Национален Клуб на Слависта

Форум

Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Съб Апр 27, 2024 4:19 pm



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Безследно изчезнали 
Автор Съобщение
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Безследно изчезнали
Мирослава Николова от Перник навърши 18 г. вчера

Изображение

Изчезналата Мирослава Николова от Перник стана пълнолетна вчера. Тя не успя да посрещне 18-годишния си рожден ден със семейството и приятелите си.

"Няма никакви данни къде се намира Мирослава. Работим усилено, но досега няма резултат", казаха от полицията. Тя изчезна на 7 ноември след тренировка по таекундо. Седмица след изчезването й Мирослава изпрати писмо до близките си, в което обяснява, че е похитена. Следите на гимназистката се губят около 20 часа вечерта на 7 ноември, когато е поела по тъмните стълби от стадиона към къщата си. От тогава никой не е виждал надеждата на българското таекуондо. Няма информация обаче дали Мирослава е засечена от Гранична полиция да излиза от България през контролно-пропускателните пунктове.
Голямо наследство от Италия е в основата на изчезването на Мирослава Николова. Това са първите слухове, които плъзнаха в Перник. Разказват ги предимно хора, близки до семейството на изчезналата спортистка", пише "Перник today". Според близките зетят - съпруг на сестрата на Мирослава, се оказал собственик на бизнес и имоти в Италия и у нас, завещани от баща му, който починал наскоро.
Никой не се е свързвал до този момент с родителите, за да им иска откуп в какъвто и да е размер, твърдят от държавното обвинение.

Няма следа и от изчезналите на 5 ноември двама младежи - 22-годишният Симеон Симеонов от Горна Оряховица и приятеля му Антонио Манолов, на 21 г., от Лясковец.

Изображение
Симеон Симеонов

"25 дни вече се молим за едно и също. Някой някъде да знае къде е детето ни. Помогнете ни", е написала във фейсбук майката на Симеон Надежда.

Младежите са обявени за издирване в Шенгенската информационна система. Познати споделили, че те са се интересували колко струва билет до Англия и Испания. Според граничните власти не са напускали страната.

Издирват 12-годишно момиче, изчезнало в добричко село

Изображение

Полицията в Добрич издирва 12-годишната Силвия Георгиева Атанасова от с. Одринци.

Момичето е в неизвестност от обяд на 18 август 2011.

Силвия е висока около 160 см, видимо изглежда по-голяма за възрастта си – около 15-16-годишна, с дълга руса коса и кафеви очи.

В деня, в който е видяна за последно е била облечена с оранжева тениска, къси светло тютюневи панталони и бели маратонки със сини ивици. Момичето отишло по обяд до магазина и повече не се прибрало.

Близките на Силвия Атанасова молят всички, които разполагат с информация за момичето или са забелязали лице, отговарящо на описанието й, да се обадят в най-близкото поделение на МВР. Анонимността им е гарантирана.

7 години няма вест от изчезналият кюстендилец Павел Дашев

Изображение

Повече от 7 години няма информация за изчезналият кюстендилец Павел Дашев. За последно той е видян на 27 септември 2004 година пред клуб "Helloween"- Студентски град в София. Тогава той е бил на 21 години, студент в Техническия университет и член на скаутската организация в България.

И до днес няма информация за сина ми, потвърди за Дарик майката Женя Дашева, която всеки ден живее с надеждата, че сина й ще се обади, жив и здрав.

"Само надеждата ни остана, където и да е по света няма значение важното е да е добре. Павката бе душа човек, готов да помогне на всеки. Винаги усмихнат", каза пред Дарик Костадин Грибачев от Пловдив. Той познава Павел Дашев от скаутската организация и е един от авторите на страницата http://www.missingpavka.hit.bg/

"Не съм очарован от държавата и действията и тогава. Закъсняха с активното търсене. След като им показахме снимката, коментираха, че може да е наркоман, защото имал дълга коса (това направо не е за вярване, възможно ли е толкова да са тъпи ушевите?!?). Павката никога не се е забърквал в нищо подобно, а и не би наранил близките си", заяви неговият приятел от детинство Светлин Кирилов. Според него и гражданското общество трябва да помага на полицията по-активно в такива случай, на изчезване на хора.

Полицията издирва Владимир Бодуров
08.06.2010

Изображение

Областната дирекция на МВР в Бургас издирва 33 годишния Владимир Георгиев Бодуров, който е напуснал дома си на 29 март тази година и до момента няма никъкви сведения за него.

Мъжът е на видима възраст 32 години, висок 175 см, телосложение – нормално, коса – чуплива, черна, дълга, лице – продълговато, бяло, очи – кафяви, боледува от таласемия.

