Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Апр 25, 2024 4:16 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Треньорската криза в Славия 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4032
Местоположение: София
Мнение Re: Треньорски барометър за септември
Познато име е спрягано за мястото на Заги в Славия

Селекционерът на юношеския национален отбор - Ангел Стойков, е вариант за нов треньор на Славия. В следващите дни предстои разговор между наставника на "белите" Златомир Загорчич и президента Венцеслав Стефанов.

Заги е недоволен от селекционната политика на тима и в последните дни намекна за раздяла.

През миналата седмица Славия отпадна от Лига Европа след загуба с 1:2 от албанския Кукеши. В неделя "белите" отстъпиха с 0:1 на ЦСКА след автогол в заключителните секунди на мача.

Ангел Стойков е бивш футболист на тима, а Стефанов харесва работата му с млади играчи.

_________________
Изображение


Вто Сеп 01, 2020 9:18 am
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение Треньорската криза в Славия
Витаят слухове за Ангел Стойков и даже Георги Петков, но дано не се потвърдят. Според мен в така създалата се ситуация, най-удачно е треньор да стане Кушев. Направи приличен първи престой начело на клуба и имахме към половината спечелени мачове с атрактивен футбол и играчи от кол и въже, но тогава се изпусна съблекалнята след като тогавашният капитан подари точката на говедата като направи непровокирана дузпа. Сега след 3 години в екипа на Заги би трябвало да е станал по-добър и да е отстранил доста от нещата, които му пречеха тогава. Освен това си е наш човек и е наясно с нещата.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Вто Сеп 01, 2020 1:36 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4032
Местоположение: София
Мнение Re: Треньорски барометър за септември
Цитат:
"Да, спрял съм се на нов старши треньор, но когато всичко е окончателно ще го обявя. Ангел Стойков ще бъде треньор на Славия, нека да минат квалификациите на юношеските национали, нека си извърви своя път. Всичко е възможно. Стойков е играл във Славия. Той е човек, когото аз много харесвам и държа на него. Той има реални шансове да постигне успехи с юношеския национален отбор, така че в момента не трябва да бъркаме двете неща и не трябва да пречим. Да не стане заради бълхата да изгорим балтона.

Аз ще водя Славия след ерата Загорчич. Както досега. На треньорския пост ще видим – рано е още", завърши Стефанов.

_________________
Изображение


Вто Сеп 01, 2020 4:04 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Треньорски барометър за септември
Все по-малоумни решения почнаха да се вземат. Да не би целта да е да се класираме за втора лига?

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Вто Сеп 01, 2020 4:33 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4032
Местоположение: София
Мнение Re: БЛАГОДАРИМ ТИ, ЗАГИ!
Познато име може да се завърне в Славия

Руският специалист Александър Тарханов е фаворит да застане начело на Славия, съобщиха руски медии.

Той вече беше начело на "белите" от 18 декември 2015 година до 3 ноември 2016 година, след което пое Урал Екатеринбург.

С Николай Димитров - Хичо в състава си, той победи Рубин Казан в полуфинал за купата на Русия и за първи път класира в решаващия мач за трофея. В него обаче Урал падна от Локомотив Москва.

Александър Тарханов не потвърди, но и не отрече категорично възможността да се завърне в Славия.

"В момента имам действащ договор с Енисей Красноярск. Това е единственото нещо, което конкретно мога да ви кажа", коментира руският специалист пред 24 часа.

Вчера "белите" се разделиха със Златомир Загорчич, който работи в клуба повече от три години.

_________________
Изображение


Сря Сеп 02, 2020 8:44 am
Профил WWW
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 8:27 pm
Мнения: 3409
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Треньорската криза в Славия
Тарханов дойде след Иван Колев и с горе долу читави играчи успяхме да играем в Европа, но основно стигнахме до там ,заради проблемите в Литекс и Локо софия..Смея да твърдя ,че това е лош избор и не ни чака нищо добро .

_________________
Славия София 1913


Венцеслав Стефанов ,Борислав Константинов,Веско Събев ВЪН ОТ СЛАВИЯ СОФИЯ


Сря Сеп 02, 2020 11:04 am
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Треньорската криза в Славия
С много добри впечатления съм от Тарханов. Това призна босът на Славия Венцеслав Стефанов. Но добави следното:

"Да, той беше първият човек, за когото се сетих, след като не успях да убедя Заги да остане. Но хора, моля ви, не правете интриги.

Тарханов съвсем отскоро си има нов отбор. В началото на юни застана начело на втородивизионния руски Енисей.

