Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:41 pm



Отговори на тема  [ 15 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Стериакис: Вече съм готов за следващата стъпка в кариерата 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Стериакис: Вече съм готов за следващата стъпка в кариерата
Вратарят на Славия - Антонис Стериакис даде интервю пред "Блиц", в което разкри, че вече е готов за следващата стъпка в кариерата си.

Тони, наистина ли не обичаш слънцето?

-Да, честно казано. И вероятно съм единственият грък, който не го обича... (смее се).

Как си? Готов ли си за старта на сезона?

- Да, готови сме. Направихме отличен сезон и съм щастлив от това.

Имаше ли време да си починеш? Понеже времето между сезоните бе много скъсено...

- Не толкова много, но това е ситуацията в момента. Заради COVID-19 се наложиха тези неща, няма какво да се направи.

Как прекара времето си по време на пандемията, в която спортът спря изцяло?

- Беше трудно да си постоянно вкъщи. Постепенно свикнах, тренирах в домашни условия. Когато подновихме тренировки, ситуацията се подобри. Беше добре, че целият тим беше информиран постоянно какво се случва и как да се готвим. Затова сега сме готови за старта.

В България ли прекара времето си или в Гърция?

- Бях за три дни в Гърция, но главно бях тук. Само преди лагера в Банско успях да отида до Гърция.

Мислиш ли вече за трансфер в чужбина след толкова време в Славия?


- Както всеки играч и аз искам най-доброто за себе си. И мисля, че съм готов за следващата стъпка. Но не знам дали има конкретни оферти. Това е работа на моя мениджър и на ръководството на Славия. Не са ми казали нищо, а и така оставам концентриран, когато не знам.

Как виждаш ситуацията за започващия сезон. Кои са фаворити за титлата и челните места?

- Не знам. Може да има изненади. Много отбори привличат нови състезатели, видяхме и финала за Суперкупата, където Локо (Пловдив) изненада Лудогорец. Всички сме готови за старта и ще видим как ще се развие.

Каква е целта пред Славия този сезон?

- Целите се променят. Ако тръгнеш добре, тогава се целиш в една посока, но нещата се променят. Опитваме се да даваме най-доброто всеки мач и това е целта. Видяхте, че бяхме на седмо място преди Коледа, а накрая финиширахме трети. Същата е целта и в Лига Европа - даваме най-доброто от себе си и всичко е възможно.

Вече си 5 години в България, чувстваш ли се като наполовина българин?

- Да, България е моята втора родина. Започвам шеста година и се чувствам отлично тук. Запознавам се постоянно в нови хора. Семейството ми е в Гърция, комуникираме си онлайн.

Идват ли често на гости?

- Виждаме се, но не често. Те са в Солун и работят...

Какво правиш в свободното си време?


- Релаксирам вкъщи. Излизам с приятели, понякога със съотборници. Но повечето време съм вкъщи. Дошъл съм тук да играя футбол и се старая да съм концентриран върху това и да се възстановявам пълноценно.

Дойде в България на 16 години. Тежко ли ти беше в началото?


- Беше тежко, но дойдох изцяло фокусиран върху целта си. За щастие, целият отбор, щабът, треньорите - всички бяха настроени много добре към мен и ми помагаха. Беше много добре за мен, че те се отнесоха така.

Кой те доведе в Славия?

- Хора от Славия са ме наблюдавали, след което са говорили с моя агент. Дойдох тук, за да огледам 2-3 дни какво е положение, базата. След това се върнах в Гърция и си събрах багажа.

Родителите ти не казаха ли, че си твърде млад, за да заминеш за друга държава?


- Да, те се притесняваха за мен, но знаеха, че аз искам това. Знаят, че това ме прави щастлив и ме подкрепиха.

Малко извън футбол. Имаш ли приятелка? Закачат ли те момичета в социалните мрежи?


- Не, нямам. Малко ме стресна с този въпрос. Не очаквах да ме питат такива неща. Понякога има момичета, които пишат, понякога не.

Излизате ли често вечер с приятели или съотборници?

