имам собствено мнение, да не съм част от стадото, да отстоявам своята позиция". Перефразирано, според мен естествено, това се изразява в непризнаване на порядките на "вождовете", сиреч тези, които управляват масата.

И ето ви конкретен пример - WC е вождът на Славия. Накарал ви е да си мислите, че му е безразлично за вас - феновете. Накарал ви е да си мислите, че каквото и да правите нищо няма да се промени. Е, това е стъпка 1 - "всеки да си знае мястото, аз съм шефа, винаги ще бъда шефа, а вие слушате!". Това, че той е шефа и нищо чудно винаги да бъде шефа - може би ще е така. Въпросът е в послушанието.

Иначе повярвайте - много му пука за вас, много повече отколкото си мислите. Тази златна детско-юношеска школа, която му докарва луди пари - как мислите, че ще се развие, ако марката се обезличи? А именно това ще стане ако ви няма вас. И колкото и да ме презирате и мразите - това ще се случи, ако ги няма и хората като мен. Ето аз например не бих си записал детето (хайде - бъдещото) да тренира какъвто и да е спорт на място различно от Славия. Още повече - ще агитирам всички приятели и познати да направят това. Точно така бизнесът ще върви. А докато бизнесът върви - Венци няма да се махне. И в това впрочем също няма нищо лошо.

Да всичко е бизнес - той ви представя един продукт (футболен клуб Славия и мачовете му), а всички вие, аз и оставалите слависти си плащаме за него - билети, гледане по телевизията, реклама, захранване на детско-юношеската школа, тото, черно тото и какво ли още не. И дотук всичко щеше да е добре, но в схемата има проблем. Проблемът е, че WC се е олял в бизнеса си. Продуктът му е кофти. Продуктът му вместо една хубава жена е просто една долнопробна лека жена.

Е, решенията от тук насетне са различни. Първото решение е да не правим нищо и да продължим да си я клатим пачаврата (именно това се случва досега, а така е "най-добре за шефа"). Второто решение е да се откажем и да кажем, че щом нищо няма да се промени, то ние не учавстваме (така бавно, но сигурно бизнесът умира и Славия е "свободна"... в гьола). Третото решение е да не се играе по свирката на дебелия.

А свирката му е очевадна от години насам. Е, винаги има дребни изненади, но кой ще отрече, че играта на отбора е тотално непостоянна? Загуба навън, победа вкъщи. Загуба от говеда и прасета, после няколко поредни победи за надежда. Безвъзвратно прецакване на сезона - хоп победа над буферите. И пак, и пак, и пак... Ако просто бяхме посредствени (губим от силните, бием слабите и чат-пат изненада) нямаше да ме е яд. Щях да ходя с вас да викам и да ги подкрепям, защото ще имат нужда. Ако пък бяхме силни и винаги биехме - естествено, силните всички ги обичат. Нямаше да ме е яд дори ако губехме постоянно и бяхме слаби. Но определено ме е яд когато очевидно ми сервират топла бира. И най-много ме е яд когато хората около мен продължават да я сърбат.

Е, знаете колко бяха хората преди - виждате колко малко са сега. Мнозинството просто са приели съвет 2. и са се отказали да пият топлата бира. С това и отборът е тръгнал към гибел. Други продължават да го подкрепят в този му вид. Пак отговорно ще кажа - това сте вие. Нагледах се на идиотски теми от типа "Вили ще ни оправи", последвани от "сасъд за Вили"; "Тоя сезон ще се борим за европата", последвани от "остана ни купата" и затвърдени с "ще го еба в дебелия педерас, пак ни измами"... и т.н. и т.н. и т.н.

Всеки един фен трябва да знае точно къде му е отбора. Когато отидеш на мач на Арсенал очакваш победа и само победа срещу всеки. Когато отидеш на мач на Ковънтри - очакваш чудо срещу отбори като Арсенал. Какво очакваме ние от Славия? Единственото, което знаем е, че най-вероятно говедата и чорбата ще се изгаврят с нас. От там нататък не знаем нищо. Когато присъствам на Славия - Каспичан аз не знам преди мача дали да подкрепям отбора си или да го псувам. Защото аз не знам отбора какво ще направи - дали ще си изпусне уж нарочно сапуна, или пък ще покаже това, което всъщност може (да бие Каспичан без проблем).

