Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:58 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 
 Йомов: Съдбата ме възнагради за всичко 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Йомов: Съдбата ме възнагради за всичко
Един от големите таланти Георги Йомов преживя една вълнуваща година в българския футбол. 21-годишният нападател вдигна Купата на България с екипа на Славия, след като “белите” спечелиха финала срещу "Левски", а той бе главно действащо лице на стадион “Васил "Левски"”. Юношата на “сините” заби последната дузпа, която донесе мечтания трофей на най-стария столичен клуб. Това бе и началото на силната 2018 година за Йомов, който успя да вкара и първия си гол в Европа. Направи го отново на “Васил "Левски"” срещу добрия отбор на Хайдук (Сплит).





В ексклузивно интервю за Sportal.bg Георги Йомов говори за най-хубавите си моменти на футболния терен, както и за тежките периоди, които преживя през 2018 година. Младежът обясни и постъпката си на летището във Франкфурт.

Решителната дузпа срещу "Левски"

След последния съдийски сигнал на полуфинала с "Ботев", всеки един от нас знаеше какво следва и какво сме постигнали. Беше уникално, но знаехме, че най-трудното предстои. Във финала с "Левски" влезнахме с идеята, че няма какво да губим. Самата среща беше доста тежка, имахме и късмет, но това е футболът. Играхме мъжки и стигнахме до дузпи. Всеки, който се чувстваше готов, вдигаше ръка и казваше коя дузпа иска да изпълни. Аз избрах последната, защото имах чувството, че ще реша мача и съдбата ще ме възнагради за всичко, което се случи с "Левски". Така и стана. Тръгнах към бялата точка и без колебания отбелязах на моя голям приятел Божидар Митрев, който ме познава доста добре. Той се хвърли в ъгъла, в който мислех да бия, но аз смених решението си в последния момент и отбелязах. Гордея се с този успех и този отбор!

Дебютният гол в европейските клубни турнири

Първото ми попадение в Европа е мач, който беше един от най-добрите на тима, откакто съм част от Славия. Като игра, като борба. Помагахме си до последния съдийски сигнал. Късметът обаче не беше на наша страна. Искахме победата, въпреки че съдията отсъди спорна дузпа. В 70-ата минута дойде и този момент, в който забих първия си гол. Много сладко попадение за мен.


Славия - Хайдук 2:3
+138
Тежкият момент и пропусната дузпа на “Лудогорец Арена”

Доста силен мач за нас, в който влезнахме без никакво напрежение. Отговорихме подобаващо на Лудогорец и стигнахме до дузпи в битката за Купата. Аз отново поех отговорността да бия последната и смятам, че това ми изигра лоша шега. Подходих по различен начин при изпълнението, избрах си ъгъла. Бих с всичка сила, това ми беше грешката. Има и такива моменти във футбола.

Огорчението след провала на младежкия национален отбор

С младежкия национален отбор изиграхме и силни мачове, но и слаби. Имаше срещи, в които нямахме късмет и загубихме доста глупаво. Аз съм горд с този отбор. Радвам се, че съм част от него и ще дам за пример мача с Франция. В него показахме доста добър футбол.

Мечтата, която иска да сбъдне

От доста време играя мъжки футбол и смятам, че съм готов за представителния отбор на България. Това е една мечта, която искам да сбъдна.

Прословутото видео на летището във Франкфурт

Голяма глупост и детинска грешка, която ми остава обеца на ухото. Видето има друга гледна точка, но така се вижда на клипа. Това не е оправдание, защото сме с екипите на националния отбор.

Целите на Славия

Целта е да се класираме в шестицата. Ще успеем да стигнем до тази позиция, ако показваме играта, която демонстрирахме срещу Верея.


Време ли е за трансфер?

Готов съм за трансфер и смятам, че е време. Това ми е мечтата, тренирам много здраво, играя всеки мач и се надявам скоро да направя следващата крачка в моята кариера.

Оценката за 2018 година

Мога да си дам добра оценка, но може и повече. Направих добър сезон, постигнахме рекорди за клуба, вкарах първия си гол в Европа. Отбелязах попадения в Първа лига, а и за Купата на България. Вярвам, че допринесох за успехите на Славия през 2018 година.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Сря Дек 19, 2018 4:21 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.