Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:48 pm



Отговори на тема  [ 296 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Следваща
 Хокейните новини от сезона 
Автор Съобщение
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 6:28 pm
Мнения: 497
Мнение 
CategoryC написа:
chto ne hodite na hokey be pi4ove ?
pone tam vzimame kupi redovno


По принцип българите си харесваме повече футбола, затова идват и по-малко зрители на хокея. Дори в алпийска страна като Швейцария на хокейните мачове не идват повече от 500 човека. Тука максимум към 200 сега да се съберем, а преди години пълнехме залите до краен предел, идвали са 6-7000 души на мачове от първенството. Радиата, телевизията и другите медии имат най-голяма вина за толкова малката посещаемост на хокея у нас. Как искаш да идва някой като никъде не се обявява кога са мачовете? Да си прочел в някой от вестниците ни нещо за български хокей, това е рядко щастие, абсолютна случайност... Подиграха се с момичетата, че паднали с 82:0, а изобщо не знаят и не ги интересува защо се е получила тая загуба, първо участие, без вратарки, без Мирела Зарева и още няколко много добри хокеистки, защото всичките са под 16 г., наложи се да използваме състезателки по шортрек. Дори побързаха да обявят, че било рекорд на Гинес, което също се оказа че не е така, защото през 1998 Южна Корея разби Тайланд с 92:0. Единственото, което може да се очаква от медиите ни е подигравка.

_________________
Изображение


Пет Дек 12, 2008 9:56 am
Профил
Пристрастен
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 9:17 am
Мнения: 181
Местоположение: София
Мнение 
Пич... fuck them all

_________________
White club for white people

Изображение


Съб Дек 13, 2008 12:46 am
Профил
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 2:27 pm
Мнения: 1722
Местоположение: BERN
Мнение .................
Abe glupak ti normalen li si v chveicarija na vseki Hokeen ma4 ima 15-20 000
www.scb.ch
www.zsc.ch

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xQx7NzUlpvk


Съб Дек 13, 2008 1:31 am
Профил WWW
Орден "Стара Славия"

Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 10:19 pm
Мнения: 612
Мнение 
15-20,000? Ако е вярно, това ще е колкото средната посещаемост в НХЛ, ако не и повече. Не знам дали е възможно или не, само отбелязвам.
От друга страна, по време на стачката в НХЛ преди няколко години, повечето от звездите играха именно в Швейцария един сезон. Така че би трябвало псоещаемостта да е значително над 500 на мач, ако не друго.
Преди няколко седмици имаше статия в 7 Дни Спорт, по-точно коментар, посвенетен на някакво сбиване между отборите на ЦСКА и "Спартак". Критиката беше срещу чорбарите, които предизвикали сбиването. Аз хокей никога не съм играл, само гледам всяка седмица по два-три мача и съм останал с изкривени представи че сбиванията (при определени правила) са едно от най-хубавите неща в играта, защото точно те я правят уникална. Това обаче като че ли повече се отнася до Северна Америка, чувал съм че в Европа хокеят е с по-малко поступвания.
Както и да е, коментарът беше озаглавен "Хокеят Умря". Просто нашите доста бездарни и некомпетентни журналисти умират да вадят негативното и никога не обръщат внимание на положителното, освен разбира се в платени статийки за двата животински футболни отбора.
6-7000 души на хокеен мач? Че то това сигурно е повече от средната псоещаемост на А групата...


Съб Дек 13, 2008 2:56 am
Профил
Луд за връзване

Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 1:02 am
Мнения: 330
Мнение 
Скандинавия, Германия, Швейцария, Чехия, Русия....там ходят хиляди фенове на хокея, не се наемам с точни цифри защото ще сбъркам, но със сигурност са минимум по няколко хиляди! В Мюнхен местния отбор играе във втора лига, но се радва на добра подкрепа, а и гостите винаги са на ниво...


Вто Дек 16, 2008 3:29 am
Профил
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 6:28 pm
Мнения: 497
Мнение Re: .................
CategoryC написа:
Abe glupak ti normalen li si v chveicarija na vseki Hokeen ma4 ima 15-20 000
www.scb.ch
www.zsc.ch


На Лайънс, който е тим от втората им дивизия идват по 300 души на мач, в първата им лига на някои отбори идват по около 1000 http://hockeyarenas.net/index.php3?page ... 20&tmID=30
Единствено Берн има около 15-16000 души публика на всеки мач.


TVV написа:
15-20,000? Ако е вярно, това ще е колкото средната посещаемост в НХЛ, ако не и повече. Не знам дали е възможно или не, само отбелязвам.
От друга страна, по време на стачката в НХЛ преди няколко години, повечето от звездите играха именно в Швейцария един сезон. Така че би трябвало псоещаемостта да е значително над 500 на мач, ако не друго.
Преди няколко седмици имаше статия в 7 Дни Спорт, по-точно коментар, посвенетен на някакво сбиване между отборите на ЦСКА и "Спартак". Критиката беше срещу чорбарите, които предизвикали сбиването. Аз хокей никога не съм играл, само гледам всяка седмица по два-три мача и съм останал с изкривени представи че сбиванията (при определени правила) са едно от най-хубавите неща в играта, защото точно те я правят уникална. Това обаче като че ли повече се отнася до Северна Америка, чувал съм че в Европа хокеят е с по-малко поступвания.
Както и да е, коментарът беше озаглавен "Хокеят Умря". Просто нашите доста бездарни и некомпетентни журналисти умират да вадят негативното и никога не обръщат внимание на положителното, освен разбира се в платени статийки за двата животински футболни отбора.
6-7000 души на хокеен мач? Че то това сигурно е повече от средната псоещаемост на А групата...


