Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Апр 26, 2024 7:13 pm



Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Пак за вестник "Славия" 
Автор Съобщение
Познат

Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 9:04 pm
Мнения: 39
Мнение Пак за вестник "Славия"
За първи път пиша във форума. Вече изтича месец януари. А още няма нов брой на вестник "Славия". Липсва ли ви изданието? :?:


Пон Яну 28, 2008 9:38 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Нед Дек 14, 2003 3:09 pm
Мнения: 579
Мнение 
ДА! Каква е причината?


Чет Яну 31, 2008 9:11 pm
Профил
Администратор

Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 11:29 pm
Мнения: 444
Местоположение: София
Мнение 
Причините вече многократно бяха коментирани тук в друга тема, но явно на хората не им липсва вестника. За първи път от 81 месеца няма вестник, но както виждаме, дори темата за липсата му не предизвика интерес !

_________________
Стреми се да бъдеш, а не да изглеждаш.


Пет Фев 01, 2008 1:14 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 11, 2004 1:14 am
Мнения: 763
Местоположение: Sofia City
Мнение 
Не липсва друг път. Не гледайте само мненията, ами и колко хора са видяли темата! Не всички пишат, но се интересуват...

_________________
Изображение
Изображение


Пет Фев 01, 2008 2:29 am
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 2:27 pm
Мнения: 1722
Местоположение: BERN
Мнение Vestnik
Predpochitam vestnik da ima no fenski na Boys Sofia primerno

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xQx7NzUlpvk


Пет Фев 01, 2008 10:18 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 10:28 pm
Мнения: 1258
Местоположение: София
Мнение 
Вестника липсва.....какво да ви кажа, жалко е, че белите фенове вече нямат своята трибуна, не всички работят с интернет за да четат форума, а и вестника беше много издържан......най ми е жал за хората от провинцията, за тях вестника беше единствения начин да разберат повече неща за белия клуб, сещам се за фен-клуба ни в Козлодуй, който е най-организирания в цялата страна, хората от Дряново, Плевен, Силистра и много други градове........има вариант за развитие пред нас, ако има желание разбира се - може сайта да се пипне, или пък да се създаде нов такъв, нещо подобно на варианта на Берое Онлайн...., но трябват хора и желание....кофти ми е, но това е реалността!

_________________
ЗНАМЕТО НА СЛАВИЯ СЕ ВЕЕ, СОФИЯ С НЕГО СЕ ГОРДЕЕ......

Изображение
www.zone1913.com


Пет Фев 01, 2008 10:27 am
Профил
Познат

Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 9:04 pm
Мнения: 39
Мнение 
Вестник най-вероятно ще има и тази година. Може би ще излязат 10, а не 12 броя, по в. "Славия" ще продължи да излиза поне до края на 2008 година. Това мога да ви го кажа с много голяма доза убеденост.
Казвам се Николай Кръстев и формално погледнато в редакционния адрес не съм в ръководството на вестника, но на практика нещата стоят по съвсем различен начин. Започнахме с Камен и Свободан /и Ганчо Гатев, разбира се/, както и с Васил Йотов и Борето Маринов да правим вестника преди 7 години. И сега ще ни е много, много мъчно, ако той спре. Затова най-вероятно няма да спре. А дори напротив - ще има и свое издание в интернет.
Проблемът е, че един вестник, макар и малък като "Славия" трябва да се прави от доста хора, изисква сериозна организация на работа и сериозно финансиране.
А ние - аз, Камен, Свободан вече сме уморени. Не мога да кажа същото от името на по-младите Асен и Ангел. Това всъщност сме петимата, които доста трудно "раждаме" всеки брой. И, повярвайте ми, правим го с голяма любов и преклонение пред "Славия". Заради това издържахме толкова дълго. Заради "Славия" ще продължим до края на 2008 г.
Но ми се иска подкрепата на вас, тези които четете този сайт, да бъде по-осезаема и по-реална.
Помощта ви може да дойде по няколко направления. Ако приемем, че журналистическият екип се справя добре със списването на вестника /според мен е така, отчитайки и факта, че всичко при нас се случва трудно и мъчително/ и винаги има резерви в това отношение, то от феновете може да се очакват най-малкото две неща - активност при разпространяването на вестника и поне декларирано намерение за търсене на рекламодатели, които в нашия случай просто трябва да са слависти и приятели на "Славия", защото няма какво да се лъжем - ефективността на рекламата във в. "Славия" няма да е кой знае колко голяма. С важното уточнение - който осигури по някакъв начин реклама или финансова подкрепа за вестника няма проблем да си получи съответната комисионна, което е съвсем нормално.
Не ми е съвсем приятно, че по темата асе изказаха толкова малко мнения, след като през януари нямаше вестник - дали наистина е така и липсата на изданието не се забелязва. Ако е така тогава вестникът просто няма защо да излиза. Моля ви - отговорете ми на този въпрос - четете ли го с интерес, отчитайки че веднъж в месеца новини от този вестник трудно може да се получават, но пък до вас достигат други интересни материали, интервюта, анализи и т.н.
Очакваме и вашите мнения за вачина, по който се списва вестника и как може да бъде подобрен. Като ви приканвам към културен диалог.
Със славистки привет - Николай Кръстев
П.П. Утре съм в козлодуй, ще занеса на славистите там Царската купа, която взех от Венци Стефанов. Славистите в Козлодуй заслужават най-малкото това. Те са страхотни. И са много добре организирани. Има какво да се поучим от тях.


Пет Фев 01, 2008 1:32 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 5:02 pm
Мнения: 1171
Местоположение: у дОма
Мнение 
За мен е задължително един спортен клуб да има свое печетно издание. Друг е въпросът, че би трябвало да се финансира не от феновете ами от ръководството на клуба, дори в началото да е губещо перо в бюджета. За пореден път ще кажа, че няма как да е голям интереса към вестника с оглед слабото представане на футболния отбор последните години, а няма какво да се заблуждаваме, основно вестникът се чете от футболните фенове. За жалост точно тези новини са най-остарели в месечните издания и колкото и да са интересни останалите новини за спортен клуб "Славия" те не могат да компенсират. Със съжаление ще споделя че последните години имам чувството, че чета един и същ брой. Едни и същи анализи на една кофти ситуация, които за мен в повечето случай спеставят заслужени остри думи за положението в клуба. Ретро страниците също, като че ли се изчерпаха, още повече че голяма част от материалите там се повтарят с тези от двете последни книги за "Славия".

Определено трябва развитие, но накъде?


Пет Фев 01, 2008 2:19 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 2:55 pm
Мнения: 513
Мнение 
Бих се абонирал за вестника (както и баща ми) ако знам как.
Катлаожен номер или нещо такова?


Пет Фев 01, 2008 8:54 pm
Профил
Пристрастен

Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 3:16 pm
Мнения: 283
Мнение 
в началото бях редовен читател на в-к "славия", после за 2 години бях абонат, после започнах да го игнорирам. вестникът има старомодно звучене, изпълнен е с остарели "новини" и не удовлетворява нито една моя потребност. затова не го чета и от тук научавам, че е спрял. не ми липсва. това, което научавам е, че някакви хора искат пари, като не предлагат нищо в замяна. комисионите (пише се с едно "н") не са стимул за нематериални хора като славистите. едно модернизиране на вестника като визия и съдържание може да ме накара да си го купувам отново. но вие май нямате намерение да направите това, щом биете по емоционалната струна.


Съб Фев 02, 2008 12:47 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 43 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.