Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Апр 19, 2024 8:45 pm



Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Пак за вестник "Славия" 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7228
Мнение 
Конкретни предложения за конкретни рубрики:
1.Великите мачове на отбора /пуснах подобна тема на форума но не предизвика особен интерес/.Статистика,спомени на участници и фенове,отзиви в пресата,снимков материал.Доста от по-младите фенове въобще не знаят че сме отстранявали Валенсия да речем.Вчера говорих с ученик - фен на Славия / поне по неговите думи/ и той не знаеше кой е Александър Василев.........
2.Съдбата на бившите играчи на отбора - те са живата връзка с историята на клуба.Малко са тези които са носили бялата фанелка и не са запазили бялата идея завинаги в себе си.


Пон Фев 04, 2008 12:34 am
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12885
Местоположение: SOFIA
Мнение 
saract написа:
Конкретни предложения за конкретни рубрики:
1.Великите мачове на отбора /пуснах подобна тема на форума но не предизвика особен интерес/.Статистика,спомени на участници и фенове,отзиви в пресата,снимков материал.Доста от по-младите фенове въобще не знаят че сме отстранявали Валенсия да речем.Вчера говорих с ученик - фен на Славия / поне по неговите думи/ и той не знаеше кой е Александър Василев.........
2.Съдбата на бившите играчи на отбора - те са живата връзка с историята на клуба.Малко са тези които са носили бялата фанелка и не са запазили бялата идея завинаги в себе си.


Не знам дали четеш редовно вестника, но и двете неща ги има в големи количества.
По - късно ще дам и конкретни предложения освен това за електронното издание, но искам да ми изкристализират в по - голяма степен.


Пон Фев 04, 2008 12:48 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 2:27 pm
Мнения: 1722
Местоположение: BERN
Мнение da
a men primerno me interesuva kakva e sadbata na igra4i na Slavia ot blizkoto minalo igrachi koito si gi spomnjam kogato sa igrali v Slavia
Za tjah nichto ne se spomenava
Pl.Simeonov Radev P.Dimitrov Haiderliev Pumpalov,IVELIN PENEV
Atanas Kirov,Ivko Ganchev Evgeni Marinov Moni 4ilibonov,DEJAN ANGELOV Sacho Nachev, tochko Pramatarov BLAGO ALECHSANDROV
Vladko Chalamanov (e vkaral ne malko golove za Slavia)Mitko Gujemenov(mangasar ama za malko da stane golmaistor na A grupa ako govedata ne go bjaha kontuzili )i ochte mn mn igrachi koito sa igrali v Slavia,za tjah nikoga nichto ne se spomenava vse edno nikoga ne gi e imalo,

