Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Апр 26, 2024 6:06 pm



Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Бъдещето на вестник "СЛАВИЯ" е неясно... 
Автор Съобщение
Администратор

Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 11:29 pm
Мнения: 444
Местоположение: София
Мнение Бъдещето на вестник "СЛАВИЯ" е неясно...
Дойде момента да се появи и такава тема във форума. Вестник "Славия" излиза вече седма година и сякаш всички свикнаха с него. Макар че, се продава и разпространява на много малко места, и то само в София, хората свикнаха с неговото съществуване. Ситуацията в момента е такава, че е сигурно излизането на броевете само до края на календарната 2007 г. Почти е вън от съмнение, че няма да има абонаментна кампания за следващата година. След Нова година всеки месец може да е последен, ако изобщо има януарски брой...

Въпросите ми към вас са - какво е мнението ви за вестника - има ли нужда от него, четете ли го, търсите ли го, бихте ли помогнали по някакъв начин за да продължи неговото съществуване и занапред. Надявам се на повече мнения по темата...Вие сте...

_________________
Стреми се да бъдеш, а не да изглеждаш.


Вто Сеп 18, 2007 8:43 pm
Профил
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 2:05 am
Мнения: 443
Местоположение: Славия е супер тим на света непобедим
Мнение 
Тъжно наистина, бих попитал на какво се дължи това, но ми е ясно .... До колкото за помощ освен закупуване или абониране за весника не се сещам за друго :cry:

_________________
Славия е супер тим
на света непобедим


Който Славия мрази
под нас да лази


Вто Сеп 18, 2007 8:51 pm
Профил ICQ WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 11:05 am
Мнения: 1032
Мнение 
Питайте Бимбалов...


Вто Сеп 18, 2007 9:33 pm
Профил
Администратор

Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 11:29 pm
Мнения: 444
Местоположение: София
Мнение 
mishkar написа:
Питайте Бимбалов...


Първо е БиНбелов...и второ...какво да го питат ?

_________________
Стреми се да бъдеш, а не да изглеждаш.


Вто Сеп 18, 2007 9:34 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 11:05 am
Мнения: 1032
Мнение 
Добре де ( за името ), що така стана с вестника, примерно. Доколкото си спомням, беше гл. редактор. Той ако не знае... няма да има толкова неясно питане.


Вто Сеп 18, 2007 9:37 pm
Профил
Администратор

Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 11:29 pm
Мнения: 444
Местоположение: София
Мнение 
mishkar написа:
Добре де ( за името ), що така стана с вестника, примерно. Доколкото си спомням, беше гл. редактор. Той ако не знае... няма да има толкова неясно питане.


Кое му е неясно на питането ? Аз самият съм в екипа на вестника от самото начало и задавам тези въпроси не от незнание, а съвсем целенасочено...ако не си разбрал.

_________________
Стреми се да бъдеш, а не да изглеждаш.


Вто Сеп 18, 2007 9:43 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 11:05 am
Мнения: 1032
Мнение 
Алоо, поне си кажете какво му трябва на вестника....а не "бъдещето е неясно","...всички свикнаха с него...","...какво е мнението ви за вестника..."....Аз като ти предлагах помощ, отказа...е сега не мога, ама айде да не изпадаме в подробности...


Вто Сеп 18, 2007 9:47 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 10:28 pm
Мнения: 1258
Местоположение: София
Мнение 
Така мишкар ти явно не си много запознат със ситуацията и правиш поредния си не много адекватен коментар :!: Първо Камен не е главен редактор във вестника от много време...второ скоро се виждах с него и той ми изложи и неговата гледна точка. Не смятам да я правя достояние на форума. Иначе за вестника аз съм абониран за този вестник от самото начало на неговото съществуване и абсолютно всички броеве са запазени!!Мъкнал съм го по щатите, европа...дори съм оставил няколко броя и в Чикаго...не знам дали са достигнали крайния си адресат. Трябва да кажа, че във вестника има прекрасни статии и мое лично мнение е, че след напускането на Кемен не се усеща някаква голяма разлика. Спасението е всички които не са се абонирали да го направят, това е единствения начин вестника да го има...щом ситуацията е такава!!
Използвам темата за вестника да ви кажа че имам една останала непродадена книга на Камен "Славия по Световните терени", който има желание нека да пише на лични...цената е 8 лева. Вътре има страхотно много информация, статистики, статии поднесени много заинтригуващо. Който има желание да пише на лични!!Останала ми е само една бройка така, че който пръв изяви желание ще е за него. !

_________________
ЗНАМЕТО НА СЛАВИЯ СЕ ВЕЕ, СОФИЯ С НЕГО СЕ ГОРДЕЕ......

Изображение
www.zone1913.com


Вто Сеп 18, 2007 9:51 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 11:05 am
Мнения: 1032
Мнение 
Това дали ще се абонирам или ще го купувам, си е моя работа...А ти научи и друго прилагателно, освен "адекватен"! :!: :idea:


Вто Сеп 18, 2007 9:57 pm
Профил
Администратор

Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 11:29 pm
Мнения: 444
Местоположение: София
Мнение 
Не превръщайте темата в личен спор, моля...

По въпроса за Камен - той само временно беше извън вестника по лични причини, през което време аз го редактирах. Радвам се, че според jordas нивото се е запазило.

Проблемите са много, но бих могъл да отлича два основни - финанси и разпространение. Факт е, че проблемът с финансирането стои от самото начало и така и не се разреши генерално. Също много важно е и това, че доста малко хора си го купуват. Когато вестникът тръгна през 2001 г. само на първия мач се продадоха 200 броя на стадиона и тази цифра никога след това не беше достигната. Странно е, че левчето на месец се вижда солидна инвестиция на хората. Да не говорим, че тези, които си го купуват, са предимно пенсионери, за които наистина 1 лев е проблем. Факт е, че вестникът от черно-бял стана цветен, от 16 стана 20 страници и цената не се промени нито веднъж за тези 7 години. Сами се сещате, че за този период парите са се обезценили вследствие на инфлацията, а разходите са се вдигнали.

_________________
Стреми се да бъдеш, а не да изглеждаш.


Последна промяна Ray Of White на Вто Сеп 18, 2007 10:08 pm, променена общо 1 път



Вто Сеп 18, 2007 10:06 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.