Относно мача между ЦСКА и "Спартак" мисля, че "Спартак" се уплашиха да не паднат с двуцифрен резултат, иначе можеха да отвърнат по същия начин на чорбарите. Много са притеснени, но ако поиграят 2-3 години ще свикнат.
А има само два сайта, които представят както трябва информацията - kunki.org и hokey.dir.bg, другите много ме дразнят.
За онова време 7000 при капацитет 15000 на Юнак не беше достатъчно. Рекорда е 8000 за мача България - Норвегия 2:2


SlaviaBavaria написа:
Скандинавия, Германия, Швейцария, Чехия, Русия....там ходят хиляди фенове на хокея, не се наемам с точни цифри защото ще сбъркам, но със сигурност са минимум по няколко хиляди! В Мюнхен местния отбор играе във втора лига, но се радва на добра подкрепа, а и гостите винаги са на ниво...


В Швеция и Германия събират макс. ср. до 10-11000, в Чехия и Русия до 5-6000.

_________________
Изображение


Чет Дек 25, 2008 12:22 am
Профил
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 6:28 pm
Мнения: 497
Мнение 
Хокей в Бургас, Елин Пелин, Хасково, Русе и други градове

В Бургас всяка събота ще се провеждат хокейни срещи между деца на възраст от 7 до 12 години до определяне на състава, с който ще участват в първенството. Ще се опитат да създадат дори и женски отбор.

Ветераните на "Левски" (Елин Пелин) тренираха на Зимния два пъти седмично, дори разбрах че са играли мачове с Червена звезда и Ударник. Не ми стана ясно обаче защо не са се включили в Балканската лига.

Първенство на "Б" група:
Ударник - "Левски" (Елин Пелин) 14:5
"Левски" (Елин Пелин) - Червена звезда 11:4
Червена звезда - Ударник 8:2
Червена звезда - "Левски" (Елин Пелин) 5:2
"Левски" (Елин Пелин) - Ударник 2:1
Ударник - Червена звезда 3:4

Крайно класиране
1. Червена звезда 4 3 0 1 21:18 6
2. "Левски" (Елин Пелин) 4 2 0 2 20:24 4
3. Ударник 4 1 0 3 20:19 2


В Хасково, Русе и Силистра също се опитаха да направят детски отбори и играха мачове, но засега май няма изгледи скоро това да стане. Във Варна е третата по големина пързалка в страната, а четвъртата по големина е на площад Велбъжд в Кюстендил. Там също има шансове да се сформират отбори.

На 6 януари от 20:30 е първият ни мач за сезона срещу "Спартак" в Зимния дворец.

_________________
Изображение


Последна промяна Altafini на Пон Яну 12, 2009 7:39 pm, променена общо 1 път



Пон Дек 29, 2008 2:51 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 5:04 am
Мнения: 2202
Мнение 
Eй, пишете и за мачовете през новата година.

Спомням си мача България-Норвегия през 1975 г., тогава бях на "Юнак", преди "Дружба". Класирахме се в група "Б", а на следващата година играхме и на Олимпиадата...

Сега изглежда фантастика, но тогава беше реалност... 8)

_________________
Обичаме ви, бели алкохоли!


Сря Дек 31, 2008 7:59 am
Профил
Луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 6:28 pm
Мнения: 497
Мнение 
В сайта hockeyarenas.net може да подкрепите Славия, като се регистрирате и гласувате за отбора. След регистрацията влезте в Teams, дайте на България и отворете линка с информацията за Славия (http://hockeyarenas.net/index.php3?page ... &tmID=1008), отдясно е рейтинга на Славия.

Между другото оправили са вече официалния ни сайт eslavia.com :)


Рекордна публика на хокейни мачове:

1. САЩ - 71 217
2. Канада - 57 000 (на мача Монреал - Едмънтън 4:3, на 22 ноември 2003 г.)
3. Русия (СССР) - 55 000 (само за Русия - 12300)
4. Швейцария - 30 076
5. Швеция - 23 192
6. Белгия - 21 000
7. Германия - 20 000
8. Чехия - 18 000
9. Великобритания - 17 245
10. Финландия - 13 665
11. Италия - 13 000
12. Франция - 12 904
13. Полша - 11 000
14. Австрия - 10 500
15. Сърбия (ЮСФР) - 10 000
16. България - 8 143
17. Словакия - 8 000
17. Словения - 8 000
19. Норвегия - 7 405
20. Дания - 5 000

* Рекордът на хокеен мач е 71 217 зрители на мача "Бъфало" - "Питсбърг" 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:2) сл.д., игран на 2 януари 2008 г.

_________________
Изображение


Сря Дек 31, 2008 3:48 pm
Профил
Пристрастен
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 10:03 am
Мнения: 179
Мнение 
Петър Дяков написа:
Eй, пишете и за мачовете през новата година.

Спомням си мача България-Норвегия през 1975 г., тогава бях на "Юнак", преди "Дружба". Класирахме се в група "Б", а на следващата година играхме и на Олимпиадата...

Сега изглежда фантастика, но тогава беше реалност... 8)


В първия си мач бихме "Спартак" с 16:2 :lol:

Докъде стигнаха с възстановяването на ст. Дружба (Юнак)?
Точно на мача с Норвегия е поставен и рекорда за посещаемост. Тая година пак имаме шансове да се класираме в група "Б" на I дивизия.


Чет Яну 08, 2009 11:10 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 296 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.