Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Нед Апр 28, 2024 2:10 pm



Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
 Държавен архив и истината за най-стария футболен клуб 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
bene, съзнаваш ли сам абсурдността на "твърденията" си? Ама наистина, не се ли усещаш? Ей, богу, наслушах се на какво ли не, ама "понеже на мен така са ми казали", "аз от както се помня". Леле, ама ти вярваш ли си?

Ние разчитаме на едно - учредителен проткол заверен от Държавния архив. Това е, вие такова си нямате. Нямате доказателства за 1912. Точка на спора.


Нед Окт 17, 2010 9:38 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:56 pm
Мнения: 2004
Местоположение: София
Мнение 
bene написа:
Божо написа:
Това, какво знаеш ти, който не си пряк свидетел на основаването, е без особено значение. Важното е, какви документи има в Държавния архив. Там документ за основан в Пловдив отбор преди 10.04.1913 не съществува, което автоматично прави подобно твърдение откровенна лъжа. Ако съществуваше, отдавна да е оповестен публично, да се знаят имената на тази, които са го основали и регистрирали в съда. за доводи изобщо не може да се говори, има си факти и те са ясни, най-старият официално регистриран клуб е Славия, останалото са фантазии и свободни съчинения.

Те и в СФРЮ вярват, че Александър Велики е Македонски пълководец, а цар Самуил - македонски цар, ама това не го прави по-вярно, след като историческите доказателства говорят ясно и точно друго.


може би е правилно да се каже - Славия е най-стария клуб с намерен учредителен протокол. ОК, а знае ли се?? може пък след години да се намери нещо, вие как наскоро си открихте протоколите...ако ше се заяждаме така на дребно, аз пък мога да поставя под съмнение оригиналността на вашите документи, кой е доказал, че са автентични?? "Ботев" Пловдив пък не е единствения клуб в света с ненамерен учредителен протокол...
иначе в Държавния архив има доста документи потвърждаващи косвено годината 1912 за учредяването на клуба "Ботев" Пловдив. един от учредителите пък има издадена цяла книга през 1974, чиято тематика не е точно футбола, а изобщо за живота в Пловдив преди Балканската война и там е посочено как е станало учредяването и кой са били участниците. в публикуваните на спомени на доста пловдивски общественици пък има факти за честванията на СК Ботевъ преди 1944, така че "1912" не е някаква приумица просто да се пишем най-стари....
подобен спор има и за организираното туристическо движение в БГ. широкоразпространено е твърдението, че изкачването на Черни връх го е поставило, но пък хрониките на Френския колеж сочат, че доста преди Алеко и хората му да тръгнат към Витоша, в Пловдив вече са правили организирани походи в Родопите.


Тъп спор - голям кеф.
Не сме си намирали скоро документите, те са си намерени на 10.04.1913, оттогава нито за момент не е подлежало на съмнение, тъй като всичко е черно на бяло. Докато не се докаже документално, че ""Ботев"" е създаден през 1912 по всички правила, дотогава няма как да се признае за меродавно едно недоказано твърдение. Няма как се намери нещо тепърва, освен фалшифицирано, заощто една регистрация на дадено дружество, веднъж направена, се отчита в купища документи, които не могат просто ей така да изчезнат. Няма ли съдебна регистрация, значи няма официален отбор. Ако си говорим за махленски отбори, тогава положението е съвсем различно, такива е имало доста по-рано на територията на страната, главно в мъжките гимназии в по-големите градове. Славия съощ се създава от обединението на два махленски отбора, създадени през 1909 и 1910.

_________________
1913


Нед Окт 17, 2010 10:13 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 2142
Местоположение: Под полите на Витоша
Мнение 
Да, нашия протокол винаги се е знаело, че съществува, независимо къде е бил през годините, докато за вас нищо не се знае освен някакви "поздравителни картички" за честването на годишнина от евентуалното създаване на футболен отбор на име "Ботев" Пд.

_________________
Изображение


Нед Окт 17, 2010 10:27 pm
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 11, 2004 1:14 am
Мнения: 763
Местоположение: Sofia City
Мнение 
Всичко при ""Ботев"" се основава на някакви "спомени", как през март 1912 някакви симпатяги се събрали да поритат и да полафят. Моите уважения, но това НИКАК не ми се вижда сериозно.

