Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:53 pm



Отговори на тема  [ 98 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
 Празници по "100 години Славия" 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 8:21 am
Мнения: 1835
Местоположение: sofia
Мнение Празници по "100 години Славия"
Нека от тук нататък всичко свързано с юбилея да бъде поставяно тук :!:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


ПФК Славия и ОСК Славия планират юбилея

Изображение

Венцеслав Стефанов и Владимир Симеонов разговаряха за отбелязване стогодишнината на белите през 2013-а

Професионален футболен клуб Славия и Обединен спортен клуб Славия ще планират и ще отбележат заедно стогодишния юбилей на белите. Това бе основната тема на разговора между Венцеслав Стефанов, президентът на ПФК Славия и Владимир Симеонов, председателят на ОСК Славия.

Предвижда се скоро да бъде създаден Инициативен комитет за отбелязване стогодишнината на Славия, в който освен ПФК и ОСК, ще има представители на Националния клуб на слависта, ще бъдат поканени за участие в него също така журналисти, общественици, културни дейци...

Подробности около честванията, които ще продължат през цялата 2013 година, все още няма да бъдат обявявани. Кулминацията ще е на 10 април 2013 г, когато "Славия" навършва един век.

Точно на 10 април 1913 г. в два часа след обяд на "полето до Руски паметник" е учреден клубът след обединение на махленските "Ботев" и Развитие. За това свидетелства Учредителният протокол, който е под № 1 в Първата протоколна книга на Славия, наричана Бялата библия. На 200 ръкописни страници тя съдържа протоколите от 86 заседания на клубното ръководство на Славия от 1913 до 1922 г. и е безценен документ за най-ранната история на българския спорт. ПФК Славия разполага и с уникален шесттомен архив на клуба, дарен от възрожденската фамилия Пърличеви. Той включва цялата кореспонденция на Славия с клубовете от столицата, страната и чужбина, както и с държавните институции за 1914-1920, 1924, 1925, 1928, 1929 и 1933 г.

_________________
Изображение
Изображение

BOYS SOFIA ULTRAS


Пет Фев 24, 2012 4:04 pm
Профил
Току що регистриран

Регистриран на: Сря Ное 23, 2011 6:49 pm
Мнения: 6
Мнение Re: Празници по "100 години Славия"
За стогодишнината трябва да станем шампиони.Също така,в инициативния комитет да влязат и бизнесмени,интелектуалци(Славия е отбор на интелигенцията),политици,журналисти.Да се привлекат и студенти от ВУЗовете,както и хора от провинцията.На честването на 10.04.2013г. да се покани цялото държавно ръководство на страна(Президент,Премиер и т.н.)


Пет Мар 30, 2012 2:02 pm
Профил
Луд за връзване

Регистриран на: Съб Юли 24, 2010 7:08 am
Мнения: 329
Мнение Re: Празници по "100 години Славия"
Аз имам една идея, която съм споделил с няколко приятели. Занем че освен Славия София (нашата любима), има още Славия Прага (Чехия), Славия Сарево (Босна и Херцеговина) и Славия Мозир (Беларус). Догодина Венци Стефанов да ги покани и направи един мини турнир м/у четирите отбора. Ще се измисли една купа Велика Славия или пък друго име, няма значени толкова. Даже мисля да стигна по- далеч. Турнирът да е ежегоден, като домакинството е на ротационен принцип. Например София 2013, Прага 2014, Сараево 2015, Мозир 2016, София 2017 и т.н.
Не си правя илюзии, че за такъв турнир ще трябва само по едно обаждане до другите отбори, но до лятото на 2013 има повече от година. Сматам, че има ли желание, ще се получи.
Само СЛАВИЯ :!:
П.П. Нека датата на която съм писал поста, не Ви кара да си мислите, че се щегувам :)


Последна промяна MCMXIII на Нед Апр 01, 2012 1:56 pm, променена общо 2 пъти



Нед Апр 01, 2012 9:38 am
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Празници по "100 години Славия"
Подкрепям идеята ти! Има и други Славии.

