Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Нед Апр 28, 2024 10:13 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Любимец на публиката - обещаната дискусия за флууда 
Автор Съобщение
Модератор
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 29, 2005 12:00 am
Мнения: 3149
Местоположение: Гетото
Мнение 
beli_bogove написа:
10 мнения без условия за регистрацията.



Според мене всеки , който гласува требва да има регистрация !!! :idea:

_________________
Изображение

"We must secure the existence of our race and a future for white children" 14/88


Пон Яну 15, 2007 4:28 pm
Профил ICQ
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12900
Местоположение: SOFIA
Мнение 
В последно време се убедих в едно - чакате тоталитарно и диктаторско решение за това ново правило на анкетата :D
Ето го новото правило:
Право на глас имат всички потребители на форума, които са регистрирани не по - рано от 7 дни преди изиграването на срещата за която гласуват и имат не по - малко от 10 мнения към момента на обработката на резултатите от допитването за съответния мач.
_________________
Мотиви: Функционалността на форума е такава, че трябва доста да се човъркаш докато не откриеш кое по ред мнение е самото гласуване на съответният потребител. Ако при затварянето на темата той има по - малко от 10 мнения е по - лесно за нас да го идентифицираме.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Чет Фев 15, 2007 3:56 am
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 4:29 pm
Мнения: 2355
Местоположение: София
Мнение 
Аз нямам какво да добавя към предложението на bodzhov_zv, освен факта, че от тук нататък това предложение вече се трансформира в решение на създалия се проблем.

Всяко мнение, неотговарящо на този критерий, ще бъде изтрито без предупреждение.

Няма да допуснем инициативата да бъде толкова лесно манипулирана.

Гласувайте съвестно, отговорно и обективно!
И нека най-добрият ни футболист спечели!


Чет Фев 15, 2007 5:15 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:56 pm
Мнения: 2004
Местоположение: София
Мнение 
Решението е добро.

_________________
1913


Чет Фев 15, 2007 5:47 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 10:28 pm
Мнения: 1258
Местоположение: София
Мнение 
споделям и аз, имам обаче и една тревога свързана с неактивните потребители...., защо не се трият?? имаме поне 400 човека които са регистрирани и нямат нито едно мнение.., други последните им мнения са от преди години, мисля си че имаме нужда от мислещи и будни хора в този форум..., не съм запознат в детайли как се процедира във форумите в такива ситуации, но си струва да се предприеме нещо, което да ограничи достъпа на такива хора до белия форум!!

_________________
ЗНАМЕТО НА СЛАВИЯ СЕ ВЕЕ, СОФИЯ С НЕГО СЕ ГОРДЕЕ......

Изображение
www.zone1913.com


Чет Фев 15, 2007 6:59 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12900
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Правилото вече е въведено където трябва.
jordas написа:
споделям и аз, имам обаче и една тревога свързана с неактивните потребители...., защо не се трият?? имаме поне 400 човека които са регистрирани и нямат нито едно мнение.., други последните им мнения са от преди години, мисля си че имаме нужда от мислещи и будни хора в този форум..., не съм запознат в детайли как се процедира във форумите в такива ситуации, но си струва да се предприеме нещо, което да ограничи достъпа на такива хора до белия форум!!


Това вече е друг въпрос, който не засяга така пряко темата за флууда и правилата в анкетата.
По принцип не споделям мнението, че трябва да се трият потребители, които не пишат, а са били редовни. Техните мнения биха станали анонимни и това ще осакати старите теми във форума, много от които са ценни.
Всеки си има някакви обективни и субективни причини, за да (не)пише във форума.
Мисля, че дискусията за флууда се изчерпи, ако някой иска да коментира форума, правилата и пр., нека се чувства свободен да го направи в отделна тема. Хем ще му бъде обърнато по - сериозно внимание и ще има отклик от хората.
Това тук го затваряме :D


Пет Фев 16, 2007 10:03 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 9:55 pm
Мнения: 681
Мнение 
FeverNew написа:
Аз нямам какво да добавя към предложението на bodzhov_zv, освен факта, че от тук нататък това предложение вече се трансформира в решение на създалия се проблем.

Всяко мнение, неотговарящо на този критерий, ще бъде изтрито без предупреждение.

