Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:34 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 
 Интервю на Йомов 
Автор Съобщение
Познат

Регистриран на: Чет Мар 23, 2017 8:14 am
Мнения: 29
Мнение Интервю на Йомов
Големият талант Георги Йомов пред БЛИЦ: За драмите му с "Левски" и откупуването за 37 000 лева, амбициите със Славия и мечтите

В Славия има доста таланти, като несъмнено един от тях е Георги Йомов. 19-годишният атакуващ халф успя да се възползва от шанса, който първи Александър Тарханов му гласува, пребори се за титулярно място и дори вече има няколко гола на сметката си в Първа лига. Юношата на "Левски" и внук на "синята" легенда Тодор Барзов втори сезон е в мъжкия футбол. Младежкият национал даде обширно интервю за БЛИЦ:

- Жоро, равносметката ти за изминалия сезон, в който Славия беше пред угрозата да изпадне?
- Не се представихме много добре, но ще се пробваме през новия сезон да компенсираме. И да запазим добрите позиции, които имахме през миналата година, когато бяхме трети и играхме в Лига Европа.

- Имаше ли моменти, в които си мислехте, че наистина може да загубите мястото си в Първа лига?
- Дори и не съм си помислял, че Славия ще изпадне в "Б" група. Не сме се притеснявали за мястото в Първа лига.

- Какво ви липсваше, че да си улесните задачата и да не треперите до последно? Може би младостта и неопитността, тъй като в Славия се залага на много юноши.
- Самочувствие най-вече. Имаше колебание във всички ни. Не играехме като едно цяло. След като дойде новия треньор Златомир Загорчич нещата се подобриха, даже коренно се промениха.

- Започнахте с Тарханов, при когото дебютира в официален мач. След това треньор ви беше Владимир Иванов, а отскоро Златомир Загорчич. Сърбинът какво промени за краткия период, в който е начело на отбора?
- Най-важното, което ни липсваше бе колективът. Загорчич го изгради и това ни помага. Преди това отборът се делеше, нещата не бяха както трябва.



- Натрупа ли вече самочувствие в мъжкия футбол, втори сезон играеш в елита?
- Да, натрупах. Свикнах вече.

- Преди дни донесе победата над Нефтохимик в Бургас със страхотен гол. Чувстваш ли се герой и с ключова роля за спасението на тима?
- Вкарах важен гол на чужд терен и спечелихме. Това изигра роля за разколебаването на Нефтохимик за реванша на "Васил "Левски"", където си довършихме работата.

- На кого посвещаваш гола?
- На баща ми. Всичките мои голове са за него.

- Защо точно на него? Каква роля играе баща ти в твоя живот?
- Дължа всичко на него, защото винаги много ми помага. Станах футболист благодарение на него. Това, което направи за мен - да ме откупи от "Левски"...

- Разкажи за този драматичен случай, какво стана преди да преминеш в Славия?
- Баща ми плати 37 000 лева на родния ми клуб "Левски", само и само да получа бележката и да мога да продължа на друго място. Исках да се развивам и Славия бе правилното място за мен. Баща ми винаги ми е давал насока да вървя нагоре. Забранявал ми е много неща, лишавал ме е. Постоянно ми се е карал, но е било за добро. И сега продължава да бъде строг с мен. Знам, че го прави за моето добро бъдеще. Досега каквото и да е казал, не е сбъркал.

- След случката с откупуването от "Левски" обиден ли си на някого в клуба?
- Не съм обиден. Това вече е забравена тема за мен.

- Ако вкараш гол на родния си клуб, ще се зарадваш ли?
- Сигурно.



- Има ли доза реваншизъм у теб и искаш ли да се докажеш точно на "Левски"?
- Разбира се, нормално е да е така.

- След време "Левски" може ли да съжалява за това, че те изпусна с лека ръка?
- Дано. Аз бях на "Герена" от 7-годишен, израснах там.

- Кой беше първият ти треньор?
- Владко Шаламанов.

