Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Апр 19, 2024 3:56 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Една културна дискусия 

Върши ли си работата НКС?
Да, 36%  36%  [ 8 ]
Стараят се, но нямат качества 9%  9%  [ 2 ]
Имат качества, но не се стараят 0%  0%  [ 0 ]
Трябва спешна промяна 55%  55%  [ 12 ]
Общо гласове : 22

 Една културна дискусия 
Автор Съобщение
Пристрастен

Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 4:18 pm
Мнения: 267
Местоположение: София
Мнение Една културна дискусия
В една непосещавана част от форума имаме културна дискусия с един от НКС. Ето копи-пейст на 2 от мненията в темата "за вестника" на форум "Предложения":



Ray Of White написа:
Драги Whitesnake,

От няколкото ти пост-а във форума освен нападки към вестника колко слабо се списва, без конкретни факти кое точно не ти харесва, нищо друго не можах да разбера. Искам да те успокоя, че парите за вестника не идват от твоя членски внос, тъй като финансирането на изданието не беше свързано с членския внос, събиран от НКС.

И още нещо - голяма е вероятността след Нова година този вестник да престане да съществува, и вероятно, тогава тази твоя "грижа" ще отпадне...

Драги,
От лежерното ти модераторско присъствие във форума, за теб разбрах едно - че си адски мързелив.
Искам да те питам чувстваш ли неудобство (поне мъничко), когато получаваш възнаграждението си за тази работа.

Не знам от кое точно перо идва финансирането на вестника, защото НКС не спазва законите и не е публикувал СБ и ОПР, това че сте НТО с идеална цел, не означава, че може да живуркате на гърба на НКС.

Не ми харесва във вестника следното:
1. Липсват интервюта със собствениците на ПФК и президента. За техните действия и намерения трябва да научаваме от други места.
2. Ретроспективните материали са слаби и непълни.
3. Липсват интервюта със звездите на отборите на СК "Славия".
4. Липсва интервю с Гриша Ганчев - спонсор на най - успешния клуб в дружеството в последните години.
5. Липсват критични материали за работата в НКС.
6. Стилът на писане е на много много ниско ниво.
7. Липсват материали от слависти- интелектуалци.
8. Липсват качествени и доказани имена в журналистическия екип.

Имам забележки и към мениджмънта на вестника:
1. Не се разпространява.
2. Издаването на вестник е печеливш бизнес - те са го докарали до фалит. Значи липсват професионалисти в мениджърския екип.

И накрая Ray Of White,

Много скоро ще разберете, че НКС не е уютно място за некадърници, бездарници, кръшкачи и крадци.
_________________


Драги приятели, смятам, че освен от клуба, трябва да изискваме отчетност и прозрачност И от НКС. Трябва да се сложи край на безстопанствеността, безотговорността, некадърността и живуркането на гърба и в името на "СЛАВИЯ"!

Да сложим ред в нашата си къща и тогава да изхвърлим и Венци!

Дайте мнения по всички въпроси!

_________________
Сърфирай анонимно в мрежата:
http://bgproxy.net


Съб Ное 20, 2004 8:45 pm
Профил WWW
Пристрастен

Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 4:18 pm
Мнения: 267
Местоположение: София
Мнение 
Ако скоро не се сложат нещата в ред и не покажете развитие, ще си имате работа с неформалната организация Професионалисти и интелектуалци за Славия!

Сега сме само 14, но ще има и нови.

Чудим се само кое е по- ефективно?- Превземане отвътре или създаване на паралелна структура....

Дано се вразумите, защото никак не ни се занимава с такива глупости, но ако се наложи - ще си ЖЕРТВАМЕ нервите и свободното време, за да може СЛАВИЯ и СЛАВИСТИТЕ да имат достоен, честен и прозрачен фенклуб.

_________________
Сърфирай анонимно в мрежата:
http://bgproxy.net


Съб Ное 20, 2004 9:01 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Ние славистите понеже сме "фенове милиони" сега и на две ще се цепиме! Абе я земете си поговорете малко и Whitesnake, дай им идеи, кажи им къде грешат и им помогни да си оправят грешките, ама така брутално да ги изнасяш? Колко ли ще те подкрепят?