От полицията призовават гражданите, разполагащи с някаква информация за Владимир Бодуров да се обадят на тел. 166 или в най-близкото поделение на МВР!

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Последна промяна lureno19 на Сря Яну 04, 2012 1:40 pm, променена общо 1 път



Нед Дек 04, 2011 4:56 pm
Профил ICQ YIM WWW
Пристрастен
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 10:03 am
Мнения: 179
Мнение Re: Безследно изчезнали
За Силвия - В Добричко и други райони има цигански фамилии, които отвличат девствени момичета за богати турци и араби за да им запълват харемите. Тия цигани изкарват много добри пари от това! Също така отвличат млади хора за органи. Според версията, по която се работи я е отвлякъл селския говедар. Дано е жива и здрава.
За Павел - Това, което знам за Павката е, че бил с неговата компания, но след това отишъл при някаква друга компания, която никой от неговата компания не познавал. Били за последно долу на бордюра, пред заведението "Хелоуин", и по някое време го "завлекли" на някъде, не на сила, доколкото разбрах. Момчето било пийнало доста същата вечер, а и бил в някакъв "депресарски период". Една позната каза, че е разбрала нещо от което и се подкосили краката, но не пожела да го сподели.
За Симеон и Антонио - Споделили са, че си търсят работа в чужбина - Гърция, Англия или Испания. Защо обаче не са уведомили поне родителите си? Симеон същата вечер е взел 90 лв от оборота на пицарията, в която са работели. Пили бира и си тръгнали. Дано не са ги убили за такава мижава сума. Симеон мяза на славистче с тая тениска.
За Владимир - Това, което знам със сигурност е, че е от рода на Кичка Бодурова. Боледувал е от таласемия (различна форма на анемията, т.е. недостиг на червени кръвни телца). Не се е забърквал в неприятности. Не е наркоман, не е алкохолик. Всичко е възможно. Според мен е отвлечен за органи или е убит.
Не на последно място За Мирослава - Има организации, тайни общества, които отвличат деца и юноши с цел включване в изключително опасни мисии. Промиват им мозъците, нарича се манипулиране на съзнанието. Трябват им много добри бойци, които след като биват отвлечени преминават през допълнително обучение. Тези хора вече нямат собствен живот. Не изключвам вариантите за откуп, отвличане с цел проституция или за органи, изнасилване и убийство. Според учителя й тя сама може да се справи с 2-3 противници. Нападателите са знаели, че е тренирала и са били подготвени. До залата обаче са забелязани да се навъртат група китайци (жълтури) малко преди да изчезне момичето, това го разбрах от един мой познат перничанин. Не искам да посочвам точно коя организация подозирам, има си начин да се разбере. Дано е жива и здрава.

_________________
Изображение


Нед Дек 04, 2011 11:26 pm
Профил
Орден "Стара Славия"
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 8:21 am
Мнения: 1835
Местоположение: sofia
Мнение Re: Безследно изчезнали
http://www.lipsva.com

_________________
Изображение
Изображение

BOYS SOFIA ULTRAS


Пон Дек 05, 2011 1:22 am
Профил
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Безследно изчезнали
За последните 22 години у нас са изчезнали над 1000 души от тях 65 са деца, стопихме се от 9 на 7 милиона. 23 000 са загинали по пътищата, 110 000 са с трайни увреждания от катастрофи. 5500 убийства, 4000 изнасилвания, а колко ли са отишли в чужбина? В сайта www.lipsva.com са регистрирани 275 изчезнали. Има и още един сайт - izcheznali.net
http://www.youtube.com/watch?v=ulWj4ytQU1k

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Пон Дек 05, 2011 7:01 pm
Профил ICQ YIM WWW
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Безследно изчезнали
Ел. Николова: Платих куверта на Мира за абитуриенския бал, вярвам, че е жива!
Сряда, 4 Януари 2012

Изображение
Сестрата на отвлечената ученичка от Перник всеки ден чака новини пред полицията, чака и някой да се обади с вест за нея

Безразличие, неадекватни действия от страна на полицията и никакво развитие по случая с изчезналата на 7 ноември 2011 г. Мирослава Николова от Перник.
В интервю за „Торнадо” Елеонора, сестрата на отвлечената ученичка, разказа за 60-дневния ужас от неизвестното и абсолютното безхаберие от страна на държавата и обществото.

Интервю на Гергана Найденова


-Елеонора, къде те заварвам в момента и докъде стигна разследването за изчезването на сестра ти?

