Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Апр 26, 2024 5:23 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 ФУТБОЛИСТ НА ПОЛУСЕЗОНА. ИГРАЧ №1 НА 18 КРЪГ 

Кой игра най- добре срещу Видима?
Анкетата свършва на Съб Мар 19, 2005 5:11 pm
Тошев 0%  0%  [ 0 ]
Джоров 0%  0%  [ 0 ]
Караславов 3%  3%  [ 1 ]
Вълканов 0%  0%  [ 0 ]
Р. Рангелов 0%  0%  [ 0 ]
Стойков 0%  0%  [ 0 ]
Благо Георгиев 81%  81%  [ 26 ]
Жуниван 3%  3%  [ 1 ]
Иванович 6%  6%  [ 2 ]
Владимиров 6%  6%  [ 2 ]
Общо гласове : 32

 ФУТБОЛИСТ НА ПОЛУСЕЗОНА. ИГРАЧ №1 НА 18 КРЪГ 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 3:55 pm
Мнения: 1012
Мнение 
bodzhov_zv написа:
Там за пидиеф формата на вестника... Прав си бил, това казвам. Това тука мойто е в сферата на майтапа, някаква анкета, някакви бели кахъри. Как издържате в НКС на тоя напън от новатори и критици не ми е ясно.
Поздрави!


Хахаха....., благодаря ти, разсмя ме удовлетворително...... наистина тази анкета е бял кахър, само ако знаеш като стане дума за сериозни неща какво става, ще ти настръхне козината и ще предпочетеш да застанеш на кътни зъби, отколкото да изслушаш всичко което се изговаря, предлага и критикува!!!
А за вестника.... не ми идва нищо наум, още повече, че не съм някакъв спец по компютрите и не мога да предложа нищо смислено, трябва някой друг да го направи /НО КОЙ???/ и да е по начин, по който да се чете на един компютър..... аз нямам идея как да стане това, ако има някой да се обади и ще го направим веднага, още повече за НКС ще е по изгодно, защото сега между 25 и 47% от левчето заминават в разпространителите, а тогава всичко ще остава в НКС!

_________________
КОГАТО БЪЛГАРИЯ СТАНЕ
КАТО БЕЛИТЕ СТРАНИ

СЛАВИЯ ЩЕ ПРЕБЪДЕ


Пон Апр 04, 2005 5:32 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Сега слушам едни албуми, които ще излязат лятото официално. Преди 4 месеца гледах Стар Уорс 3... Щом тези мощни компании не могат да си опазят продуктите от кражби, какво остава за нашето вестниче... Има начин, но предполагам че има поне 3 пъти повече начини да се копира и краде...
А що се касае до новаторите, чорбата са още по- зле... Имат предложение във форума да направят касички на домакинствата и да съберат пари да откупят Стойко Сакалиев :lol: Може ли да си представиш по- малоумна идея от това?

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Вто Апр 05, 2005 8:56 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 3:55 pm
Мнения: 1012
Мнение 
bodzhov_zv написа:
Сега слушам едни албуми, които ще излязат лятото официално. Преди 4 месеца гледах Стар Уорс 3... Щом тези мощни компании не могат да си опазят продуктите от кражби, какво остава за нашето вестниче... Има начин, но предполагам че има поне 3 пъти повече начини да се копира и краде...


Да де, но въпроса е да бъде непривлекателно за кражба, имам предвид достатъчно сложно!
Не може ли да стане с някаква онлайн инсталация, която да не може да се извади и копира, по регистрите ли или не знам къде си?
Представи си себе си в положението на абонат, примерно платил си си и имаш 2-ма много добри приятели слависти и те те помолят да им дадеш паролата или да им изпратиш по пощата вестника! Не ми казвай че ще им огкажеш и ще ги пратиш да си платят в клуба за да четат вестника. Как мислиш ще постъпиш? Не държа да ми отговаряш, поставям го само като възможност, върху която да се замислиш, а ти все пак имаш високо самосъзнание, я си представи пък други хора какво ще направят!!!

_________________
КОГАТО БЪЛГАРИЯ СТАНЕ
КАТО БЕЛИТЕ СТРАНИ

СЛАВИЯ ЩЕ ПРЕБЪДЕ


Вто Апр 05, 2005 10:14 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 2142
Местоположение: Под полите на Витоша
Мнение 
bodzhov_zv написа:
C/\ABuCTA написа:
Popeto написа:
C/\ABuCTA написа:
Opredeleno ne sa sushtite nedostatucite i silnite strani. Daje niama nishto obshto , no shte se radvam da mi gi posochish.


Ami na pyrwo mqsto dori ako be6e taka kakto ti predlagash- pak 4elnata trojka 6te6e da e sy6tata.
Na vtoro mqsto ne wijdam za6to ako nqkoj polu4awa glasowe redowno i zaema 2-3 mqsto wseki pyt na bazata na dobra igra da ne mine napred i v klasiraneto. Taka kakto ti predlaga6 moje nqkoj da igrae prili4no vuv vseki ma4, da e 2ri 15 puti, no da e po- nazad ot nqkoj kojto e igral dobre w 2 ma4a no e bil izbran za igra4 na kruga.