Съб Ное 20, 2004 9:45 pm
Профил
Познат

Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 3:18 am
Мнения: 73
Местоположение: STOCKHOLM,SWEDEN/SOFIA,BG
Мнение 
smqtam, 4e trqbva da ima ot4etnost i prozra4nost. 4oveka moje bi e prav.nqma lo6o v tona. 4akame dokazatelstvata.

_________________
POZDRAVI!


Съб Ное 20, 2004 11:28 pm
Профил
Администратор

Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 11:29 pm
Мнения: 444
Местоположение: София
Мнение 
Whitesnake, бъди така добър да спазваш правилата във форума - мястото за анкети, които не са свързани с футбола, да бъде в съответния раздел.

_________________
Стреми се да бъдеш, а не да изглеждаш.


Съб Ное 20, 2004 11:30 pm
Профил
Администратор

Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 11:29 pm
Мнения: 444
Местоположение: София
Мнение 
Цитат:
Искам да те питам чувстваш ли неудобство (поне мъничко), когато получаваш възнаграждението си за тази работа.


За модераторстването си не получавам абсолютно никакво възнаграждение, така че няма за какво да се чувствам неудобно. Не смятам, че съм абониран за длъжността модератор и съм съгласен ако се направи избор на нови модератори веднага да освободя мястото на такъв.

Цитат:
Не знам от кое точно перо идва финансирането на вестника, защото НКС не спазва законите и не е пубрликувал СБ и ОПР, това че сте НТО с идеална цел, не означава, че може да живуркате на гърба на НКС.


Радвам се, че 4 години след основаването на НКС се намира някой, който макар и не в особено добронамерен тон решава да се поинтересува какво става в организацията. Финансовите дела на НКС не са тайна и ако толкова се интересуваш от тях, заповядай, ще получиш исканата информация.

Цитат:
Не ми харесва във вестника следното:
1. Липсват интервюта със собствениците на ПФК и президента. За техните действия и намерения трябва да научаваме от други места.

Вестникът не е издание на ПФК, а на НКС. Щом такива интервюта не са правени, сигурно вече си се досетил, че вероятно има някаква причина.

Цитат:
2. Ретроспективните материали са слаби и непълни.


Интересно с кои ретроспективни материали сравняваш и как трябва да бъдат написани `по-добрите` ?

Цитат:
3. Липсват интервюта със звездите на отборите на СК "Славия".


Това изобщо не е вярно. Такива интервюта са правени неведнъж.

Цитат:
4. Липсва интервю с Гриша Ганчев - спонсор на най - успешния клуб в дружеството в последните години.


Няма да коментирам твърдението ти за "най-успешния спорт". Вестник "Славия" не е рекламно издание, за да прави интервюта с хора, за които може да бъде прочетено и в другите медии.

Цитат:
5. Липсват критични материали за работата в НКС.


Да, прав си. Липсват такива материали. Защо? Много просто - защото никой досега не си направи труда да пусне писмо до редакцията или да дойде лично и да предостави критичен материал за работата на НКС.

Цитат:
6. Стилът на писане е на много много ниско ниво.


Отново общи приказки. Кой е `високият` стил?

Цитат:
7. Липсват материали от слависти- интелектуалци.


Такива материали са излизали неведнъж.

Цитат:
8. Липсват качествени и доказани имена в журналистическия екип.


Ганчо Гатев (главен редактор на в. "Спорт тото"), Андрей Кожухаров (издател на в. "Спорт тото"), Николай Кръстев, Василен Димитров, Красимира Станкова (последните трима от в. "Дневен труд"), Станил Йотов (в. "Дневник") - това не са ли имена, които са доказани ?

Цитат:
Имам забележки и към мениджмънта на вестника:
1. Не се разпространява.


Ако ти знаеш начин вестникът да стига най-лесно до читателите - заповядай в удобно за теб и за НКС време, за да се уговорим как да поемеш разпространението.

Цитат:
2. Издаването на вестник е печеливш бизнес - те са го докарали до фалит. Значи липсват професионалисти в мениджърския екип.


Сигурно се занимаваш с издаване на вестник, щом така убедено твърдиш, че е печеливш бизнес. Държа да отбележа, че за разлика от изданията на ""Левски"" и ЦСКА, в. "Славия" тръгна от абсолютната нула като финансиране и все пак излиза вече четири години като в последната година има чувствително подобрение в качеството и обема.

