Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Апр 19, 2024 5:44 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Кирилица!!!!!!!!!!!!! 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12885
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Във форума постват двама мои приятели, които със сигурност знам че са в чужбина. Отделно от това поне трима души декларират в мненията си, че са в чужбина Suomi, Komrade и други. Аз самият имам поне 40- 50 поста от странство. Много е трудно в чужбина да намериш клуб с кирилица. Ако си имаш собствено РС може и да пишеш на кирилица, но иначе е просто невъзможно. Та за тези хора форума е еднинствената възможност да общуват с други слависти и ако им трием мненията ще ги лишим от нея. Това е грехота все пак. Съгласен ли си totiboy?

Иначе може да се ползва кредора на абв, има куп възможности, който е тук и си влиза от вкъщи да уважи аудиторията и да пише на кирилица.[/b]

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пон Юли 11, 2005 9:57 pm
Профил WWW
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 2:05 am
Мнения: 443
Местоположение: Славия е супер тим на света непобедим
Мнение 
bodzhov_zv написа:
Във форума постват двама мои приятели, които със сигурност знам че са в чужбина. Отделно от това поне трима души декларират в мненията си, че са в чужбина Suomi, Komrade и други. Аз самият имам поне 40- 50 поста от странство. Много е трудно в чужбина да намериш клуб с кирилица. Ако си имаш собствено РС може и да пишеш на кирилица, но иначе е просто невъзможно. Та за тези хора форума е еднинствената възможност да общуват с други слависти и ако им трием мненията ще ги лишим от нея. Това е грехота все пак. Съгласен ли си totiboy?

Иначе може да се ползва кредора на абв, има куп възможности, който е тук и си влиза от вкъщи да уважи аудиторията и да пише на кирилица.[/b]


ДА, не знаех че има хора които пишат от чужбина, като гледам 90% от тези които пишат във форума са от София.

_________________
Славия е супер тим
на света непобедим


Който Славия мрази
под нас да лази


Пон Юли 11, 2005 10:02 pm
Профил ICQ WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:56 pm
Мнения: 2004
Местоположение: София
Мнение 
C/\ABuCTA написа:
ХАХА 10х . Малко е куцо така , ама може и да го използвам все пак.
P.S. Това беше написано с него :D


Поздравления колега:-) :-) :-)
Не съм искал да те засягам лично нито кой да е друг, но онова нещо просто не се чете. Гавра е да си имаме такъв хубав език с такава история и да не го използваме при положение, че това не е почти никакъв проблем. А че ще е по-бавно ми се струва, че не е толкова страшно, защото тук пишем кратки съобщения, които (ако е три пъти по-бавно:-) ) да речем вместо за 10 секунди ще станат за 30:-) Съгласен? :-)

_________________
1913


Вто Юли 12, 2005 5:47 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 2142
Местоположение: Под полите на Витоша
Мнение 
Да , но понякога забравям и почвам да си пиша на латиница. Сори , ако се сещам ше пиша на BG.

_________________
Изображение


Вто Юли 12, 2005 5:51 pm
Профил ICQ
Луд за връзване

Регистриран на: Чет Дек 02, 2004 11:02 am
Мнения: 342
Местоположение: София
Мнение 
На мен също често ми се налага да ода в чужбина, но винаги намирам кирилица! Защото най- често пътувам в Македония, Сърбия и Русия :D

_________________
БОГ ДА ПАЗИ СЛАВИЯ!


Вто Юли 12, 2005 11:52 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12885
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Popeto написа:
На мен също често ми се налага да ода в чужбина, но винаги намирам кирилица! Защото най- често пътувам в Македония, Сърбия и Русия :D


Иди в Китай да те видиме :D :D :D

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Чет Юли 14, 2005 12:31 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 2142
Местоположение: Под полите на Витоша
Мнение 
Само да ви информирам , че вече имам фонетичната и няма да ви тормозя повече :lol: :D :lol: :D :lol: :D :wink:

_________________
Изображение


Пет Юли 22, 2005 12:56 am
Профил ICQ
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Нед Дек 14, 2003 3:09 pm
Мнения: 579
Мнение 
Pi4ove az v 99% ot slu4aite picha ot stranstvo, a osven tova i prez rabotno vreme :)))), daje kato ne picha ne se i registriram, zastoto posle vsiaka stranitsa ia otvariam s view, encoding i t.n. i e goliama muka... nadiavam se na vacheto razbirane...

Samo Slavia


Чет Сеп 01, 2005 11:38 am
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12885
Местоположение: SOFIA
Мнение 
По тази дискусия отдавна стигнахме до мълчаливо съгласие (или ледено мълчание :D ), както виждаш мнения се трият само при дублиране, официални забележки не се правят и въпреки това писането на български с латински букви драстично намаля. Единственото, което правя във форумите, за които имам права е да кирилизирам заглавията, досега никой не е изявил някакви претенции срещу това.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пет Сеп 02, 2005 9:43 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.