Dobre suglasen sum. No togava moje da se napravi taka che da se davat opredeleni tochki za mestata koito zaemat - primerno ot 1-5 ili ot 1-3 i taka i igrach s 15 vtori moje da specheli.


Добре, Слависта! Съгласен съм. Как пък всеки става богат на идеи, когато някой друг върши работата.... Васко, и в други теми сме спорили с тебе братле, признавам, че си бил прав.
Слависта,
Аз съм зает човек.... Ако правя класирането както ти казваш, ще ми отнема по 2 часа да смятам точките. Сега аз съм се заел с това, с Васко решихме кое как да стане, но от следващия сезон на драго сърце ще ти предоставя възможността ти да вършиш тази работа. Ако искаш пиши точки по места, пък ги умножавай по секундите, дели ги на минутите в игра, всичко това сумирай по коефициента между правилните и грешните подавания, после умножавай по коефициента на извършените нарушения и добавяй към това сумата от вдишванията , издишванията и броя на това кой кога и как е ходил по нужда... Щом имаш време ( в което се съмнявам щом продължаваш с маймуницата) - прави го ти това. Нищо против.


A ti kak puk vinagi izbuhvash taka?! Neshto ne nosish na kritika li ? Daje ne sum te kritikuval. Prosto pomislih malko (neshto koeto ti preporuchvam da pravish po-chesto) vurhu tochkuvaneto i napisah tova koeto mi hrumna. Duma ne sum kazal protiv teb ili igrata, dori te pohvalih ama ti i tova ne priemash. Shtom ne ti se vurshi tazi tui slojna aritmetika da suberesh 5+3 tochki primerno a si navit da subirash 85+72 %-v-tochki i niamash vremeto da go pravish s udovolstvie shte te smenia ot drugia sezon!Ako 5+3 ti otnema 2 chasa predstaviam si inache po kolko smiatash!

_________________
Изображение


Вто Апр 05, 2005 12:56 pm
Профил ICQ
Познат
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 4:57 pm
Мнения: 50
Мнение 
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Вто Апр 05, 2005 4:21 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 7:06 am
Мнения: 2045
Мнение 
:!: :!: :!:


Вто Апр 05, 2005 4:30 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение 
СЛАВИСТА написа:
A ti kak puk vinagi izbuhvash taka?! Neshto ne nosish na kritika li ? Daje ne sum te kritikuval. Prosto pomislih malko (neshto koeto ti preporuchvam da pravish po-chesto) vurhu tochkuvaneto i napisah tova koeto mi hrumna. Duma ne sum kazal protiv teb ili igrata, dori te pohvalih ama ti i tova ne priemash. Shtom ne ti se vurshi tazi tui slojna aritmetika da suberesh 5+3 tochki primerno a si navit da subirash 85+72 %-v-tochki i niamash vremeto da go pravish s udovolstvie shte te smenia ot drugia sezon!Ako 5+3 ti otnema 2 chasa predstaviam si inache po kolko smiatash!


Ами точно това е, всеки предлага това, което му хрумне ей тъй някак, без въобще да се замисля, че това което предлага е същото като това, което се прави. И се водят полемики по 100 постинга...Щом ще имаш време от следващия сезон, вземи направи една суха тренировка сега и виж дали ако прилагам твоето предложение ще има някаква разлика в класирането от това, което е сега? Виж, басирам се, че не... Не критикуваш, но казваш, че има време да почнем да правим класирането по " новия начин", който уж бил по- справедлив, като от това излиза, че сегашното класиране не е точно поради порочността на начина по който се прави.. Ако броиш тия работи за избухвания, не знам. Ако мислиш, че ми пука ... :lol: Освен това, анкетата не е игра. Просто едно допитване до хората кой заслужава наградата, която така или иначе ще се даде. Това е...


Васко написа:
Да де, но въпроса е да бъде непривлекателно за кражба, имам предвид достатъчно сложно!
Не може ли да стане с някаква онлайн инсталация, която да не може да се извади и копира, по регистрите ли или не знам къде си?
Представи си себе си в положението на абонат, примерно платил си си и имаш 2-ма много добри приятели слависти и те те помолят да им дадеш паролата или да им изпратиш по пощата вестника! Не ми казвай че ще им огкажеш и ще ги пратиш да си платят в клуба за да четат вестника. Как мислиш ще постъпиш? Не държа да ми отговаряш, поставям го само като възможност, върху която да се замислиш, а ти все пак имаш високо самосъзнание, я си представи пък други хора какво ще направят!!!


