Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:38 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 110 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
 БРАНИМИР КОСТАДИНОВ - ШОТЛАНДСКОТО СЪРЦЕ ОТ СЛАВИЯ 
Автор Съобщение
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 9:06 pm
Мнения: 147
Мнение БРАНИМИР КОСТАДИНОВ - ШОТЛАНДСКОТО СЪРЦЕ ОТ СЛАВИЯ
Роден на 4 март 1989 година във Велико Търново. Треньори в Славия между 2001 и 2004 година Атанас Джамбазки и Венцислав Михов.

Епизод от ЛАСК /Линц-Австрия/:


Изображение

В Хартс /Шотландия/:


Изображение
ИзображениеИзображение

_________________
www.prosport.bg


Пон Окт 02, 2006 9:39 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12870
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Много впечатляващо! Дай някакви подробности около представянето на БРАНИМИР КОСТАДИНОВ в Австрия и Шотландия- как е стигнал до тези тимове, по какъв начин го приемат, какви шансове има да се утвърди в реномиран клуб като Хартс... Наистина съм заинтригуван, а вярвам, че и на много от потребителите ще им бъде интересно.


Пон Окт 02, 2006 9:46 pm
Профил WWW
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 9:06 pm
Мнения: 147
Мнение Re: БРАНИМИР КОСТАДИНОВ - ШОТЛАНДСКОТО СЪРЦЕ ОТ СЛАВИЯ
ТОВА Е ХАРТС:

Един от първите футболни клубове в света. Създаден през 1874 година.

http://www.heartsfc.premiumtv.co.uk/page/HistoryDetail/0,,10289,00.html
Играе мачовете си на митичния Тайнкасъл/капацитет 18 000/:
http://www.heartsfc.premiumtv.co.uk/page/TynecastleStadium/0,,10289,00.html
Първият мач на този стадион е на 10 април 1886 година, когато Хартс побеждава английския Болтън с 4-1. Рекордно е посещението/преди реконструкцията/ в мач срещу Рейнджърс на 14 февруари 1932 година - 53 396 зрители. С днешна дата се очаква решение на Общинския съвет на Единбург за реконструкция и увеличаване на седящите места с 12 000.Това е първият стадион, на който е обособен специален сектор за журналисти още през 1891 година.
На 14 позиция в ТОП 16 на британските отбори по привърженици и един от трите шотландски в класацията. Остава в сянката на грандовете от Селтик и Рейнджърс, но се слави, като клуб с най-верните привърженици на Острова.
Цветове: бордо и бяло.
Емблемата на клуба е копие на изваяното от камък сърце
Изображениенепосредствено под замъка Единбург в шотландската столица. Пълното име е Сърцето на Мидълтън (Heart of Midlothian). Популярно - Хартс /сърцата/.
Клубът е известен и с това, че 16 негови играчи се включват в легендарния батальон на Маккрий през 1914 година в Първата световна война
Изображение и 7 губят живота си в битките срещу Франция. В тяхна памет клубът издига мемориал в центъра на столицата Единбург.
http://www.heartsfc.premiumtv.co.uk/page/WarMemorial/0,,10289,00.html
Трофеите:
http://www.heartsfc.premiumtv.co.uk/page/TrophiesWon/0,,10289,00.html
Собственик: Литовският милионер Владимир Романов
Мениджър: Валдас Иванаускас, помощник Джон Маглийн
Мениджърите от 1901 година насам:

http://www.heartsfc.premiumtv.co.uk/page/Managers/0,,10289,00.html
Българи: Бранимир Костадинов - нападател, роден 1989 година: Изображение
Легендите:
http://www.heartsfc.premiumtv.co.uk/page/Heroes/0,,10289,00.html
Химн/аудиоверсия/:
http://www.youtube.com/watch?v=WUDJbm26JNQ&search=fc%20hearts%20
Адрес:
Heart of Midlothian plc
Tynecastle Stadium
Gorgie Road
Edinburgh
EH11 2NL
Tel: 0044 131 200 72
Официален сайт:
http://www.heartsfc.premiumtv.co.uk
Форум на привържениците:
http://www.jamboskickback.co.uk

_________________
www.prosport.bg


Пон Окт 02, 2006 9:48 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Страхотно!
А може ли да разкажеш как точно е стигнал до там и защо никой нищо не е писал до сега за това момче?!


Пон Окт 02, 2006 10:03 pm
Профил
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 9:06 pm
Мнения: 147
Мнение 
bodzhov_zv написа:
Много впечатляващо! Дай някакви подробности около представянето на БРАНИМИР КОСТАДИНОВ в Австрия и Шотландия- как е стигнал до тези тимове, по какъв начин го приемат, какви шансове има да се утвърди в реномиран клуб като Хартс... Наистина съм заинтригуван, а вярвам, че и на много от потребителите ще им бъде интересно.


От доста време събирам всякаква информация за него. Ако му пуснете името на латиница в Гугъл ще ви излязат доста неща. Ето нещо по-общосвалено от сайт:

NAME: BRANIMIR KOSTADINOV

POSITION: STRIKER

DATE OF BIRTH : 04. 03. 1989

HIGHT: 1. 80 cm

WEIGHT: 69 kg

NATIONALITY: BULGARIAN

LANGUAGES: BULGARIAN, GERMAN, ENGLISH


TEAM: SLAVIA(SOFIA):
SEASON 2002/2003 – 23 GAMES, 24 GOALS, 16 ASSIST.
SEASON 2003/2004 – 28 GAMES, 36 GOALS, 13 ASSIST.

LASK (Linz) U-17 – 2005 (22.01 -12.06):
16 GAMES, 16 GOALS, 12 ASSIST.

2005/2006 AKA LINZ U19 – 6 GAMES – 2 GOALS, 3 ASSIST.

From Januray, 2006 – HEARTS (Scotland)

National team – 20 games, 7 goals, 5 ASSIST

Пълна за единия от полусезоните в Австрия:
Freundschaftspielen - 2005:

Branimir - U17

22.01.2005 - LASK - St.Florian (U17) - 20:1 (4 Tore, 2 Assistenzen – 45 min)
29.01.2005 - Salzburg (U17) - LASK - 2:3 (1 Tor, 1 Assistenz – 90 min)
04.02.2005 - LASK - DSG Union Putzleinsdorf (Kampfmannschaft) - 3:3( 1 Tor - 85 min)
05.02.2005 - LASK - Weisskirchen (Kampfmannschaft) - 4:2 (1 Tor, 1 Assistenz - 90 min)
12.02.2005 - LASK - Neuekirche (Kampfmannschaft)- 6:4 (1 Tor, 1 Assistenz – 90 min)

Meisterschaft

05.03.2005 - ADMIRA (Mödling) - LASK 0:1 ( 90 min)

13.03 LASK - RAPID(Wien) 3:0 ( 1 Tor, 1 elfmeter – 87 min)
03.04 KÄRNTEN - LASK 0:1 ( 1 Tor – 90 min)
10.04 LASK - ST.PÖLTEN 1:5 ( 90 min)
17.04 TIROL - LASK 2:2 ( 1 Assistenz – 75 min)
24.04 LASK - WEST 2:0 ( 2 Tore – 90 min)
01.05 AUSTRIA (Wien) - LASK 2:3 ( 2 Assistenzen - 90)
08.05 LASK - SALZBURG 1:3 ( 1 Assistenz – 90 min)
22.05 GAK (Graz) - LASK 1:3 ( 2 Tore, 1 Assistenz – 90min)
29.05 LASK - VORARLBERG 2:3 ( 1 Tor – 90 min)
05.06 BURGENLAND – LASK 2:3 ( 1 Tor, 2 Assistenzen – 90min)
12.06 LASK - STURM (Graz) 1:4 ( 90 min)

Играе със специално разрешение за отбора до 19 години на Хартс, дебютира за мъжкия отбор срещу евроучастника Гретна в приятелски мач/2-0/. С влизането ни в Евросъюза през януари ще има право на работна виза и участие в първия тим. Досега това не бе възможно, заради статута на България и особеностите на местното законодателство. От това, което чета се очаква да дебютира в шампионата около март, т.е. около 18-я му рожден ден. Познавам го лично-все пак сме си тук в квартала и посъбрах доста неща, снимки и разни такива. баща му е мениджър, но това няма нищо общо. Той си беше много добър още тук. С него например, никога не сме губили от "Левски", а той не е пропускал да ги накаже, че и по два пъти. Баща му ми даде пълната статистика на мачовете в сезона преди да замине за Австрия. Предната година счупи ключица на последната контрола срещу Лавски "Раковски" и не игра почти цяла есен, но пак вкара 24 гола. Стигнахме и до финал за купата. Помня, че бяхме загубили на Славия от Локото с 1-3. На реванша Бранко се върна и ги отвяхме с 5-0, а той вкара 4. Това е засега. Дано не ми се разсърди, че съм го изтипосал. Но аз друга работа нямам. Така и така приключих вече. Но той си го може.

_________________
www.prosport.bg


Пон Окт 02, 2006 10:03 pm
Профил
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 9:06 pm
Мнения: 147
Мнение 
FeverNew написа:
Страхотно!
А може ли да разкажеш как точно е стигнал до там и защо никой нищо не е писал до сега за това момче?!


Пусни на Гугъл и на латиница и на кирилица и ще намериш страшно много неща....Особено са интересни във форума на Хартс. Онези са полудели о него и само припяват, че нямат търпение да го видят в първия отбор. Все пак британските вестници писаха, че е един от най-обещаващите таланти на Европа.

Ей сега ще видя дали ще намеря едно интервю пред Топспорт, веднага след като замина за Хартс. Там има информация също.

_________________
www.prosport.bg


Пон Окт 02, 2006 10:06 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12870
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Едва ли ще ти се разсърди. Все пак няма лоша реклама. Преди година- две бях попаднал на информация, че има наш юноша в Австрия и толкоз. Споменаваше се в анализ за нашата школа.
Благодаря ти за подробната информация! През пролетта няма да се чудим кой е българският играч на Хартс :D
Надявам се и треньорите Станков и Стоичков да му обърнат внимание в най- скоро време!

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пон Окт 02, 2006 10:11 pm
Профил WWW
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 9:06 pm
Мнения: 147
Мнение 
Бранимир Костадинов:
Футболът е свещена игра на Острова

Биографичната книга за Стоичков ми е отличен пример, твърди футболистът на Хартс


Само три седмици, след като взриви емоциите на Албиона, новото попълнение на футболната академия на шотландския Хартс Бранимир Костадинов се завърна в България, за да участва в двата контролни мача срещу Румъния на юношеския национален отбор, родени през 1989 г. Разговарям с младока, определен от в. "Скотсмън" за един от най-обeщаващите таланти на Стария континент.

- Все пак, защо Хартс, а не някой от останалите? Селтик, Манчестър Сити, дори Ланс са сериозно предизвикателство.

- За тези три седмици в Единбург от един наш привърженик научих подходящ за въпроса ви виц. Роман Абрамович (собственик на Челси) попитал Владимир Романов (литовския собственик на Хартс): - Защо Единбург, защо Хартс? Господин Романов отговорил:

"Защото съм щастлив човек!"

Иначе сериозно. Всяко от предложенията обсъждахме с моя баща, лицензиран агент и човек с опит, като се разбрахме при равни условия решаващо да бъде моето мнение. В началото Ланс бяха гърди пред другите, но намесата на други агенти в сделката ни разтревожи. Почти по същото време дойде поканата от Манчестър Сити и научихме за интереса на Селтик. С нас бяха говорили още посредници на австрийския Тирол, немските Леверкузен и Хамбургер. Да не говорим, че в Хамбург съм едва ли не като у дома си. Излетях за Манчестър и всичко мина по ноти, но шефовете там, а и тези на Селтик, искаха да остана още една година в Австрия, но да подпишем предварителен договор.

- Защо не остана в Австрия? Вече си бе изградил позиции там.

- Така е, но след квалификациите в Белгия и прословутите три гола, които им вкарах, усетих нещо, за което ми бе разказвал баща ми за Йордан Лечков след световното в САЩ. Тогава Лечков вкара победния гол срещу Германия, след което не му било никак лесно в Бундеслигата. С мен беше същото. Като че ли единствен за мен искрено се радваше само шефът на академията Валтер Кналер. Имах щастието да работя в отлични условия с много добри специалисти, които не бих забравил, особено миналогодишния си треньор Герхард Валднер. Има и други причини да напусна, но ще ги премълча.

- И избра Хартс?

- В интерес на истината хора от Хартс са потърсили връзка с баща ми няколко минути след квалификацията с Австрия. Така след Манчестър Сити сякаш логично дойде поканата от Хартс. Всичко мина отлично и вече съм в Единбург. Вярвам, че да играеш футбол на Албиона е като

да ходиш на църква в Света гора или в Рим.

Играта е свещена. И всяка седмица поклонението е изумително.
- Вече вкара два гола за новия си тим.

- Предпочитам скоро да вкарвам в официални мачове.
- Намираш ли разлика в тренировъчния процес, в условията?
- Сякаш натоварванията са по-внимателно дозирани. Не усещам претоварване. Чудесно е, че всички - от мъжкия отбор до юношите - сме заедно, дори когато тренираме и се храним. Сигурно поради тази причина мениджърът

Греъм Рикс ни
познава лично

и винаги намира някоя окуражаваща дума за всеки.

- Липсва ли ти семейството, приятелите от България?

- Отговорът е ясен, но моят избор налага самодисциплина. А и посвикнах, почти две години съм в чужбина. Всеки ден обаче по няколко часа съм при близките си чрез Интернет. Имам и фантастични хазяи, които ми помагат да не се чувствам чужденец.
- Вестник "Скотсмън", цитирайки ръководители от Хартс, те определи за едно от най-обещаващите таланти на континента. Не те ли плаши този шум?

- Видях тази публикация и някои други, но честно казано

не се плаша от
нищо и никого.

Чел съм няколко пъти автобиографичната книга "Сто на сто Стоичков" и мисля, че тя ми е отличен пример. Е, ще се опитам да не настъпвам съдиите, ще уважавам всеки, но не се страхувам. Виждам, че тази шумотевица притесни родителите ми, но ще направя всичко да не разваля добрите впечатления.
- Оптимист ли си за квалификациите на юношеския национален отбор в Англия през март срещу домакините, Италия и Русия?

- Още преди жребия си пожелах Англия. Дано да е за добро. Мисля, че сме отличен отбор и ако не се разколебаем и бъдем концентрирани, би трябвало противникът да се притеснява.
- В тяхното нападение е нашумелия Тео Уолкот, закупен за милиони от Арсенал?

- Има и още нашумели при тях - например Даниел Стъридж от Манчестър Сити. Но не толкова нашумялата българска група Александров, Чипев, Цачев, Чакъров и всички останали съвсем не са момчета, които ще тръгнат без амбиции за краен успех. Ние можем!

_________________
www.prosport.bg


Пон Окт 02, 2006 10:13 pm
Профил
Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 9:06 pm
Мнения: 147
Мнение 
Тези почове го следят отблизо:

http://sportal.bg/article/?Keywords=%D0 ... 0&ID=19432

_________________
www.prosport.bg


Пон Окт 02, 2006 10:22 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 5:02 pm
Мнения: 1171
Местоположение: у дОма
Мнение 
FeverNew написа:
Страхотно!
А може ли да разкажеш как точно е стигнал до там и защо никой нищо не е писал до сега за това момче?!


Поразрови се малко в темите и ще откриеш, че има нещичко, но просто явно не ти е направило впечатление! Аз също съм написал нещо за него!

_________________
100


Пон Окт 02, 2006 10:34 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 110 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.