Цитат:
И накрая Ray Of White,


Много скоро ще разберете, че НКС не е уютно място за некадърници, бездарници, кръшкачи и крадци.


Това са много сериозни обвинения към НКС, които надявам се, ще защитиш със съответните аргументи....

_________________
Стреми се да бъдеш, а не да изглеждаш.


Съб Ное 20, 2004 11:33 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 25, 2003 6:46 am
Мнения: 709
Местоположение: София
Мнение 
Daite da ne izpolzvame nazidatelen ton ...ami da vidim koi s kakvo moje da pomogne za obshoto blago....Predlagam da se publikuva vav saita vaprosnia godishen otchet da se raziska vav foruma...da se otvori edna tema i vseki da vleze sas svoite predlojenia .....viarvam vsichki tuk sme intelegentni hora koito she se argumentirat chrez fakti i deistvia....v kraina smetka vsichki imame edna edinstven cel..ZA BLAGOTO NA NASHIA CLUB SLAVIA ....


Нед Ное 21, 2004 4:23 am
Профил ICQ
Познат

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 9:42 am
Мнения: 51
Мнение 
Трябва прозрачност. Трябва помирение. Трябва промяна и помирение.


Пон Ное 22, 2004 9:46 am
Профил
Пристрастен

Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 4:18 pm
Мнения: 267
Местоположение: София
Мнение 
Драги ми достопочтен и прелюбезен Ray Of White,

Ти направо ме съсипа. Този коментар, това оборване на моите тези направо ми се струва, че сам човек не може да измисли. Освен, ако не е гений! Ако ти си го измислил - съветвам те да започнеш да обмисляш кандидатурата си за Нобелова награда за разтягане на локуми. Ако има шампионат по дърдорене без да се казва нищо, то аз съм спокоен! Славия ще бъде достойно представена в твое лице.

С журналистическия екип направо ме разкова. Вестник "Спорт тото" е флагман на българския и световен печат. Тиражът му непрекъснато нараства и е 50 пъти по- висок от този на идентичния по тематична насоченост "Еврофутбол". Да не говорим, че може да се намери навсякъде - дори 3 дни след като е излязъл. Може би защото страниците на вестника изобилстват от собствени материали, страхотни собствени анализи, чудесна и интересна статистика. Да не говорим, че прогнозите за мачовете са чудесни, сбъдват се, имената на отборите не се грешат, статиите не са 95% препис от бюлетините на информационните агенции. Тези журналисти от "Спорт тото" аз лично ще предложа за "Пулицър".
В. "Труд" е спортен вестник. Тази дама е водещ журналист там. Информациите й не са препис от бюлетините на БТА и Фокус - спорт. Страхотен разследващ журналист. Във в." Дневник " изобилстват спортните страници. Цитираният господин не е сменил 15 вестника преди да намери пристан там.
А Гатьо Гатев ПРЕЗИДЕНТ ПРЕЗИДЕНТ!

Даваш ли си сметка, че щеше да ме умориш от смях с този екип?

Щом се занимавате с вестника, вие трябва да намерите начин за разпространението - не аз. Ако ти дойдеш да лекуваш пациентите в моята практика (25-30 на ден), лично ще взема един наръч вестници да обикалям по улиците. Аз ако се заема с мениджмънта ще освободя целия екип. Щом управлявам клиника, ще мога да управлявам и вестник. Просто ще подбера точните хора и ще изгоня лежачите.
За борците - абсолютно си прав. От всички други спортове имаме медал от Атина. И титла от Сидни. Всички други тимове стигнаха до финал за КЕШ, най - вече твоите любимци от хокейния клуб- гледам, че там най- редовно се излагаш( имам предвид "изложение", не "излагане") в писмен вид..
Що се отнася до доказателствата - ще ви докажа всичко. Но вие първо изпълнете Закона за счетоводството и ПУБЛИКУВАЙТЕ баланс и отчет за приходите и разходите на НКС за 2003 година. Може да ползвате в. Славия - да не давате пари на други вестници. Това е трябвало да свършите до 30.06 2004 по закон. Не е зле да го публикувате и в сайта - по- широк кръг фенове да се смаят от цифрите и да ги подискутираме. Да видим за какво са похарчени точно. Че с тези глупости от типа :" много е трудно", "ела ти тогава", "всичко е точно" , "скъсваме се от работа за нищо" СТЕ МНОГО СМЕШНИ. Феновете на Славия не са слабоумни, задават си въпроси и е трудно да бъдат залъгани с общи приказки и потупване по рамото. Е, някои може - FeverNew например.Оправданията ви са като тези на Александър Божков за приватизацията и тези на Софиянски за Халите.
Радвам се, че започна да си вършиш работата по малко. Остава да почнеш да триеш темите- близнаци и да администрираш играта. И да се погрижиш да изкараш ВСИЧКИ теми от форум Футбол, които не са свързани с него. И да подключваш изчерпаните теми.