Не знам, не съм програмист... Но съм много навътре като юзър. В смисъл виждам много неща, ползвам ги, но не знам как се правят...
Може да се измисли нещо с р2р мрежите. Там винаги виждаш кой тегли шернатите файлове и можеш да допускаш само определени потребители с дадено ай пи. Обаче много малко са хората с реални и статични адреси в България. Аз съм с такъв и имам р2р приятели, които ми дават достъп само на мен. Аз на тях и така си обменяме разни файлове, но се знаем, че те докато теглят аз ще вдигна скоростта, няма да махна файла преди да са свършили и така. Има начини, нека някой програмист или пък по- отворен да се прлоизнесе по въпроса.
Ето, моя приятел СЛАВИСТА например, в една тема казва, че учи в ТУ. Нека даде предложение за това например, никой няма да му опонира :lol:

А иначе, ако съм някой пъпеш, както имам скенер мога да снимам вестника и да го ръчна в някоя фрий зона, да дам линк и ходи се разправяй после... В смисъл начини да се краде дал бог и при сегашното положение... Добре е да се направи нещо такова- света върви натам, ще се вдигне аудиторията и какво по- хубаво от това....

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Вто Апр 05, 2005 4:30 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 7:06 am
Мнения: 2045
Мнение 
Темата е "ФУТБОЛИСТ НА КРЪГА" ,А НЕ "ПРОГРАМИСТ НА КРЪГА" :!: :!: :!:


Вто Апр 05, 2005 4:34 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 2142
Местоположение: Под полите на Витоша
Мнение 
bodzhov_zv написа:
Ами точно това е, всеки предлага това, което му хрумне ей тъй някак, без въобще да се замисля, че това което предлага е същото като това, което се прави. И се водят полемики по 100 постинга...Щом ще имаш време от следващия сезон, вземи направи една суха тренировка сега и виж дали ако прилагам твоето предложение ще има някаква разлика в класирането от това, което е сега? Виж, басирам се, че не... Не критикуваш, но казваш, че има време да почнем да правим класирането по " новия начин", който уж бил по- справедлив, като от това излиза, че сегашното класиране не е точно поради порочността на начина по който се прави.. Ако броиш тия работи за избухвания, не знам. Ако мислиш, че ми пука ... :lol: Освен това, анкетата не е игра. Просто едно допитване до хората кой заслужава наградата, която така или иначе ще се даде. Това е...


Dobre togava , navit sum. Pregledah vsichki klasacii do sega i vidiah , che nai-mnogo se e glasuvalo za 6 futbolista i to samo 2 puti. Za tova shte napravia slednoto:
1vo miasto - 6 tochki
2- 5t
3- 4t
4- 3t
5- 2t
6- 1t
Kato ako 2ma ili povache igrachi imat ednakvi procenti ,to te poluchavat ednakvi tochki za miastoto koeto vzemat - taka ako 2ma igrachi si deliat 2to miasto i 2ta poluchavat po 5 tochki. Shte gi subiram sled vseki krug.

Za sravnenie - tova e klasiraneto koeto ti si napravil sled 19 krug :

1. БЛАГОЙ ГЕОРГИЕВ 212 точки
2. Кирил Джоров 44
3. Радослав Рангелов 31
4. Чавдар Янков 22
5. Армен Амбарцумян 20
6. Янко Вълканов 17
7-8. Асен Караславов 16
7-8. Георги Мечечиев 16
9.Георги Владимиров 14
10. Стоян Драмов 8
11. Велимир Иванович 6
12. Ангел Стойков 4
13. Жуниван Ди Мелу 3

A tov e klasiraneto sled 19 krug po moiata sistema :

1.Blagoy Georgiev - 21 tochki
2.Kiril Djorov - 11
3.Asen Karaslavov - 9
Georgi Vladimirov - 9
4.Radoslav Rangelov - 6
5.Chavdar Yankov - 5
Velimir Ivanovich - 5
6.Yanko Vulkanov - 4
Junivan De Melo - 4
Armen Ambartsumian - 4
7.Georgi Mechechiev - 3
8.Stoyan Dramov - 2
9.Angel Stoykov - 1

A sega otkrii 10te razliki. Shte zabelejish , che nai-znachimata e che Blago ne vodi pred Djorov sus 168 tochki , a sus znachitelno po-preodolimite 10 tochki.

_________________
Изображение


Сря Апр 06, 2005 3:56 pm
Профил ICQ
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение 
Да, обаче пропускаш нещо МНОГО съществено... Сега в 20 кръг например, Чавдар Янков беше с класа над останалите и засега получава над 90 точки. Следващите футболисти са с по 5 някъде. Т. е. Янков беше изключителен и е оценен с около 18 пъти повече точки, коеуто ще се отрази и на класирането му. А по твоя метод ще получи само с около 12% повече точки от няколко пъти по- слабите в този мач втори и трети. Мисля, че това е далеч по- несправедливо. По твоя начин се заличава разликата, която хората правят в представянето на различнтите играчи. А ако някой пак реши да си прави чресло с анкетата и пуснат 2 гласа за Владимиров, направо разликата между него и Чавдар ще е 1 точка зда класирането.
В генералното класиране Георгиев води с много, защото играе най- добре от всички. Начина, който предлагаш скъсява дистанцията с втория Джоров, което не е логично с оглед на представянето на двамата. Начина, който предлагаш е глупав, недомислен и не променя класацията, а направо я ПОДМЕНЯ. Това, което беше спуснато от Васко, като официално лице от НКС е далеч по- приемливо и комай единственото, което не обезсмисля класацията. Затова него ще прилагам. Това е.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Сря Апр 06, 2005 4:23 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.