Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пон Апр 29, 2024 6:16 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 9 мнения ] 
 Остра критика към модераторите 
Автор Съобщение
Познат

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 9:42 am
Мнения: 51
Мнение Остра критика към модераторите
В тази тема http://slaviasofia.com/forum/viewtopic.php?p=5427#5427

СЛАВИСТА си е позволил да сипе закани на етническа основа, което е наказуемо освен по законите на страната и от правилата на поддържания от вас форум.
Какво правите, за да предотвратите подобни изказвания? Правите забележка на потребителя? Гоните го от форума?
Или му импонирате с изказванията, като разширявате етническата атака и с религиозна такава? Не може Дяков, който е модератор, да нарича пренебрежително мюсюлманите "резеняци", вместо да направи забележка на СЛАВИСТА.

Настоявам и двамата да бъдат строго порицани, като ако не се извинят - да бъдат изхвърлени от форума.
Иначе ще последва оплакване пред институциите в страната.


Съб Яну 08, 2005 8:57 pm
Профил
Администратор

Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 11:29 pm
Мнения: 444
Местоположение: София
Мнение Re: Остра критика към модераторите
Юксел Фандък написа:
В тази тема http://slaviasofia.com/forum/viewtopic.php?p=5427#5427

СЛАВИСТА си е позволил да сипе закани на етническа основа, което е наказуемо освен по законите на страната и от правилата на поддържания от вас форум.
Какво правите, за да предотвратите подобни изказвания? Правите забележка на потребителя? Гоните го от форума?
Или му импонирате с изказванията, като разширявате етническата атака и с религиозна такава? Не може Дяков, който е модератор, да нарича пренебрежително мюсюлманите "резеняци", вместо да направи забележка на СЛАВИСТА.

Настоявам и двамата да бъдат строго порицани, като ако не се извинят - да бъдат изхвърлени от форума.
Иначе ще последва оплакване пред институциите в страната.


Нетолерантните и обидни изказвания ще бъдат санкционирани занапред.

_________________
Стреми се да бъдеш, а не да изглеждаш.


Съб Яну 08, 2005 9:30 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 12:11 pm
Мнения: 481
Местоположение: София
Мнение 
Юксел Фандък написа:
В тази тема http://slaviasofia.com/forum/viewtopic.php?p=5427#5427

СЛАВИСТА си е позволил да сипе закани на етническа основа, което е наказуемо освен по законите на страната и от правилата на поддържания от вас форум.
Какво правите, за да предотвратите подобни изказвания? Правите забележка на потребителя? Гоните го от форума?
Или му импонирате с изказванията, като разширявате етническата атака и с религиозна такава? Не може Дяков, който е модератор, да нарича пренебрежително мюсюлманите "резеняци", вместо да направи забележка на СЛАВИСТА.

Настоявам и двамата да бъдат строго порицани, като ако не се извинят - да бъдат изхвърлени от форума.
Иначе ще последва оплакване пред институциите в страната.


Ей, бога ми (?!?), евреин да беше нямаше да оревеш до такава степен небесета. Защо искаш да ме накараш да се държа по начин, по който не желая? Както и да е, нека говорим по същество:


Цитат:
СЛАВИСТА си е позволил да сипе закани на етническа основа, което е наказуемо освен по законите на страната и от правилата на поддържания от вас форум


СЛАВИСТА не е "изсипал" нито една закани на етническа основа приканваща към каквото и да е. Загледай се хубаво и ще видиш, че съм прав. Единствено "всички турци на сапун" беше малко по не на място, но погледнато чисто в исторически план, не би трябвало с нещо да те засяга освен ако нямаш юдейска нишка? Единственото нещо, което СЛАВИСТА заявява е малко крайната си позиция и отношение към турците (не български мохамедани) и арабите. За закани, призива за насилие или етническа нетърпимост от негова страна е просто смешно да се говори. В тази насока, би ли ми позволил да те цитирам, защото не обичам да вадя думите от контекста на хората и да ги изопачавам:

Цитат:
Пич,
Много ти е лесно зад компютъра да сипеш закани, но я си вземи кофа вазелин и ела в Родопите.
Имам ти координатите и ако не получа извинение от теб ще те хвана за гръцмуля преди да си се усетил


Я пак, се замисли кой, кого и с какво заканва и тогава говори за правни и съдебни решения? Дали пък все пак не си ти този, който сипе закани и заплашва с физическо, че дори и сексуално насилие? :roll: В единия случай си е обикновена заплаха за саморазправа чрез насилие по особено груб начин и изнасилване над индивид от същия пол, но има и втори случай, в който мисля че се намираме, където ти се самоопределяш като представител на различен етнос от този на заплашения (СЛАВИСТА)... и какво излиза... заплаха за саморазправа чрез насилие по особено груб начин и изнасилване над индивид от същия пол, само че с етническа основа.