_________________
Изображение
Изображение


Пет Окт 22, 2010 8:34 pm
Профил
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 10:24 pm
Мнения: 104
Мнение 
добре, БПФК няма учредителен протокол от март 1912 или ако е имало такъв той е в небитието. кво праим по въпроса тогава? връщаме лентата назад в историята и трием вси изрезки, издания и прочие където се пише, че СК Ботевъ е създаден през въпросната година?
мен лично изобщо не ме брига дали сме 1912 или 1951, харесвам си клуба такъв какъвто е и държа на годината 1912 просто защото такава е традицията на клуба ми.


Вто Окт 26, 2010 10:14 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Май 27, 2006 7:30 pm
Мнения: 649
Мнение 
bene написа:
добре, БПФК няма учредителен протокол от март 1912 или ако е имало такъв той е в небитието. кво праим по въпроса тогава? връщаме лентата назад в историята и трием вси изрезки, издания и прочие където се пише, че СК Ботевъ е създаден през въпросната година?
мен лично изобщо не ме брига дали сме 1912 или 1951, харесвам си клуба такъв какъвто е и държа на годината 1912 просто защото такава е традицията на клуба ми.


евала за което.
имам 1 въпрос.
вашият проект за фенски отбор още ли съществува или наистина ще дадете властта в ръцета на бареков смешника, който мисля,че се знае в момента около кое обкръжение се върти.
като страничен наблюдател съвсем безпристрастно ми се струват, че много бързо работите замирисаха при вас, та ми е интересно и затова питам, ако считаш за нужно отговори, ако не времето ще покаже какво що е. :)

_________________
Ханса завинаги един от нас!


Вто Окт 26, 2010 11:37 pm
Профил ICQ
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 8:32 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Мнение 
"Ботев" са имали само ученически отбор, но не и клуб. Футболния клуб играе първата си официална среща чак през 1919 г. срещу Хебър. А ние имаме официален учредителен протокол от 1913 г.

А я вижте това:
Пирин Разлог – КОМ-МИНЬОР БЕРКОВИЦА 1:2
голмайстори: 1:0 Николай Праматаров 43 (дузпа), 1:1 Нантджи 75, 1:2 Благой Тодоров 90

Тоя Ники Праматаров го бех забравил напълноо, не мога да повярвам че още рита :shock: Мислех, че всички от шампионския отбор 96-та вече са приключили с футбола! Той игра за "Спартак" (Пд), за нас през 1996 пролетта и есента, после за "Ботев" и 98-а отиде да рита по дивизиите в Гърция.

_________________
Изображение


Сря Окт 27, 2010 9:13 pm
Профил
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 10:24 pm
Мнения: 104
Мнение 
fisher96 написа:
"Ботев" са имали само ученически отбор, но не и клуб. Футболния клуб играе първата си официална среща чак през 1919 г. срещу Хебър. А ние имаме официален учредителен протокол от 1913 г.



тва пък за първи път го чувам.
знам, че първия ни мач е срещу софийската Втора мъжка гимназия...няма резон да чакаме чак до 1919 да играем с Пазарджик като тогава вече в Пловдив са съществували футболните отбори Свети Августин (1911) и Победа (1915) ??


@ Kijani,
няма такова нещо при нас "проект за фенски отбор". просто Христола гризна дървото поради една своя небрежност, чисто юридически пропуск. навремето (1999-2001) не е заличил от регистрите ФК "Ботев" Сдружение с нестопанска цел (по Закона за семейството и лицата) и нашите се възползваха от тва - старите членове на въпросното ФК "Ботев" СНЦ (76 човека по списъка от 1999 за платен годишен (за 1998) членски внос) анулираха договора за преобразуването на СНЦ-то в ПФК АД-то и така Христола остана зад борда с фалирала фирма ПФК "Ботев" 1912 и задълженията на едноличното си АД.
в момента клубът се издържа от 4-5 по-едри пловдивски чорбаджии, но големите кинти идват от КТБ (или по-точно казано ше идват като станем профи клуб ако влезем в Б група). илюзия е да си мислим, че феновете ще издържат профи отбор. тва в Англия го няма (Юнайтед оф Манчестър къде играят?), па камо ли в БГ. в момента от членски внос са събрани малко над 50 000 лв. айде тва за В група е ОК, ама с 50 бона на година в Б група не можеш да почнеш.
не знам кво разбираш под "размирисване", но просто БПФК няма как да избяга от българската действителност. докато не се оправи цялата държава и футбола в частност, и нас ни чакат някъде напред в бъдещето нашите титани, батковци, гиговци, събевци и т.н....но поне на следващите да им е като обеца на ухото съдбата на Митьо Селския.
сори за офф топика!


