Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 3:48 pm



Отговори на тема  [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 ТЕОДОРА ПЕТРОВА 
Автор Съобщение
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 3:55 pm
Мнения: 1012
Мнение ТЕОДОРА ПЕТРОВА
Обърнете внимание накрая какво казва на въпроса за любим отбор!:)

от 7 дни спорт

ТЕОДОРА ПЕТРОВА: Върнахме публиката, това е важното
Самочувствието ми се вдигна след този сезон, признава баскетболистката



Гардът на ЦСКА Теодора Петрова е родена на 15 септември 1979 година в София. Доскоро е свързвала рождения си ден с първия учебен ден в езиковата гимназия, която е завършила. Записва за кратко НСА, но прекъсва, както правят повечето активни състезатели поради липса на време. Висока е 180 см, играе с №10 в ЦСКА. Преди това е защитавала цветовете на Славия и Лукойл Нефтохимик. Баскетболистка №1 на България в последните 3 години.
Разговаряме с Теодора ден след спечелването на Купата на България в Перник и часове преди гостуването на отбора на ЦСКА в студиото на "Шоуто на Слави".

- Теодора, силни ли са емоциите след спечелването на два трофея - Адриатическата лига и купа "Леденика България", само в рамките на четири дни?
- Да, чувствам се малко изтощена, но ние много искахме да постигнем тези цели, които си бяхме поставили още като се събрахме като отбор преди 7-8 месеца. Радвам се, че успяваме засега. Остава ни да довършим започнатото със спечелването и на шампионската титла. Отборът ни е невероятен като сбор от играчи, треньорско и мениджърско ръководство и публика, която ние обичаме и тя ни отвръща със същото.
- Изпитвахте ли притеснения преди мача с Лукойл Нефтохимик дали ще издържите физически - все пак ЦСКА се бори на няколко фронта през сезона - шампионат, Адриатическа лига, купа на ФИБА-Европа, Купа на България?
- Сезонът бе тежък наистина, но може би именно опитът, който натрупахме от толкова международни участия, ни позволява да побеждаваме и в България. Момичетата натрупаха не само умора, но и едно голямо самочувствие на победителки, което сега се материализира. Свикнахме с този ритъм.
- А каква е рецептата на успеха в ЦСКА през вашите очи на лидер на отбора?
- Не съм лидер, в ЦСКА има много момичета с качества на лидери.
Рецептата ни е проста - труд, труд и пак труд
Добрият колектив също е много важна съставка в спорт като баскетбола. Не на последно място са и индивидуалните качества на момичетата, които също са на високо ниво. Като прибавим към всичко това и невероятната амбиция да печелим, ставаме непобедими.
- Бившият ви отбор Лукойл Нефтохимик не оказа голяма съпротива на финала. Накрая вие сякаш повече се забавлявахте на терена?
- За мен също бе изненада, че баскетболистките на Лукойл лесно се предадоха, като видяха, че губят мача.
- Доволна ли сте, че приехте предложението да се присъедините към ЦСКА в момент, когато отборът се възстановяваше след 30-годишна забрава?
- В нито един миг не съм съжалявала, че приех да играя в ЦСКА.
Да защитаваш цветовете на ЦСКА е нещо несравнимо
като емоция за всеки един състезател в България. Приех предложението и заради амбицията на отбора да направи нещо голямо не само у нас, а и на международната сцена. Искам да изкажа и своята благодарност към нашите фенове, които ни подкрепяха през целия сезон. Не от вчера съм в баскетбола и си признавам честно, че никога в залата не е имало такава атмосфера, каквато създават нашите невероятни привърженици. Да върнеш публиката в залата, и то за женски баскетбол, е нещо наистина голямо и се надявам това да се запази и за мачовете на националния отбор, който позагуби позиции в последно време.
- Смятате ли, че самочувствието и опитът, които натрупахте в ЦСКА, ще послужат като катализатор за възраждането на женския национален отбор, който ще бъде менажиран на практика от вашия клуб?
- Силно се надявам да стане така. Има чудесни баскетболистки не само в ЦСКА. В чужбина също играят не една и две добри баскетболистки, както и в другите отбори в България. Аз мога да кажа само от свое име, че имам повишено самочувствие като състезател след сезона в ЦСКА. Особено благодарение на мачовете в Адриатическата лига, където
победихме отбори от много силни школи
- Мислите ли вече как да почивате след края на сезона?
- Рано е да се правят някакви планове. В момента имаме 4-5 почивни дни да се възстановим физически и емоционално от отминалата седмица, която ни дари с толкова радостни емоции. Имаме все още цели за постигане с ЦСКА.
- Приятелят ви Йордан Бозов, който е баскетболист на ЦСКА, ревнува ли ви за успехите, които сякаш убягват засега на мъжкия състав?
- Не, и дума не може да става за ревност. Данчо е щастлив от постиженията ни и се радва не по-малко от мен от всичко около нас. Мъжкият отбор на ЦСКА също е много силен. Просто не им стигна късмет срещу "Левски". Не може от един мач да се правят окончателни изводи.
- Говорите ли си с него за баскетбол, когато сте сами?
- Все по-рядко. И за двама ни баскетболът е професия, а и не сме заедно от вчера. Вече не помня кога се запознахме - имам чувството, че сме се познавали цял живот.
- За финал - какво си пожелавате за вас и близките ви?
- Само здраве - останалото човек може и сам да постигне има ли желание.

