Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 6:05 am



Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Пак за вестник "Славия" 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12894
Местоположение: SOFIA
Мнение 
beli_bogove написа:
в началото бях редовен читател на в-к "славия", после за 2 години бях абонат, после започнах да го игнорирам. вестникът има старомодно звучене, изпълнен е с остарели "новини" и не удовлетворява нито една моя потребност. затова не го чета и от тук научавам, че е спрял. не ми липсва. това, което научавам е, че някакви хора искат пари, като не предлагат нищо в замяна. комисионите (пише се с едно "н") не са стимул за нематериални хора като славистите. едно модернизиране на вестника като визия и съдържание може да ме накара да си го купувам отново. но вие май нямате намерение да направите това, щом биете по емоционалната струна.

Смятам мнението ти за вредно, неточно и непремерено.


Съб Фев 02, 2008 1:56 am
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12894
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Иначе адмирирам казаното от Николай Кръстев и най - вече идеята за интернет издание. Бих препоръчал (ако е възможно) то да заеме мястото на сайта на НКС, който изглежда много зле и е ниско посещаван. Така с един куршум ще се уцелят два заека, а и форума ще мине към в. Славия, където му е мястото. :wink:


Съб Фев 02, 2008 2:01 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 10:28 pm
Мнения: 1258
Местоположение: София
Мнение 
Разказаха ми днес за филма по "Ринг", който се е излъчил вчера....адмирирам казаното от Ники Кръстев и най-вече в часта за феновете ни в Козлодуй...тези хора са несравнимо по организирани от всички нас (софиянци) за съжеление, имат и стабилна членска маса - в този ред на мисли наистина заслужават да се порадват на тази реликва царската купа!! За вестника - в мненията на "Бели Богове" и "йосиф" има доза истина, но тя трябва да се анализира внимателно и наистина да се вкара и малко облагородяване ли ще го наречете, модернизация ли, освежаване....просто вестника да звучи по актуално и за по-младите читатели. Относно Интернет изданието това ако стане ще е най-голямата добрина за феновете на Белите правена в последните години - така всички фенове ще могат да се информират, защото вестника имам чувството,че се купува от предимно хора с по сериозно ЕГН и някак си по навик !!.....

Вестника трябва да продължи да съществува защото той си е наща официална трибуна!!

пс. Ако някой е записал филма за Славия по Ринг, да го качи в нета!

_________________
ЗНАМЕТО НА СЛАВИЯ СЕ ВЕЕ, СОФИЯ С НЕГО СЕ ГОРДЕЕ......

Изображение
www.zone1913.com


Съб Фев 02, 2008 11:03 am
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Нед Дек 14, 2003 3:09 pm
Мнения: 579
Мнение 
beli bogove, меко казано не си прав. Нямаме моралното право да критикуваме, тези които не сме помогнали с нещо за оцеляването на вестника. Не приемам твоите критики и тези на Josif, едва ли сме допринесли много с това, че сме го купували редовно. При ниските продажби едва ли и 5 лева ако е вестника ще е достатъчно за осигуряването на необходимите средства. И аз веднъж си казах какво толкова се възхищаваме от едно победа срещу Инкарас, Литва, но като се замислих това е последното "постижение" извън България. Какво да пишат авторите? Кой къде се е напил и коя е забил ли? Нормално е във вестнкика все повече да пребладават ретроспективните рубрики и те частично да се повтарят. Предлагам НКС да изиска и ако има начин (едва ли Дебелия ще обеднее много) 10% от приходите(по мои груби сметки около 200 лв на домакински мач) от билети да постъпват в касата на вестник Славия. Друга идея е на входовете на домакинските мачове да се поставят каси(урни), където кой с каквото може да помогне. Поклон към момчетата, които толкова време организират и пишат за "бялото" издание.


Нед Фев 03, 2008 4:49 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 9:04 pm
Мнения: 39
Мнение 
Радвам, се че най-после се забелязва някаква активност във форума за бъдещето на в. "Славия". Досега има и две-три положителни идеи, които биха могли да влязат в действие.
Върнах се днес сутринта от Козлодуй, където в събота бях на поредния пети детски турнир, който се организира от Регионалния клуб на слависта. Занесох им Царската купа, която взех специално от клуба за това. Бяха много доволни. Невероятна атмосфера, страхотни слависти - прекрасни и отворени. Много по-напред от нас са. Свалям им шапка.
Недоумявам как някои от тези, които пишат във форума, ми "поправят" правописните грешки в предишния материал. Просто го писах много бързо и емоционално и не го проверих след това. Иначе се радвам на самочувствието на тези момчета, които едва ли да написали смислен текст по-дълъг от една страница досега през живота си, да се захващат точно с това. След като е ясно, че професионален вестникар с 20-годишна практика би трябвало да пише без грешки. Но... такива сме ние, славистите. Все нещо не ни достига, все сме недоволни.
А някак забравяме да се попитаме какво направихме за каузата на "Славия", за нейния вестник, който добър или лош, го има. А без него? Може би ще е по-добре. Няма ли да ви е празно без в. "Славия"?
Повтарям и уточнявам - той като месечно издание не може да избяга и да не преповтаря основните новини около мачовете - статистика, голмайстори и т.н. Но продължавам да мисля, че при засилване на аналитичната част нещата може да станат по-добри.
А и има нещо друго - който смята, че може да го направи по-добър - да заповяда. Никого не сме върнали. Напротив - имаме страхотна нужда от млади и нахъсани репортери, които да правят стойностни неща по страниците на вестника. Но с една уговорка - да ги правят с желание и почти без пари. Защото хонорарите при нас са символични. И най-често не се взимат редовно...
Чакаме и идеите ви за нови рубрики във вестника. Защото е много лесно да се каже - не е модерен, звучи архаично и т.н. С какво го сравнявате? С "Меридиан Мач"? Със "7 дни спорт"? Те ли са ви критериите за модерна спортна журналистика? Задавали ли сте си въпроса защо спортните рубрики в няколкото големи ежедневника конкурират с успех спортните вестници? Въобще какво е за вас спортната журналистика?
Жълта хроника на спортистите плюс два-три голи задника? Има и такъв вариант. Но поне докато нещо зависи от мен във в. "Славия", той няма да е издание от този тип. Навремено бях сред основателите на в. "Меридиан мач" и негов зам.-главен редактор. Които от вас помнят как изглеждаше "Меридиан спринт" и как се списваше, както и първата половин година на "Меридиан мач", нека го сравнят със сегашният вид на футболния ежедневник. И на "7 дни спорт". Може би ще разберат какво имам предвид.
А иначе съм убеден - "Славия" заслужава честно, професионално и бих казал - малко достолепно и дори малко аристократично издание. Като в. "Славия", който дори и с всичките си кусури, според мен стои добре на вестникарската сергия по принцип. Лошото е, че досега така и не се откри разковничето да бъде разпространяван по-добре. Защото славистите са много, повярвайте те ми - така е.
Поздрави
Николай Кръстев


Нед Фев 03, 2008 7:51 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 9:04 pm
Мнения: 39
Мнение 
И още нещо! Както виждате - заставам с името си във форума и не се притеснявам от нищо. Бих желал същото да правят всички, особено тези, които без да предлагат нещо конкретно маниерничат и се правят на интересни.
Николай Кръстев


Нед Фев 03, 2008 8:03 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Нед Дек 14, 2003 3:09 pm
Мнения: 579
Мнение 
Без да искам да оправдавам "колегите" мисля, че ниския интерес към форума по принцип е продиктуван от липсата на събития по време на паузата на първенството. Не ми се ще да си мисля, че славистите нямат интерес към изданието и че вестникът може да спре окончателно. Би било голяма крачка назад. Надявам се, че ще продължи да излиза, така както вярвам пред светлото бъдеще на отбора.


Нед Фев 03, 2008 8:19 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 10:28 pm
Мнения: 1258
Местоположение: София
Мнение 
За мен лично факта, че Ники Кръстев(всички знаем кой е Ники Кръстев и какво е постигнал) е решил да се регистрира и пише във Форума означава много, смисъл такъв можем да се гордеем всички ние участниците в този форум, защото човека явно ни е преценил, че не сме подобие на лумпенизираната маса, която пише по другите футболни форуми......,споделям напълно казаното от него и приканвам всеки който има свободно време и възможности да помогне с каквото може за каузата на вестника!! Мисля, че е дошъл момента и Юлий Москов друг голям журналист и славист също да се регне във форума:)...да видим неговата гледна точка и идеите които би дал - въобще откъм Успели, Интелигентни....хора задаващи житейските стандарти - феновете на Славия сме Номеро Уно !!......Само едно класиране в Европа ни трябва и да се доберем до тия прословути групи......тогава и вестника и организацията всичко ще си дойде на мястото, поне вярвам, че ще е така!

_________________
ЗНАМЕТО НА СЛАВИЯ СЕ ВЕЕ, СОФИЯ С НЕГО СЕ ГОРДЕЕ......

Изображение
www.zone1913.com


Нед Фев 03, 2008 8:53 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7228
Мнение 
Славистите / аз също смятам че те са твърде много/ имат нужда от свой вестник.Първото ми предложение е да се подобри някак си неговото разпространение в провинцията/ твърде трудно е да се сдобиеш с него/.Нямам идея как но трябва да се направи нещо.Вестинка определено има своята аудитория.


Нед Фев 03, 2008 9:44 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Мисля, че абсолютно всичко около списването на вестника, неговото издаване, финансиране и пр., беше доста ясно казано в тази и предишната тема, касаеща бъдещето на "бялото" издание.

Така стоят нещата.

След като Николай Кръстев изясни по отличен начин коцепцията за типа на материалите, "визията" на тяхното съдържание, визията на самия вестник, поне се надявам, че стана ясно какъв няма да е в. "Славия".

Насоката на развитие определено би било хубаво да бъде съсредоточена в по-голяма концентрация на аналитичните материали, но това засега е максимумът на нещата, които могат да се променят. Не очаквайте нещо като списание. Нови рубрики - може би да, но какво "подобрение в съдържанието" искат някои от вас в по-предни постове?
Колко са изданията, писали подробно за спортове като водна топка, фехтовка, хокей на лед и т.н.? Колко от казионните вестници на другите клубове пишат за развитието на тези спортове на клубно ниво? В. "Славия" не е само с футболно съдържание, нашето спортно дружество развива бол други спортове и мисля, че не обръщате особено внимание на това, че те също заемат повече от 1/3 от вестника.

Мисля, че когато някой дава предложения, сериозно трябва да наблегне на конкретиката.
---
Аз също мисля, че подобна тема би имала по-голям отзвук в началото на първенството, когато тук ще се изсипят много повече потребители. В момента от няколко месеца насам имаме по-ниска посещаемост на форума, което е обяснимо със зимната пауза. Въпреки това, тази страница е в пъти по-посещавана от сайта на "Локо" (София) например. За това и качването на е-издание на вестника на главната ни страница, както по-рано се спомена, ще е удар в десятката.


Пон Фев 04, 2008 12:20 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.