-Вкъщи съм, а разследването е доникъде. Единственото, което ми казват е, че не са длъжни да ми дават информация.

-Ти как реагираш на подобни изказвания?

-Че е нормално да знаем какво става, защото за 60 дни нищо ново не се случва. На 7-ми стават точно 2 месеца.

-Какво е последното нещо, което знаеш?

-Същото, което знаех и на десетия ден – че е отвлечена, но няма следа кой може да го е направил. Казват ми, че отвличането било много „странно”, в смисъл, че не са се сблъсквали с подобен случай.

-Как се стигна до версията, че Мирослава е отвлечена?

-Още на следващия ден след нейното изчезване получих обаждане, че сестра ми е отвлечена, а след това и още едно. Първият път, когато ми звъннаха чух нейния глас. Не мога да кажа дали е било на запис. Каза ми, че е отвлечена, че има замесен полицай и молеше да бъде спасена. Плачеше...

-Поискаха ли откуп?

-На следващия ден получих и второто обаждане. Обади ми се мъжки глас и ми каза, че ще получа инструкции и че ако не ги спазя, ще ме осакатят, а нея ще я нарежат на парчета и ще ни я върнат в кутии. Оттогава обаче няма нищо. Не съм получила указания какво, кога, къде, което за мен е доста притеснително, защото може нещо да се е объркало.

-От ГДБОП са ви посъветвали да си бъдете вкъщи по празниците. Защо?

-Дадоха ми указания, че трябва да съм „на линия”. Било възможно по празниците някой да се свърже с нас или с мен конкретно.

- От кого търсите информация обикновено?

-Говоря с различни оперативни работници от София. Иначе тук в Перник търся шефа на криминалния отдел, шефа на полицията, служителите на БОП в града. Те обаче в един гас ми заявяват, че досега не са работили по такъв случай и нямат комптенции. Оправдават се, че в Перник за първи път се случва такова отвличане. Първоначално ни приемаха и разговаряхме нормално, но от известно време чакаме с часове пред полицията евентуално някой да се смили и да излезне. По телефона е безнадеждно, защото вече не ни вдигат.
Сутринта във вторник съм стояла от 9 до 12 часа на студа, докато не излезе един от пернишките бопаджии. Разменихме само няколко думи.

-Какво ти каза?

-Каквото ми казват винаги: че работят по случая, но нямали никаква следа, въпреки че майка ми намери нож и пълнител от пистолет на сутринта след отвличането около залата. За тях обаче това не е „следа”.

-Как майки ти е намерила ножа и пълнителя преди полицията?

-През нощта на отвличането пуснаха кучета, но казаха, че кучетата нищо не са намерили. Майка ми беше много притеснена и реши да отиде и да огледа и тя, после ми звънна й каза, че ги е намерила.

- Шефа на ГДБОП Станимир Флоров направи изявление, че е възможно Мирослава да е избягала от България, защото животът тук не й харесва?

- Първо, тя е обявена за национално издирване. Второто, когато Мира изчезна все още беше на 17 години, документите са й вкъщи и парите също са в вкъщи.
Това означава, че българската държава трябва да е издала документ на непълнолетна без подписа на родител и в същото време тя да е минала без пълномощно през границата. Звучи ми абсурдно.

- Знаеш ли колко пари е имала в себе си, отивайки на тренировка?

- Около 2 лева.

- Възможно ли е да е избягала с някое момче, нейно гадже?

-Поне от 4 месеца не е имала гадже. Беше се съсредоточила върху матурите, които й предстояха. Занимаваше се с готварство, искаше дори да ходи на някакви състезания по готварство и да изкара шофьорска книжка.

-Какъв човек е Мирослава? Имала ли е някакви проблеми преди да изчезне с приятели, гаджета или в семейството?

-Не, тя е най-отзивчивия човек. Винаги е много любезна, винаги търси положителната страна на нещата, избягваше всякакви спорове и караници и е много отговорна. Никога не е споделяла за подобни проблеми, нито някога е била притеснена, за да може човек да се правят подобни изводи.

-Разговаряла ли си с приятелите й, те какво мислят и били ли са разпитвани от полицията?

-Говорила съм с всички. Казват, че е споделяла най-вече за въпросния готварски конкурс, за изпита за шофьорска книжка и нищо притеснително, което може да ни отведе в някаква посока.

-Бяхте ли близки?

- Да, много. И нямам, просто нямам обяснение...

- Разбрах, че си минала през детектор на лъжата. Защо?