ДИМИТЪР АНДРЕЕВ



Любимите неща

Храна: Да има сирене и кашкавал и нямам нужда от нищо друго.
Напитка: Обожавам кафе! Пия всякакво - с мляко, без мляко. Обичам дори и миризмата му.
Филм: "Гладиатор".
Актьор и актриса: Ал Пачино, Вин Дизел и Джулия Робъртс.
Музика: Много обичам естрадната музика, както и хип-хоп, и R&B.
Певец и певица: Васил Найденов, Емил Димитров, Силвия Кацарова, Лили Иванова. От чуждите изпълнители харесвам много Ейкън и Марая Кери.
Книга и писател: "Лотарията" и Паулу Коелю.
Любим отбор: Страхувам се да не обидя феновете на ЦСКА, но аз съм започнала да играя баскетбол в Славия и този отбор ми е на сърцето. Все повече се привързвам и към ЦСКА.
Парфюм: "Кавали".
Хоби: Много обичам да готвя.

_________________
КОГАТО БЪЛГАРИЯ СТАНЕ
КАТО БЕЛИТЕ СТРАНИ

СЛАВИЯ ЩЕ ПРЕБЪДЕ


Съб Мар 24, 2007 5:51 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 8:21 am
Мнения: 1835
Местоположение: sofia
Мнение 
Теди Петрова завинаги една от нас :!: :!: :!:
Браво Теди :!:

_________________
Изображение
Изображение

BOYS SOFIA ULTRAS


Нед Мар 25, 2007 9:05 am
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Нед Фев 08, 2004 10:57 am
Мнения: 1159
Местоположение: sofia
Мнение 
respect 8)

_________________
ВСИЧКО Е ПЕСЪК....!?!!?!?!? хахаха


Нед Мар 25, 2007 9:14 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 6:22 pm
Мнения: 1935
Местоположение: На майната си!!!
Мнение 
Браво Теди!!! :)

_________________
Изображение
Изображение
Аз съм с бяла душа и винаги ще бъда


Нед Мар 25, 2007 9:47 am
Профил WWW
Познат

Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 7:16 pm
Мнения: 37
Местоположение: младост
Мнение 
МИ НЕМА ЛОШО НОРМАЛНО Е


Нед Мар 25, 2007 10:07 pm
Профил
Пристрастен

Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 10:55 am
Мнения: 199
Местоположение: Sofia
Мнение 
Евала на момичето.
Само да не се привързва прекалено към тея с петолъчката.Ще е голяма грешка от нейна страна.

_________________
SAMO SLAVIA!


Вто Май 29, 2007 11:47 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 8:21 am
Мнения: 1835
Местоположение: sofia
Мнение 
Днес в gong.bg имаше On-line интервю с Теди !

Въпрос от TOTO_SLAVISTA: Теди, надявам се, че не си се отметнала от думите си, изречени не веднъж и два пъти - че най-много в сърцето ти е Славия? Мерси, Теди!
Теодора Петрова: Да, аз започнах оттам и това никога не се забравя. И винаги ще има място в сърцето ми за Славия.

_________________
Изображение
Изображение

BOYS SOFIA ULTRAS


Сря Май 30, 2007 3:08 pm
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 8:27 pm
Мнения: 3409
Местоположение: Sofia
Мнение 
евала на теди беше много добра и е хубаво че обича още Славия

_________________
Славия София 1913


Венцеслав Стефанов ,Борислав Константинов,Веско Събев ВЪН ОТ СЛАВИЯ СОФИЯ


Чет Май 31, 2007 12:37 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 5:04 am
Мнения: 2202
Мнение 
Кръвта чорба не става... :lol:

_________________
Обичаме ви, бели алкохоли!


Пет Юни 29, 2007 8:54 am
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 8:21 am
Мнения: 1835
Местоположение: sofia
Мнение 
СИЛВИЯ ПЕЕВА
Любим отбор: ЦСКА
http://sportal.bg/article/?ID=57613

Ехх тия пари кво правят с човек :( :evil: :roll:

_________________
Изображение
Изображение

BOYS SOFIA ULTRAS


Пон Юли 23, 2007 9:01 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.