Сря Окт 27, 2010 9:56 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Май 27, 2006 7:30 pm
Мнения: 649
Мнение 
bene написа:
fisher96 написа:
"Ботев" са имали само ученически отбор, но не и клуб. Футболния клуб играе първата си официална среща чак през 1919 г. срещу Хебър. А ние имаме официален учредителен протокол от 1913 г.



тва пък за първи път го чувам.
знам, че първия ни мач е срещу софийската Втора мъжка гимназия...няма резон да чакаме чак до 1919 да играем с Пазарджик като тогава вече в Пловдив са съществували футболните отбори Свети Августин (1911) и Победа (1915) ??


@ Kijani,
няма такова нещо при нас "проект за фенски отбор". просто Христола гризна дървото поради една своя небрежност, чисто юридически пропуск. навремето (1999-2001) не е заличил от регистрите ФК "Ботев" Сдружение с нестопанска цел (по Закона за семейството и лицата) и нашите се възползваха от тва - старите членове на въпросното ФК "Ботев" СНЦ (76 човека по списъка от 1999 за платен годишен (за 1998) членски внос) анулираха договора за преобразуването на СНЦ-то в ПФК АД-то и така Христола остана зад борда с фалирала фирма ПФК "Ботев" 1912 и задълженията на едноличното си АД.
в момента клубът се издържа от 4-5 по-едри пловдивски чорбаджии, но големите кинти идват от КТБ (или по-точно казано ше идват като станем профи клуб ако влезем в Б група). илюзия е да си мислим, че феновете ще издържат профи отбор. тва в Англия го няма (Юнайтед оф Манчестър къде играят?), па камо ли в БГ. в момента от членски внос са събрани малко над 50 000 лв. айде тва за В група е ОК, ама с 50 бона на година в Б група не можеш да почнеш.
не знам кво разбираш под "размирисване", но просто БПФК няма как да избяга от българската действителност. докато не се оправи цялата държава и футбола в частност, и нас ни чакат някъде напред в бъдещето нашите титани, батковци, гиговци, събевци и т.н....но поне на следващите да им е като обеца на ухото съдбата на Митьо Селския.
сори за офф топика!


Благодаря Бене за отговора.
КТБ не е ли банка близка до обкръжението на Доган? Не се ли притеснявате от евентуална тяхна връзка с вас, както беше едно време тръгнало с Ирена Кръстева- майката свиня и нейното тлъсто синче? Би било опорочително и пагубно един такъв ход за вашата моментна идея.
Дано не се превърне само "Ботев" в параван за политически облаги и игри и по моему ако можете дръжте това гнусно същество бареков далеч от каквито и да е правомощия с вашия футболен клуб.

_________________
Ханса завинаги един от нас!


Сря Окт 27, 2010 10:26 pm
Профил ICQ
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 10:24 pm
Мнения: 104
Мнение 
ако модераторите искат, нека отцепят темата, че ше наблъскаме доста оффтопик...
@ Kijani
и да се притесняваме и да не се притесняваме, можем ли да избягаме от съдбата си? почти вси пари в БГ са на ченгетата (не ми се влиза в подробности, че ДПС са всъщност КДС и бай Реджеб дето копа тютюна в Ардино има толкова общо с тях, колкото аз с Бойко Борисов ) и няма как да ги избегнем. не ги знам с кви намерения искат точно в "Ботев" да вкарват кинти. сега аз като един идеалист-фен се надявам да развият база, ДЮШ и да имаме що-годе свестен отбор, ама дали ще го направят? в крайна сметка "по делата ще ги познаете" - ако почнат да ползват клуба за параван на разни си техни гешефти или пък за търсене на влияние сред голяма група организирани хора и като следствие платцдарм за обществено влияние - няма как, ше има скандали...колкото до Бареков и лакеите му, там е ясно. достатъчно се компрометираха и са в тъча, въпреки че някой от тях са членове на сегашното сдружение и се опитват да вкарват интриги по събранията :D


Сря Окт 27, 2010 10:43 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.