- За да проверят да не би да съм си я скрила в мазето, пък да ги занимавам с глупости. Едва ли не, аз съм подхвърлила ножа и пълнителя и нарочно съм пратила майка ми да ги намери и всякакви такива простотии, ако трябва да дам определение на ситуацията. Е, детекторът не отчете нищо, но какво от това?

-Какви въпроси ти задаваха по време на проверката с детектора?

-Дали имам общо с нейното отвличане, дали аз съм го организирала, дали тя е избягала и аз знам къде е. В един ден минах теста няколко пъти и го издържах, разбира се.

-Кой друг мина през детектора?

- Близките, аз и майка ми.

-Тя изчезва след тренировка по таекуондо. Какво разказа за злополучната вечер треньорът на Мирослава? Ти познаваш ли го?

-Познавам го, аз също съм тренирала при него. Вместо да е съпричастен, защото тя изчезва от неговата зала и след негова тренировка, той седи и се кара с мен, вика, крещи и ми обяснява, че си залага главата, че никой от трениращите няма общо със случая. В залата е имало на тренировка 3-4 момчета, които са криминално проявени. Единият е участвал в кражби на коли, другият е имал проблем с дрогата и е бил на лечение в комуна, а третият е обвиняван за нанасяне на телесни повреди. Шефа на пернишнишкия ГДБОП Христо Златков обаче ги защити и каза, че са дребни хулигани и нямат афинитет към отвличания. Явно някой може да краде коли, ама не може да отвлече човек. Не обвинявам никого, но ми се струва странно.

- Кой друг освен семейството ви се интересува докъде е стигнало разследването?

-Много малко хора. Когато в училище е трябвало да се плати куверт за абитуриентския бал, нито нейната класна, нито нейните съученички се обадиха да попитат какво да направят. Случайно срещнах едно момиче от нейния клас и й дадох парите, за да плати и за Мирослава. Нейната класна обаче за 60 дни нито веднъж не се е обадила.

-Вярно ли е, че хора от подземния свят са се свързвали с теб и са искали определена сума пари, за да ти кажат къде е тя и да я върнат?

-Ако имаше такова нещо, щях да направя всичко възможно, за да я върнат. Наехме частни детективи, които обаче казаха, че няма какво да направят понеже имало „чадър” над случая и не могат да го пробият. Тръгвали сме по следи, които са маловажни според полицията. Стигаме все до задънена улица.

-Кой помага на семейството ви през тези 2 месеца?

-Много малко хора, но все пак има и такива, които ни подкрепят и помагат наистина. Много съм им благодарна.

- Срещате ли съчувствие от хората в Перник?

-Хората реагират различно, защото вече какво ли не се изписа. Първо от полицията казаха, че е избягала. Имаше спекулации, че майка ни е алкохоличка, а баща ми клошар, което въобще не е вярно и какви ли не още глупости, които не желая да коментирам.
Последното, което ме потресе беше, че бяха написали, че вероятността да я намерят е 50 на 50 и най-вероятно е била изнесена за органи.

-Какви други начини сте опитвали, за да намерите Мирослава? Търсили ли сте помощ от врачки, екстрасенси?

-Да, когато мине толкова много време, само това ти остава. Питаме врачките повече за успокоение, защото поне казват, че е жива.

-Какво друго ви казват?

-Казват, че е в България и е отвлечена от познати хора. Тя познава похитителите си, а част от тях познавам и аз.

-В кой се съмняваш?

-Разсъждавала съм върху много неща, но вече в главата ми е пълна каша. Постоянно мисля и обмислям за общи наши познати, приятели, роднини. Опитвам се да анализирам стари случки, реплики. Ако имахме с някой конфликт би било по-лесно, но ние не сме имали. Не сме били никога конфликтни личности.

-Вярваш ли, че полицията ще разплете случая?

-Вече не знам. Когато се крият като мишлета и ти тръшкат вратата под носа ни, ни става много обидно и болно. Аз не искам да нахалстваме, но нима те не разбират, че става въпрос за съвсем младо момиче, че притесненията ни са страшни. Понякога се изпускат и ни казват, че язовирите са много и не могат да ги източат всичките, за да видят има ли трупове... Как да вярваш? Ако ставаше въпрос за техни деца или близки, така ли биха говорили?

-Какво би казала на хората, които са я отвлекли?

-Че съм готова на всичко, стига да я върнат и да не я нараняват.


http://frognews.bg/news_41694/El_Nikolo ... na_Mira_za

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Сря Яну 04, 2012 1:34 pm
Профил ICQ YIM WWW
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Безследно изчезнали
Момчил написа:
За Симеон и Антонио - Споделили са, че си търсят работа в чужбина - Гърция, Англия или Испания. Защо обаче не са уведомили поне родителите си? Симеон същата вечер е взел 90 лв от оборота на пицарията, в която са работели. Пили бира и си тръгнали. Дано не са ги убили за такава мижава сума. Симеон мяза на славистче с тая тениска.