---

Продължаваме по ред на номерата:

Цитат:
Какво правите, за да предотвратите подобни изказвания? Правите забележка на потребителя? Гоните го от форума?

Ни най-малко дори. Продължаваме дискусията с темата, зададена и виждаща се ясно от контекста на първоначалното мнение, а именно състоянието на хулиганската и ултрас култура на Балканите и съпоставянето и с тази в България. Лека по лека темата щеше да се измести по предназначение, ако не се беше появил да направиш проблем от това. Но в крайна сметка силата на малцинствата (никога не бих те определил като част от каквото и да е малцинство, ти сам го направи), в която и да е държава е именно в това да се изкарват по онеправдани от колкото са, да парадират излишно с издигната от тях етническа нетърпимост, целяйки именно да се разграничат от определеното етническо или религиозно мнозинство в населената от тях територия. Дивидентите от това нещо са от ясни по ясни. Не смятам за нужно да ги излагам, примерите са безброй и навсякъде по света и у нас.

---

Цитат:
Или му импонирате с изказванията, като разширявате етническата атака и с религиозна такава? Не може Дяков, който е модератор, да нарича пренебрежително мюсюлманите "резеняци", вместо да направи забележка на СЛАВИСТА.


Импонирам, етническа атака, РЕЛИГИОЗНА атака?!? Ш, ало, Ефенди... посмали малко де... много ми е писнало цял живот да ми изопъчават, преиначават и най-вече да ми тълкуват думите думите, ама много... Хептем евреин се извъди... ако не целия свят, то цяла България е срещу теб, иска да те коли, беси, линчува и какво ли още не? Че чак пък и религиозна. Я сега, отвори пак връзката към страничката, която си сложил и се загледай дали някой друг освен теб говори за религия? Аз по този начин мога да се обърна и към някой евреин, защото от чисто физиологически от религиозна гледна точка имат същия обичай както и мюсюлманите. Ако съм искал с нещо да те засегна, обидя или каквото и да е съм щял да го направя много отдавна... Под "резняци" имах предвид единствено и само турците живеещи в границите на Турция, защото именно за тях ставаше дума в началото на темата. За българи-мюсюлмани и дума не е ставало, а да ме обвиняваш в подбуждане на религиозна нетърпимост и атака е нещо крайно глупаво, най-малкото защото за мен всяка религия е едно зло... коя повече, коя по-малко е друг въпрос...

За извинение и дума не може да става поради простата причина, че не се чувствам виновен за каквото и да е. Вече обясних как стоят нещата за мен. Понастоящем, като един от двамата администриращи този форум единственото нещо, което бих приел като порицание към СЛАВИСТА е лека забележка с молба да се ограничава за напред с подобни изказвания, но причината е единствено и само защото като човек симпатизиращ на Славия и посещаващ този форум явно ти е неприятно. Пределно ясно ти е, че подобните изказвания от този вид ще продължат да съществуват, поради простата причина че историческата памет на българина е дълга и трудно заличима (не визирам единствено Турция) колкото и да е неприятно това за някои хора, които до преди 15 години бяха в затвора или ЦК на БКП, а сега са радетели за демокрация и част от управлението.
Относно мен и порицанието... сам ти е ясно, че сам не мога да се порицая и би било смешно ако го направя. Ако Ray of White и хората седящи над мен в НКС решат, че не трябва да администрирам форума - така да е, но не очаквайте от мен да се извинявам или да се чувствам виновен за нещо, за което не смятам че съм.

П.П. НИЕ НЕ ИСКАМЕ ТУРСКА ТЕЛЕВИЗИЯ, НИЕ ИСКАМЕ - XXL, XXL

_________________
Владо на краля
Гордо отговаря:
"Чуй бре, тиранино,
Мен ме изпрати
Ванчо Михайлов
Да изпълня присъдата.

Я стани, стани,
Шумадийско куче.
Тебе ке те утепам".
Пистолетът гръмна.
Кралят се обърна.
Да живее Македония!


Последна промяна BlackWind на Пон Яну 10, 2005 1:31 am, променена общо 4 пъти



Нед Яну 09, 2005 10:40 pm
Профил
Мнение :)
За човека Х с оплакванията мога да кажа само, че е много гостоприемен, след като кани Дяков в бащиното си огнище...пък ако не му е бащино огнище...то да го наречем месожителство. Родпчаните са много гостоприемни хора...евала на таквиз граждани. Макло тия заплахи противоречат на гражданските права. Протовоконституционно е. Няма значение дали гражданинът Х се придържа към конституцията на Република Турция или към тази на Република България. Та като говотим за конституционни права се сещам, и аз не знам защо, че и двете държави са демократични републики, ако може да се каже. Та едно от хубавите неща на демокрацията, ако не друго, е свободата на словото. Няма какво повече да се каже.
Може би само да добавя, че балканските народи имат доста бурна кръв. Явно такава е и на гражданина Х. Такава бурна кръв е имал и "Ботев" - силно да люби и силно да мрази. Няма да правя връзката кого е мразел и защо, защото това не е въпросът, а и е минало. Е, може да е минало незабравимо, но все пак е минало. Та дори гражданинът Х да не е българин, то поне е видял колко е бурна тази кръв, особено пък в Родопите. А и явно е прихванал от нея, щом се пали така лесно. Затова са напълно безсмислени подобни изказвания.