Няма да допуснем инициативата да бъде толкова лесно манипулирана.

Гласувайте съвестно, отговорно и обективно!
И нека най-добрият ни футболист спечели!


Наистина условията - най-малко:
1. Регистрация от 7 дни преди изиграването на срещата
2. Необходими 10 мнения към момента на обработката на резултатите
- са много добро решение на проблема, който възникна.

Само НЕ разбирам:
"Всяко мнение, неотговарящо на този критерий, ще бъде изтрито без предупреждение."
1. Такива мнения просто може да НЕ се отчитат при преброяването?
2. Като се изтрият - няма ли да им се изгуби и да не може отчете за history - за натрупване на 10 мнения?


Нед Фев 18, 2007 3:56 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12900
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Haide Belite написа:
FeverNew написа:
Аз нямам какво да добавя към предложението на bodzhov_zv, освен факта, че от тук нататък това предложение вече се трансформира в решение на създалия се проблем.

Всяко мнение, неотговарящо на този критерий, ще бъде изтрито без предупреждение.

Няма да допуснем инициативата да бъде толкова лесно манипулирана.

Гласувайте съвестно, отговорно и обективно!
И нека най-добрият ни футболист спечели!


Наистина условията - най-малко:
1. Регистрация от 7 дни преди изиграването на срещата
2. Необходими 10 мнения към момента на обработката на резултатите
- са много добро решение на проблема, който възникна.

Само НЕ разбирам:
"Всяко мнение, неотговарящо на този критерий, ще бъде изтрито без предупреждение."
1. Такива мнения просто може да НЕ се отчитат при преброяването?
2. Като се изтрият - няма ли да им се изгуби и да не може отчете за history - за натрупване на 10 мнения?
По принцип правиш правилна забележка, но има още един момент - мненията си се акумулират и бройката набъбва. Може да дойде момент, в който да ни обвинят, че видите ли човека имал 20 мнения към момента на приключване на резултатите, но ние неправилно сме изманипулирали. Това може да се докаже по мненията в профила - може да се види кое по ред е било съответното мнение, но представи си, че някой ентусиаст ни постави пред задачата да проверяваме 10Х10 профила всеки път. Също така, някой може да има 10 мнения и да е точен, но сам (или някой от нас) да изтрие някое мнение по дадена причина. Тогава не може да се докаже кое по ред мнение е било това с гласуването.
Ще имаме предвид забележката ти и според обстоятелствата ще реагираме по един от двата начина. Но за всеки случай си предупреждаваме, че ще има и крайни мерки, за да няма цупни.


Нед Фев 18, 2007 7:09 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 10, 2004 1:16 pm
Мнения: 720
Местоположение: In the middle of nowhere!
Мнение 
Не съм много сигурен, в това, което казвам, но всички с под 15 мнения и всеки новорегистрирал се да се добавят в група "новорегистрирани" на която група да не се разрешава гласуването...?
не съм сигурен имаше ли такава екстра в админ панела, но нещо от настройките там може да се измисли за подобно ограничение :roll:

Това се осъмних, че дори и да може да се направи подобно нещо ще е бая трудно защото има много юзъри с по 0 мнения, пък тези които са общо в интервала 0-15 мнения са бая, бая странички

за това като се замисля ще е по-добре да се направи скрит форум в който ще се добавят хора, които да го виждат и да могат да пишат там. т.е. да се създаде скрит форум само за истинските фенове и според наблюдения на админите и модовете да се избират хора, които да имат достъп до него и там да има подобни анкети и разсъждения върху наши си проблеми :)

_________________
Аз кат говорим не приказвам ...


Нед Фев 18, 2007 7:44 pm
Профил ICQ
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12900
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Не знам, не знам... Това решение е в прерогативите на админите. По принцип е много добро предложение. Обаче трябва да има все пак по - свободен достъп до този ресурс. Сега често събираме по десетина - петнайсет гласчета, а тогава ще бъдат и по - малко. Такава награда, която я дават с гласовете на 6-7 души няма да е много представителна, независимо кои са те, колко са редовни по мачовете и какъв капацитет имат да тълкуват футбола.


Нед Фев 18, 2007 7:56 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 183 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.