Правилно мислиш като на първо място посочи Гърция!

ЕКСКЛУЗИВНО!!! Изчезналият Симеон е в Солун, спътника му Антонио се върна
Автор: Мартин Георгиев
Дата: 14.12.2011 21:02:56

Търсеният повече от месец Симеон Симеонов е избягал със спътника си Антонио в Солун, научи RegNews. Изненадващо днес Антонио се е прибрал и в момента полицаи го разпитват в горнооряховската полиция, къде е Симеон, за да го екстрадират. Все още не е ясно защо двамата са избягали, така тайнствено и хвърлиха в паника родителите си.

Безпаричието, мизерията, липсата на реализация в южната ни съседка са причината Антонио да се обади на баща си по телефона, за да го помоли за пари , за път. Така разговорът е засечен и баща, и син са привикани в управлението. Полицията все още не смее да каже на 100 %, че Симеон е жив и здрав, тъй като все още няма никаква връзка с него. RegNews научи, че Симеон и Антонио са живели, буквално като клошари, надявайки се, че ще си намерят някаква работа. Очаквайте подробности в следващите дни. Симеон Симеонов липсва от 05 ноември 2011. Работил е в заведение в Лясковец като барман. Последно е видян да излиза от него около 21.30 часа на 5 ноември. Този ден е почивал и е бил в заведението с приятел. Двамата с приятеля си Антонио си тръгват от там и повече никой не ги е виждал. След като два дни не се явява на работа, собственикът на заведението го търси и уведомява родителите му. Те също започват да го издирват до ден днешен.

http://regnews.net/newss/bg/2444

Откриха и второто изчезнало момче от град Лясковец
Публикувано на 20.12.2011

Изображение

Обявеният за общоевропейско издирване Симеон Симеонов е открит от родителите си. Информацията, дадена от върналия се миналата седмица Антонио Манолов, се е оказала вярна и действително Симеон е бил в Гърция.
Родителите му решили да не чакат гръцката полиция, а сами да потърсят момчето. Надежда и Георги заминали за южната ни съседка и успели да открият Симеон (на снимката). Те не желаят да съобщят къде точно е той. Това, което им е обяснил, е, че е силно притеснен от нещо и се страхува да не бъде намерен от някого. В никакъв случай не искал да се върне в България, намерил си работа, от която припечелвал достатъчно за прехраната си. Имал подслон и елементарни битови удобства.
След пристигането си в Гърция имал намерение да се обади на родителите си, но бил обран. Родителите му успели да стигнат до него с помощта на цяло разследване, проведено паралелно с това на полицията. Помогнали много хора, роднини, приятели, дори и познат грък, който има бизнес във Велико Търново.
Антонио Манолов и Симеон Симеонов изчезнаха на 5 ноември, след което никой нищо не знаеше за тях повече от месец.
През миналата седмица внезапно се появи Антонио, който се обадил на баща си, а малко след това се завърна сам и бе разпитван от полицията за местонахождението на приятеля му Симеон. Тогава той разказа, че двамата заминали тайно за Солун, където смятали да си намерят късмета. Бързо изпаднали в крайна нищета и Антонио не издържал и се обадил, за да поиска пари. После решил да се прибере, но Симеон категорично заявил, че остава.
“На Коледа стават чудеса – намерихме детето си, прегърнахме го. И всички сме много щастливи. Това, което преживяхме, беше кошмарно, но има логично обяснение. Благодарим ви приятели – познати и непознати, всички вие помогнахте за това чудо”, пише във фейсбук майката на Симеон Надежда Георгиева. Момчето обещало, че един ден ще разкаже цялата история около мистериозното си изчезване.
Пламен КАРАИВАНОВ

http://www.dnesbg.com/krimi/otkriha-i-v ... ovets.html

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Сря Яну 04, 2012 1:56 pm
Профил ICQ YIM WWW
Модератор
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 7:33 pm
Мнения: 2637
Местоположение: Sofia, Geo Milev
Мнение Re: Безследно изчезнали
Намериха трупът на Мирослава Николова. Убийците й са близки до семейството. Единият от двамата се е самоубил с пистолет при обиск в дома му??!

_________________
Изображение
http://www.metal-archives.com/users/Lureno


Чет Яну 12, 2012 7:36 pm
Профил ICQ YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов.