Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Апр 25, 2024 6:39 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Любимец на публиката - обещаната дискусия за флууда 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение Любимец на публиката - обещаната дискусия за флууда
В последните кръгове на миналогодишната анкета се появи флууд с гласове за един и същ футболист. Проведохме тази дискусия с условието, че ще дообсъдим нещата, свързани с новите юзери и еднаквото гласуване.
Трябва да се подчертае, че от тогава има една промяна - административно разрешение за постване на новите юзери. Дали е достатъчна мярка или трябва да доизкусурим правилника на анкетата с ограничения? Моля, казвайте си мнението.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Последна промяна seth на Пет Фев 16, 2007 10:09 pm, променена общо 1 път



Нед Яну 14, 2007 2:17 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Чет Авг 31, 2006 1:05 pm
Мнения: 1143
Местоположение: Надежда City
Мнение 
Ми аз предлагам да се направи условието,че в анкетата могат да гласуват само юзъри,които са регистрирани 1 седмица преди даден среща, и за този период имат поне 5 смислени мнения :)

_________________
И ще пее целия стадион
и ще пее цяла София
и ще пеят нашите сърца
САМО СЛАВИЯ!


Нед Яну 14, 2007 2:48 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 7:22 pm
Мнения: 942
Местоположение: sоfия, нadeжda!
Мнение 
е то смисленото мнение е много разтегливо понятие, ако с един ред кажеш това, което искаш за какво се брои? :roll:
мен лично ми е се едно дали някой ще гласува 10 пъти (въпреки, че не е хубаво разбира се) 8)

_________________
Изображение


Нед Яну 14, 2007 3:53 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Да бъде наложен постингов ценз! :lol:
Минимум 10 мнения.


Нед Яну 14, 2007 4:34 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Чет Авг 31, 2006 1:05 pm
Мнения: 1143
Местоположение: Надежда City
Мнение 
mittag написа:
е то смисленото мнение е много разтегливо понятие, ако с един ред кажеш това, което искаш за какво се брои? :roll:
мен лично ми е се едно дали някой ще гласува 10 пъти (въпреки, че не е хубаво разбира се) 8)


Прав си ;) Ама да има някакво ограничение за мнения :)

_________________
И ще пее целия стадион
и ще пее цяла София
и ще пеят нашите сърца
САМО СЛАВИЯ!


Нед Яну 14, 2007 4:56 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Това за постинговите лимити е добро предложение. Обаче според мен не е много трудно да напишеш и 100 смислени мнения за няколко часа. Хващаш си някой от форумите, в който тематиката ти е най - присърце и все ще откриеш тема, по която имаш смислено мнение. Може да го вградим в правилата. Забравил съм какъв беше първоначалния ранг и на колко поста се сменяше. Може направо да го направим - регистриран не по - малко от 7 дни преди мача и с ранг ..... . Въпреки че какво му коства на човек да си направи 10 регистрации, да изпраска няколко поста, да си изчака времето и да започне с масираното гласуване?
Може би трябва да се замислим за IP - адресите. Знаем кои са роднини, живеят заедно и пр., тях съм се научил да ги различавам по стила на писане. Но има и такива, които имат по няколко ника и в рамките на минути пускат гласове, след като само са излезли и влезли с новия ник. Стопирал съм такива и сами са си трили мненията. Ей това , ако може да го вкараме в някаква рамка, за да може с колегите да действаме като само се опираме на регламента, без да изчакваме ответни реакции от засегнатите и от другите потребители (анкети)и да бъдем обвинявани в триене на "законни" гласове.


Нед Яну 14, 2007 7:18 pm
Профил WWW
Напреднал

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 1:04 pm
Мнения: 143
Мнение 
Добре де, а не може ли да се преценява кога да се дадат права на някой нов юзър да гласува. Примерно, не можеш да гласуваш за мач, ако това ти е първото влизане във форума изобщо...т.е. Ти не влизаш, защото искаш да разбереш нещо конкретно, а защото искаш да гласуваш. А щом си си наумил да гласуваш, то ще го направиш по точно определен, преднамерен начин...(без да се обижда някой: влизам да гласувам точно за Емил Петров например, а не да гласувам за мача на Славия принципно).
Е, какво ще кажете? Никой нов не бива да има право на глас, ако преди това не е имал коментар, мнение и дори заяждане нека да е по тема от форума....


Пон Яну 15, 2007 10:46 am
Профил ICQ
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Първият ранг е Току що регистриран и на 25 -ия пост се променя в Познат. Не знам дали не е малко множко 25 поста. :roll:


Пон Яну 15, 2007 1:39 pm
Профил WWW
Пристрастен

Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 3:16 pm
Мнения: 283
Мнение 
10 мнения без условия за регистрацията.


Пон Яну 15, 2007 3:03 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Чет Авг 31, 2006 1:05 pm
Мнения: 1143
Местоположение: Надежда City
Мнение 
Ако погледнем анкетата за осминафинала с "Ботев",има 4-5 мнения (от над 30) на хора с под 25 мнения,така че тази граница ми се вижда разумна ;)

_________________
И ще пее целия стадион
и ще пее цяла София
и ще пеят нашите сърца
САМО СЛАВИЯ!


Пон Яну 15, 2007 3:04 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.