Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:33 am



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Йон Бакеро иска да печели трофеи с екипа на Славия 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Йон Бакеро иска да печели трофеи с екипа на Славия
[i]Новото попълнение на Славия - Йон Бакеро даде интервю пред "Дарик" и dsport, в което сподели първите си впечатления от новия си клуб до момента. Синът на легендата на Барселона Хосе Мария Бакеро, също така, разкри какви са амбициите му с бялата фланелка броени дни преди първият мач на тима на Златомир Загорчич от пролетния дял на efbet Лига.[/i]
Здравей, Йон, как се чувстваш тук в България, в Славия?

-Добре съм, много съм щастлив тук. Благодарен на възможността, която ми предостави клубът и нямам търпение да започнем участието си в първенството.

Защо реши да дойдеш в Славия?

-Когато играх в Съединените щати, аз исках да дойда в Европа и Славия беше един от клубовете, който се интересуваше най-силно от мен. Имах възможност да дойда в града, да видя къде се намира стадионът и какъв е клубът и това беше най-добрата възможна опция за моето бъдеще, защото тук мога да продължа да израствам и да се развивам като футболист.

Разбираш ли се с новите си съотборници, успя ли вече да завържеш приятелства с някои от тях?

-Да, много добре се разбираме. Бяхме 3 седмици на лагер в Турция, където успях да ги опозная по-добре. Аз съм играч, който идва от друга държава и идва в средата на сезона, а това никога не е лесно. Въпреки това, останалите ми помогнаха да се почувствам като у дома още от първия момент тук в клуба.

Има ли разлика в стила на игра на Славия спрямо този на бившия ти отбор в САЩ - Финикс Рейсингс?

-Истината е, че футболът тук в Европа е доста по-различен. Много по-интензивен е. Въпреки че в САЩ също трябва да тичаш много, не е важно просто да тичаш много, а да знаеш защо го правиш и да го правиш със смисъл. Футболът тук много повече приляга на моя стил на игра.

Баща ти Хосе Мария е много известен футболист. Как се е отразявала тази негова слава на твоята кариера във футбола досега?

-Като малък виждах колко е известен той. На 17 години обаче отидох в САЩ и там където започнах професионалната си кариера, не знаеха кой е той. Аз бях много горд с това кой е баща ми, но също така се гордеех с пътя, който аз самият съм извървял и как успях да вляза в професионалния футбол без неговата помощ. Освен това, в Съединените щати никой не го познаваше.

Какви са твоите цели тук в Славия? Какво искаш да постигнеш тук?

-С отборът искаме да спечелим максимално много мачове и ще се борим да печелим трофеи. Мисля, че това иска треньорът и смятам, че имаме конкуретноспособен отбор, който до края на сезона може да се опита да спечели някакъв трофей както в първенството, така и за Купата.

Как се отнася новият ти треньор Златомир Загорчич към теб?

-Много добре. Откакто дойдох, той ми помага да бъда спокоен, показва, че ми вярва и това ме прави много щастлив и благодарен.

Първият официален мач на Славия след подновяването на първенството е срещу отбора на Христо Стоичков - ЦСКА. Ще бъде ли по-специален този мач за теб, при положение, че Стоичков е добър приятел с баща ти?

-Този мач е специален, защото това е исторически клуб и е градски съперник. Освен това е на второ място в класирането. Като изключим това, за мен ще бъде най-обикновен мач, както всички останали. Целта ни е просто да печелим, без значение срещу кого се изправяме. Истината е, че съм развълнуван, защото това ще е първия ми мач и искам да се представя добре с екипа на Славия.

Чувал ли си преди нещо за българското първенство и знаеш ли нещо за отборите в него?

-Преди да дойда в България, трябваше да се информирам малко за шампионата и за отборите. Ясно е, че ЦСКА и "Левски" са исторически силни отбори, а освен това са от столицата София. Ние сме по-млад отбор, но въпреки това се справяме доста добре. Важно е да съм информиран по най-добрия начин за първенството и отборите тук.
Има ли възможност твоя баща Хосе Мария Бакеро да дойде и да те гледа на живо тук в България?

-Да, много е възможно той да дойде, тъй като досега бях доста далеч, играейки в САЩ. Сега играя по-близо, тук в Европа. Както той, така и майка ми и брат ми, а и цялото ми семейство може да дойде тук и да ме гледа.

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пет Фев 18, 2022 7:46 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.