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xQx7NzUlpvk


Пон Фев 04, 2008 2:03 am
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12885
Местоположение: SOFIA
Мнение 
За Точко Праматаров :lol: и аз нищо не съм срещал напоследък, но примерно Гюджи и Чили са треньори и за тях често пише в регулярната спортна преса. Не е вярно, че нищо не се споменава за играчите от миналото. Във всеки брой има по 1-2 страници за някой европейски сблъсък на Славия и по 1-2 страници интервю или очерк на футболист от миналото. Не си пазя броевете, защото ги раздавам на хора с цел зарибяване, но се сещам за неща, излезли в последните 2-3 месеца чудесен материал за Тодор Капралов, спомени на участниците в полуфинала с Рейнджърс, голямо интервю с Милчо Евтимов и много такива.
През Славия са минали десетки хиляди състезатели и е логично някои от тях да са пропуснати или просто да не им е дошло времето.
Прави впечатление, че доста хора се изказват, без да са чели вестника и един път. Аз нямам претенциите да не съм изпуснал брой, но около 50-60 броя от издадените над 80 съм прочел.
Ето някои конкретни предложения:
-по отношение на съдържанието:
Правя предварителната уговорка, че не съм журналист и не знам кое как се прави и защо се прави. Но като редовен читател на всякакви вестници и информационни сайтове, мога да кажа на мен какво ми привлича вниманието и какво ми харесва. От изредените по - горе спортни вестници нито един не заслужава да служи за пример. Но едно сериозно издание като в. Футбол ме привлича с подробните и безпристрастни репортажи от всички мачове и с експертните оценки за играта на състезателите. За кратко вестникът беше всекидневник, но по принцип си е седмичник и материалите в него са много добре съобразени с периодиката. Там няма някакви актуални новини, с които да се избие рибата, но има доста анализи на правилниците, разпоредбите, на състоянието на различните отбори и ситуацията в различните първенства и турнири. Затова ми харесва. Този вестник няма голям тираж, но още в понеделник около обяд свършва на малкото места, на които се разпространява.
В нашия вестник Славия няма нещо, което да е излишно. Има неща, които липсват и те са точно по отношение на анализите. Радвам се, че хората от екипа са го видели и ще работят по посока на отстраняването на недостатъка.
Може да се вкарат малко повече експертни мнения. Примерно някой бивш състезател или треньор да даде оценки на играчите и заедно със статистиката за съответния мач, да бъдат показани и оценките до името на играча. Може да се правят характеристики на отделни състезатели - примерно "разрез" на качествата му - игра с глава 6, ляв крак - 5, десен крак - 3 и т.н. Може да се прави съпоставка между състезатели, които се конкурират за титулярно място. И ред такива.
- по отношение на разпространението:
Вариантът с абонамента като че ли беше много подходящ. Чрез пощите се обхваща цялата територия на страната, цената не беше висока, самата процедура по абонирането не е сложна - като си плащаш парното в пощата, минаваш за 1 минута на съседното гише, на което пише РП, оставяш 10 лв и си осигуряваш вестника за цяла година.
Славистите са много, но повечето от тях все още дори не знаят за вестника, какво остава да са го чели. Ясно е, че голяма експанзия по сергиите би причинила огромни загуби от неизчерпване на тиража, но точковата дистрибуция на определени места е подходяща. Това и сега май се прави. Може самият вестник да призовава хората да го популяризират чрез надслов : "Прочети вестника и го дай на приятел!". Така доста хора ще се зарибят, а не вярвам да се отрази негативно върху продажбите. Човек като прочете 1-2 броя, ще започне да търси сам начини да се снабдява с вестника. А тези начини ще са описани в него.
Така и така НКС не си събира приходите от членски внос. Може да се вземе решение, че квитанцията за годишен абонамент замества членския внос. И да започне да се спазва споразумението с клуба, че поевтинените билети се продават само на редовни членове на НКС (т.е. с платен членски внос). Ясно е, че продажбата на тези билети не може да се обвързва с разни промоции и покупка на сувенири, но тя така или иначе трябва да е свързана с плащането на членския внос. Така сдобиването с поевтинени билети ще е косвено свързано с покупката на в. Славия, но по начин, за който никой от ръководството на ПФК не може да каже нищо.
- по отношение на електронното издание:
В последните няколко месеца написах какво е мнението ми и как виждам нещата. Сега само ще кажа, че като се появи, е добре да се представят новини по- регулярно и в никакъв случай да не се публикува цялата информация от вестника, но количеството трябва да е достатъчно, за да задържи вниманието на хората, да им бъде полезен и да ги накара да хитнат пак върху урл-то.


