Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 20, 2024 9:32 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 11 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Треньорски барометър за март 

Справя ли се щаба?
Анкетата свършва на Чет Апр 01, 2021 1:37 pm
Да 8%  8%  [ 2 ]
Не 92%  92%  [ 22 ]
Общо гласове : 24

 Треньорски барометър за март 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 5:48 pm
Мнения: 4028
Местоположение: София
Мнение Re: Треньорски барометър за март
Тарханов в Русия: Лудогорец е като Зенит в България

Наставникът на Славия Александър Тарханов говори пред руската медия Metaratings. Той сравни българския шампион Лудогорец с руския Зенит. Специалистът разкри защо е приел поканата да води Славия и коментира трансфера на Али Соу от ЦСКА в Ростов.

- Защо решихте да се върнете към работата като треньор?

Отидох в България, тъй като президентът на клуба ми е добър приятел, освен това имам много приятели в страната. Примамиха ме. След страхотен сезон, в който Славия завърши трети, много от най-добрите играчи напуснаха клуба и отборът започна да изпитва трудности. Приятелите знаят, че мога да работя в трудни ситуации, да извадя клубове от кризата, не се страхувам от такава работа. Беше необходимо да се ангажирам с подбора. За съжаление, не всичко се получи. Но бавно пълзим от ямата.

- Лудогорец в България като Зенит в Русия ли е?

Да. Въпреки че има шест мощни отбора по отношение на финансите, Лудогорец със сигурност се откроява. Ние разчитаме на много млади играчи, а вратарят ни е на 18 години.

- Привлякохте в Славия австралиец Питър Макрилос…

Имахме нужда от халф, тъй като младите им липсва опит. Президентът ми каза: "Виж, изпратих ти списък с няколко халфа." Погледнах и веднага казах да го взема възможно по-бързо. Той е австралиец, но отдавна е в Европа, добър футболист.

- Али Соу дойде от България в Ростов. Означава ли това, че българският пазар често е подценяван?

Между другото, той ни вкара и си тръгна (смее се). В българското първенство има много добри играчи, особено в Лудогорец, пазарът е подценен. Хората понякога се обръщат към мен за съвет, но не от Русия. Много играчи от българското първенство могат да са водеща роля в тим от Русия - Соу доказва това. Мислех си, че на Соу ще му трябва малко време, за да се адаптира, но той пасна веднага и започна да бележи голове.

_________________
Изображение


Пет Мар 26, 2021 4:39 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 11 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.