Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 9:15 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 10 мнения ] 
 Предложение. Конкурс. Есе. Награда. 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12883
Местоположение: SOFIA
Мнение Предложение. Конкурс. Есе. Награда.
Заглавието казва всичко необходимо. Идеята ми е следната... Правим конкурс за есе на тема СЛАВИЯ. Хората пишат, а аз награждавам трите най- добри есета с абонамент за в."Славия" за 2007 година.
Икономист съм, не съм литературовед. Нека вещите в тази сфера да зададат темата на есето и критериите за оценка. Нека есетата се публикуват във форума на НКС (някоя от секциите) и да бъдат избрани трите най- добри.
Нека ми бъдат пратени като ЛС трите адреса, на които да се получава вестника и ще ги абонирам лично. Стига да бъдат в срок, съвместим с абонаментната кампания.Нека са на територията на Република България :D , щото може да се абонираш и в Китай, но трябва да спонсорираш китайските пощи с 80-100 долара. :D
Предложението е много сериозно, очаквам развитие и в най- скоро време да пристъпим към реализацията.
Вярвам, че ние сме интелигентни хора и това е един от начините да произведем интелектуален продукт. :D


Вто Авг 01, 2006 3:41 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 3:55 pm
Мнения: 1012
Мнение 
Браво, страхотна инициатива! :D
Естествено с твоето разрешение и одобрението на главния редактор те могат да бъдат публикувани и във вестника!
Дано да се получи!!! :D

_________________
КОГАТО БЪЛГАРИЯ СТАНЕ
КАТО БЕЛИТЕ СТРАНИ

СЛАВИЯ ЩЕ ПРЕБЪДЕ


Сря Авг 02, 2006 10:47 am
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12883
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Даже така ще стане много по- добре и ще има по- силен интерес. :D Може трите най- добри да бъдат публикувани във вестника и това да е критерият за награждаването. :D


Сря Авг 02, 2006 12:39 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Нед Дек 14, 2003 3:09 pm
Мнения: 579
Мнение 
Ako nikoi ne se naeme da opredeli kriterii, prdlagam da obsudim tuk. Mislia, 4e temata triabva da si ostane "Slavia", bez drugi dopulnenia. Taka e obsta i moje bi po-trudno za u4astnitsite, oba4e ste se polu4at po-interesni eseta. Predlagam po-dostoinstvo da se oceni i da spe4eli tozi, koito nai-to4no ste "napipa" i formulira vijdaniata si po sustnostta na eseto, bilo to i kriti4no v niakoi aspekti. Ne da se oceniat samo tezi, vuzhvaliavasti "bialata magia". Davaite drugi predlojenia.


Сря Авг 02, 2006 3:25 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12883
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Петър Дяков каза "ОК" на предложението да съдейства с критериите и оценката. Той е от доайените на форума и пише книги. Със сигурност е наясно с писането и с нещата, които определяме като "Славия". Със съдействието на него и на вестника, нещата стават много сериозни и със сигурност ще се получи адекватна оценка на есетата.
Остават сроковете. Активният абонаментен период е през ноември. Може да се абонира и през декември, но тогава има опасност получаването наянуарския брой да се забави. Може да се абонира и през септември. Но тогава се получава голям лаг във времето от спечелването на наградата и реалното и получаване. Ако заработя нещо през септември, пък го получа през януари, вече ще съм забравил за какво точно ме възнаграждават :D
Предлагам до края на август да обсъдим и избистрим темата и разните литературни подробности. Не съм компетентен и оставям на вас да решите.
После пускаме темата във Фен зона (май там е най- подходящо),
до края на октомври се определя кои са тримата победители, те ми пращат данните къде искат да получават вестника (с ЛС) и през ноември ги абонирам за цялата 2007 година.
В."Славия" има пълна свобода да публикува където, каквото и колкото си иска неща, свързани с конкурса. Който може да е под егидата на НКС, сайта, вестника, форума. Аз просто гарантирам, че ще наградя победителите и затова така съм го написал, а не, че искам да се правя на важен . :D


Сря Авг 02, 2006 10:21 pm
Профил WWW
Напреднал

Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 9:19 pm
Мнения: 113
Мнение 
еми хубава идея. правилата засега звучат много помпозно и не вярвам много хора да се престрашът да се включат. трябва да са по- лесни и изпълними. критерии, литератури...х еми аз 9 години съм живял в москва и е логично да допускам грешки на български език. е как да участвам при това положение?


Чет Авг 10, 2006 3:50 am
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12883
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Ideqta e vseki da mozhe da ychastva i da dade neshto dobro ot sebe si. Ne ochakvame syper shediovri za Nobelova nagrada i Pylitzur. No vse pak ne ochakvame i obiknoveni postingi s psyvni i pravopisni greshki. :D

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Чет Авг 10, 2006 9:09 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12883
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Ако някой има да предлага нещо относно темата, нека побърза. До няколко дни (след окончателното ми и безвъзвратно завръщане:D ) състезателната тема ще бъде пусната и няма да бъдат предприемани никакви промени. :twisted: :D


Пон Сеп 04, 2006 2:46 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12883
Местоположение: SOFIA
Мнение 
http://www.slaviasofia.com/forum/viewto ... 3246#23246


Пон Сеп 11, 2006 1:20 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12883
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Вече има победител в конкурса. itso е абониран. Учудвам се на ниската активност и най- вече на това нак въобще не се усетихте, че който и каквото и да беше написал щеше да получи абонамент (е, стига да не бяха 5647 есета :D).
Но вече е късно. Друг път очаквам по- голяма активност.


Сря Ное 01, 2006 1:42 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.