ПС. На Дяков му препоръчвам горещо да посети Родопите:) Не знам дали тази област, в която е поканен е подходящата за него, но има много други, които с радост биха го посрещнали, а той с радост би се почерпил от хубавата родопска ракийка. Както казах вече РОДОПЧАНИТЕ СА МНОГО ГОСТОПРИЕМНИ ХОРА


Пон Яну 10, 2005 12:32 am
Луд за връзване

Регистриран на: Чет Дек 02, 2004 11:02 am
Мнения: 342
Местоположение: София
Мнение 
Аз ще кажа само, че преди Коледа освещавах нов православен храм в едно родопско село. 100% от хората там са мюсюлмани, но бяха събрали пари (всички бяха дали лепта, не беше някой богат ктитор) и бяха участвали с труд за изграждането на тази света обител. Хората там си живеят в мир и разбирателство, тези обидни квалификации не бива да ги има! Но не бива и чак толкова да се раздухват... Изкуствено напрежение се създава...

_________________
БОГ ДА ПАЗИ СЛАВИЯ!


Пон Яну 10, 2005 10:43 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:56 pm
Мнения: 2004
Местоположение: София
Мнение 
Аз ви прелагам да си гледаме Славия, а не да се занимаваме с другите. Или, ако решим да го направим да видим на другите пълните стадиони, хилядите знамена, хореографията, която правят и огромните сектори пълни с, до един пеещи и подкрепящи отбора си, фенове. А не да им гледаме мечовете, ножовете и други подобни глупости.

_________________
1913


Пон Яну 10, 2005 2:11 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Здравейте,
Намесвам се в спора Ви без да съм канен, но за това са форумите...
Ето един кратък коментар:

Гледна точка:Живеем в правова демократична държава, където свободата на словото е гарантирана на всеки гражданин на Република България. Затова принципно СЛАВИСТА може да говори абсолютно каквото си иска, тъй като това си негово собствено мнение. Всяко противоречие на горното твърдение влиза в разрез с Конституцията на Република България!

Контрапункт: Не подобава на славист (нашата публика е известна като една от най-интелигентните и толеранти към противниковите отбори в България) да говори така. Вярно, и аз изпитвам известна неприязън към евреи и цигани, но не е нужно да досаждам така на хората, както е направил СЛАВИСТА. Просто форумът не е място за подобни изказвания. Дупликата на Юксел Фандък лесно би могла да бъде разбрана - просто се поставете на негово място.

Риторичен въпрос: Какво бихте направили ако някой Ви обиди на тема "България", "български произход" или "българин"?

Аз предлагам на затворим тази тема, като всеки си взема поуките:
-СЛАВИСТА да не досажда с подобни мнения, незасягащи СЛАВИЯ;
-Юксел Фандък да приеме свободата на словото;

Поздрави!


Пон Яну 10, 2005 2:44 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12901
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Ами по принцип форума се разраства с всеки изминал ден и потребителите са най- различни - по етнос, по религия, по местожителство и въобще по всичко... Смятам, че наистина трябва да почнем да се замисляме, когато се изказваме, за да няма обидени. Тук сме единомишленици, дошли сме да се забавляваме и тези караници за подобни неща са неуместни.

Свободата на словото и печата е нещо съвсем различно от това, което вие подразбирате и съвсем не е свързано с това "всеки да говори каквото си иска". сВОбОДАТА НА ВСЕКИ СВЪрШВА ТАмы КЪДЕТО ЗАПОчВА СВОбОДАТА НА ДрУГИЯ!

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пон Яну 10, 2005 4:08 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Боджов,
Съгласен съм с думите ти, наистина тук е не е място за подобен род спорове, които на места прерастват в караници, абслолютно си прав!

Когато обаче говорих за Свобода на словото, в никакъв случаи нямах впредвид СВОБОДИЯ, разликата е огромна(защо ли го казвам това като е пределно ясно???)!
Иначе както казах всеки е свободен да изкаже своето мнение, независимо дали то е просташко, дебилско и т.н. Ако дразни другите, то това е техен проблем.
СЛАВИСТА не е обиждал директно Фандък, така че последния няма защо да реагира толкова остро.
А че не прави чест на СЛАВИСТА да говори така - правилно, съгласен съм и с това.

Айде успокойте малко духовете и да приключваме с тоя спор, какво ще кажете, а?


[/quote]


Пон Яну 10, 2005 7:23 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.