- С какви чувства изгледа последните две дербитата "Левски" - ЦСКА, които "сините" загубиха с по 0:3?
- Има някакъв проблем в "Левски". Говори се, че има някаква прокоба. Но не знам какъв им е проблема и какво им липсва. "Левски" е приключила тема за мен.

- Имаш ли приятели на "Герена"?
- Да, повечето в отбора са ми приятели.

- Божидар Краев? Станал ли е по-високомерен?
- С него се знаем повече от младежкия национален отбор. Не сме чак толкова близки.

- Може ли да се главозамаеш?
- Не, това нещо няма как да се случи при мен.

- Дядо ти милее ли за "Левски"?
- Не му е много приятно това, което се случва в момента. Но той там вече не се бърка и не иска да се занимава. В "Левски" го забравиха.

- Кога за последно беше в Сектор "Б"?
- На мача "Левски" - Славия. Равенството 1:1, което лиши "Левски" от титлата. Тогава бях още на "Герена"

- В мачовете на Славия на "Овча купел" като че ли идваха повече хора, отколкото на "Васил "Левски""...
- Нормално. На Националния стадион сме като гости. Този сезон постоянно бяхме гости.


- Четеш ли автобиографии на известни футболисти?
- Да, в момента чета книгата на Златан Ибрахимович. Много ми е интересна. Чел съм и на Роналдо, но тя не е толкова хубава.

- На кой клуб в чужбина симпатизираш и имаш ли любим футболист?
- Фен съм на Месут Йозил и на Арсенал. И баща ми е фен на Арсенал. Иначе харесвам и Барселона.

- Какво би казал на Йозил, ако един ден излезеш да играеш срещу него?
- Не знам, не съм го мислил. Но може би ще му поискам фланелката след мача.

- Бъдещето ти свързано ли е със Славия и какво си пожелаваш за следващия сезон?
- Засега да, оставам. Пожелавам си повече мачове, повече голове и да сме по-нагоре в класирането. Не се притеснявам за поста си, конкуренцията е хубаво нещо. Зад нападателя се чувствам най-добре.

- Лудогорец шеста поредна година е шампион, много по-силни ли са от останалите отбори?
- Срещу тях се играе най-трудно. Лудогорец играе европейски футбол.

- Каква беше най-голямата ти мечта като дете?
- Най-силно съм си мечтал да играя за мъжкия отбор на "Левски" и да вкарам на ЦСКА. Случвало ми се е при юношите, но не е същото. Искам да го изпитам с първия отбор и като вкарам да отида пред Сектор "Г", за да ги поздравя.

- Мечтаеш ли за връщане в "Левски"?
- Да, защо не.




- Коментарът ти за грозния инцидент след дербито - фенове събличаха футболисти на "Левски".
- Не мисля, че публиката трябва да се меси в отбора. Това създава много голямо напрежение сред феновете, особено когато ги разсъбличат. В "Левски" винаги има напрежение, докато в Славия не е същото. Ние играем, никой не ни притеснява. Има спокойствие при нас.

- Финансово как са нещата?
- Нормално, нямаме проблеми.

- Ще почивате много малко и скоро започвате подготовка.
- Почивката е много важно, а наистина малко почиваме.

- Добрият колектив в Славия дължи ли се на това, че има много млади играчи?
- Може да се каже. Но определено ни трябват повече мачове, за да трупаме самочувствие.

- Какво е да имаш Георги Петков за съотборник?
- Помага ни много. Всичко, което е видял във футбола, ние тепърва имаме доста хляб да ядем.

- Емоционален е, след получен гол често се нафехвърля на защитата. На теб кара ли ти се?
- Да, емоционален е, аз съм му свикнал. В началото ме стряскаше с виковете си, но вече не.

- На кой стадион мечтаеш да вкараш гол?
- На "Бернабеу".

- Коментарът ти за новия регламент на първенството?
- Много е объркано, сложно е. Още не мога да го разбера. Даже ние футболистите не знаем изцяло регламента. Виждате какво стана в края на сезона - едни отбори разпуснати, други имат още три мача да играят. Много е странно.

http://www.blitz.bg/sport/intervyu/gole ... 66895.html

Говедото си е говедо!


Пон Юни 05, 2017 7:27 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.