Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Сря Апр 24, 2024 12:25 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 
 Крачунов: Славия може да завърши в тройката 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение Крачунов: Славия може да завърши в тройката
В ЦСКА бяха подценени много проблеми и затова клубът стигна до сегашното си положение, смята защитникът




Пламен Крачунов се превърна в основна фигура в отбраната на "Славия". След победата над "Монтана" централният бранител сподели, че този двубой не е бил по-различен за него въпреки краткия му престой на "Огоста". Пред "7 дни спорт" Крачунов освен за приятното настояще в "Славия" си припомни и не толкова доброто минало с ЦСКА.




- Пламене, какво е мнението ти за победата над "Монтана"?
- Постигнахме много важен и труден успех. Можехме да си тръгнем и с още по-убедителен резултат, но направихме една глупава грешка в края на първото полувреме, след която допуснахме лесен гол в нашата врата. Смятам, че като цяло стояхме добре на терена, постарахме се да изпълним указанията на Иван Колев и съм щастлив, че спечелихме.
- Ти мина за съвсем кратко и през "Монтана", това направи ли мача по-специален за теб?
- Не, аз бях в "Монтана" за много кратко време. Мачът нямаше специален характер за мен. Стараех се да играя концентрирано и на ниво, въобще не съм мислил за странични неща.
- Доброто представяне на "Славия" изненадва ли и вас самите?
- Всички се стараем да играем на ниво, слушаме господин Колев и неговите изисквания спрямо всеки отделен съперник. Видно е, че когато има добра сработеност между всички, резултатите идват. В един-два мача не ни се получиха добре нещата, но все пак отборът е много млад и е нормално представянето ни да се подобрява във времето.
- Можеш ли да направиш сравнение между предишните си треньори и сегашния Иван Колев?
- Не, няма как да правя такива сравнения, а и не е нужно. Всеки един от наставниците, с които съм работил, си има своя философия за футбола и съответно свои изисквания. С Иван Колев работя от скоро, и то добре, имаме приятна и лесна комуникация.
- Ти самият как се чувстваш в "Славия"?
- Добре, с някои от момчетата се познавах, преди да дойда в отбора, с други се запознах след това. Има добър колектив, няма разделение на групички, българи и чужденци също се разбираме добре. Може би в това е разковничето на успехите ни. Накратко, чувствам се като у дома в отбора и се радвам, че съм част от "Славия".
- Сам каза, че отборът е млад, това няма ли да ви попречи в постоянството и гонитбата на високите цели?
- Не, за мен това е пътят за развитие, и то не само за нашият отбор, а за целия български футбол. Трябва да се налагат повече млади футболисти редом с по-опитните български футболисти вместо най-различни недоказани чужденци. Другото е да се развиват базите и школите реално, а не само на хартия.
- Смяташ ли, че си ставал жертва на чужденците в отборите, в които си играл?
- Не знам дали съм ставал жертва на слаби чужденци, или на треньорски решения, но е факт, че у нас са играли и продължават да играят много слаби чужденци и много малко класни. В ЦСКА съм давал всичките си сили както в тренировъчният процес, така и във всеки мач, в който съм получил шанс за изява. Дали да играя аз, или някой чужденец, са решавали треньорите.
- Къде се срина ЦСКА през миналия сезон?
- Според мен всичко тръгна от дългия лагер на полусезона в Турция. Подготовката беше дълга и изморителна като цяло. За феновете и журналистите остана скрито, че в контролите играха едни футболисти, а после в официалните мачове други. Неманя Милисавлевич е точно такъв пример. В контролите той беше сред най-добрите, а след това беше забравен от треньора. Имаше и доста контузени играчи вследствие на тази подготовка.
- Само в Стойчо Младенов ли е вината?
- Не, не е само в него. Той си е взимал решенията за това как да изглежда съставът, а и обективно погледнато, до зимната пауза резултатите ни не бяха много добри.
- Ти имаше ли проблем с Младенов?
- Не бих казал. Поне в разговорите ни той ме окуражаваше и твърдеше, че ще разчита на мен.
- Защо се стигна до фалита в ЦСКА според теб?
- За мен много се подцениха редица проблеми в клуба, от там дойде всичко. Очевидно не е търсено решение.
- Имаше ли възможност да останеш в ЦСКА след края на миналия сезон?
- Когато отборът вече беше във "В" група, ми звънна Христо Янев и ми каза, че ме иска в ЦСКА. Забавих се с отговора си, защото чаках за чужбина. Когато всички варианти отпаднаха, аз го потърсих на два пъти, но отборът вече беше окомплектован. Иначе изчетох маса глупости по темата - бил съм избягал, разтрогнал съм по вина на клуба... Истината е, че чаках почти до края развръзката с лиценза на клуба и изобщо не съм бягал.
- Ако получиш второ обаждане от "червените", ще се бавиш ли с отговора?
- Аз съм играч на "Славия" и е некоректно да мисля за други оферти и предложения. Мисля за играта си в настоящия ми отбор. Искам да печеля с екипа на "Славия". В живота обаче се случва всичко. Ако някой ден получа ново обаждане от ЦСКА, ще преценявам какво да правя, но едва ли ще мисля много дали да приема.
- Къде виждаш "Славия" в края на сезона?
- Мисля, че спокойно можем да завършим в тройката.

Асен Томов

http://www.7sport.net/7sport/fb_1footbg/d7631_7.htm

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пон Сеп 21, 2015 8:41 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.