Що се отнася до Ангел Стойков - аз следя развитието му. Ангел е много добър треньор, чака го отлично бъдеще, защото потенциалът му е огромен.

Но е рано Стойков да го хвърляме от юношите директно при мъжете и то в Първа лига.

Ще направя всичко възможно до 12-13 септември Славия да има нов треньор. Освен Тарханов и Стойков имам други варианти", заяви Стефанов пред "Блиц".

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Сря Сеп 02, 2020 12:05 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4032
Местоположение: София
Мнение Re: Треньорската криза в Славия
Не съм за Тарханката. Добре си спомням как започна новия сезон с него, натрупахме мн загуби за отрицателно време и започнахме да го псуваме, защото отказваше да си тръгне. Той също налагаше млади, за това е удобен на Корема.

През последното десетилетие сме имали само двама добри треньора - Колев и Заги. Да кажем, че при комуниста Кокала играхме финал за Купата, където паднахме от ЦСКА. Най-големите разочарования и щети бяха при Чуки и Фугата. Кушев е от тяхната черга. Мн важно, че сме били Берое с него у дома. Единственият млад треньор, на който бих дал някакво време при нас е Станислав Генчев. Той и игра при нас, но едва ли ще напусне Лудогорец, за да води трупата на Венци.

Трябва ни опитен треньор, който с магическа пръчка да ни измъжкне бърже от последните места. Трябва и селекция, която да се прави в движение. Тези 2 седмици пауза щяха да са ОК, ако имахме треньор.

_________________
Изображение


Сря Сеп 02, 2020 12:25 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12893
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Треньорската криза в Славия
за Кушев не съм съвсем съгласен - при него завършихме с 15 победи от 30 мача, бихме ЦСКА и Лудогорец. И на него Венци му направи номер като му преотстъпи най-добрия тогава играч, Жозе Жуниор, на "Левски". Имахме стабилен отбор с футболисти събрани от железарии, джунгли и пр. Просто си изпусна съблекалнята в началото на следващия сезон.

Със селекцията главният проблем идва от това, че заради пандемията ФИФА нареди да се удължат договорите на футболистите с 2-3 месеца, с оглед да се довършат първенствата. Щото договорите масово се правят до 30 юни, а някои първенства продължиха допреди две седмици, а евротурнирите свършиха преди 10 дни. Това прави невъзможно набирането на свободни агенти и нежелани футболисти преди края на трансферния прозорец, който поради горната причина също беше избутан с 2 месеца. Примерно Божинката имаше договор с италианците до 30 юни, но с удължаването стана до 31.08. Затова и не можеше да момента да прмине при говедата, а и не искаше, щото две италиански заплати са си две италиански заплати, което в сравнение с немотията на гейарената си е космическа сума. Просто като пример го давам, не, че ме интересува.
Мисля, че някой от помощниците ще води отбора до и в първия мач и временното ще стане постоянно. Ако наистина се търсеше нов треньор, със сигурност нямаше да се чака 2 седмици.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Сря Сеп 02, 2020 12:58 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4032
Местоположение: София
Мнение Re: Треньорската криза в Славия
Е, аз казвам за последното десетилетие. Ако правилно си спомянм, Йешич дойде в началото на новия век някъде. Тук не влизат имена като Оларевич, Достанич, Стевица, Альошата, Джамбазки, Качаманов. Вуцан не си спомням дали ни водеше през последните 10г, той имаше два периода. Сега се сетих за Радуканов, който също беше голямо разочарование, а му беше направена доста прилична селекция за времето си.

Кушев да ходи да се докаже някъде, да покаже какво може, тогава да се върне. Сега явно ще ставаме "училище" и за Ангел Стойков.

Пандемията не може да служи за оправдание на Демби за закъсалата, закъсняла селекция. Сложната обстановка не му пречеше да продава, нали ? Това че той търси играчи дето ровят в кофите за боклук си е негов проблем. 1948 всеки ден обявяваха по един. На пазарът имаше достатъчно свободни агенти, към които той не посегна, защото не му се дават пари и си мисли, че Заги ще му вади "горещите кестени" от школата. Това че не се взима вратар, не е защото има коронавирус и трансферният пазар се измести, а това е от "коремщина".

Липсата на всякаква ръководна стратегия за развитие и спортна амбиция докара това ръководство да запише най-слабият и посредствен период в над стогодишната история на клуба. Това казва всичко.

_________________
Изображение


Сря Сеп 02, 2020 1:38 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.