Пон Фев 04, 2008 3:06 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 5:02 pm
Мнения: 1171
Местоположение: у дОма
Мнение 
Струва ми се, че някои от авторите във вестника започват да се обиждат от едни, в по-голямата си част, градивни критики. Съгласен съм , че повечето от нас освен с даване на акъл с друго не са помогнали на вестника и че не бива да бъде така, но аз да ви кажа не съм в състояние да помогна почти с нищо друго, освен естествено да си го купувам. Не знам дали поради голямата еуфория от излизането на вестника или по други причини, но в началото наистина въпреки остарялата информация, за мен основни бяха безпристрастните анализи. Сега, колкото и да ми се иска те не са това, което бяха. И това нещо го отдавам главно на застоя последните две години в състоянието на футболния клуб. Преди бяхме на ръба да изпаднем, после на ръба за УЕФА, а сега като че ли вече схемата на Венци ни е до болка ясна и до тази пролет не очаквахме никакво развитие нито в отрицателна, нито в положителна посока.

Особено ценна във вестникът е именно информацията за останалите спортове в дружеството освен футбола. И моята критика беше именно в тази посока, че със повтарящи се анализи (за което, повтарям, не само авторите са виновни) и една богата информация за другите спортове нама как да има нарастващ интерес към вестника.

Просто ми се струва, че прекалено много идеализирате образа на съвременния славист. Повярвайте ми повечето слависти днес почти не се интересуват от водна топка и фехтовка (за жалост). За тях важен е Здравко Лазаров и ще имаме ли силно нападение през пролетта (примерно).

Така че нека не се сърдим един на друг, а да отсяваме положителното и да пренебрегваме отрицателното.

П.П.: Единствената идея за вестника, която ми хрумва е представянето например на бели отбори от други страни или на такива споделящи съдбата на Славия. :D


Пон Фев 04, 2008 8:37 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 2:27 pm
Мнения: 1722
Местоположение: BERN
Мнение opa
Dobar post na Jousif
Vestnika e mn banalen mn tap,njama nichto fensko osven stranicata s telefoni na fenove ot provence,lipsvat interviuta s nastojachti futbolisti mnenija na fenove,Razkazi na hora ot agitkata za ma4ove v provincijata
Lipsva aktoalna informacija,samo nekvo retro koeto mn se povtarja
Samo se pishat za razni sportove
Nie sme predimno futbolni fenove
Radvam se kato 4uja 4e slavist e spechelil chahmaten turnir,no 4ak pa da se interesuvam zadalbo4eno kakvo stava v vseki sport s Slavia?
Ina4e go kupuvam daje po 2-3 broja i podarjavam na pensioneri komchii slavisti

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xQx7NzUlpvk


Вто Фев 05, 2008 11:42 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 2:58 pm
Мнения: 7228
Мнение 
Пичове сега идвам от пощата - оттам отказаха ме да ме абонират за вестник "Славия" като заявиха че за 2008 г. няма сключен договор между вестника и БТК.Дайте друг начин да се абонирам.


Чет Фев 07, 2008 1:45 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12885
Местоположение: SOFIA
Мнение 
saract написа:
Пичове сега идвам от пощата - оттам отказаха ме да ме абонират за вестник "Славия" като заявиха че за 2008 г. няма сключен договор между вестника и БТК.Дайте друг начин да се абонирам.


http://slaviasofia.com/forum/viewtopic.php?t=3155
Когато се изясни съдбата на вестника, вероятно пак ще направят договор с пощите. След като има вероятност да не се изпълнят всички броеве, някак не върви да сключват договори и да подвеждат хората, които биха си платили за нещо, което няма как да получат.
Да се надяваме, че това, което казва Н. Кръстев ще се потвърди и вестникът ще излиза и през тази година. Може би тогава ще помислят и за абонаменти и въобще начини за разпространение.


Чет Фев 07, 2008 3:05 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12885
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: opa
CategoryC написа:
Dobar post na Jousif

Ina4e go kupuvam daje po 2-3 broja i podarjavam na pensioneri komchii slavisti

От Швейцария ли се снабдяваш?!


Чет Фев 07, 2008 9:50 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 2:27 pm
Мнения: 1722
Местоположение: BERN
Мнение aoe
Ot plochtad Makedonia se snabdjavam

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xQx7NzUlpvk


Пет Фев 08, 2008 1:04 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.