Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Юни 17, 2024 3:15 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
 СЛАВИЯ ИМА И ПОЛСКИ ФЕНОВЕ!!!!!! 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12939
Местоположение: SOFIA
Мнение СЛАВИЯ ИМА И ПОЛСКИ ФЕНОВЕ!!!!!!
Откакто пускам по- сериозно теми за Славия по чуждите форуми си водя много интересна кореспонденция по меи ай си кю с чужди фенове на любимия отбор. Дискутирам си с 3 чехи, 2 белгийци, 2 испанци, англичанин, французин, турчин, холандец.... Общото между всички тях е, че съм праснал по една тема в техни форуми.
Обаче тази сутрин се изумих от едно писмо в пощата ми. Идва от Полша, там никога не съм писал. Ето го:



Hi from Warsaw!

I am a polish Friend of Slavia, because this is the oldest club from capital city. Paradoxally, Slavia was the first foreigner football team, their i have live see in Poland(when I a child was)-Legia Warsaw-Slavia in UEFA cup(1980, 1:0). Since this match I keep Slavia in my mind. First i'm interested in Slavia supporters movement. Alas in my country is impossible to find more info. Maybe You can help me in this questions:

1/ Which was the tradional social base of Slavia, from which social classes come supporters(for the WW II, during the communism and now)?

2/Which are the social and politics and social differences between Slavia supporters and Your archrivals-Levski, CSKA, LokoS.?

3/In which area in Sofia lives the majority of "white-black" fans(I know onky, the headquarter is in Ovtcha Kuptel, west of centre), and in which Slavia supporters no exist?

best regards and I hope to meet in eurocups again!

Alex(Warsaw)[/quote]

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Сря Юни 29, 2005 7:18 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 7:06 am
Мнения: 2045
Мнение 
Супер :!:
Ако имаш време да го преведеш цялото защото някои неща не мога да си ги преведа :oops:


Сря Юни 29, 2005 10:17 am
Профил
Познат

Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 3:18 am
Мнения: 73
Местоположение: STOCKHOLM,SWEDEN/SOFIA,BG
Мнение 
Az shte svursha tazi rabota:

Zdraveite ot Varshava!

Az sum polski priqtel na Slaviq, zashtoto Slaviq e naj- stariqt stolichen otbor. Paradoksalno, no Slaviq beshe purviqt chyzhdestranen otbor, kojto sum gledal na zhivo v Polsha. Kogato biax maluk gledax macha legiq Varshava - Slaviq 1-0 za kupata na UEFA [1980,1-0]. Ottogava Slaviq e v moite misli. Na purvo miasto iskam da razbera poveche za obshtestvoto na privurzhenicite. Za suzhalenie v Polsha ne moga da namerq mnogo informaciq. Mozhe bi shte mi pomognesh da si otgovorq na tezi nqkolko vuprosa:
1/ Kakva e socialnata baza na privurzhenicite na Slaviq. Predstaviteli na koi socialni prosloiki sa privurzhenicite na Slaviq[ predi voinata, po vremeto na komynizma i sega].

2/ Kakvi sa politicheskite i socialnite razlichiq mezhdy vas i privurzhenicite na vashite golemi vragove- Loko, CSKA, Levski..

3/V koq chast na Sofiq zhivee osnovnata masa ot cherno-beli?????!!!! privurzhenici. Znam samo, che glavnata kvartira e v Ov4a Kypel, zapadno ot centura na Sofiq. V koi raioni niama fenove na Slaviq?



Naj- dobri pozhelaniq, nadqvam se otnovo da se sreshtnem v evrotyrnirite!

Aleks ot Varshava

_________________
POZDRAVI!


Сря Юни 29, 2005 10:48 am
Профил
Познат

Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 3:18 am
Мнения: 73
Местоположение: STOCKHOLM,SWEDEN/SOFIA,BG
Мнение 
Kazhi kakvo si otgovoril na choveka i go pitaj ima li neshto protiv da my razprostranish adresa i nie da my pishem!

_________________
POZDRAVI!


Сря Юни 29, 2005 10:49 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 25, 2003 6:46 am
Мнения: 709
Местоположение: София
Мнение 
Защо не отворим една секция на чужд език и да ги каним тук ?

_________________
Изображение


Сря Юни 29, 2005 10:54 am
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 7:06 am
Мнения: 2045
Мнение 
Цитат:
Защо не отворим една секция на чужд език и да ги каним тук ?


http://www.slaviasofia.com/forum/viewtopic.php?t=1073


Сря Юни 29, 2005 11:46 am
Профил
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 10, 2004 4:33 pm
Мнения: 417
Местоположение: София
Мнение 
Хмм много интересно. Нещо такова може само да ме радва. :D А пък и щом ни помни още откакто е бил малък,явно сме му направили добро впечатление. Мдам.... Той предполагам ще запали и други хора от Варшава по Славия,така че да му пишем по-скоро :D

_________________
WHITE POWER!!! Go WHITE,Go WHITE Go!!


Сря Юни 29, 2005 5:43 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 2142
Местоположение: Под полите на Витоша
Мнение 
Tova e super , che imame podrujnici i ot chujbina! Mi dobre de , aide moderatorite napravete edna staia za chujdenci , kato predlagam da ima otvoreni temi na angliiski , nemski (ima hora , koito govoriat tezi ezici ot nashte) i primerno frenski ,ako niakoi znae. Az lichno sledvam na angliiski i pretendiram da znam ezika na mnogo visoko nivo i moga da se grija za angliiskata chast. Koito znae drug ezik shte se griji za drugite i taka. Ili puk prosto shte puskame temi na razlichnite ezici napravo. Vinagi e interestno da obshtuvash s hora ot druga strana i kultura i mislia , che shte ni bude mnogo polezno i priatno.
Daite da go napravim ! :)

_________________
Изображение


Сря Юни 29, 2005 10:11 pm
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Нед Дек 14, 2003 3:09 pm
Мнения: 579
Мнение 
Mnogo hubava ideia na C/\avista i Jay Jay. Dano moderatorite vzemat merki za takava staia za da razprostranim bialata ideia zad granitsa. Az bih mogul da se grija za frenska i grutska chast estestveno s pomostta na hora kato Bodzov i dr. koito imat encyclopedi4ni poznania za istoriata na Slavia.
Samo Slavia.


Чет Юни 30, 2005 7:45 am
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12939
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Пратих отговор естествено, написах каквото би написал всеки от вас... Мейла който ми е пратил Алекс е официален, т. е. личен с имената му, със всичкото - не ми се струва възпитано да го изтипосам във форума. Ще го попитам и тогава, ако той каже- може... Нали се сещате- как бихте реагирали вие, ако заварите официалната си поща ( тази в която получавате важна кореспонденция- документи, договори, официални писма от фирми и т.н.) с 20- 30 спамчета от България :D Не иде някак си...

Не бъркайте модератор с администратор! Модераторът няма правата да прави стаи, да ровичка из акаунтите... Аз мога да ви предложа да пуснете теми на чужди езици в стаята за международен футбол в който имам модераторски права. Ще направя отделна помощна тема, в която ще ви моля всеки, който води чуждоезична тема да превежда мненията в общи линии за другите потребители. Като се съберат повече такива теми, с мнения от чужденци и т.н. може да помолим администраторите да помислят вече и за отделна секция, в която да се помества само на чужди езици. Това, което мога да направя е, да ви помагам в модерирането на подобни теми в единия от форумите за които имам права- Европейски и световен футбол. Давайте да видим какво ще направим!

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Чет Юни 30, 2005 4:25 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.