Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:45 pm



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Радослав Кирилов: Бъдещето ми е в "Славия" 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Радослав Кирилов: Бъдещето ми е в "Славия"
Фланговият нападател на Славия Радослав Кирилов бе избран за най-добър футболист на 29-и кръг на efbet Лига. Офанзивният играч направи равносметка на изминалия сезон за "белите".

"Искам да благодаря за наградата. Тежък сезон, но се радвам, че успяхме да се спасим и да си осигурим мястото в елита. Въпреки трудностите, успяхме да постигнем нашата цел.

Един професионалист не може да губи мотивация. Нормално е да има трудни моменти и да не се получават нещата, но успяхме. Доста помогна и идването на господин Загорчич, което вдигна духом отбора. Успяхме да се съберем като колектив и да изпълним целта, която бе спрямо ситуацията.
Дали ще остана в тима - имам още една година в договора си. До момента няма нищо конкретно, моето бъдеще е свързано с отбора на Славия".

"За мен футболистите не трябва да бъдат делени на млади и стари. Има футболисти, които заслужават да играят в националния. Трябва да се дава шанс на хората, които показват добри игри в даден момент и могат да помогнат на отбора. Селекционерът е преценил, че трябва да се вземат други футболисти, аз приемам това решение и да се надавяме, че можем да вземем в нещо в предстоящите мачове".

"Всеки един футболист се стреми да се развива. Аз съм вече на години, в които се чувствам в силата си. Но и нямам кой знае колко години да играя. Ако излезе нещо добро за чужбина, което е добре и за отбора, бих коментирал с шефовете и приел. Към момента обаче няма нищо конкретно и бъдещето ми е свързано със Славия.
Причините за спада ни са няколко. Тръгнаха си доста ключови футболисти от отбора, след 5-6 кръга си тръгна и треньорът, дойдоха нови футболисти, на които им трябваше време. Ние, които останахме, също явно не сме си свършили работата, радвам се, че успяхме да се спасим все пак.

Загорчич най-добре познаваше отбора и знаеше от какво имаме нужда. Ние също успяхме да се съберем и да изпълним целта. Целта за следващия сезон не трябва да бъде да се гони спасение. Нещата няма да са същите. Ще се привлекат футболисти, ще направим хубава подготовка и целите ще са по-високи от този сезон.
Политиката на клуба е да се привличат български футболисти, но знаете, че добрите такива си имат отбор и така се стига до вариант да се привличат чужденци. Но не е хубаво да се делят играчите - има такива, които заслужават и такива, които не", завърши Кирилов.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Вто Май 25, 2021 1:13 pm
Профил WWW
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Re: Радослав Кирилов: Бъдещето ми е в "Славия"
Един от основните играчи на Славия – Радослав Кирилов, обяви, че въпреки ширещите се публикации за негов евентуален трансфер в ЦСКА София или Арда, той няма никаква информация за интерес към него.

Крилото на Белите разкри, че има договор с клуба от “Овча купел” за още една година и се надява следващият сезон да бъде доста по-успешен.

Кирилов, разбира се, призна, че не би отказал оферта от чужбина, която да устройва както него, така и Славия.

“Наистина, сезонът беше тежък, започнахме зле,” коментира той пред Дарик радио. “Още в петия кръг, мисля, си тръгна господин Загорчич. Дойде нов треньор, който не познаваше отбора. Тръгнаха си и доста ключови футболисти.

“Случиха се доста промени в Славия. Вдигнахме и летвата с това трето място. Отборите гледаха на нас по различен начин. Съвкупност от доста неща.

“Успях да си почина. С жена ми бяхме на море. Сега съм у дома. Готвя се индивидуално. В понеделник започваме подготовка. След това сме на лагер в Банско.

“Не съм разговарял с президента на клуба. Не знам дали до него са стигнали някакви запитвания. Аз също не съм се чувал с никого. Сега съм фокусиран върху това да си почина и да съм готов за новия сезон.
“Вече, ако има нещо, то трябва да мине през клуба, защото аз имам договор за още една година. Всички оферти трябва да минат през президента.
“Ще стана на 29 години този месец. В чужбина има места, на които финансовите условия са доста по-изгодни. Ако се появи подобна оферта, която да задоволява и мен и клуба, няма две мнения.

“За останалото не мога да коментирам. В момента единственото сигурно нещо е, че имам договор със Славия. Ще си изпълня договора.

“Разбира се. Не отива на клуб като Славия сезонът, който направихме миналата година. Предполагам, че сега ще се вземат и качествени играчи. Има всички предпоставки да се забрави лошия сезон, да се започне на ново и да се направи хубав сезон.”

Кирилов не остана равнодушен към честта да сложа капитанската лента на Белите.

“Честно да ви кажа за мен това е символичен жест,” заяви той. “Радостен съм, че имах честта да съм капитан. На един играч на му трябва капитанска лента, за да покаже, че е лидер. В отбора има доста опитни играчи. Всеки един от тях е лидер. Това е чест и отговорност.

“Благодаря на феновете. Аз винаги съм усещал тяхната подкрепа. Искам да им пожелая на всички да са живи и здрави. Пожелавам им много успехи и радости и много по-хубави сезона от предния и съм убеден, че това ще се случи.

“За мен националната фланелка винаги е била най-голямата чест и отговорност. Предполагам и за всеки един играч в България. Ще съм радостен да облека отново тази фланелка. Зависи от треньорите. Аз ще давам всичко от себе си за клубния отбор. Вече ще зависи от треньорите.”

Кирилов разкри, че на започващото в петък европейско първенство ще стиска палци за Скуадра адзура.

“За Италия съм на Евро 2020,” отсече той. “Следя отбора, от три години нямат загуба. Според мен може би те ще са една от изненадите на това европейско първенство. Пожелавам им успех!”

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Вто Юни 08, 2021 6:12 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.