ЩЕ ПРЕКРАТЯ ТУНЕЯДСТВОТО В НКС, така както го направих в Българския лекарски съюз преди 3 години и в една РЗОК, на която бях и.д. шеф. 14 Джи Пи- та вече не крадат. А двама - не практикуват. Имам опит в тези неща. Сега не съм шеф нито на БЛС, нито на НЗОК, нито на някоя РЗОК. Значи можеш да бъдеш сигурен, че не го правя с цел лични облаги. Правя го в името на справедливостта и в името на честните и почтени хора, които са мамени.

Имам информатор сред вас - дори не можете да си стегнете редиците.

Вече сме 18!

Даваме ви срок до 31.03.2005 да се отчетете пред обществото за това как сте управлявали парите на НКС през 2004г. Така е по закон. След това - финансови ревизии всеки ден. После на 10.04.2005 (датата не е случайна)- ще видим - превземане или паралелна структура, която ще ви остави без членове.

Щом като всичко с документацията ви е наред - кой и кога ще върне или плати големите знамена, които изчезнаха? Материално-отговорното лице кога ще се бръкне и ще заплати за проявената немарливост към чуждата собственост? Издавали ли сте приемателно- предавателни протоколи на лицата, които са си прибрали знамената вкъщи? Потърсихте ли ги? Потърсихте ли парите на НКС?

ЗАЩО НЕ ОТГОВАРЯТЕ НА КОНКРЕТНИТЕ " НЕАГРЕСИВНИ " ВЪПРОСИ, КОИТО ЗАДАВАМ?



FEVERNEW,

Това ли е начина? Да лаеш , да получиш мъгляв отговор и после да подвиеш опашка - така правиш ти.
И към теб имам въпросчета:

Какво направиха модераторите по въпроса със селската инвазия от Ботевград и Велико Търново?
Кой се сети как може да бъде прекратена и ви даде линкове за техния форум?
А иначе съм агресивен като всеки мъж, чиито организъм произвежда нужното количество тестостерон и норадреналин, за да поддържа китките му твърди и да отстоява мъжки позициите си.
Билетите са по 1 лв., защото ПФК прави отстъпката.

РОНАЛДО,

Оплакал си се, че си купил некачествен продукт - халба за 4 лв с емблемата на Славия. Отговарям ти оттук, ще ме разбереш. Ще ти отговоря като човек от НКС.

Ти сигурен ли си, че си си взел чаша с емблемата на Славия? На колко бира беше като си купуваше чашата? Заповядай, донеси чашата в НКС и ако докажеш, че е имало емблема на Славия, ще ти върнем мизерните 4 лв. Ти понеже цял живот чаши си правил, знаеш как става - я ела ти тогава да ги правиш. Ти знаеш ли, кой ги прави тия чаши? Какъв екип само? Ние да не сме Барселона или Реал та да правим чаши с емблеми, които не се трият.

Скудоумно, нали? Ето това са им "разбиванията" на НКС. Общи приказки с цел да се хвърля прах в очите и да не се пита за парите на НКС. Защото много хора се препитават с тях, а свършената работа е твърде малко.

_________________
Сърфирай анонимно в мрежата:
http://bgproxy.net


Пон Ное 22, 2004 6:04 pm
Профил WWW
Току що регистриран

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 8:27 pm
Мнения: 16
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Вьн бездарниците от нкс вестник Славия е срам за нас

_________________
SAMO SLAVIA


Пон Ное 22, 2004 6:16 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.