Евала на BS и другите, които цитирахте. Добре е, че набирате хора, ставате популярни. Тези хора обаче драги ще са само деца. Именно такива, които си играят на хулигани и апаши. Пораснат ли те ще изчезнат. Нямате политика за привличане на възрастни фенове. Те вече са пили топла бира и вече топла бира не желаят да пият. Тези хора трябва да видят, че в организацията, в която биха влезли евентуално, има твърда и точна позиция. Тя не се изразява в "днес загубихме от "Левски" и ще лепим афиши срещу дебелия, а утре победихме Своге и ще викаме САМО СЛАВИЯ". Не... така няма да стане.
Много си прав.Днес беше ли на мача неиздаржаха и цял мач след 2-0 всичко беше забравено и отново поздрави СЛЕД КРАЯ на мача от повечето ''истински''СЛАВИСТИ


Сря Мар 24, 2010 10:16 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Май 27, 2006 7:30 pm
Мнения: 649
Мнение 
Добре, виждам имаш позиция и обособено мнение, ще се опитам да отговоря от моята гледна точка за да намерим евентуален конесунс, ако такъв е възможен.

Цитат:
Въпросът, който трябва да си зададе всеки един е "какво трябва да направя, за да не съм от лумпените?". Не, отговорът не е да не ходиш на стадиона. Тръгвайки по пътя на отрицанието ставаш монах или отшелник, което е също толкова лумпенизирано. Отговорът на въпроса е "да имам собствено мнение, да не съм част от стадото, да отстоявам своята позиция". Перефразирано, според мен естествено, това се изразява в непризнаване на порядките на "вождовете", сиреч тези, които управляват масата.

Първото възражение което бих направил е по повод твоят пример със стадото. Самият факт, че отбора на сърцето на всички нас, е различен от книжните ни грандове е повече от красноречив,че не сме на стадния принцип. Но това не е толкова важно, на фона на другите споменати от теб неща.
Неведнъж, сме се борили срещу тази да я наречем тирания. Има момчета, които заради акции срещу ВС са били прибирани от органите на реда и осъждани. Резултат 0. Това далеч не означава примирение, разбира се. Но начинът за борба е точно ходене на мачовете. Защо? Моята философия е ,че подкрепяйки една кауза/макар и в момента по-скоро загубена/ тя продължава да има някаква стойност и да бъде ценна. В нашия случай тази ценност се определя от нас,феновете. Загърбим ли тази кауза, означава да оставим всичко,което 100 години е било градено да изчезне безвъзвратно и по този начин да позволим на ВС да спечели, глупости са това че сме му важни от тия 500 човека които ходят, 50 човека дали ще дават по 3 лева или не няма да забогатее толкова. Аз не искам това- ВС . Аз искам да се борим срещу физическото лице ВС, срещу корупцията, срещу манталитета на българина, но това не е толкова лесно както да пиеш бира с приятел, макар и топла,бирата утолява жаждата. А борбата за мен означава да подкрепяш, защото само ако подкрепяш даден продукт, ти можеш да имаш претенции за неговото качество.
Недоволството на група хора към твоите коментари е не просто защото са деградирили, лумпени, които от нямане какво да правят са решили да те понахранят, ами е породено от факта, че точно хора като теб предлагат нещо конструктивно, но същевременно не правят нищо градивно.
Цитат:
Е, знаете колко бяха хората преди - виждате колко малко са сега. Мнозинството просто са приели съвет 2. и са се отказали да пият топлата бира. С това и отборът е тръгнал към гибел. Други продължават да го подкрепят в този му вид. Пак отговорно ще кажа - това сте вие. Нагледах се на идиотски теми от типа "Вили ще ни оправи", последвани от "сасъд за Вили"; "Тоя сезон ще се борим за европата", последвани от "остана ни купата" и затвърдени с "ще го еба в дебелия педерас, пак ни измами"... и т.н. и т.н. и т.н.


