Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:25 pm



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Страница на Баскетболен клуб "Славия" във Фейсбук 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 4:18 pm
Мнения: 12867
Местоположение: SOFIA
Мнение Страница на Баскетболен клуб "Славия" във Фейсбук
Направена е страница на баскетболния клуб във Фейсбук. Харесайте я, за да може заедно да я разработим и да бъде максимално полезна.
http://www.facebook.com/pages/BK-SLAVIA ... 39?sk=wall

_________________
Зачитам чуждото мнение, но рядко го прочитам докрай.


Пет Авг 26, 2011 3:03 pm
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 3:55 pm
Мнения: 1012
Мнение Re: Страница на Баскетболен клуб "Славия" във Фейсбук
Прочути фенове: Поли Паскова пред сайта на Евробаскет 2011

В официалния сайт на европейското първенство по баскетбол в рубриката "Прочути фенове" е публикувано интервю с известната българска певица и бивша баскетболистка Поли Паскова. Медията я представя като изключително известна певица, с над 10 издадени албума в досегашната й кариера. Тя е избрана за фолк-певица номер 1 на България за 2007-ма и следващата година един от нейните албуми зае първо място в класациите. През 2010 година получи специална награда за приноса й към българската музикална индустрия.

Преди да започне музикалната си кариера, Поли се изявяваше също толкова успешно и на баскетболното игрище като състезателка от националния отбор на България. Във всичките години след това тя продължава да е близо до спорта и с радост отговори на нашите въпроси за предстоящото Европейско първенство.

Как започнахте да играете баскетбол и кой ви насочи към този спорт?
"Бях едно от най-високите момичета в училище и моят учител ме избра да участвам в баскетболния отбор."

Какъв бе преходът от млад талант към професионална състезателка?
"Винаги съм се е отличавала от останалите с моята решителност и желание за победа и бях много здрава и физически, и психически. Девическият тим, в който играех, бе непобедим в тази възрастова група. Поканена бях да премина в Славия София, един от най-добрите професионални женски тимове за всички времена, и с гордост приех. В тези години в българския женски баскетбол имаше изключителна конкуренция, нивото бе много високо, залите бяха пълни. Самият факт, че бях избрана от този отбор, вече бе успех и повикването ми в националния отбор се превърна в мечта, която също осъществих."


Като какъв тип играч бихте се определили?
"Аз бях боец, голям защитник и винаги играех със сто процента мотивация и желание за победа."

Кои са най-големите постижения в кариерата Ви?
"Най-големият ми успех е четвъртото място на Европейското първенство за жени през 1991 година с националния тим на България. Никога няма да забравя и това, че по онова време това четвърто място се смяташе за провал в сравнение с предишните формации, които винаги стигаха до медал. А най-добрият ми мач бе през 1994 година, когато играех за Марица Пловдив, тогава отбелязах 45 точки с 83 процента стрелба."

Вече сте в шоубизнеса, виждате ли прилики между него и бакетбола?
"Главната прилика е, че и в спорта, и в музиката ти се дава възможност да изразиш себе си. Разбира се, има и разлики, например в един отборен спорт можеш да се скриеш, ако имаш лош ден, не си във форма и т.н., докато на сцената разчиташ само на себе си."

Къде се радвате на повече фенове - като баскетболистка или като певица? И какво предпочитате - да играете във финалите на Евробаскет или да представяте България на Евровизия?
"И в двата случая да представяш своята страна е голяма чест и отговорност. Вече имах възможност да играя на европейско първенство и затова в случая бих избрала участието ми на Евровизия."

Активен привърженик ли сте на българския национален отбор и гледахте ли някои от последните му мачове?
"Работата ми включва доста пътувания и нямам възможност да гледам много мачове. По-големият ми син е професионален баскетболист и се опитвам да гледам повечето от срещите, в които той участва. Когато имам възможност, наблюдавам и мачове на националите."

Популярен ли е в България мъжкият национален отбор?
"След футбола и волейбола определено следва баскетболният национален тим."

Важно ли бе за България да получи шанс за второ поредно участие на Евробаскет след 2009 година?
"Изключително важно не само от гледна точка на играчи и треньори, но също за спонсорите и феновете. Това е събитие, което повдига националния дух и гордост и дава възможност на талантливи играчи да участват в едно от най-големите баскетболни събития в света."

Как оценявате шансовете на България в предварителната група с Грузия, Украйна, Белгия, Русия и Словения?
"Смятам, че лидер в групата е Словения, не подценявам и тима на Русия. Останалите отбори имат еднакви шансове да продължат по-нататък, а се знае, че на състезание от този ранг е необходим и късмет."

Какъв съвет бихте дали на българските бакетболисти преди старта на европейското?
"Да повярват в себе си и в Бог и да не забравят, че ще играят и за феновете, и за всички обикновени хора в Бъллгария, които ще ги подкрепят искрено."

Кои са фаворитите Ви на Евробаскет 2011?
"Голям фен съм на сръбския баскетбол - като техника, бързина и динамика, интелигентност. И което е най-важно, всичко, което правят на игралното поле, е подкрепено с невероятна национална гордост."

Кой е любимият Ви играч за всички времена?
"Има много велики играчи, за да мога да избера един. Все пак, любимият ми играч е този, който дава всичко необхподимо отборът му да победи, да блести в рамките на отборната игра."

_________________
КОГАТО БЪЛГАРИЯ СТАНЕ
КАТО БЕЛИТЕ СТРАНИ

СЛАВИЯ ЩЕ ПРЕБЪДЕ


Пет Авг 26, 2011 3:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.