- Когато имаме отборно парти - да, но като цяло не съм по нощния живот.

Харесваш ли българската музика?

- Харесвам само песните, които звучат като гръцките. Другите не бих казал, че ми допадат толкова.

А храната?


- Аз съм от Гърция и обичам морска храна. Но в Гърция тя е много по-различна от тук, защото там имаме изобилие. Не знам кои са традиционните български храни, но харесвам салати и често наблягам на шопска.

Пробвал ли си българска ракия?

- Ние имаме в Гърция също. Това е много популярно питие и съм го пробвал.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пет Авг 07, 2020 12:56 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 4:36 pm
Мнения: 3751
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Стериакис: Вече съм готов за следващата стъпка в кариера
Гърция бясна след разгрома, критикуват зверски стража на Славия
https://www.sportal.bg/news.php?news=861358

Вратарят на Славия Антонис Стериакис бе разкритикуван за представянето си с екипа на младежкия национален отбор на Гърция. Южните ни съседи паднаха с 0:5 при гостуването си на Хърватия преди няколко дни, а това отприщи гневът на анализатора Манолис Гавиотис от местното издание gavros.gr.

"Този млад мъж бе най-голямата шега в отбора. Името му е Стериакис и извън националния тим пази в Славия, който е предпоследен в българското първенство. Започнаха го от първата минута! В 3-ата пък "изяде" втори гол... Решихме да се сетим с какво бе известен той и се случи. Спрягаха го за трансфер в Олимпиакос. Дойде в Атина и дори трябваше да подпише, но не го направи. Обяснението бе, че не му гарантирали ролята в отбора, която искал.

Разбирате ли за какво става въпрос? Не искал да се бори за титулярно място и затова избрал по-лесното! И този човек е титуляр при младежкия ни национален отбор. Останалото е последствия", гневи се Манолис Гавиотис.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
СЛАВИЯ Е ЛЕГЕНДА - ДА СТАНЕМ ЧАСТ ОТ НЕЯ - БЕЛИ ШАМПИОНИ !


Пон Сеп 07, 2020 12:16 pm
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4021
Местоположение: София
Мнение Re: Стериакис: Вече съм готов за следващата стъпка в кариера
:lol: :lol: :lol:

_________________
Изображение


Пон Сеп 07, 2020 1:06 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Стериакис: Вече съм готов за следващата стъпка в кариера
Само Стефанов не вижда колко е зле гъркът. Не го ли махне следващия старши треньор, значи ще си вкара най- големия автогол.
И за петте парцала е на 100% виновен.
https://www.youtube.com/watch?v=KfQRhrvD9T4

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пон Сеп 07, 2020 2:12 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4021
Местоположение: София
Мнение Re: Стериакис: Вече съм готов за следващата стъпка в кариера
Империята отвръща на удара :mrgreen:

Славия се ядоса на гръцки журналист, "белите" му обясниха за Стергиакис

https://www.sportal.bg/news.php?news=861412

Борислав Константинов
Пресслужба на Славия, иначе дълги години редови репортер, отразявал финалите на 7 световни първенства", пише Борислав Константинов от пресслужбата на Славия.

_________________
Изображение


Пон Сеп 07, 2020 4:44 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Стериакис: Вече съм готов за следващата стъпка в кариера
Тъкмо човек си помисли, че няма накъде по-надолу и от клуба вземат, че го опровергаят. Такава реакция с такъв селски изказ може да върви по вестниците, но не и да е официална реакция на клуб. И от Чепърчане не биха си позволили такова нещо. Но аз и не съм очаквал друго от през-ташето. Няма как да си надскочи нивото.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пон Сеп 07, 2020 6:50 pm
Профил WWW
Луд за връзване

Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:19 pm
Мнения: 304
Мнение Re: Стериакис: Вече съм готов за следващата стъпка в кариера
Далече съм от това да му адвокатствам,напротив,но от това жалко подобие на репортаж къде е виновен за първите два гола......?? Никъде,Айде да гледаме малко по реално,ако само той беше проблем в отбора.......някъде се появиха мнения че и за гола с прасетата в продължението е виновен..??? Е какво да направи след като най голямото недоразумение поне в последните пет сезона не знае кое е ляво кое дясно и от десет метра и никакво положение ни ограбва за пореден път с неможенето си,очаквах че ще го изгонят след мача,нищо чудно по нова година да е с лентата вече....как пък никой нищо не каза за тоя клоун а само за вратарчето...