Да, преди хората бяха повече. Сега на тези хора не им пука. Живота ги е завъртял, Славия им е най-малкия проблем и репликата "аз докато ВС не се разкара няма да стъпя" намира приложение. Това е лесното решение и оправданието което отърва. Но, там е целият проблем. Като сме много сме силни и ще се съобразяват с нас. Като сме малко, гласът ни не може да се чуе.
Примери много. Само че човекът който е с парата и я дава е по-силният, в позицията е да си прави каквото му е кеф.
След многобройните протести,правени и опити правени от все едни и също 20 човека, подкрепени къде пряко къде непряко от още 20 човека и след повтарящите се нулеви резултати и нулева подкрепа от редовия фен като теб, който иначе е идвал преди години,желанието да се прави нещо такова във ВСЕКИ един момент намалява, но не се е превърнало в примирение. За непросветените като теб ще кажа,че са се водили разговори и срещи с Вили, с Венци, говорени са какви ли не работи, ефекта е пак на лице, падаме си по 3:0 от говеда и сме в клоаката.

Цитат:
Всеки един фен трябва да знае точно къде му е отбора. Когато отидеш на мач на Арсенал очакваш победа и само победа срещу всеки. Когато отидеш на мач на Ковънтри - очакваш чудо срещу отбори като Арсенал. Какво очакваме ние от Славия? Единственото, което знаем е, че най-вероятно говедата и чорбата ще се изгаврят с нас. От там нататък не знаем нищо. Когато присъствам на Славия - Каспичан аз не знам преди мача дали да подкрепям отбора си или да го псувам. Защото аз не знам отбора какво ще направи - дали ще си изпусне уж нарочно сапуна, или пък ще покаже това, което всъщност може (да бие Каспичан без проблем).


Стига глупости, това е футбол, затова е интересен!
Цитат:
Пораснат ли те ще изчезнат. Нямате политика за привличане на възрастни фенове. Те вече са пили топла бира и вече топла бира не желаят да пият. Тези хора трябва да видят, че в организацията, в която биха влезли евентуално, има твърда и точна позиция. Тя не се изразява в "днес загубихме от "Левски" и ще лепим афиши срещу дебелия, а утре победихме Своге и ще викаме САМО СЛАВИЯ". Не... така няма да стане.


Приканвам те, ако искаш да се запознаеш с позицията която имат 2те фракции, ела на някоя среща преди мач, лично ще те уведомя кога има, ще бъдеш отлично запознат и ще можеш да обмениш мисли с хората, та хем ще прецениш дали си играят на хулигани и апаши или напук на всичко в тази мизерия се оптиват да си направят кефа, въпреки цялостната апатия обгърнала и клуба ни и редовия фен.

Цитат:
Е, решенията от тук насетне са различни. Първото решение е да не правим нищо и да продължим да си я клатим пачаврата (именно това се случва досега, а така е "най-добре за шефа"). Второто решение е да се откажем и да кажем, че щом нищо няма да се промени, то ние не учавстваме (така бавно, но сигурно бизнесът умира и Славия е "свободна"... в гьола). Третото решение е да не се играе по свирката на дебелия.


хм.. тук се доближаваме до някакви варианти, но конкретното ти предложение аз не мога да разбера. Как да се откажем? Какво точно да направим? Конкретен вид протест да предложиш?


_________________
Ханса завинаги един от нас!


Сря Мар 24, 2010 11:32 pm
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:56 pm
Мнения: 2004
Местоположение: София
Мнение 
Славистите, преминали през периода 2000-2003, времето на ляганията срещу основните ни противници в поредица от мачове, трудно могат да забравят това и да простят. Трудно могат да започнат наново при сегашното статукво. Тогава си мечтаехме да падаме от въпросните отборчета с по 0:3, само и само мачовете да се играят, а не да се дават по най-долнопробен начин.

От друга страна, вече стават много години, откакто заради обидата хората не идват на мачовете, а полза от техния символичен протест няма (или по-точно има малка промяна, която обаче се дължи на съвсем странични фактори и не помага никак за силното представяне на отбора). Може би трябва да се замислят, че ако искат да демонстрират нещо, единственият начин е да са на стадиона и да си демонстрират мнението...

САМО СЛАВИЯ!

_________________
1913


Чет Мар 25, 2010 1:49 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 71 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.