Славия (Плетерница) - Slavija Pleternica
Славия (Вейпрнице) - SK Slavia Vejprnice
Славия (Крагуевац) - Slavija Kragujevac
Славия (Нови Сад) - Slavija Novi Sad
Славия (Пржино, Скопие) - Славија Пржино Скопје

а има и други, ама са доста далеч:
Славия (Чикаго)
Славия (Мелбърн)

У нас:
Славия (Асеновци)
Славия (Бояна) :)
Славия (Галатин)
Славия (Горско Сливово)
Славия (Граница)
Славия (Гурково)
Славия (Новачене)
Славия (Ново село)
Славия (Хаджиево)
Славия (Яхиново)

Мисля, че поне 16 отбора спокойно може да се включат в турнира. За да няма разгроми ще се играе на кръгове.

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Нед Апр 01, 2012 12:07 pm
Профил ICQ YIM WWW
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Празници по "100 години Славия"
Нема такива, да си направим еврейски турнир с Тотнъм, Аякс и Макаби (Хайфа), да си Изображение Изображение Изображение


Нед Апр 01, 2012 12:12 pm
Профил ICQ
Пристрастен
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 10:03 am
Мнения: 179
Мнение Re: Празници по "100 години Славия"
Viktor4o_Rs написа:
Нема такива, да си направим еврейски турнир с Тотнъм, Аякс и Макаби (Хайфа), да си Изображение Изображение Изображение

ти май си скрито говедце, ходи си у говеждия форум и там ни наричай както си искаш.

_________________
Изображение


Нед Апр 01, 2012 12:56 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Празници по "100 години Славия"
Момчил написа:
Viktor4o_Rs написа:
Нема такива, да си направим еврейски турнир с Тотнъм, Аякс и Макаби (Хайфа), да си Изображение Изображение Изображение

ти май си скрито говедце, ходи си у говеждия форум и там ни наричай както си искаш.

Разкри ме :mrgreen:


Нед Апр 01, 2012 12:59 pm
Профил ICQ
Пристрастен
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 10:03 am
Мнения: 179
Мнение Re: Празници по "100 години Славия"
не ми беше особено трудно, след толкова критики и негативизъм то е ясно!

_________________
Изображение


Нед Апр 01, 2012 1:09 pm
Профил
Луд за връзване

Регистриран на: Съб Юли 24, 2010 7:08 am
Мнения: 329
Мнение Re: Празници по "100 години Славия"
lureno19 написа:
Подкрепям идеята ти! Има и други Славии.

Славия (Плетерница) - Slavija Pleternica
Славия (Вейпрнице) - SK Slavia Vejprnice
Славия (Крагуевац) - Slavija Kragujevac
Славия (Нови Сад) - Slavija Novi Sad
Славия (Пржино, Скопие) - Славија Пржино Скопје

а има и други, ама са доста далеч:
Славия (Чикаго)
Славия (Мелбърн)

У нас:
Славия (Асеновци)
Славия (Бояна) :)
Славия (Галатин)
Славия (Горско Сливово)
Славия (Граница)
Славия (Гурково)
Славия (Новачене)
Славия (Ново село)
Славия (Хаджиево)
Славия (Яхиново)

Мисля, че поне 16 отбора спокойно може да се включат в турнира. За да няма разгроми ще се играе на кръгове.

16 ще са малко множко. Четири отбора мисля, че са достатъчно. Вземаме модела на Ауди къп и готово.


Нед Апр 01, 2012 1:54 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 5:40 pm
Мнения: 7266
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Празници по "100 години Славия"
Иначе покрай шегите забравих да поздравя колегата MCMXIII за чудесната идея :) Не знам дали ще стане този т.нар. турнир на 4-те отбора с името "Славия", но наистина е интересно кой отбор ще поканим за честванията, надявам се да не е Криля Советов например или някакви от бившите съветски републики :x :x :x Най-логично е да се поканят адашите от Прага наистина. А аз лично си мечтая за тим, с който сме играли в евротурнирите - например Рейнджърс, Фейенорд или дори Валенсия :D Но това си е в сферата на научната фантастика май ...


Нед Апр 01, 2012 2:04 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 98 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.