Пон Сеп 07, 2020 10:34 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Стериакис: Вече съм готов за следващата стъпка в кариера
Че при първия гол го прехвърлиха с удар от пеналта, а при втория не реагира въобще. Мисля, че само при четвъртия гол няма вина. Неслучайно за мача със Сан Марино не влезе и в групата и хората си биха. Повечето медии в Гърция са на мнение, че вече е изиграл последния си мач и няма да получава повече повиквателни. Има вина и за гола с прасетата - такава мрежичка да ти направят, единствено през гъза не е толкова срамно. Трябваше да шутира, а той си разтвори крачетата баш навреме, за да му влезе. Топката. И заради него Загорчич си тръгна. Писна му да почва всеки мач от 0-2, наред с другите неуредици.
Много са неможещите в Славия и концентрацията им стана висока заради продажбите и липсата на селекция до момента.Трябва да се вземат нови и да се поразчисти шлаката. Въпреки това може да се каже, че засега само Локо Пд ни надигра тотално или по-точно в този мач нищо не играхме. В останалите мачове не ни достигна малко сигурност отзад и малко умения напред.
А Стериакис има някакви качества, но развитието му се стопира в последните години. От освобождаването на Георгиев, получис незаслужено гарантирано титулярно място и това му пречи. С такива мачове като при нас и в гръцките младежи, скоро няма да постигне трансфер, а ако продължават зорлем да го налагат, дори когато е слаб, това и никога няма да стане.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пон Сеп 07, 2020 11:39 pm
Профил WWW
Луд за връзване

Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:19 pm
Мнения: 304
Мнение Re: Стериакис: Вече съм готов за следващата стъпка в кариера
Мисля си тая тема да я приключиме с това че Заги не си е тръгнал заради гърчето,а всички знаем заради кого,доста по пълен и закръглен е.....
Идеята ми беше че все пак е вратар,всяка негова грешка е видна и се наказва,но прекалено много сме се вторачили у него,по тая логика и Заги си имаше вина...да не го е пускал....както и с чорбата защо пусна най голямото недоразумение носещо номер 73 та от никаква ситуация в последната атака да става герой ,на този за една година видеоклип може да му се направи с антифутбола .....


Пет Сеп 11, 2020 10:15 pm
Профил
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Стериакис: Вече съм готов за следващата стъпка в кариера
Темата ще се приключи едва когато се вземе читав вратар. Загорчич пускаше Георгиев, но когато ръководството не му направи спънки да се махне, а Петков не му се пазеше, просто Загорчич нямаше кой да сложи. От март месец говореше, че му трябват ляв бек и вратар. Взеха му някакво вратарче от Б група, което очевидно се оказа, че не е на нивото на отбора, щом като така бързо го преотстъпиха в Своге.
Що се отнася до автогола на Бенгюзов, далеч съм от мисълта, че няма вина, но все пак първо мястото му не беше там, но някой не си беше подредил защитата за 896-и път тази година. Второ някой трябваше да му каже да играе сам, а да не връща. Но и това не се случи. Вратарят е половин отбор и де факто треньор на терена. Когато е читав и не лапа мухите по време на мач, вместо да командва тия пред него. Като има такъв проблем с ориентацията и общуването, да ходи на консултации, ние какво сме виновни? Дори с най-силния отбор от доста време насам, направи само една суха мрежа. Най-фрапиращо и показателно за качествата му, беше попадението на "Ботев" Пд на баража, което можеше да ни коства и евроучастието. (То сега като се върна назад, май това беше по-добрия вариант).

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Съб Сеп 12, 2020 3:28 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.